Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, despoina554 είπε:

      Καλησπέρα. Άλλη μια αρνητική χοριακη στο ιστορικό μου, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα. Παρακαλώ θα ήθελα τη συμβουλή σας γιατί η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο γιατρός μου είδε πριν λίγο καιρό την ca η οποια ήταν 22 , μου είπε λοιπόν ότι θεωρεί ότι μάλλον έχω και  ενδομητριωση ( πονάω πολύ κατά τη διάρκεια της περιόδου). Μου εξηγησε βεβαια ότι επειδή είμαι 37 δεν θέλει να ρισκάρει να μου κάνει λαπαροσκόπηση και να μπω για κάποιους μήνες σε εμμηνόπαυση. Είχε κάποια κοπελα αντίστοιχο θέμα ;Στο Ιασώ ειμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα !εγω μετραω 1η μερα καθυστερησης αλλα αποφασισα για τεστ το σαββατο ! Λοιπον @Ungry girl θα σου περιγραψω την 4η εγκυμοσυνη μου μηπως σε βοηθησω σε κατι.. ξεκινησα με χοριακη 11 κ πολυ σκουρο αιμα καθε 2 3 μερες κ κυριως οταν δουλευα ή σηκωνα κατι , 1 εβδομαδα μετα πηγε μονο στο 100 οπου ο γιατρος μου ειπε για βιοχημικη...1 εβδομαδα μετα πηγα να δω αν μηδενισε  κ ειχε παει στο 200! Εκει επαθα εγκεφαλικο γιατι ηξερα φυσικα οτι δεν θα παει καλα η κυηση κ εκει ο γιατρος μου μιλησε για εξωμητριο...πηγα κατευθειαν για υπερηχο οπου το ενδομητριο ηταν μονο 3 χιλιοστα αρα απεκλεισε την ενδομητρια κυηση

Επειδη η τιμη ηταν χαμηλη μου ειπε πως δεν διατρεχω κινδυνο κ συνηθως το αποβαλει ο οργανισμος απο μονο του...αλλιως θα καναμε ενεση μεθοτρεξατης

1 εβδομαδα μετα ηταν ακομα κολλημενο στα 200 κ κανονισαμε να κανουμε την ενεση ,για καλη μου τυχη 2 μερες μετα πριν το ραντεβου πηγα κ ξανακανα χοριακη κ ειχε πεσει στο 100 κ τη γλιτωσα..εντελει μου πηρε αλλες 10 μερες να μηδενισει κ με τα πολλα κ τα λιγα περιοδος κανονικα μου ηρθε σχεδον με 1,5 μηνα καθυστερηση...

Θελω να σου πω να μην αγχωνεσαι υπερβολικα με αυτη την τιμη αλλα φυσικα να την παρακολουθεις ,εγω εκανα κοντα 12 χοριακες εκεινο το μηνα ,κ ο γιατρος σου θα σε κατευθυνει τι πρεπει να κανετε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 35 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Ήρθε εμένα!!!!δεν στενοχωριεμαι... όποτε έρθει!

Κριμα ρε κοριτσιιι άντε τον επομενο μηνα!!!!

πρίν από 11 λεπτά , xristina55 είπε:

Κοριτσια καλημερα !εγω μετραω 1η μερα καθυστερησης αλλα αποφασισα για τεστ το σαββατο ! Λοιπον @Ungry girl θα σου περιγραψω την 4η εγκυμοσυνη μου μηπως σε βοηθησω σε κατι.. ξεκινησα με χοριακη 11 κ πολυ σκουρο αιμα καθε 2 3 μερες κ κυριως οταν δουλευα ή σηκωνα κατι , 1 εβδομαδα μετα πηγε μονο στο 100 οπου ο γιατρος μου ειπε για βιοχημικη...1 εβδομαδα μετα πηγα να δω αν μηδενισε  κ ειχε παει στο 200! Εκει επαθα εγκεφαλικο γιατι ηξερα φυσικα οτι δεν θα παει καλα η κυηση κ εκει ο γιατρος μου μιλησε για εξωμητριο...πηγα κατευθειαν για υπερηχο οπου το ενδομητριο ηταν μονο 3 χιλιοστα αρα απεκλεισε την ενδομητρια κυηση

Επειδη η τιμη ηταν χαμηλη μου ειπε πως δεν διατρεχω κινδυνο κ συνηθως το αποβαλει ο οργανισμος απο μονο του...αλλιως θα καναμε ενεση μεθοτρεξατης

1 εβδομαδα μετα ηταν ακομα κολλημενο στα 200 κ κανονισαμε να κανουμε την ενεση ,για καλη μου τυχη 2 μερες μετα πριν το ραντεβου πηγα κ ξανακανα χοριακη κ ειχε πεσει στο 100 κ τη γλιτωσα..εντελει μου πηρε αλλες 10 μερες να μηδενισει κ με τα πολλα κ τα λιγα περιοδος κανονικα μου ηρθε σχεδον με 1,5 μηνα καθυστερηση...

Θελω να σου πω να μην αγχωνεσαι υπερβολικα με αυτη την τιμη αλλα φυσικα να την παρακολουθεις ,εγω εκανα κοντα 12 χοριακες εκεινο το μηνα ,κ ο γιατρος σου θα σε κατευθυνει τι πρεπει να κανετε

Κοριτσι καλημερα σε ευχαριστώ πολυ η αληθεια ειναι πως με καθησυχάσει πολυ! Όποτε δεν υπάρχει πιθανότητα για Εξωμήτριο ετσι?? Εγω δεν ξερω αν ειχες διαβασει καθυστέρηση 4 μέρες την ίδια μερα αιμα κανονικό αλλα συνεχίστηκε καφε σχεδον μεχρι πριν 5 μερες! 1 χοριακη 19 δεύτερη 27 η χθεσινή 38.. αυτο που με φοβίζει ειναι το Εξωμήτριο και η αποξεση ακομα και η ενεση δεν με τρομαζει!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , xristina55 είπε:

Κοριτσια καλημερα !εγω μετραω 1η μερα καθυστερησης αλλα αποφασισα για τεστ το σαββατο ! Λοιπον @Ungry girl θα σου περιγραψω την 4η εγκυμοσυνη μου μηπως σε βοηθησω σε κατι.. ξεκινησα με χοριακη 11 κ πολυ σκουρο αιμα καθε 2 3 μερες κ κυριως οταν δουλευα ή σηκωνα κατι , 1 εβδομαδα μετα πηγε μονο στο 100 οπου ο γιατρος μου ειπε για βιοχημικη...1 εβδομαδα μετα πηγα να δω αν μηδενισε  κ ειχε παει στο 200! Εκει επαθα εγκεφαλικο γιατι ηξερα φυσικα οτι δεν θα παει καλα η κυηση κ εκει ο γιατρος μου μιλησε για εξωμητριο...πηγα κατευθειαν για υπερηχο οπου το ενδομητριο ηταν μονο 3 χιλιοστα αρα απεκλεισε την ενδομητρια κυηση

Επειδη η τιμη ηταν χαμηλη μου ειπε πως δεν διατρεχω κινδυνο κ συνηθως το αποβαλει ο οργανισμος απο μονο του...αλλιως θα καναμε ενεση μεθοτρεξατης

1 εβδομαδα μετα ηταν ακομα κολλημενο στα 200 κ κανονισαμε να κανουμε την ενεση ,για καλη μου τυχη 2 μερες μετα πριν το ραντεβου πηγα κ ξανακανα χοριακη κ ειχε πεσει στο 100 κ τη γλιτωσα..εντελει μου πηρε αλλες 10 μερες να μηδενισει κ με τα πολλα κ τα λιγα περιοδος κανονικα μου ηρθε σχεδον με 1,5 μηνα καθυστερηση...

Θελω να σου πω να μην αγχωνεσαι υπερβολικα με αυτη την τιμη αλλα φυσικα να την παρακολουθεις ,εγω εκανα κοντα 12 χοριακες εκεινο το μηνα ,κ ο γιατρος σου θα σε κατευθυνει τι πρεπει να κανετε

Συγγνωμη για την παρεμβαση,  αλλα μου εκανε εντύπωση αυτο που ειπες για τη Μεθοτρεξατη... Το συγκεκριμενο ειναι κυτταροτοξικο... Σου εξηγησε για ποιο λογο θα χορηγουσε ενα τετοιο σκευασμα??? Δεν υπηρχε αλλη πιο ασφαλής επιλογη? 

 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Συγγνωμη για την παρεμβαση,  αλλα μου εκανε εντύπωση αυτο που ειπες για τη Μεθοτρεξατη... Το συγκεκριμενο ειναι κυτταροτοξικο... Σου εξηγησε για ποιο λογο θα χορηγουσε ενα τετοιο σκευασμα??? Δεν υπηρχε αλλη πιο ασφαλής επιλογη? 

 

Το ιδιο ακριβως ειχα ρωτησει κ γω... κ μαλιστα ειχα φρικαρει γιατι μου ειχε πει πως για 3 τουλαχιστον κυκλους απαγορευεται να μεινω εγκυος γιατι ειναι πολυ δυνατο φαρμακο

Ο γιατρος μου εξηγησε τοτε οτι απο τη στιγμη που η χοριακη παραμενει σταθερη κ η μητρα δειχνει καθαρη μιλαμε για εκτοπη κυηση κ οι λυσεις ειναι 2 ,ή περιμενουμε να μηδενισει η χοριακη ή αναγκαστικα μεθοτρεξατη ,δεν υπαρχει αλλη λυση γιατι οταν η χοριακη ειναι τοσο μικρη ειναι αδυνατο να δεις που ειναι το εμβρυο στον υπερηχο

Για μενα ηταν η υστατη λυση γιατι η χοριακη ειχε κολλησει για 3 εβδομαδες κ ειχα αιμα αρκετα συχνα οποτε αναγκαστικα δεν εμενε κατι αλλο να κανουμε ,ευτυχως ομως αρχισε να πεφτει απο μονο του κ τη γλιτωσαμε

@

πρίν από 39 λεπτά , Ungry girl είπε:

Κριμα ρε κοριτσιιι άντε τον επομενο μηνα!!!!

Κοριτσι καλημερα σε ευχαριστώ πολυ η αληθεια ειναι πως με καθησυχάσει πολυ! Όποτε δεν υπάρχει πιθανότητα για Εξωμήτριο ετσι?? Εγω δεν ξερω αν ειχες διαβασει καθυστέρηση 4 μέρες την ίδια μερα αιμα κανονικό αλλα συνεχίστηκε καφε σχεδον μεχρι πριν 5 μερες! 1 χοριακη 19 δεύτερη 27 η χθεσινή 38.. αυτο που με φοβίζει ειναι το Εξωμήτριο και η αποξεση ακομα και η ενεση δεν με τρομαζει!!! 

Για αποξεση αποκλειεται γιατι ειναι πολυ χαμηλη η τιμη!υπερηχο εχεις κανει?μηπως δει κατι ο γιατρος κ σε κατευθυνει ,λογικα τις επομενες μερες πρεπει να μηδενισει αφου ειναι σιγουρο οτι δεν προχωραει σωστα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 59 λεπτά , xristina55 είπε:

Κοριτσια καλημερα !εγω μετραω 1η μερα καθυστερησης αλλα αποφασισα για τεστ το σαββατο ! Λοιπον @Ungry girl θα σου περιγραψω την 4η εγκυμοσυνη μου μηπως σε βοηθησω σε κατι.. ξεκινησα με χοριακη 11 κ πολυ σκουρο αιμα καθε 2 3 μερες κ κυριως οταν δουλευα ή σηκωνα κατι , 1 εβδομαδα μετα πηγε μονο στο 100 οπου ο γιατρος μου ειπε για βιοχημικη...1 εβδομαδα μετα πηγα να δω αν μηδενισε  κ ειχε παει στο 200! Εκει επαθα εγκεφαλικο γιατι ηξερα φυσικα οτι δεν θα παει καλα η κυηση κ εκει ο γιατρος μου μιλησε για εξωμητριο...πηγα κατευθειαν για υπερηχο οπου το ενδομητριο ηταν μονο 3 χιλιοστα αρα απεκλεισε την ενδομητρια κυηση

Επειδη η τιμη ηταν χαμηλη μου ειπε πως δεν διατρεχω κινδυνο κ συνηθως το αποβαλει ο οργανισμος απο μονο του...αλλιως θα καναμε ενεση μεθοτρεξατης

1 εβδομαδα μετα ηταν ακομα κολλημενο στα 200 κ κανονισαμε να κανουμε την ενεση ,για καλη μου τυχη 2 μερες μετα πριν το ραντεβου πηγα κ ξανακανα χοριακη κ ειχε πεσει στο 100 κ τη γλιτωσα..εντελει μου πηρε αλλες 10 μερες να μηδενισει κ με τα πολλα κ τα λιγα περιοδος κανονικα μου ηρθε σχεδον με 1,5 μηνα καθυστερηση...

Θελω να σου πω να μην αγχωνεσαι υπερβολικα με αυτη την τιμη αλλα φυσικα να την παρακολουθεις ,εγω εκανα κοντα 12 χοριακες εκεινο το μηνα ,κ ο γιατρος σου θα σε κατευθυνει τι πρεπει να κανετε

Καλημέρα !από σένα Δηλαδή θα Έχουμε θετικό τεστακι!!περιμένουμε νέα Σου!

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε ?ργω παω για δουλειαωκ τελικα αδιαθετησα...μαλλον μου εκανε παιχνιδακια αυτη την φορα...δεν πειραζει ...τον αλλο μηνα... η ντεμι εμεινε τωρα να μας πει

Καλημερα!οντως ειμασταν τοσο σιγουρες οτι ησουν...δεν πειραζει με το νεο ετος ολες μας θα εχουμε ενα μωρακι!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!! εφτιαξα καφεδακι και σας διαβασα λιγακι......!

@kido πηρες τη θεση της αλινας για την αντιστροφη μετρηση??? πολυ χαιρομαι!!! 

@anemoni1989 σε χασαμε...ελπιζω να εισαι καλα και να βρηκεσ κουραγιο να συνεχισεις και να μπεισ ξανα στην παρεα μας!!!

δημητρουλες αυτος ο μηνας δεν ηταν ο τυχερος σας μαλλον αν και πιστευα οτι θα ειχαμε 2 στα 2!!! συνεχιζουμε ακαθεκτα ομως ετσι??? 

ποιες ειναι οι επομενες??? εχω καιρο να δω το πινακακι....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , xristina55 είπε:

Το ιδιο ακριβως ειχα ρωτησει κ γω... κ μαλιστα ειχα φρικαρει γιατι μου ειχε πει πως για 3 τουλαχιστον κυκλους απαγορευεται να μεινω εγκυος γιατι ειναι πολυ δυνατο φαρμακο

Ο γιατρος μου εξηγησε τοτε οτι απο τη στιγμη που η χοριακη παραμενει σταθερη κ η μητρα δειχνει καθαρη μιλαμε για εκτοπη κυηση κ οι λυσεις ειναι 2 ,ή περιμενουμε να μηδενισει η χοριακη ή αναγκαστικα μεθοτρεξατη ,δεν υπαρχει αλλη λυση γιατι οταν η χοριακη ειναι τοσο μικρη ειναι αδυνατο να δεις που ειναι το εμβρυο στον υπερηχο

Για μενα ηταν η υστατη λυση γιατι η χοριακη ειχε κολλησει για 3 εβδομαδες κ ειχα αιμα αρκετα συχνα οποτε αναγκαστικα δεν εμενε κατι αλλο να κανουμε ,ευτυχως ομως αρχισε να πεφτει απο μονο του κ τη γλιτωσαμε

@

Για αποξεση αποκλειεται γιατι ειναι πολυ χαμηλη η τιμη!υπερηχο εχεις κανει?μηπως δει κατι ο γιατρος κ σε κατευθυνει ,λογικα τις επομενες μερες πρεπει να μηδενισει αφου ειναι σιγουρο οτι δεν προχωραει σωστα

Ουυφφ πάλι καλα!! Οχι δεν με εχει δει μου ειπε να παω στις 3 του Ιανουαρίου να με δει..οπωτε δεν θα παθω κατι ετσι?? Αντε εεύχομαι αυτη η φορα να ειναι η τυχερή σου!! Ποτε θα κανεις τεστ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα κοριτσιααα ολο και ποιο κοντα στα Χριστούγεννα ! Για εμενα η αναμονή ξεκινάει απο αυριο μεχρι τις 24! Αν και με μια επαφη και μετριο σπερμαδεν εχω ελπιδες!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερααα κοριτσιααα ολο και ποιο κοντα στα Χριστούγεννα ! Για εμενα η αναμονή ξεκινάει απο αυριο μεχρι τις 24! Αν και με μια επαφη και μετριο σπερμαδεν εχω ελπιδες!

Καλημέρα κοριτσι μου! Μη το λες!!! Αντε ολες για Χριστούγεννα είστε! Κριμα.να μην ειμαι και εγω στην αναμονη!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , xristina55 είπε:

Το ιδιο ακριβως ειχα ρωτησει κ γω... κ μαλιστα ειχα φρικαρει γιατι μου ειχε πει πως για 3 τουλαχιστον κυκλους απαγορευεται να μεινω εγκυος γιατι ειναι πολυ δυνατο φαρμακο

Ο γιατρος μου εξηγησε τοτε οτι απο τη στιγμη που η χοριακη παραμενει σταθερη κ η μητρα δειχνει καθαρη μιλαμε για εκτοπη κυηση κ οι λυσεις ειναι 2 ,ή περιμενουμε να μηδενισει η χοριακη ή αναγκαστικα μεθοτρεξατη ,δεν υπαρχει αλλη λυση γιατι οταν η χοριακη ειναι τοσο μικρη ειναι αδυνατο να δεις που ειναι το εμβρυο στον υπερηχο

Για μενα ηταν η υστατη λυση γιατι η χοριακη ειχε κολλησει για 3 εβδομαδες κ ειχα αιμα αρκετα συχνα οποτε αναγκαστικα δεν εμενε κατι αλλο να κανουμε ,ευτυχως ομως αρχισε να πεφτει απο μονο του κ τη γλιτωσαμε

@

Για αποξεση αποκλειεται γιατι ειναι πολυ χαμηλη η τιμη!υπερηχο εχεις κανει?μηπως δει κατι ο γιατρος κ σε κατευθυνει ,λογικα τις επομενες μερες πρεπει να μηδενισει αφου ειναι σιγουρο οτι δεν προχωραει σωστα

Μα ειναι χημειοθεραπεια... Το χορηγουσαμε στο ογκολογικο... Προφανως σε αλλες πιο μεγαλες δοσεις κλπ,  αλλα και παλι με πολλες προφυλαξεις για εμας εννοειται... Τι να πω,?? Οι γιατροί προφανως ξέρουν... 

πρίν από 47 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

καλημερα κοριτσια!!!!! εφτιαξα καφεδακι και σας διαβασα λιγακι......!

@kido πηρες τη θεση της αλινας για την αντιστροφη μετρηση??? πολυ χαιρομαι!!! 

@anemoni1989 σε χασαμε...ελπιζω να εισαι καλα και να βρηκεσ κουραγιο να συνεχισεις και να μπεισ ξανα στην παρεα μας!!!

δημητρουλες αυτος ο μηνας δεν ηταν ο τυχερος σας μαλλον αν και πιστευα οτι θα ειχαμε 2 στα 2!!! συνεχιζουμε ακαθεκτα ομως ετσι??? 

ποιες ειναι οι επομενες??? εχω καιρο να δω το πινακακι....

Κοριτσι μου σας παρακολουθώ.. Ασχετα που δεν συμμετεχω... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μα ειναι χημειοθεραπεια... Το χορηγουσαμε στο ογκολογικο... Προφανως σε αλλες πιο μεγαλες δοσεις κλπ,  αλλα και παλι με πολλες προφυλαξεις για εμας εννοειται... Τι να πω,?? Οι γιατροί προφανως ξέρουν... 

Κοριτσι μου σας παρακολουθώ.. Ασχετα που δεν συμμετεχω... 

χαιρομαι!!! εισαι καλα?? εχεισ ξεκινησεις προσπαθειες κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Μα ειναι χημειοθεραπεια... Το χορηγουσαμε στο ογκολογικο... Προφανως σε αλλες πιο μεγαλες δοσεις κλπ,  αλλα και παλι με πολλες προφυλαξεις για εμας εννοειται... Τι να πω,?? Οι γιατροί προφανως ξέρουν... 

ναι ακριβως ειναι χημειοθεραπεια αλλα οταν δεν ξερεις που ειναι το κυημα ειναι η μοναδικη λυση δυστηχως...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , xristina55 είπε:

@ada32 μου πολυ πιθανον αλλα πλεον εχω χασει τη μαγεια του τεστ... με νοιαζει μονο να ειναι ολα καλα κ να προχωρησει !

να εισαι αισιοδοξη! μπορει να προχωρησει και να πανε ολα καλα!!

πρίν από 22 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερααα κοριτσιααα ολο και ποιο κοντα στα Χριστούγεννα ! Για εμενα η αναμονή ξεκινάει απο αυριο μεχρι τις 24! Αν και με μια επαφη και μετριο σπερμαδεν εχω ελπιδες!

Καλημερα! μακαριιιι !!! ειπαμε ποτε δεν ξερεις.. εγω εμεινα με πιο χαμηλο απο το δικο σου!!

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...