Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, despoina554 είπε:

      Καλησπέρα. Άλλη μια αρνητική χοριακη στο ιστορικό μου, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα. Παρακαλώ θα ήθελα τη συμβουλή σας γιατί η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο γιατρός μου είδε πριν λίγο καιρό την ca η οποια ήταν 22 , μου είπε λοιπόν ότι θεωρεί ότι μάλλον έχω και  ενδομητριωση ( πονάω πολύ κατά τη διάρκεια της περιόδου). Μου εξηγησε βεβαια ότι επειδή είμαι 37 δεν θέλει να ρισκάρει να μου κάνει λαπαροσκόπηση και να μπω για κάποιους μήνες σε εμμηνόπαυση. Είχε κάποια κοπελα αντίστοιχο θέμα ;Στο Ιασώ ειμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Antila είπε:

@Ungry girl αλλο παλι και τουτο βρε συ! Δεν το περιμενα να σου πω την αληθεια...! Νομιζω οτι εκανε μ@@@κια ο γιατρος με την προγεστερονη, αλλα μπορει και να πεφτω εξω, παντως ισως την εδωσε σε λαθος στιγμη. Το γιατι ανεβαινει η χοριακη εστω και τοσο λιγο, δεν καταλαβαινω που οφειλεται αν δεν ειναι εργαστηριακη αποκλιση, που μαλλον δεν παιζει γιατι πας στο ιδιο εργαστηριο. Θα ακουστω γραφικη, αλλα συμφωνω με τα κοριτσια οτι ο γιατρος σε βαζει πολυ αργα για να μην εχει φορτο στις γιορτες! Κανονικα δεν αφηνεις μια κοπελα με χοριακη μικρη μεν, που ανεβαινει δε, και της λες "ελα μετα την πρωτοχρονια". Αφου και τοτε δεν θα δεις κατι διαφορετικο απο το να τη δεις τωρα. Σακο δηλαδη δε θα δει και το ξερει, με τετοιες τιμες. Τι διαφορα εχει λοιπον να σε δει τωρα, να κανει εναν υπερηχο να ελεγξει αν υπαρχει κατι περιεργο, απο κυστη μεχρι δεν ξερω κι εγω τι! Γι αυτο και εγω θα ειχα τρεξει σε αλλο γιατρο (πχ εμπιστο γυναικολογο καποιας φιλης) ωστε να μου κανει ενα τσεκ και ειδικα να μην ψαχνομαι στις αργιες αν συμβει το οτιδηποτε. Ευχομαι να πανε ολα καλα βρε κοριτσι!! Κανε ο,τι νιωθεις καλυτερα, αλλα με την ασφαλεια σου προτεραιοτητα, ε;;! Περιεργα πραγματα! :confused:

@Dimitr@17 χαρα στο κουραγιο σου! Σε καταλαβαινω, κι εγω σαν εσενα ακριβως οπως σου ειπα, Δευτερα θα ερχοταν, Τριτη αρνιομουν να κανω τεστ, τελικα εκανα Τεταρτη με προτροπη των κοριτσιων εδω, και σιγουρα φοβομουν το αρνητικο αποτελεσμα αλλα δε θα μπορουσα και να το αλλαξω πλεον, οποτε εσφιξα τα δοντια κ πηρα την αποφαση. Βεβαια αν ειχα ροζ ισως να ειχα ηδη κανει, με τον φοβο μην εχω επιπλοκη (λογω του ιστορικου με την παλινδρομη) αλλα αν δεν αισθανεσαι ετοιμη δε μπορει να σε πιεσει κανεις! Κανε το οποτε εσυ θες, συνδυαζοντας και την δικη σου ηρεμια και την ασφαλεια του πιθανου σπορακιου! Ολα πιστευω οτι θα πανε καλα και θα εχουμε θετικο νεο, η καθυστερηση σου συνεχιζεται!

(Σημαντικο!!!! Να προλαβεις να κανεις αυριο, αντε μεθαυριο το τεστ, γιατι αν ειναι θετικο πρεπει να κανεις χοριακη Τεταρτη-Παρασκευη ή Πεμπτη-Σαββατο! Μετα ειναι αργιες, χαχαχα! :-P)

Τη δεύτερη χοριακη εννοείς;;; καλά ας κάνει την πρώτη πρώτα χαχαχαχα

Παρασκευή δε θα είναι ανοιχτά τα εργαστήρια; Αυτήν την Παρασκευή εννοώ

πρίν από 10 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Συνεχιζω να μην εχω σχεδον καθολου αιμα...παρα μονο αλλη μια ροζ σταγονα..θα δειξει κ η αυριανη μερα αν κ νομιζω θα ερθει η ακατανομαστη

Μα γιατί αργεί καλή μου αφού εσύ έχεις σταθερό κύκλο;Τι νιώθεις και λες ότι θα έρθει;;;

@alina80 καλά να περάσετε κορίτσι!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Είδα το σακουλάκι μου.......:-D:-D

Και μου είπε ότι είναι στο μέγεθος της φακής..... χαχαχα θα τρελαθώ....

Το σπορακι μου.... 

Τελειαααααα! !!!!! Είδες? ??? Δεν ήταν πανέμορφο? ???

Με το καλοοοοοοο!!!!


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Τη δεύτερη χοριακη εννοείς;;; καλά ας κάνει την πρώτη πρώτα χαχαχαχα

Παρασκευή δε θα είναι ανοιχτά τα εργαστήρια; Αυτήν την Παρασκευή εννοώ

Μα γιατί αργεί καλή μου αφού εσύ έχεις σταθερό κύκλο;Τι νιώθεις και λες ότι θα έρθει;;;

@alina80 καλά να περάσετε κορίτσι!!!

Οχι δεν νιωθω οτι θα ερθει δεν ξερω τι επαθε...και κολλησε εμενα μοθ ερχεται παντα στην ωρα της

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Τονι@ είπε:

Τελειαααααα! !!!!! Είδες? ??? Δεν ήταν πανέμορφο? ???

Με το καλοοοοοοο!!!!

Χαχαχαχα ήταν το γλυκούλι μου.... Ηρέμησα...Με το καινούργιο έτος θα πάω πάλι....

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Οχι δεν νιωθω οτι θα ερθει δεν ξερω τι επαθε...και κολλησε εμενα μοθ ερχεται παντα στην ωρα της

 Μήπως επειδή είσαι έγκυος; Χαχαχα

  • Χαχα 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

ναι η 14 μερα μετα την σπερματενχυση ειναι η ημερα της αναμενομενης περιοδου !!! μπορεις αν εισαι ανυπομονη να κανεις κ μια μερα πριν τα clear blue ειναι τα καλητερα!!

Ανυπομονη είμαι αλλά λέω να κρατηθώ για να μη φάω τα μούτρα μου :)


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Είδα το σακουλάκι μου.......:-D:-D

Και μου είπε ότι είναι στο μέγεθος της φακής..... χαχαχα θα τρελαθώ....

Το σπορακι μου.... 

Τι καλά!!!! Με το καλό να ακούσετε και την καρδούλα!! 

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια,!!!

Λοιπον @Dimitr@17 και @ntemiiiiii νομιζω πως σημερα είστε για τεστ δεν παει αλλο χαχαχα! Εσυ βρε Δημήτρη μέχρι τωρα μια χαρα αισιόδοξη ήσουν τι επαθες ξαφνικα??????? Αντε περιμένουμε τα τεστακιαααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε ?ργω παω για δουλειαωκ τελικα αδιαθετησα...μαλλον μου εκανε παιχνιδακια αυτη την φορα...δεν πειραζει ...τον αλλο μηνα... η ντεμι εμεινε τωρα να μας πει

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε ?ργω παω για δουλειαωκ τελικα αδιαθετησα...μαλλον μου εκανε παιχνιδακια αυτη την φορα...δεν πειραζει ...τον αλλο μηνα... η ντεμι εμεινε τωρα να μας πει

Οοοο κρίμα καλή μου...όντως μας ξεγέλασε. ..τον άλλο μήνα θα είσαι τυχερη! !!  Καλημέρα κορίτσι μου! ♡


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Καλημέρα κοριτσια,!!!

Λοιπον @Dimitr@17 και @ntemiiiiii νομιζω πως σημερα είστε για τεστ δεν παει αλλο χαχαχα! Εσυ βρε Δημήτρη μέχρι τωρα μια χαρα αισιόδοξη ήσουν τι επαθες ξαφνικα??????? Αντε περιμένουμε τα τεστακιαααα

Ήρθε εμένα!!!!δεν στενοχωριεμαι... όποτε έρθει!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...