Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, despoina554 είπε:

      Καλησπέρα. Άλλη μια αρνητική χοριακη στο ιστορικό μου, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα. Παρακαλώ θα ήθελα τη συμβουλή σας γιατί η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο γιατρός μου είδε πριν λίγο καιρό την ca η οποια ήταν 22 , μου είπε λοιπόν ότι θεωρεί ότι μάλλον έχω και  ενδομητριωση ( πονάω πολύ κατά τη διάρκεια της περιόδου). Μου εξηγησε βεβαια ότι επειδή είμαι 37 δεν θέλει να ρισκάρει να μου κάνει λαπαροσκόπηση και να μπω για κάποιους μήνες σε εμμηνόπαυση. Είχε κάποια κοπελα αντίστοιχο θέμα ;Στο Ιασώ ειμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

καλξσπερα κοριτσια μου!!!! πως εισατε σημερα???

@Ungry girl δε περιμενα να ακουσω οτ ιανεβηκε αληθεια..... δεν εχω εχω ιδεα τι πρεπει να γινει σ αυτες τις περιπτωσεις οποτε λογικα οτι σου πει ο γιατρος!

@Dimitr@17 δημητρουλα μου νομιζω θα εχουμε ευχαριστα!!!! οποτε νιωσεις ετοιμη να το κανεισ το τεστακι και να ειναι και θετικο!!!! επισης @ntemiiiiii και εσενα μια χαρα σε βρισκω αντε κοριτσια!!!!

Γεια σου κοριτσιι!! Εσυ τι κανεις? Ποτε σε περιμένουμε εσενα???

Αστα να πανε και εγω μονο αυτο δεν.περιμενα να ακουσω! Εμεινα παγωτό! Νομιζα πως ονειρευόμουν και εγω δεν εχω ιδέα θα περιμένω να παω στο γιατρο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Koρίτσια μου τελείωασα τα σεμινάριαααα!!!!

Μη μου αγχώνεστεεε!!!Θα ρθουν τα σποράκια!!!Συμφωνώ όποια κοπέλα νιώθει ότι θα την χαλαρώσουν οι εξετάσεις!!!Βέβαια μετά μη γίνονται οι σκέψεις ααα όλα είναι καλά άρα ανεξήγητη υπογονιμότητα!!!Σας το λέω γιατί το είχα σαν σκέψη!!!Και μόλις είπα μέσα μου θα μείνω έγκυος με εξωσωματική τσουπ πιάστηκε άσχετα αν δεν προχώρησε!!!!Οπώς λεει και η γλυκιά μου αλίνα περνάεμ φάσεις!!!Και μένα τον προηγούμενι μήνα με έπιασε μια απελπισία παρόλο που ξανακάναμε εξετάσεις αλλά αυτό το μήνα δεν με νοιάζει χωρίς να σημαίνει ότι θα μείνω έγκυος!!!Ας γίνει το θέλημα του Θεού!!!Σας φιλώωωωω και θα τα λέμε πιο σύχνα τώραααα:-D!!!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Γεια σου κοριτσιι!! Εσυ τι κανεις? Ποτε σε περιμένουμε εσενα???

Αστα να πανε και εγω μονο αυτο δεν.περιμενα να ακουσω! Εμεινα παγωτό! Νομιζα πως ονειρευόμουν και εγω δεν εχω ιδέα θα περιμένω να παω στο γιατρο!

εμενα με περιμενετε 26-28 του μηνα! αργω ακομη.....περιμενουμε αλλες πρωτα!! κατα τα αλλα ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Δήμητρα1988 είπε:

εμενα με περιμενετε 26-28 του μηνα! αργω ακομη.....περιμενουμε αλλες πρωτα!! κατα τα αλλα ολα καλα!!

Ε ενταξη μια βδομάδουλα έμεινε! Περιμένουμε τα κοριτσια που θα μας σκασουνε χαχαχα!!:-D θετικα τα βλεπω τα πράγματα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

καλξσπερα κοριτσια μου!!!! πως εισατε σημερα???

@Ungry girl δε περιμενα να ακουσω οτ ιανεβηκε αληθεια..... δεν εχω εχω ιδεα τι πρεπει να γινει σ αυτες τις περιπτωσεις οποτε λογικα οτι σου πει ο γιατρος!

@Dimitr@17 δημητρουλα μου νομιζω θα εχουμε ευχαριστα!!!! οποτε νιωσεις ετοιμη να το κανεισ το τεστακι και να ειναι και θετικο!!!! επισης @ntemiiiiii και εσενα μια χαρα σε βρισκω αντε κοριτσια!!!!

Θα δειξει δεν ειμαι ακομα ετοιμη πιστευω...αν δεν ερθει κανονικα θα κανω την πεμπτη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.κοριτσια πηγα βολτουλα με την φιλη μου της το ειπα οτι μπορει να υπαρχει περιπτωση να ειμαο εγκυος..κ μου ειπε να περιμενω κ αυριο να δω τι θα γινει κ αν δεν ερθει να κανω τεστ...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Οχι δεν ειχα ποτε ροζ...παντα ενιωθα ενα μικρο πονο κ αμεσως  ξεκινουσε περιοδος..τωρα εχω μονο.στο σκουπισμα μια φορα προς το παρον σημερα..θα δειξει τι να πω...μακαρι να εχει θετικη κατάληξη

δημητρουλα καλε τι φοβασαι κ δεν κανεις τεστακι? ενα τεστ ειναι δεν ειναι αποφαση ζωης δεν θελει προετοιμασια! 

προγεστερονη μην πας να παρεις χωρις γνωμη γιατρου ειναι ορμονες που χωρις λογο κανουν κακο. 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τελικά ευτυχώς αδιαθέτησα μεσα στη νυχτα! 

@Antila  ξερω οτι το λες για καλο, όλες το λετε για καλο, αλλα εχω εξηγησει απειρες φορες οτι δεν με ενδιαφερει ο γαμος σαν γαμος, η οργανωση του, ο σχεδιασμος του κτλ.  Δυστυχως δεν ειμαι καθολου ρομαντικη!!! Επισης εχω εξηγησει πολλες φορες οτι δεν μπορω να ξεαγχωθω γιατι ετσι ειμαι σαν χαρακτηρας. Ετσι, οσο μου το λετε τοσο πιο πολυ αγχωνομαι. Καταλαβαινω οτι μου το λετε για καλο, αλλα δυστυχως δε μπορω να σας ακουσω. Αν μπορουσα θα το ειχα κανει ηδη πιστεψε με.

Τελοσπαντων κοριτσια επειδη δε θελω να σας χαλαω τη διαθεση με τη γκρινια μου κ να σας αναγκαζω να μου λετε συνεχεια να χαλαρωσω, και εγω να νιωθω οτι αγχωνομαι πιο πολυ γιατι ολες μου λετε το ιδιο, μαλλον ειναι καλυτερα να μη ξαναμπω στο τοπικ. Χαρηκα παρα πολυ που σας γνωρισα ολες, ευχομαι στις ηδη εγκυμονουσες μια τελειομηνη κυηση και στις κοπελες που προσπαθουν καλα κουραγια και συντομα με γεματη κοιλιτσα! 

Φιλακια πολλααααααα και σας ευχαριστω ολες καθε μια ξεχωριστα!

Νιωθω οτι εγινα αφορμη για να χασεις την υπομονη σου και λυπαμαι πολυ γι αυτο... :( Δεν το ειπα με τη ρομαντικη εννοια περι γαμου, ισα ισα δε με αφορα ο γαμος και γι αυτο δεν παντρευτηκαμε! Το ειπα πιο πολυ για να σε ενθαρρυνω/ενισχυσω και λυπαμαι που ειχε το αντιθετο αποτελεσμα. Δε νομιζω εν τω μεταξυ οτι χαλας τη διαθεση καμιας! Και γι αυτο ειναι κριμα να μην ξαναμπεις στο τοπικ, εδω δεν ειμαστε για να εχουμε μονο κεφια απο ο,τι εχω καταλαβει, αλλα και για να εκφραζουμε τα ασχημα συναισθηματα μας, και γι αυτο το τοπικ ειναι αληθινο και ζεστο. Και παλι με συγχωρεις παντως!

  • Μου αρέσει 2

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

δημητρουλα καλε τι φοβασαι κ δεν κανεις τεστακι? ενα τεστ ειναι δεν ειναι αποφαση ζωης δεν θελει προετοιμασια! 

προγεστερονη μην πας να παρεις χωρις γνωμη γιατρου ειναι ορμονες που χωρις λογο κανουν κακο. 

Συμφωνώ με @linaaa κάνε το τεστ να ξέρεις και αναλόγως θα πορευτείς. Έχεις καθυστέρηση είχες επαφές στις γόνιμες και έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης τι άλλο περιμένεις; Μην φοβάσαι να μάθεις! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@noni90Yδροχοοάκι μου που θα πας??Αν νιώθεις 'ότι θες να απέχεις γιατί πιέζεσε οκ!!Αλλιώς από καμία κοπέλας τη διαθέση δε χαλάς!!!Είμαστε εδώ να καταθέτουμε εμπειρίες και να αληλλοβοηθιόμαστε!!!Πχ εγώ μπορώ να βοηθήσω κάποια στα θέματα της παλίνδρομής και πχ την @linaa την ρωτάω για ορμόνες γιατί θεωρώ ότι ξέρει!!!Επίσης μερικές φορές θέλουμε απλά να πούμε τον <<πόνο>> μας!!!Και καλοπροαίρετα η καθέμια θα προτείνει κάτι και κρατάμε αυτό που θέλουμε!!!Σε συμπαθούμε όλες πιστεύω και η επιλογή εννοείτε είναι δική σου!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , marillia είπε:

@noni90Yδροχοοάκι μου που θα πας??Αν νιώθεις 'ότι θες να απέχεις γιατί πιέζεσε οκ!!Αλλιώς από καμία κοπέλας τη διαθέση δε χαλάς!!!Είμαστε εδώ να καταθέτουμε εμπειρίες και να αληλλοβοηθιόμαστε!!!Πχ εγώ μπορώ να βοηθήσω κάποια στα θέματα της παλίνδρομής και πχ την @linaa την ρωτάω για ορμόνες γιατί θεωρώ ότι ξέρει!!!Επίσης μερικές φορές θέλουμε απλά να πούμε τον <<πόνο>> μας!!!Και καλοπροαίρετα η καθέμια θα προτείνει κάτι και κρατάμε αυτό που θέλουμε!!!Σε συμπαθούμε όλες πιστεύω και η επιλογή εννοείτε είναι δική σου!!!!

ειδικα απο αυτο το τοπικ ειμαστε ολες καλες  γιατι περναμε τον ιδιο αγωνα κ ξερουμε κ απο απογοητευσεις κ απο ανχος!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ειδικα απο αυτο το τοπικ ειμαστε ολες καλες  γιατι περναμε τον ιδιο αγωνα κ ξερουμε κ απο απογοητευσεις κ απο ανχος!!!!!! 

Ναι γλυκιά μου ο αγώνας είναι κοινός!!!!Και οι σκέψεις!!!!Πόσες φορές είπα στον εαυτό μου ααα και αυτή η κοπέλα σκέφτεται τα ίδια με μένα?Επίσης εγώ έχω μάθει απίστευτα πράγματα και λεπτομέρειες που πιστεύω κανένας γιατρός δε θα μου τα έλεγε!!!Επίσης υπάρχουν κάποιες κοπέλες που προσπαθούν καιρό και κάποιες λιγότερο.Αρα υπάρχει εκ των πραγμάτων περισσότερη εμπειρία.Και προσωπικά λέω ας πω στα κορίτσια λάθη που έκανα μήπως και καταφέρουν να τα αποφύγουν ή πχ μια εξέταση που μου πρότειναν και να την προτείνω και γω!!!!Πιστεύω όταν πέφτει η μια σηκώνει την άλλη!!!Και το έχω ξαναπεί με βοηθήσατε πολύ να ξεπεράσω την παλίνδρομη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ungry girl αλλο παλι και τουτο βρε συ! Δεν το περιμενα να σου πω την αληθεια...! Νομιζω οτι εκανε μ@@@κια ο γιατρος με την προγεστερονη, αλλα μπορει και να πεφτω εξω, παντως ισως την εδωσε σε λαθος στιγμη. Το γιατι ανεβαινει η χοριακη εστω και τοσο λιγο, δεν καταλαβαινω που οφειλεται αν δεν ειναι εργαστηριακη αποκλιση, που μαλλον δεν παιζει γιατι πας στο ιδιο εργαστηριο. Θα ακουστω γραφικη, αλλα συμφωνω με τα κοριτσια οτι ο γιατρος σε βαζει πολυ αργα για να μην εχει φορτο στις γιορτες! Κανονικα δεν αφηνεις μια κοπελα με χοριακη μικρη μεν, που ανεβαινει δε, και της λες "ελα μετα την πρωτοχρονια". Αφου και τοτε δεν θα δεις κατι διαφορετικο απο το να τη δεις τωρα. Σακο δηλαδη δε θα δει και το ξερει, με τετοιες τιμες. Τι διαφορα εχει λοιπον να σε δει τωρα, να κανει εναν υπερηχο να ελεγξει αν υπαρχει κατι περιεργο, απο κυστη μεχρι δεν ξερω κι εγω τι! Γι αυτο και εγω θα ειχα τρεξει σε αλλο γιατρο (πχ εμπιστο γυναικολογο καποιας φιλης) ωστε να μου κανει ενα τσεκ και ειδικα να μην ψαχνομαι στις αργιες αν συμβει το οτιδηποτε. Ευχομαι να πανε ολα καλα βρε κοριτσι!! Κανε ο,τι νιωθεις καλυτερα, αλλα με την ασφαλεια σου προτεραιοτητα, ε;;! Περιεργα πραγματα! :confused:

@Dimitr@17 χαρα στο κουραγιο σου! Σε καταλαβαινω, κι εγω σαν εσενα ακριβως οπως σου ειπα, Δευτερα θα ερχοταν, Τριτη αρνιομουν να κανω τεστ, τελικα εκανα Τεταρτη με προτροπη των κοριτσιων εδω, και σιγουρα φοβομουν το αρνητικο αποτελεσμα αλλα δε θα μπορουσα και να το αλλαξω πλεον, οποτε εσφιξα τα δοντια κ πηρα την αποφαση. Βεβαια αν ειχα ροζ ισως να ειχα ηδη κανει, με τον φοβο μην εχω επιπλοκη (λογω του ιστορικου με την παλινδρομη) αλλα αν δεν αισθανεσαι ετοιμη δε μπορει να σε πιεσει κανεις! Κανε το οποτε εσυ θες, συνδυαζοντας και την δικη σου ηρεμια και την ασφαλεια του πιθανου σπορακιου! Ολα πιστευω οτι θα πανε καλα και θα εχουμε θετικο νεο, η καθυστερηση σου συνεχιζεται!

(Σημαντικο!!!! Να προλαβεις να κανεις αυριο, αντε μεθαυριο το τεστ, γιατι αν ειναι θετικο πρεπει να κανεις χοριακη Τεταρτη-Παρασκευη ή Πεμπτη-Σαββατο! Μετα ειναι αργιες, χαχαχα! :-P)


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εγώ για λίγες μέρες θα σας χαιρετήσω! Φεύγω αύριο μέχρι τα Χριστούγεννα. Ποια θα αναλάβει να μετράει αντίστροφα; @linaa? @Nati85? @Ungry girl? @kido? @marillia? Ποια; Μην μου αφήσετε την αντίστροφη μέτρηση ξεκρεμαστη ε; 

Καλά να περάσετε, να φάτε και να διασκεδάσετε. Τα Χρόνια Πολλά θα σας τα πω τα Χριστούγεννα! Φιλιά

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...