Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, despoina554 είπε:

      Καλησπέρα. Άλλη μια αρνητική χοριακη στο ιστορικό μου, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα. Παρακαλώ θα ήθελα τη συμβουλή σας γιατί η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο γιατρός μου είδε πριν λίγο καιρό την ca η οποια ήταν 22 , μου είπε λοιπόν ότι θεωρεί ότι μάλλον έχω και  ενδομητριωση ( πονάω πολύ κατά τη διάρκεια της περιόδου). Μου εξηγησε βεβαια ότι επειδή είμαι 37 δεν θέλει να ρισκάρει να μου κάνει λαπαροσκόπηση και να μπω για κάποιους μήνες σε εμμηνόπαυση. Είχε κάποια κοπελα αντίστοιχο θέμα ;Στο Ιασώ ειμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

      Λυπάμαι κορίτσι μου για το αποτέλεσμα σου.....εύχομαι η επόμενη να είναι αυτή που θα σου δώσει να κρατήσεις το μωράκι σου!

      Για την ενδομητριωση γνωριζ  πως παίζει ρόλο κ που είναι για να εμποδίζει τη  εμφύτευση. Επίσης πλέον έχει γιατρούς που δεν συμφωνούν να μπαίνει η γυναίκα σε κατάσταση εμμηνόπαυση κ με τη λαπαρασκοκηση πέρα από την εύρεση της ενδομητριωσης, καθαρίζουν όλες τις εστίες, όχι με καυτηριασμο. Κ σε εμμηνόπαυση ν σε βάλει δεν σημαίνει πως δεν θα ξανά εμφανιστεί η ενδομητριωση, εύχομαι να μην έχεις τίποτα.

       

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

Αλινα μου τι κανεις? περιμενουμε κ απο σενα νεα!!!! τι νιωθεις απο συμπτωματα? 

Αχ ευαίσθητη χορδή αγγίξες! Περιμένω μέχρι 24. - έχω μέρες ακόμα. Χτες ένιωθα ήπια συμπτώματα περιόδου. Σήμερα το πρωί μόνο κάτι θαμπά πονάκια στην περιοχή των ωοθηκών αλλά από το μεσημέρι και μετά γενικά νιώθω πιο εκτεταμένες στην περιοχή κράμπες αλλά ήπιες. Δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς. Άσε που έχω και μια ανακατωσούρα, αλλά μάλλον φταίει η πρωινή επίσκεψη στον οδοντίατρο. Αυτή η γεύση μετά τον τροχό και το σφράγισμα. Αηδία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, Ungry girl είπε:

Μπα κοριτσακι μου δεν κανω τιποτα οτι μ ειπε αυτος και θα δείξει

Αντα δεν εχω ιδεα ειλικρινά αυτος μου ειπε να παω να δει αν δει κατι στον υπέρηχο

Βρε κοριτσι μου ειναι λιγο ασχημο αυτο που θα πω αλλα αρκετοί γιατροι δεν δινουν την πρέπουσα σημασία λογο γιορτών δεν θελουν πολυ φορτο εργασίας. Γιατροι δεν ειμαστε για να ξερουμε αλλα νομιζω ειναι λιγο επιπόλαιο να περιμενεις κ αλλο.. Καταλαβαίνω αυτο που λες οτι μπερδευεσαι με τις πολλες γνωμες αλλα ισως να κανεις παλι μια χοριακη αυριο σε αλλο μικροβιολογικο λαθοι γίνονται αρκετα...

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Οχι δεν ειχα ποτε ροζ...παντα ενιωθα ενα μικρο πονο κ αμεσως  ξεκινουσε περιοδος..τωρα εχω μονο.στο σκουπισμα μια φορα προς το παρον σημερα..θα δειξει τι να πω...μακαρι να εχει θετικη κατάληξη

Βρε δημητρουλα μ να σου πω κατι ειναι ποιο καλα να απογοήτευσης με ενα αρνητικο τεστ παρα να απογοήτευτης γτ δεν εκανες κατι αν υπαρχει τελικα σπορακι... 

πρίν από 57 λεπτά , Nati85 είπε:

@Ungry girl αν πήγαινες σε ένα δημόσιο νοσοκομείο?να κανεις εκεί έναν υπέρηχο?τι να πω μπορει και να έρθει η περιοδος.του είπες ότι έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης πρησμένο στήθος κλπ?

εχει δικιο η νατι @Ungry girl

 

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Βρε κοριτσι μου ειναι λιγο ασχημο αυτο που θα πω αλλα αρκετοί γιατροι δεν δινουν την πρέπουσα σημασία λογο γιορτών δεν θελουν πολυ φορτο εργασίας. Γιατροι δεν ειμαστε για να ξερουμε αλλα νομιζω ειναι λιγο επιπόλαιο να περιμενεις κ αλλο.. Καταλαβαίνω αυτο που λες οτι μπερδευεσαι με τις πολλες γνωμες αλλα ισως να κανεις παλι μια χοριακη αυριο σε αλλο μικροβιολογικο λαθοι γίνονται αρκετα...

Βρε δημητρουλα μ να σου πω κατι ειναι ποιο καλα να απογοήτευσης με ενα αρνητικο τεστ παρα να απογοήτευτης γτ δεν εκανες κατι αν υπαρχει τελικα σπορακι... 

εχει δικιο η νατι @Ungry girl

 

Μα θα κανω σημερα αν προλαβω να παρω @Μάντη μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , alina80 είπε:

Αχ ευαίσθητη χορδή αγγίξες! Περιμένω μέχρι 24. - έχω μέρες ακόμα. Χτες ένιωθα ήπια συμπτώματα περιόδου. Σήμερα το πρωί μόνο κάτι θαμπά πονάκια στην περιοχή των ωοθηκών αλλά από το μεσημέρι και μετά γενικά νιώθω πιο εκτεταμένες στην περιοχή κράμπες αλλά ήπιες. Δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς. Άσε που έχω και μια ανακατωσούρα, αλλά μάλλον φταίει η πρωινή επίσκεψη στον οδοντίατρο. Αυτή η γεύση μετά τον τροχό και το σφράγισμα. Αηδία!

ποτε δεν ξερεις...εξαλλου ειχες επαφες στις μερες που επρεπε οποτε περιμενουμε κ απο σενα...

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Ungry girl είπε:

Χαχαα εγω δεν.περιμενα πως θα μηνει εγκυος αυτη κι ομως για καλο το ειπα αυτη εχει και προβλημα εσυ οχι!:cool:

Ναι βρε ξερω ότι το είπες για καλό αλλά ξερεις έχω την μύγα και μυγιάζομαι!!Δεν ξέρουμε αν έχει κάποιος από τους δυο πρόβλημα μπορει να έχουμε για να μην μένω εγκυος.αλλα μην αρχίσω πάλι το τροπάρι μου! :blink:


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Dimitr@17 είπε:

Γτ δεν θελω να δω οτι ειναι αρνητικο....

Ας είναι αρκεί να ξέρεις!

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Ναι δεν εχεις κ αδικο θα παω να παρω προγεστερονη μετα που θα βγω απο  σπιτι

Μόνη σου προγεστερόνη;;;;;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , alina80 είπε:

Αχ ευαίσθητη χορδή αγγίξες! Περιμένω μέχρι 24. - έχω μέρες ακόμα. Χτες ένιωθα ήπια συμπτώματα περιόδου. Σήμερα το πρωί μόνο κάτι θαμπά πονάκια στην περιοχή των ωοθηκών αλλά από το μεσημέρι και μετά γενικά νιώθω πιο εκτεταμένες στην περιοχή κράμπες αλλά ήπιες. Δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς. Άσε που έχω και μια ανακατωσούρα, αλλά μάλλον φταίει η πρωινή επίσκεψη στον οδοντίατρο. Αυτή η γεύση μετά τον τροχό και το σφράγισμα. Αηδία!

Τι κάνεις κορίτσι; πριν μάθω για την εγκυμοσύνη είχα μια περίεργη γεύση στο στόμα και νόμιζα ότι ήταν από τον καθαρισμό που είχα κάνει πριν λίγες μέρες αλλά μετά διάβασα ότι ένα από τα πολλά συμπτώματα είναι η αλλαγή γεύσης στο στόμα (συνήθως μεταλλική) :)


Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Μάντη είπε:

Βρε κοριτσι μου ειναι λιγο ασχημο αυτο που θα πω αλλα αρκετοί γιατροι δεν δινουν την πρέπουσα σημασία λογο γιορτών δεν θελουν πολυ φορτο εργασίας. Γιατροι δεν ειμαστε για να ξερουμε αλλα νομιζω ειναι λιγο επιπόλαιο να περιμενεις κ αλλο.. Καταλαβαίνω αυτο που λες οτι μπερδευεσαι με τις πολλες γνωμες αλλα ισως να κανεις παλι μια χοριακη αυριο σε αλλο μικροβιολογικο λαθοι γίνονται αρκετα...

Βρε δημητρουλα μ να σου πω κατι ειναι ποιο καλα να απογοήτευσης με ενα αρνητικο τεστ παρα να απογοήτευτης γτ δεν εκανες κατι αν υπαρχει τελικα σπορακι... 

εχει δικιο η νατι @Ungry girl

 

Ναι θα επαναλαβω μεθαυριο σε αλλο εργαστήριο! Αλλα δεν νομιζω πως θα δω διάφορα λαθη γίνονται εδώ ο συγκεκριμένος στο σπερμοδιαγραμα εκανε λαθος και αντι για 120 εκ μου ειπε 12εκ χχαα λες να έχει κανει και λαθος στις χοριακες???? Ε νταξ δεν.νομιζω! Αλλα ο γιατρος μου ειπε να σου πω να έρθεις αυριο αλλα δεν θα δουμε τιποτα περιμενε και ελα στις 3 δεν ξερω τι ειναι αυτο που περιμενει να δει!

πρίν από 16 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι βρε ξερω ότι το είπες για καλό αλλά ξερεις έχω την μύγα και μυγιάζομαι!!Δεν ξέρουμε αν έχει κάποιος από τους δυο πρόβλημα μπορει να έχουμε για να μην μένω εγκυος.αλλα μην αρχίσω πάλι το τροπάρι μου! :blink:

Δεν θα έχετε κοριτσακι μου σιγουρα δεν.θα εχετε οταν ειχατε πιασει το μικρουλι δεν.ηταν ολα καλα?? Αυτη ειχε απο πριν προβλημα έκανε λαπαροσκόπηση και το επιασε το 1 ειχε δηλαδη ανέκαθεν πρόβλημα εχεις σκοπο να κανετε καποιες εξετασεις αν δεν κατσει σε ενα α χρονικο διαστημα??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι θα επαναλαβω μεθαυριο σε αλλο εργαστήριο! Αλλα δεν νομιζω πως θα δω διάφορα λαθη γίνονται εδώ ο συγκεκριμένος στο σπερμοδιαγραμα εκανε λαθος και αντι για 120 εκ μου ειπε 12εκ χχαα λες να έχει κανει και λαθος στις χοριακες???? Ε νταξ δεν.νομιζω! Αλλα ο γιατρος μου ειπε να σου πω να έρθεις αυριο αλλα δεν θα δουμε τιποτα περιμενε και ελα στις 3 δεν ξερω τι ειναι αυτο που περιμενει να δει!

Δεν θα έχετε κοριτσακι μου σιγουρα δεν.θα εχετε οταν ειχατε πιασει το μικρουλι δεν.ηταν ολα καλα?? Αυτη ειχε απο πριν προβλημα έκανε λαπαροσκόπηση και το επιασε το 1 ειχε δηλαδη ανέκαθεν πρόβλημα εχεις σκοπο να κανετε καποιες εξετασεις αν δεν κατσει σε ενα α χρονικο διαστημα??

Όταν ειχαμε πιάσει το παιδάκι μου ήμουν και 28 χρόνων τι να πω μπορει να άλλαξαν τωρα τα πράγματα.Εγω έχω κάνει αρκετές εξετάσεις .μόνο σαλπιγγογραφια δεν έχω κάνει.ο άντρας μου ειπαμε θα κάνει αρχές του χρονου σπερμοδιαγραμμα και βλέπουμε.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι θα επαναλαβω μεθαυριο σε αλλο εργαστήριο! Αλλα δεν νομιζω πως θα δω διάφορα λαθη γίνονται εδώ ο συγκεκριμένος στο σπερμοδιαγραμα εκανε λαθος και αντι για 120 εκ μου ειπε 12εκ χχαα λες να έχει κανει και λαθος στις χοριακες???? Ε νταξ δεν.νομιζω! Αλλα ο γιατρος μου ειπε να σου πω να έρθεις αυριο αλλα δεν θα δουμε τιποτα περιμενε και ελα στις 3 δεν ξερω τι ειναι αυτο που περιμενει να δει!

Δεν θα έχετε κοριτσακι μου σιγουρα δεν.θα εχετε οταν ειχατε πιασει το μικρουλι δεν.ηταν ολα καλα?? Αυτη ειχε απο πριν προβλημα έκανε λαπαροσκόπηση και το επιασε το 1 ειχε δηλαδη ανέκαθεν πρόβλημα εχεις σκοπο να κανετε καποιες εξετασεις αν δεν κατσει σε ενα α χρονικο διαστημα??

Στο ίδιο με το μηδενικό στο σπέρμα πηγές και για τη χοριακη? ?? Αχ και να είναι 3,8 και να μην είδε το κόμμα τώρα. ..αλλά θα σου είχε έρθει και περίοδος. Τι να σου πω εγώ θα πήγαινα αλλού σίγουρα γιατί δεν θα ησυχαζα αν δεν πάρω και δεύτερη γνώμη. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Nati85 είπε:

Όταν ειχαμε πιάσει το παιδάκι μου ήμουν και 28 χρόνων τι να πω μπορει να άλλαξαν τωρα τα πράγματα.Εγω έχω κάνει αρκετές εξετάσεις .μόνο σαλπιγγογραφια δεν έχω κάνει.ο άντρας μου ειπαμε θα κάνει αρχές του χρονου σπερμοδιαγραμμα και βλέπουμε.

Ε ολα καλα μακαρι να.μη χρειαστεί τιποτα απο τα δυο να σας ξαφνιάσει ενα ζουζουνι.σύντομα!

πρίν από 3 λεπτά , kido είπε:

Στο ίδιο με το μηδενικό στο σπέρμα πηγές και για τη χοριακη? ?? Αχ και να είναι 3,8 και να μην είδε το κόμμα τώρα. ..αλλά θα σου είχε έρθει και περίοδος. Τι να σου πω εγώ θα πήγαινα αλλού σίγουρα γιατί δεν θα ησυχαζα αν δεν πάρω και δεύτερη γνώμη. 

Χααχχαχαχαα!!! Ελα ρε συ δεν γινονται αυτά η χοριακη λέει ξεκαθαρα 38,01 τι στο καλο να τα εχει χάσει αχχαα μακαρι δηλαδη αλλα δεν.μπορεί είπαμε ειμαι γκαμτεμο αλλα οχι και τόσο!χααχα θα κανω Πέμπτη αλλη μια σε αλλο εργαστήριο και βλέπω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Ε ολα καλα μακαρι να.μη χρειαστεί τιποτα απο τα δυο να σας ξαφνιάσει ενα ζουζουνι.σύντομα!

Αυτά τα ξάφνιασματα δεν συμβαίνουν σε εμάς.πρέπει όλα να τα κυνηγήσουμε και να το παλέψουμε πολύ για να γίνει.αρχες Ιανουαρίου θα είναι οι γόνιμες μου θα τελειώσουν και αυτές και κάνουμε σπερμοδιαγραμμα μην κάνουμε τωρα και φάμε καμμία κατραπακιά μέσα στις γιορτές ας είμαστε στην άγνοια μας.αντε να δούμε και εσυ τι θα κανεις να ηρεμήσεις πια!!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nati85 είπε:

Αυτά τα ξάφνιασματα δεν συμβαίνουν σε εμάς.πρέπει όλα να τα κυνηγήσουμε και να το παλέψουμε πολύ για να γίνει.αρχες Ιανουαρίου θα είναι οι γόνιμες μου θα τελειώσουν και αυτές και κάνουμε σπερμοδιαγραμμα μην κάνουμε τωρα και φάμε καμμία κατραπακιά μέσα στις γιορτές ας είμαστε στην άγνοια μας.αντε να δούμε και εσυ τι θα κανεις να ηρεμήσεις πια!!!

Μη το λες ολα γινονται το εχουμε δει εγω εδω ήμουν έγκυος και συζητούσα για εξωσωματική με βαση το λανθασμενο σπεεμοδιαγραμα όλα τα εχουμε ζησει πια!!!

Εγω εχω μελλον ακομα! Οσο λεω να τελειωνω για να ξανα αρχίσω προσπαθειες τόσο με παει πισω!! Δεν με βλέπω να τελειώνω συντομα με βλεπω εφ ορου ζωης στο συμπτωματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση χαχαχα εδω θα αφησω τα κοκαλακια μου χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

καλξσπερα κοριτσια μου!!!! πως εισατε σημερα???

@Ungry girl δε περιμενα να ακουσω οτ ιανεβηκε αληθεια..... δεν εχω εχω ιδεα τι πρεπει να γινει σ αυτες τις περιπτωσεις οποτε λογικα οτι σου πει ο γιατρος!

@Dimitr@17 δημητρουλα μου νομιζω θα εχουμε ευχαριστα!!!! οποτε νιωσεις ετοιμη να το κανεισ το τεστακι και να ειναι και θετικο!!!! επισης @ntemiiiiii και εσενα μια χαρα σε βρισκω αντε κοριτσια!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Nati85 είπε:

Όταν ειχαμε πιάσει το παιδάκι μου ήμουν και 28 χρόνων τι να πω μπορει να άλλαξαν τωρα τα πράγματα.Εγω έχω κάνει αρκετές εξετάσεις .μόνο σαλπιγγογραφια δεν έχω κάνει.ο άντρας μου ειπαμε θα κάνει αρχές του χρονου σπερμοδιαγραμμα και βλέπουμε.

Και τώρα σε πήραν τα χρόνια δηλαδή; Νάτι μου φάση είναι. Σε καταλαβαίνω. Και εμείς κλείνουμε ένα χρόνο αυτό το μήνα και νομίζω ότι και μόνο για αυτό θα με πειράξει πιο πολύ ένα αρνητικό αποτέλεσμα. Για να μην αναφερθώ στην ηλικία μου ε... Απόλαυσε τις γιορτές με την οικογένειά σου. Μην το αφήσεις αυτό να σου στερήσει όλες τις άλλες χαρές που έχει η ζωή. 

Και με τον καινούργιο χρόνο ας κάνετε και ένα σπερμοδιάγραμμα και βλέπετε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...