Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 47 λεπτά , despoina554 είπε:

      Καλησπέρα. Άλλη μια αρνητική χοριακη στο ιστορικό μου, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα. Παρακαλώ θα ήθελα τη συμβουλή σας γιατί η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο γιατρός μου είδε πριν λίγο καιρό την ca η οποια ήταν 22 , μου είπε λοιπόν ότι θεωρεί ότι μάλλον έχω και  ενδομητριωση ( πονάω πολύ κατά τη διάρκεια της περιόδου). Μου εξηγησε βεβαια ότι επειδή είμαι 37 δεν θέλει να ρισκάρει να μου κάνει λαπαροσκόπηση και να μπω για κάποιους μήνες σε εμμηνόπαυση. Είχε κάποια κοπελα αντίστοιχο θέμα ;Στο Ιασώ ειμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

      Γιατί δεν μαζεύεις όσα πιο πολλά έμβρυα μπορείς Κ μετά να κάνεις την λαπαροσκόπηση με την ησυχία σου. Γενικά αν έχεις πολλές αποτυχίες πρέπει να κοιτάξεις Κ το θέμα της μήτρας . Έχεις κάνει εξετάσεις για την μήτρα πχ nsg? Υπάρχουν περιπτώσεις που η λαπαροσκόπηση τελικά ήταν η λύση. Αλλά βέβαια να έχεις εξασφαλίσει πρώτα να έχεις έμβρυα στην καταψηξη όχι 1 Κ 2 αλλά αρκετά . 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Δημητρα τιποτα απο αιμα καθαρη εισαι απο εχθές?????

Τι ξερω και σας ευχαριστώ ολες που να τα πω αυτα ο αντρας μου δεν ξέρει τι να.μου πει!!!

Ναι τπτ απο κοκκινο αιμα..μονο λιγο ροζ ειδα οταν γυρισα απο την δουλεια στο σκουπισμα...κ τωρα ππου τπτ παλιαλλο π, πηγα τουαλετα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

Δημητρα τιποτα απο αιμα καθαρη εισαι απο εχθές?????

Τι ξερω και σας ευχαριστώ ολες που να τα πω αυτα ο αντρας μου δεν ξέρει τι να.μου πει!!!

Κ εγώ είμαι της άποψης δευτερης γνώμης. Αν είναι κάτι που πρέπει να καθαρίσεις από αυτό πρέπει να γίνει σύντομα. Δεν θέλω να φανώ αρνητική αλλά αν θεέ μου φύλαγε, είναι κάτι που αν το αφήσεις για άλλες 2 εβδομάδες σου κάνει ζημιά? Καλύτερα μια δεύτερη γνώμη να έχεις την συνείδηση σου ήσυχη. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Ναι τπτ απο κοκκινο αιμα..μονο λιγο ροζ ειδα οταν γυρισα απο την δουλεια στο σκουπισμα...κ τωρα ππου τπτ παλιαλλο π, πηγα τουαλετα

Έχω γίνει γραφική, αλλά η γνώμη μου είναι να μην κάνεις πειράματα. Αν υπάρχει σπορακι τότε καλό είναι να δράσεις σωστά. Αν είσαι εγκυος, τότε πρέπει να μιλήσεις με γιατρό οπωσδήποτε να σε δει. Μέχρι την Παρασκευή δηλ γτ μετά είναι Χριστούγεννα.

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, modena είπε:

Έχω γίνει γραφική, αλλά η γνώμη μου είναι να μην κάνεις πειράματα. Αν υπάρχει σπορακι τότε καλό είναι να δράσεις σωστά. Αν είσαι εγκυος, τότε πρέπει να μιλήσεις με γιατρό οπωσδήποτε να σε δει. Μέχρι την Παρασκευή δηλ γτ μετά είναι Χριστούγεννα.

Κατσε να δω θετικο τεστ κ μετα θα λαω κ στον γιατρο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι τπτ απο κοκκινο αιμα..μονο λιγο ροζ ειδα οταν γυρισα απο την δουλεια στο σκουπισμα...κ τωρα ππου τπτ παλιαλλο π, πηγα τουαλετα

Τελεια και αν δεν κανω.λαθος εισαι στη 1 μερα καθυστέρηση?? Πάρε ενα τεστακι βρεεεε ποτε θες να το κανεις??

πρίν από 8 λεπτά , modena είπε:

Κ εγώ είμαι της άποψης δευτερης γνώμης. Αν είναι κάτι που πρέπει να καθαρίσεις από αυτό πρέπει να γίνει σύντομα. Δεν θέλω να φανώ αρνητική αλλά αν θεέ μου φύλαγε, είναι κάτι που αν το αφήσεις για άλλες 2 εβδομάδες σου κάνει ζημιά? Καλύτερα μια δεύτερη γνώμη να έχεις την συνείδηση σου ήσυχη. 

Δεν.μπορω να παρω αλλη γνωμη πραγματικα θα.μπερδευτω νομιζω πολυ περισσότερο!!! Θα δω θα το σκευτω μηπως παω σε εναν εδω στην περιοχη μου θα δουμε!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Ααα ναι νομιζω ειναι οτι πρέπει μια και κανει κρυακιιι!!!

Πωωωω καλο κουρααγιοοο!!!

Δυστυχώς

Το πιθανότερο είναι η προγεστερόνη που πήρες να σε πήγε πίσω στη διαδικασία και για αυτό αυτή η τιμή της χοριακής. Κάνε αυτό που πιστεύεις ότι θα είναι καλύτερο για εσένα. Μπορείς να περιμένεις μια δυο μέρες, και να πάρεις μια δεύτερη γνώμη την Παρασκευή π.χ. Ότι νομίζεις εσύ. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Το πιθανότερο είναι η προγεστερόνη που πήρες να σε πήγε πίσω στη διαδικασία και για αυτό αυτή η τιμή της χοριακής. Κάνε αυτό που πιστεύεις ότι θα είναι καλύτερο για εσένα. Μπορείς να περιμένεις μια δυο μέρες, και να πάρεις μια δεύτερη γνώμη την Παρασκευή π.χ. Ότι νομίζεις εσύ. 

Αλινα μου τι κανεις? περιμενουμε κ απο σενα νεα!!!! τι νιωθεις απο συμπτωματα? 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ungry girl είπε:

Τελεια και αν δεν κανω.λαθος εισαι στη 1 μερα καθυστέρηση?? Πάρε ενα τεστακι βρεεεε ποτε θες να το κανεις??

Δεν.μπορω να παρω αλλη γνωμη πραγματικα θα.μπερδευτω νομιζω πολυ περισσότερο!!! Θα δω θα το σκευτω μηπως παω σε εναν εδω στην περιοχη μου θα δουμε!

Ναι τυπικα εχω μια μερα καθυστερηση...ναι μπορει να παρω μετα που ια βγω αν.προλαβω γτ μετα τον.καφε με την φιλη μ.εχω να παω να φτιαξω τα νυχια μου σημερα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , alina80 είπε:

Το πιθανότερο είναι η προγεστερόνη που πήρες να σε πήγε πίσω στη διαδικασία και για αυτό αυτή η τιμή της χοριακής. Κάνε αυτό που πιστεύεις ότι θα είναι καλύτερο για εσένα. Μπορείς να περιμένεις μια δυο μέρες, και να πάρεις μια δεύτερη γνώμη την Παρασκευή π.χ. Ότι νομίζεις εσύ. 

Το σκέφτηκα και εγω για τα χαπια αλλα δεν θα έπρεπε να εχει πςσει λιγο η απλα να ειναι στάσιμη??? Τι να.πω δεν ξερω ειναι όντως κατι πρωτόγνωρο για μενα και το μονο σίγουρο ειναι πως δεν ξερω πως να το διαχειριστώ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , Ungry girl είπε:

Οχι δεν του ειπα! Το νοσοκομείο της περιοχής μου ειχα μπ@€%€' αστο! Δεν εχει τιποτα ισως ουτε καν γυναικολόγο! Το στηθος μου δεν.μπορω ουτε να το αγγίξω αυτο βεβαια συμβαίνει και πριν την περίοδο! Προχθες το βραδυ ειχα λιγο ροζ το πρωιγουμενο σκ λιγα ροζ παχυρευστα υγρα περιμενα πως θα ειχα αδιαθετησει τι στο καλο δεν ξερω ολα σε μενα πια! Και μολις εμαθα και για μια εγκυμοσύνη μακρια λιγο συγγενικού προσοπουε ενα παιδακι 6 χρονων προσπαθει 4 χρονια για το δευτερο με ενδομητρίωση και εμεινε έγκυος γι αυτο κοριτσια σεξξξ!!!!

Για καλό το είπες το προσπαθεί 4 χρόνια για το δεύτερο???αχ Μου έδωσες μεγάλο κουράγιο τι να πω!χιχι!! Περίμενε λίγες μέρες ακόμα και μετά βλέπεις τι θα κανεις ισως σου έρθει σε λίγες μέρες.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Ναι τυπικα εχω μια μερα καθυστερηση...ναι μπορει να παρω μετα που ια βγω αν.προλαβω γτ μετα τον.καφε με την φιλη μ.εχω να παω να φτιαξω τα νυχια μου σημερα...

Τέλεια να.πας βολτιτσα να παρεις και το τεστακι σου και.να προσέχεις εεεε!!!! Είμαστε αισιόδοξοι και χαρουμενοι περιμενουμε νεαααα σου!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι τυπικα εχω μια μερα καθυστερηση...ναι μπορει να παρω μετα που ια βγω αν.προλαβω γτ μετα τον.καφε με την φιλη μ.εχω να παω να φτιαξω τα νυχια μου σημερα...

Τι ωραία. ... ♡♡♡

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Τέλεια να.πας βολτιτσα να παρεις και το τεστακι σου και.να προσέχεις εεεε!!!! Είμαστε αισιόδοξοι και χαρουμενοι περιμενουμε νεαααα σου!

Μακαρι κοριτσι μου...μακαρι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Για καλό το είπες το προσπαθεί 4 χρόνια για το δεύτερο???αχ Μου έδωσες μεγάλο κουράγιο τι να πω!χιχι!! Περίμενε λίγες μέρες ακόμα και μετά βλέπεις τι θα κανεις ισως σου έρθει σε λίγες μέρες.

Χαχαα εγω δεν.περιμενα πως θα μηνει εγκυος αυτη κι ομως για καλο το ειπα αυτη εχει και προβλημα εσυ οχι!:cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...