Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , despoina554 είπε:

      Καλησπέρα. Άλλη μια αρνητική χοριακη στο ιστορικό μου, μόλις έλαβα τα αποτελέσματα. Παρακαλώ θα ήθελα τη συμβουλή σας γιατί η απόγνωση βαράει κόκκινο. Ο γιατρός μου είδε πριν λίγο καιρό την ca η οποια ήταν 22 , μου είπε λοιπόν ότι θεωρεί ότι μάλλον έχω και  ενδομητριωση ( πονάω πολύ κατά τη διάρκεια της περιόδου). Μου εξηγησε βεβαια ότι επειδή είμαι 37 δεν θέλει να ρισκάρει να μου κάνει λαπαροσκόπηση και να μπω για κάποιους μήνες σε εμμηνόπαυση. Είχε κάποια κοπελα αντίστοιχο θέμα ;Στο Ιασώ ειμαι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

      Καλησπέρα εγώ τον Ιανουάριο έκανα λαμπαροσκοπηση για την ενδομητρίωση. Για μένα το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να καταψυξεις όσα ποιο πολλά ωάρια μπορείς για να έχεις αποθεμα αν χρειαστούν. Εμένα η επέμβαση πήγε πολύ καλά.αλλα το μετά ήταν το δράμα. Αν το ήξερα ποιο πριν θα είχα πάει και εγώ να καταψυξω.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , ada32 είπε:

ναι γτ ποτε δεν ξερεις.. εκτος αν καθε φορα εχεις ροζ πριν την περιοδο σου ...

Οχι δεν ειχα ποτε ροζ...παντα ενιωθα ενα μικρο πονο κ αμεσως  ξεκινουσε περιοδος..τωρα εχω μονο.στο σκουπισμα μια φορα προς το παρον σημερα..θα δειξει τι να πω...μακαρι να εχει θετικη κατάληξη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Οχι δεν ειχα ποτε ροζ...παντα ενιωθα ενα μικρο πονο κ αμεσως  ξεκινουσε περιοδος..τωρα εχω μονο.στο σκουπισμα μια φορα προς το παρον σημερα..θα δειξει τι να πω...μακαρι να εχει θετικη κατάληξη

Ναι βρε αγάπη μου.  Αλλά αν είσαι και έχεις αυτά τα ροζ θα πρέπει να πάρεις προγεστερονη και ίσως να ξεκουραστείς για κάποιες μέρες . Μήπως έτσι το ρισκάρεις? ?


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Αχ ρε κοριτσι μ μηπως δεν πρεπει να το αφησεις τοσο και νανπαρεις μια ακομη γνωμη γιατρου... Μηπως χρειάζεται να σε καθαρισουν;;; δεν εχω εμπειρία σε ολα αυτα μια ιδεα λεω!

Προσπαθω να βρίσκω διαφορα αλλα μετα πο λιγο καιρο βαριέμαι !χαχαχαχα

Ναι λογικο καπως έτσι και εγω βαριέμαι εύκολα.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Τονι@ είπε:

Ναι βρε αγάπη μου.  Αλλά αν είσαι και έχεις αυτά τα ροζ θα πρέπει να πάρεις προγεστερονη και ίσως να ξεκουραστείς για κάποιες μέρες . Μήπως έτσι το ρισκάρεις? ?

Ναι δεν εχεις κ αδικο θα παω να παρω προγεστερονη μετα που θα βγω απο  σπιτι

Link to comment
Share on other sites

@Ungry girl αν πήγαινες σε ένα δημόσιο νοσοκομείο?να κανεις εκεί έναν υπέρηχο?τι να πω μπορει και να έρθει η περιοδος.του είπες ότι έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης πρησμένο στήθος κλπ?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Ναι δεν εχεις κ αδικο θα παω να παρω προγεστερονη μετα που θα βγω απο  σπιτι

Έχεις ξαναπάρει? ? Μήπως πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου?? Αν πάρεις προγεστερονη και (μια στις χίλιες )δεν είσαι ίσως σου χαλάσει τον κύκλο γιατί η προγεστερονη εμποδίζει την περίοδο. .. δεν θέλω να σε πιέσω αλλά  νομίζω πως δεν πρέπει να πάρεις χωρίς να δεις τι γίνεται. ..


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Τονι@ είπε:

Έχεις ξαναπάρει? ? Μήπως πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό σου?? Αν πάρεις προγεστερονη και (μια στις χίλιες )δεν είσαι ίσως σου χαλάσει τον κύκλο γιατί η προγεστερονη εμποδίζει την περίοδο. .. δεν θέλω να σε πιέσω αλλά  νομίζω πως δεν πρέπει να πάρεις χωρίς να δεις τι γίνεται. ..

Εχω ξαναπαρειν..σλλα δν ηξερα οτι χσλαει τον κυκλο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , ada32 είπε:

Ισως θεωρει οτι θα σου ερθει περιοδος κ  θα μηδενιστει η χοριακη. Εμενα οταν μου ηρθε περιοδος( αιμοραγια) στην βιοχημικη  , το βραδυ εκεινης της μερας η χοριακη μου ηταν 28,5  και ομως ειχα απο το πρωι αιμα κανονικο .. δεν ξερω τι να πω για σενα .. δεν ειναι κ καθυστερημενη συλληψη για να λεγαμε για εγκυμοσυνη γτ δεν διπλασιαζεται η χοριακη μετα απο 2 μερες..

Και με.τοΝαι που σου ειχε τελειωσει το αιμα θεωρητικά επεσε και η χοριακη? Αποκλείεται για να προχωρήσει επρεπε το λιγοτερο 200 να εχω τωρα και παρα πανω μ ειπε

πρίν από 34 λεπτά , caramel_83 είπε:

ειχα διαβασει στο φορουμ περιπτωση η οποια η κοπελα κανει χοριακη και εδειχνε η οτι δεν αυξανοταν η οτι ηταν πολυ μικρη η αυξηση και οταν πηγε στο νοσοκομειο για αποξεση ξαναεκανε μια αλλου και η χοριακη ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΑ με αποτελεσμα να συνεχισει κανονικα την εγκυμοσυνη της....δεν εχεις να χασεις κατι να κανεις αλλη μια σε αλλο μικροβιολογικο

οσο για τον γιατρο δεν μου στεκει αυτο που λεει...θα περιμενεις αααλλες 2 εβδομαδες??μην παθεις καμια ζημια στο τελος

Καλα σημβενουμ και τετοια αλλα ολα σε μενα.πια θα δω μηπως παω αλλου για χοριακη..αλλα και.να.παω σε αλλο γιατρο και μ.πει κατι αμτιθετο απο τι.μου ειπε αυτος τι θα κανβ? Θα.μπω σε δίλλημα και μετα ποια θα ειναι η αποφαση?? Δεν.ξερω

πρίν από 21 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Να περάσετε τέλεια κορίτσι μου!!!

Περίεργα πράγματα...

Αυτο ξανα πεστω χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εχω ξαναπαρειν..σλλα δν ηξερα οτι χσλαει τον κυκλο

Για το λόγο που σου είπα. .ότι για να έρθει περίοδος η προγεστερονη πέφτει. .αν εσύ την ενισχύσεις (και είναι να έρθει ) θα την εμποδίσεις.  Σε τι φάση είχες ξαναπάρει? ?  Δεν είμαι γιατρός φυσικά απλά σου λέω τι θα έκανα εγώ 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Τονι@ είπε:

Εγώ συγνώμη αλλά το βρίσκω λίγο επιπόλαιο.  Μιλάμε για άλλες 3 βδομάδες! !! Αν δεν μπορείνα το διαχειριστει ας πας αλλού.  Μιλα έστω από το τηλέφωνο με κάποιον να ακούσεις μια γνώμη. ..

Σε ευχαριστώ τονακι μου θα δω τι θα κάνω θα το σκεφτώ λιγο και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Τονι@ είπε:

Για το λόγο που σου είπα. .ότι για να έρθει περίοδος η προγεστερονη πέφτει. .αν εσύ την ενισχύσεις (και είναι να έρθει ) θα την εμποδίσεις.  Σε τι φάση είχες ξαναπάρει? ?  Δεν είμαι γιατρός φυσικά απλά σου λέω τι θα έκανα εγώ 

Ειχα παρει οταν ημουν εγκυος κ ειχα δει λιγο ροζ...εχεις δικιο καλυτερα μα κανω ενα τεστακι να ξερω κ τι θα κανω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nati85 είπε:

@Ungry girl αν πήγαινες σε ένα δημόσιο νοσοκομείο?να κανεις εκεί έναν υπέρηχο?τι να πω μπορει και να έρθει η περιοδος.του είπες ότι έχεις συμπτώματα εγκυμοσύνης πρησμένο στήθος κλπ?

Οχι δεν του ειπα! Το νοσοκομείο της περιοχής μου ειχα μπ@€%€' αστο! Δεν εχει τιποτα ισως ουτε καν γυναικολόγο! Το στηθος μου δεν.μπορω ουτε να το αγγίξω αυτο βεβαια συμβαίνει και πριν την περίοδο! Προχθες το βραδυ ειχα λιγο ροζ το πρωιγουμενο σκ λιγα ροζ παχυρευστα υγρα περιμενα πως θα ειχα αδιαθετησει τι στο καλο δεν ξερω ολα σε μενα πια! Και μολις εμαθα και για μια εγκυμοσύνη μακρια λιγο συγγενικού προσοπουε ενα παιδακι 6 χρονων προσπαθει 4 χρονια για το δευτερο με ενδομητρίωση και εμεινε έγκυος γι αυτο κοριτσια σεξξξ!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Σε ευχαριστώ τονακι μου θα δω τι θα κάνω θα το σκεφτώ λιγο και βλέπουμε

Εύχομαι να κάνειςαυτό που θα είναι καλύτερογια σένα. . Εμείς εδώ είμαστε! 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ειχα παρει οταν ημουν εγκυος κ ειχα δει λιγο ροζ...εχεις δικιο καλυτερα μα κανω ενα τεστακι να ξερω κ τι θα κανω...

Δημητρα τιποτα απο αιμα καθαρη εισαι απο εχθές?????

Just now, Τονι@ είπε:

Εύχομαι να κάνειςαυτό που θα είναι καλύτερογια σένα. . Εμείς εδώ είμαστε! 

Τι ξερω και σας ευχαριστώ ολες που να τα πω αυτα ο αντρας μου δεν ξέρει τι να.μου πει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...