Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/10/2024 at 11:08 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

      Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

      Καλε... αν είσαι ασφαλισμενη καλύπτει ο εοππυ το μεγαλύτερο κόστος....εγώ π.χ. έδωσα 60 τη μέρα για το ένα μόνο μωρό που χρειάστηκε να μείνει στη μονάδα κάποιες μέρες... αλλιώς σαν εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις ότι είχα πιο αυστηρή διατροφή και συχνότερη παρακολούθηση είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημεραααα αντε ρε κοριτσια περιμένουμε πως και πως συμπτώματα και θετικα τεστακιαααα! 

Για εμας που δεν εχουμε ουτε συμπτώματα ουτε θετικα τεστακια για πειτε τι θα μαγειρεψουμε σημερααα;;;;;

Αληθεια υπαρχει καμια κοπελα που δεν δουλεύει;;;;; Ή ειμαι η μόνη ;;;;;:?

να μαγειρεψεις μακαρονια με κιμα,ή καμια σουπιτσα για το κρυο :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 9 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημεραααα αντε ρε κοριτσια περιμένουμε πως και πως συμπτώματα και θετικα τεστακιαααα! 

Για εμας που δεν εχουμε ουτε συμπτώματα ουτε θετικα τεστακια για πειτε τι θα μαγειρεψουμε σημερααα;;;;;

Αληθεια υπαρχει καμια κοπελα που δεν δουλεύει;;;;; Ή ειμαι η μόνη ;;;;;:?

Καλημερα μπουμπου και εγω δουλευω!!! Αλλα καλύτερα να καθομουν χααχχαα!! Μακαρόνια με κιμά!!!μιαμ μιαμ!! Εσυ??? Τι μαγειρεύεις??

@Nati85 τι εχει το μενου????

Link to comment
Share on other sites

@noni90 ήρθε η π&#*ξη@ και εγω έτσι είμαι στα χαλια μου.αυτό που νιώθουμε είναι η αλήθεια μας αυτή την στιγμή και δεν χρειάζεται να το πνίγουμε Δεν υπάρχει λάθος στα συναισθήματα μας.μονο μερικες φορές προσπαθούμε να παρηγορησουμε η μια την άλλη αλλά δεν πιάνει πάντα!!κατσε να λέμε και τις μαυρίλες μας!!!

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημερα μπουμπου και εγω δουλευω!!! Αλλα καλύτερα να καθομουν χααχχαα!! Μακαρόνια με κιμά!!!μιαμ μιαμ!! Εσυ??? Τι μαγειρεύεις??

@Nati85 τι εχει το μενου????

Ο αδερφός μου δουλεύει στην εμακ και τους δίνουν ψάρια από την ιχθυόσκαλα μερικες φορές και σήμερα μου έφερε και εμενα μπακαλιαρακια μικρά για τηγάνισμα!!αυτα θα φτιάξω!!αλλα βαριέμαι το καθάρισμα πολύ!!!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nati85 είπε:

@noni90 ήρθε η π&#*ξη@ και εγω έτσι είμαι στα χαλια μου.αυτό που νιώθουμε είναι η αλήθεια μας αυτή την στιγμή και δεν χρειάζεται να το πνίγουμε Δεν υπάρχει λάθος στα συναισθήματα μας.μονο μερικες φορές προσπαθούμε να παρηγορησουμε η μια την άλλη αλλά δεν πιάνει πάντα!!κατσε να λέμε και τις μαυρίλες μας!!!

Ο αδερφός μου δουλεύει στην εμακ και τους δίνουν ψάρια από την ιχθυόσκαλα μερικες φορές και σήμερα μου έφερε και εμενα μπακαλιαρακια μικρά για τηγάνισμα!!αυτα θα φτιάξω!!αλλα βαριέμαι το καθάρισμα πολύ!!!!

Αα ωραια!! Και τα ψαρακια μια χαρα!! Το καθάρισμα βαρετο παντος τα χειρότερα ψαρια που εχω καθαρίσει ειναι τα κουτσομουρακια τα μικρα εχουν ενα εκατομμύριο λεπια χααχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

να μαγειρεψεις μακαρονια με κιμα,ή καμια σουπιτσα για το κρυο :)

Ωραιοοοο αλλα δεν τρωμε κρεας! Οποτε σκέφτομαι τη σουπιτσα και με αυτο το καιρο τελεια επιλογη νομιζω! Ειναι και λιγο άρρωστος ο αντρουλης μου οποτε ναι σουπιτσα θα κανω!

πρίν από 8 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημερα μπουμπου και εγω δουλευω!!! Αλλα καλύτερα να καθομουν χααχχαα!! Μακαρόνια με κιμά!!!μιαμ μιαμ!! Εσυ??? Τι μαγειρεύεις??

@Nati85 τι εχει το μενου????

Σκεφτόμουν να κανω φασολακια λαδερα αλλα θα κανω σουπιτσα ταιριάζει με το καιρο!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ungry girl είπε:

Αα ωραια!! Και τα ψαρακια μια χαρα!! Το καθάρισμα βαρετο παντος τα χειρότερα ψαρια που εχω καθαρίσει ειναι τα κουτσομουρακια τα μικρα εχουν ενα εκατομμύριο λεπια χααχαχα

Αυτά παντως δεν έχουν καθόλου λέπια μόνο η κοιλιά θέλει καθάρισμα!!!αλλα έφερε αρκετά και πρέπει να τα καθαρίσω να βάλω και μερικά κατάψυξη.

@Μάντη και εγω σπιτι είμαι δεν δουλεύω.εχθες εκανα σούπα λαχανικών και ομελέτα για τον άντρα μου γιατί δεν τρελαίνεται για αυτή την σούπα.σημερα θα κάνω ψάρια.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Κοννυ είπε:

Όχι απλά αφού θέλαμε να κάνουμε έλεγχο αν υπάρχει πρόβλημα μας είπε θέλετε να κάνουμε αφού θα ελέγξουμε το σπέρμα; και είπαμε ναι. Εσείς έχετε; έχετε κάνει εξετάσεις; 

σου στελνω προσωπικο μηνυμα !!! Καλημερα!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καθαρισει ποτε μου ψαρια χαχαχαχαχ ποτε ομως !!!εμεις τα ζηταμε καθαρισμενα  απο εκει που τα παιρνουμε :) Επρεπε να ελεγες στον αδερφο σου να στα καθαρισει κιολας χαχαχαχ αλλα μαλλον θα καθαριζε εσενα πρωτα!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Καλημέρα κοριτσια!!!!!!

Γκαντεμιά στο φουλ!! @alina80 δεν εχει νόημα τωρα το τηλ 3 ωρες έμειναν 12 θα παω θα πρεπει να τον πληρώσω κι ολας!!! Τουλάχιστον ας ειναι καλο το.αποτέλεσμα χαχαχαχα!

Καλημερα ! πολυ ταλαιπωρια βρε παιδι μου !! αλλα φανταζομαι θα εχεις μια καλη τιμη =0 !!! Μακαρι .. παντως αν δεν σου εχει ερθει περιοδος , μηπως πρεπει να πας σε γιατρο να σου δωσει χαπια ??

  • Ευχαριστώ 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nati85 είπε:

Αυτά παντως δεν έχουν καθόλου λέπια μόνο η κοιλιά θέλει καθάρισμα!!!αλλα έφερε αρκετά και πρέπει να τα καθαρίσω να βάλω και μερικά κατάψυξη.

@Μάντη και εγω σπιτι είμαι δεν δουλεύω.εχθες εκανα σούπα λαχανικών και ομελέτα για τον άντρα μου γιατί δεν τρελαίνεται για αυτή την σούπα.σημερα θα κάνω ψάρια.

Βρήκα και μια να μη δουλεύει φανταζομαι και εσυ δεν εχεις ολη μερα με τι να ασχοληθείς;;;;;; γτ εγω μερικες μερες πραγματικα δεν εχω τι να κανω και τρωγωμε με τα ρουχα μου!ομελετιτσα ειχα χθες! Εμενα λατρευει τις σουπες και καθε μερα να κανω ευχαριστημένος ειναι! Και εγω σουπα λαχανικων θα κανω!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Δεν εχω καθαρισει ποτε μου ψαρια χαχαχαχαχ ποτε ομως !!!εμεις τα ζηταμε καθαρισμενα  απο εκει που τα παιρνουμε :) Επρεπε να ελεγες στον αδερφο σου να στα καθαρισει κιολας χαχαχαχ αλλα μαλλον θα καθαριζε εσενα πρωτα!!!

Χαχααχαχχα σίγουρα θα καθάριζε εμενα πρώτα!!!και εγω καθαρισμένα τα ζητάω αλλά εκεί στην ιχθυόσκαλα ξερεις τα δίνουν έτσι δωρεάν στην υπηρεσία τους και δεν τα καθαρίζουν φυσικά!!ψαρια παλιά δεν έφτιαχνα γιατί εμενα με πειράζουν μόνο μπακαλιάρο τρώω αλλά τωρα αναγκαστικά φτιάχνω.

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Βρήκα και μια να μη δουλεύει φανταζομαι και εσυ δεν εχεις ολη μερα με τι να ασχοληθείς;;;;;; γτ εγω μερικες μερες πραγματικα δεν εχω τι να κανω και τρωγωμε με τα ρουχα μου!ομελετιτσα ειχα χθες! Εμενα λατρευει τις σουπες και καθε μερα να κανω ευχαριστημένος ειναι! Και εγω σουπα λαχανικων θα κανω!

Βασικα εκτός του μικρού που μου τρωει πολύ χρόνο και με τρελαίνει ναι δεν είχα καμμία ασχολία!!τωρα πλέον πηγαίνω σε κάποια μαθήματα ζωγραφικής κάθε Δευτέρα απόγευμα και έχω ξεκινήσει και γυμναστηριο.αλλιως θα είχα λαλήσει να σου πω την αλήθεια!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

 

Βασικα εκτός του μικρού που μου τρωει πολύ χρόνο και με τρελαίνει ναι δεν είχα καμμία ασχολία!!τωρα πλέον πηγαίνω σε κάποια μαθήματα ζωγραφικής κάθε Δευτέρα απόγευμα και έχω ξεκινήσει και γυμναστηριο.αλλιως θα είχα λαλήσει να σου πω την αλήθεια!!

Χαχαχααα εγω ειμαι έτοιμη να λαλησω καθως εδω που μενω δεν εχει και πολλα πραγματα να ασχοληθείς!  


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

kido μου ακριβώς όπως κι εσύ έτσι κι εγώ ήμουν ένας πολύ αγχωδης άνθρωπος που με πολύ κόπο κατάφερα να το μειώσω στο ελάχιστο και η ζωή μου άλλαξε.  Ζω όμως ανάμεσα σε κατ εξοχήν αγχωτικους ανθρώπους και η εμπειρία μου μου έχει δείξει ότι όταν κάποιος αρνείται να προσπαθήσει να το αλλάξει αυτό δεν έχει νόημα ότι και να λένε οι άλλοι. Ο καθένας κρίνει και αποφασίζει πως θέλει να περάσει τη ζωή του. Και για να μην παρεξηγηθώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά δεν νομίζω ότι φταίνε οι συμβουλές σου και των κοριτσιών.  

θα συμφωνησω μαζι σου! @noni90  εγω παλια ημουν πολυ τελειομανης και τα ηθελα ολα με προγραμμα .. ελα μου ντε που μεγαλωνοντας καταλαβα οτι δεν γινονται ολα οπως τα θελουμε .. και απο αυτο με επιανε ενας πονος στο στηθος.. γτ δεν γινοταν παντα αυτο που ηθελα!!  αλλα μετα το φιλοσοφισα το θεμα!! και ειπα οτι δνε θα σκασω κιολας.. οποτε ηρεμησα .. βεβαια μιλαω εκ του ασφαλους , γτ γενικα σαν ατομο δεν ειμαι αγχωδης αλλα περισσοτερο παρορμητικη και νευριαζω ευκολα!!  

εγω σου το ξανα λεω , απορω γτ εχεις αγχος?????  εχεις εναν αντρα  που σε καταλαβαινει πολυ , εχεις την δουλιτσα σου , οικονομικο προβλημα μαλλον δεν εχεις .. οποτε τι αλλο θες??  οσο για το παιδι ,θα ερθει ..ειτε φυσικα ειτε με λιγη βοηθεια απο την επιστημη .. κ εφοσον εχετε ξεκινησει νωρις τις προσπαθειες εχετε πολυ χρονο μπροστα σας! 

τι να πω κ εγω που ειμαι 32 και ο αντρας μου σχεδον 42! ο οποιος παρακαλω εχει  θεμα κ ειναι ξεροκεφαλος κ δεν θελει να κανει εξετασεις .. να τα βαψω μαυρα??? 

σκεφτομαι απλα τα επομενα βηματα μου , γτ κ να αγχωθω , δεν θα καταφερω κατι !! 

εσυ εφοσον νιωθεις τοση πιεση και αγχος , κανε καποιες βασικες εξετασεις ( ορμονικες και σπερμοδιαγραμμα ) , ειδικα τωρα που αδιαθετησες , μπορεις να κανεις απο την 3-5 μερα για να ηρεμησεις... δεν ειναι και τιποτα το τραγικο να δωσεις λιγο αιματακι!!  γτ πρεπει να περιμενεις μετα τον γαμο ? 

εγω το ξανα λεω , υπαρχουν πολλα ζευγαρια που κανουν προγεννητικο ελεγχο πριν να ξεκινησουν προσπαθειες !! και δεν ειναι κατι κακο , αντιθετως !

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Μάντη είπε:

Χαχαχααα εγω ειμαι έτοιμη να λαλησω καθως εδω που μενω δεν εχει και πολλα πραγματα να ασχοληθείς!  

Ναι καταλαβααα δύσκολα τα πράγματα!!εισαι σε νησί αν θυμάμαι καλά?Είναι δύσκολο να είσαι στο σπιτι συνέχεια


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Ναι καταλαβααα δύσκολα τα πράγματα!!εισαι σε νησί αν θυμάμαι καλά?Είναι δύσκολο να είσαι στο σπιτι συνέχεια

Ναι ναι σε νησι μενω! Πολυ δυσκολο φαντασου υπαρχουν μερες που βγαζω τις πιτζαμουλες μ μονο για να κανω μπανιο!χαχαχαααα! Οποτε ολοι μερα ασχολουμε με το θεμα εγκυμοσύνη και ειναι χειρότερα !


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...