Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/10/2024 at 11:08 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

      Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

      Καλε... αν είσαι ασφαλισμενη καλύπτει ο εοππυ το μεγαλύτερο κόστος....εγώ π.χ. έδωσα 60 τη μέρα για το ένα μόνο μωρό που χρειάστηκε να μείνει στη μονάδα κάποιες μέρες... αλλιώς σαν εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις ότι είχα πιο αυστηρή διατροφή και συχνότερη παρακολούθηση είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Καλημέρα. Όχι καλέ που δεν θα ξαναμπεις στο τοπικ!! Από όσα διαβάζεις, κρατάς ό,τι θες! Από μένα ότι έχω πει είναι καθαρά από την εμπειρία μου και την οπτική μου, γιατί έχω υπάρξει τελειομανής και φοβερά αγχωτική τόσο για μένα όσο και για τους γύρω μου. Το δούλεψα γιατί ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ και το έχω καταφέρει σε μεγάλο βαθμό, με πολύ κόπο φυσικά, γιατί η συνήθεια του άγχους δύσκολα φεύγει. Για να μη βασανίζεσαι στο λέμε, όλες στην ίδια βάρκα βρισκόμαστε εδω μέσα και αναταλλάσσουμε απόψεις προσπαθώντας να στηρίξουμε η μία την άλλη στον αγώνα της, έστω κι από μακριά. Σου εύχομαι να ζήσετε, να περάσετε καλύτερα από όσο το περιμένεις στο γάμο σας και να έχετε σύντομα κι άλλα ευχάριστα! Κι εγώ χάρηκα που σε γνώρισα και ελπίζω να συνεχίσεις να μπαίνεις και να γράφεις!

kido μου ακριβώς όπως κι εσύ έτσι κι εγώ ήμουν ένας πολύ αγχωδης άνθρωπος που με πολύ κόπο κατάφερα να το μειώσω στο ελάχιστο και η ζωή μου άλλαξε.  Ζω όμως ανάμεσα σε κατ εξοχήν αγχωτικους ανθρώπους και η εμπειρία μου μου έχει δείξει ότι όταν κάποιος αρνείται να προσπαθήσει να το αλλάξει αυτό δεν έχει νόημα ότι και να λένε οι άλλοι. Ο καθένας κρίνει και αποφασίζει πως θέλει να περάσει τη ζωή του. Και για να μην παρεξηγηθώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά δεν νομίζω ότι φταίνε οι συμβουλές σου και των κοριτσιών.  

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλημέρα!! 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. με το καλό να δείτε το σπορακι σας!! Ανυπομονούμε να μας πεις νέα!

@noni90 κατανοητό φυσικά απλά σκέψου ότι κάποια στιγμή θα πρέπει πρώτα για σένα να καταβάλεις προσπάθεια να αποβάλλεις το άγχος. Απτή στιγμή που δεν σου είναι ευχάριστη διαδικασία ο γάμος, ευχομαι να περασει όσο πιο γρήγορα κ ευχάριστα γίνεται κ μετά που θα έχει φύγει όλο αυτό να νιώσεις πιο ήρεμη κ να δεις τα πράγματα καθαρά. Εινσι δύσκολο να το αποβάλλεις όσο ετοιμάζεις  κάτι που  δεν σου είναι ευχάριστο. Εγώ σε καταλαβαίνω γιατί ήμουν κ εγώ έτσι αγχωδης.

Εμεις ειμαστε εδώ πάντως κ όταν θελήσεις τα ξαναλέμε.

 

 

 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , noni90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τελικά ευτυχώς αδιαθέτησα μεσα στη νυχτα! 

@Antila  ξερω οτι το λες για καλο, όλες το λετε για καλο, αλλα εχω εξηγησει απειρες φορες οτι δεν με ενδιαφερει ο γαμος σαν γαμος, η οργανωση του, ο σχεδιασμος του κτλ.  Δυστυχως δεν ειμαι καθολου ρομαντικη!!! Επισης εχω εξηγησει πολλες φορες οτι δεν μπορω να ξεαγχωθω γιατι ετσι ειμαι σαν χαρακτηρας. Ετσι, οσο μου το λετε τοσο πιο πολυ αγχωνομαι. Καταλαβαινω οτι μου το λετε για καλο, αλλα δυστυχως δε μπορω να σας ακουσω. Αν μπορουσα θα το ειχα κανει ηδη πιστεψε με.

Τελοσπαντων κοριτσια επειδη δε θελω να σας χαλαω τη διαθεση με τη γκρινια μου κ να σας αναγκαζω να μου λετε συνεχεια να χαλαρωσω, και εγω να νιωθω οτι αγχωνομαι πιο πολυ γιατι ολες μου λετε το ιδιο, μαλλον ειναι καλυτερα να μη ξαναμπω στο τοπικ. Χαρηκα παρα πολυ που σας γνωρισα ολες, ευχομαι στις ηδη εγκυμονουσες μια τελειομηνη κυηση και στις κοπελες που προσπαθουν καλα κουραγια και συντομα με γεματη κοιλιτσα! 

Φιλακια πολλααααααα και σας ευχαριστω ολες καθε μια ξεχωριστα!

Βρε ασε τις χαζομάρες κατσε κατω!!!

Δεν είσαι μονο εσυ που δεν μπορει; να.ξεαφχωθεις μην ακουω χαζα!!! Ουτε εγω μπορω μα ρυθμησω το αγχος γιατι απλα δεν υπαρχει καποιος διακόπτης!!! Εδω γι αυτο είμαστε για να.συμπαραστέκεται η μια στην αλλη και ολες εδω δεν μπορουμε να το βγαλουμε απο το μυαλό μας αν μπορουσαμε και ειμασταν.χαλαρες δεν θα ειχαμε γραφτει εδω!!! Και στο κατω κατω δεν είμαστε εδω για τα ευκολα και τα ευχάριστα αλλα κυριος για τα άσχημα τις ανυσηχειες και ολα αυτα που δεν.μπορουμε να πουμε αλλού!!! Σε θελουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

@ΓΙΩΤΑ78 καλημέρα! Γραψου στο lilypie.com κ φτιάξε το τικερακι από κει. Έχει οδηγίες στο site. Μετά πάτα να αντιγράψεις το url της εικόνας κ αποθηκεύσε το στην υπογραφή σου του λογαριασμού σου εδώ από τις ρυθμίσεις.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , modena είπε:

@ΓΙΩΤΑ78 καλημέρα! Γραψου στο lilypie.com κ φτιάξε το τικερακι από κει. Έχει οδηγίες στο site. Μετά πάτα να αντιγράψεις το url της εικόνας κ αποθηκεύσε το στην υπογραφή σου του λογαριασμού σου εδώ από τις ρυθμίσεις.

για δες φαινεται ????

μου το εμφανιζει σα διευθυνση ,τι εκανα λαθος?????

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, noni90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τελικά ευτυχώς αδιαθέτησα μεσα στη νυχτα! 

@Antila  ξερω οτι το λες για καλο, όλες το λετε για καλο, αλλα εχω εξηγησει απειρες φορες οτι δεν με ενδιαφερει ο γαμος σαν γαμος, η οργανωση του, ο σχεδιασμος του κτλ.  Δυστυχως δεν ειμαι καθολου ρομαντικη!!! Επισης εχω εξηγησει πολλες φορες οτι δεν μπορω να ξεαγχωθω γιατι ετσι ειμαι σαν χαρακτηρας. Ετσι, οσο μου το λετε τοσο πιο πολυ αγχωνομαι. Καταλαβαινω οτι μου το λετε για καλο, αλλα δυστυχως δε μπορω να σας ακουσω. Αν μπορουσα θα το ειχα κανει ηδη πιστεψε με.

Τελοσπαντων κοριτσια επειδη δε θελω να σας χαλαω τη διαθεση με τη γκρινια μου κ να σας αναγκαζω να μου λετε συνεχεια να χαλαρωσω, και εγω να νιωθω οτι αγχωνομαι πιο πολυ γιατι ολες μου λετε το ιδιο, μαλλον ειναι καλυτερα να μη ξαναμπω στο τοπικ. Χαρηκα παρα πολυ που σας γνωρισα ολες, ευχομαι στις ηδη εγκυμονουσες μια τελειομηνη κυηση και στις κοπελες που προσπαθουν καλα κουραγια και συντομα με γεματη κοιλιτσα! 

Φιλακια πολλααααααα και σας ευχαριστω ολες καθε μια ξεχωριστα!

Έλα ρε κορίτσι μου εγω να δεις αγχος που έχω. Από παιδί είμαι έτσι. Σου προτείνω αν θες να μην μπεις για λίγες μέρες μέχρι να ηρεμήσεις. Κάνε πράγματα που σε ηρεμούν. Ξεκουράσου. Άσε για λίγο το σάιτ και άσε στην άκρη τις ετοιμασίες. Πήγαινε για καφέ με μια φίλη. Κάνε κάτι για σένα. Πήγαινε για ψώνια στα μαγαζιά.. Κάνε κάτι που σε ευχαριστεί... Εύχομαι Να πάνε τα πράγματα όπως θες...


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, noni90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τελικά ευτυχώς αδιαθέτησα μεσα στη νυχτα! 

@Antila  ξερω οτι το λες για καλο, όλες το λετε για καλο, αλλα εχω εξηγησει απειρες φορες οτι δεν με ενδιαφερει ο γαμος σαν γαμος, η οργανωση του, ο σχεδιασμος του κτλ.  Δυστυχως δεν ειμαι καθολου ρομαντικη!!! Επισης εχω εξηγησει πολλες φορες οτι δεν μπορω να ξεαγχωθω γιατι ετσι ειμαι σαν χαρακτηρας. Ετσι, οσο μου το λετε τοσο πιο πολυ αγχωνομαι. Καταλαβαινω οτι μου το λετε για καλο, αλλα δυστυχως δε μπορω να σας ακουσω. Αν μπορουσα θα το ειχα κανει ηδη πιστεψε με.

Τελοσπαντων κοριτσια επειδη δε θελω να σας χαλαω τη διαθεση με τη γκρινια μου κ να σας αναγκαζω να μου λετε συνεχεια να χαλαρωσω, και εγω να νιωθω οτι αγχωνομαι πιο πολυ γιατι ολες μου λετε το ιδιο, μαλλον ειναι καλυτερα να μη ξαναμπω στο τοπικ. Χαρηκα παρα πολυ που σας γνωρισα ολες, ευχομαι στις ηδη εγκυμονουσες μια τελειομηνη κυηση και στις κοπελες που προσπαθουν καλα κουραγια και συντομα με γεματη κοιλιτσα! 

Φιλακια πολλααααααα και σας ευχαριστω ολες καθε μια ξεχωριστα!

κοριτσι κ εγω ετσι ειμαι δεν εισαι η μονη εδω!!! χα χα κ ουτε μαρεσει ο γαμος γιαυτο κ δεν εχω παντρευτει χα χα αρα κοριτσι δεν εισαι η μονη εδω κ δεν γκρινιαζεις μην φοβασαι επισης κ εγω ανχωνομαι κ νομιζω οτι η σκεψη κ μονο να μπει ενας ανθρωπος σε ενα τετοιο τοπικ ειναι λιγο το ανχος του για αυτο το θεμα. αν ολα τα κοριτσια εδω ηταν χαλαρα δεν θα μπαιναν στην διαδικασια να γραψουν για το πως θα μεινεις εγκυος κ πια ειναι τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης αν ηταν εδω τα κοριτσια χαλαρα ουτε που θα το συζηταγαν οποτε ελα να ανχωθουμε παρεα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Τι εγινε ρε κορες??

Πολυ ησύχασε τελευταία θα κανουμε κανα θετικο τεστακι????

Καλημεραααα αντε ρε κοριτσια περιμένουμε πως και πως συμπτώματα και θετικα τεστακιαααα! 

Για εμας που δεν εχουμε ουτε συμπτώματα ουτε θετικα τεστακια για πειτε τι θα μαγειρεψουμε σημερααα;;;;;

Αληθεια υπαρχει καμια κοπελα που δεν δουλεύει;;;;; Ή ειμαι η μόνη ;;;;;:?

  • Χαχα 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...