Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/10/2024 at 11:08 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

      Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

      Καλε... αν είσαι ασφαλισμενη καλύπτει ο εοππυ το μεγαλύτερο κόστος....εγώ π.χ. έδωσα 60 τη μέρα για το ένα μόνο μωρό που χρειάστηκε να μείνει στη μονάδα κάποιες μέρες... αλλιώς σαν εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις ότι είχα πιο αυστηρή διατροφή και συχνότερη παρακολούθηση είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Κοννυ είπε:

Όχι απλά αφού θέλαμε να κάνουμε έλεγχο αν υπάρχει πρόβλημα μας είπε θέλετε να κάνουμε αφού θα ελέγξουμε το σπέρμα; και είπαμε ναι. Εσείς έχετε; έχετε κάνει εξετάσεις; 

Α μια χαρά! Ναι έχω κάνει εγώ ,το μόνο που έχω είναι λίγο υψηλή προλακτινη Αλλά δεν είναι πρόβλημα.. Έχουμε θέμα με το σπέρμα ,χαμηλή κινητικότητα 30% Στο σύνολο..

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Πότε θα το δω το σπορακι μου? :oops:

Μπορεί να το δεις αύριο.  Αλλά μπορεί και να μην φαίνεται ακόμα. Άλλες κοπέλες στον πρώτο υπέρηχο ακούνε μέχρι και καρδούλα και άλλες βλέπουν μόνο σάκο 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, modena είπε:

Εγώ είχα πρήξιμο στο στήθος, πονακια δεξιά και αριστερά χαμηλά κ γενικά πόνους περιόδου. Τις τελευταίες μέρες αυτά. 

Μα δεν είναι κάθε φορά ίδια! Εύχομαι σύντομα θετικό χριστουγεννιάτικο τεστακι!

Καλημεραααα τι κανετε κοριτσια μ?ετοιμαζομαι να παω για δουλεια κ προς το παρον το τοπιο ειναι καθαρο...αλλα εχω πρηξιμο.. μοντενα μου κ εγω ελπιζω να βγει κατι θετικο απο αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Καλημεραααα τι κανετε κοριτσια μ?ετοιμαζομαι να παω για δουλεια κ προς το παρον το τοπιο ειναι καθαρο...αλλα εχω πρηξιμο.. μοντενα μου κ εγω ελπιζω να βγει κατι θετικο απο αυτο...

Καλημέρα!!!Αν το ροζ ήταν περίοδος δε θα είχε έρθει από χτες;;;;από που κατεβαίνει;;;από Ρωσία;;;χαχαα

Εγώ έχω πονακια... κίτρινα υγρά...θα δείξει...


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Καλημέρα!!!Αν το ροζ ήταν περίοδος δε θα είχε έρθει από χτες;;;;από που κατεβαίνει;;;από Ρωσία;;;χαχαα

Εγώ έχω πονακια... κίτρινα υγρά...θα δείξει...

Ροζ ειδα προχθες κ χθες ελαχιστο καφε...σημερα τπτ προσ το παρον...θα δειξει...εμενα το στηθος κ με ποναει...κ νιωθω λες κ θα αδιαθετησω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@ntemiiiiii @Dimitr@17 Καλημέρα κορίτσια! !! Νομίζω πως πάτε πάρα πολύ καλά! !!! Μας έχετε σκάσει από αγωνία βέβαια αλλά νομίζω πως θα έχουμε χαρές χριστουγεννιατικα! !!

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ροζ ειδα προχθες κ χθες ελαχιστο καφε...σημερα τπτ προσ το παρον...θα δειξει...εμενα το στηθος κ με ποναει...κ νιωθω λες κ θα αδιαθετησω...

Αυτό σου λέω κι εγώ..λες και άλλα δεν.. χαχα

πρίν από 10 λεπτά , Τονι@ είπε:

@ntemiiiiii @Dimitr@17 Καλημέρα κορίτσια! !! Νομίζω πως πάτε πάρα πολύ καλά! !!! Μας έχετε σκάσει από αγωνία βέβαια αλλά νομίζω πως θα έχουμε χαρές χριστουγεννιατικα! !!

Εγώ σήμερα περιμένω μέχρι και Πέμπτη το αργότερο... οπότε θα δείξει αν πάω καλά χαχαχα μακάρι!!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες! Τι κάνετε; 

6 ημέρες μέχρι τα Χριστούγεννα!

Δημητρούλες @Dimitr@17 @ntemiiiiii βλέπω είμαστε ακόμα σε καλό δρόμο. 

@Μαρθα Κ μου εσύ; Έχουμε άλλο κοριτσάκι αυτές τις ημέρες; 

@Ungry girl δεν παίρνεις κάνα τηλέφωνο για τα αποτελέσματα; 

@linaa οι 6 μέρες είναι και μέχρι το θετικό μας τεστακι! Μην ξεχνιόμαστε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ροζ ειδα προχθες κ χθες ελαχιστο καφε...σημερα τπτ προσ το παρον...θα δειξει...εμενα το στηθος κ με ποναει...κ νιωθω λες κ θα αδιαθετησω...

Οπότε κορίτσι να σου ευχηθούμε.τα ίδια είχα και εγώ την ημέρα που περίμενα περίοδο και την επόμενη. ΝΑ ΜΑΣ ΖΉΣΕΙ.....

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιαααααααααααα!!!

@Dimitr@17 και @ntemiiiiii αντε κοριτσια μου περιμενουμε νεα σας ,ωραια και θετικα ακουγονται τα συμπτωματα σας.

@alina80 αντε λιγες μερουλες εμειναν και για σενα ,υπομονη λιγο ακομα ,ξερω οτι τα τελευταια μετρα πριν τον τερματισμο ειναι τα χειροτερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Μπορεί να το δεις αύριο.  Αλλά μπορεί και να μην φαίνεται ακόμα. Άλλες κοπέλες στον πρώτο υπέρηχο ακούνε μέχρι και καρδούλα και άλλες βλέπουν μόνο σάκο 

Μακάρι να το δω ότι είναι εκεί.... Μέσα στο σπιτάκι του. Και ότι μεγαλώνει. Αλλα νομίζω ότι μόνο σακο θα δω. Για πες την γνώμη σου την προηγούμενη  Τρίτη και Τετάρτη είχα τα ροζ καφέ υγρά ήταν εμφύτευση? Και σε περίπτωση που ήταν λογικά λέω εγώ τώρα μπορεί να δω σπορακι. Από την άλλη λένε ότι για να δεις σπόρο η χοριακη πρέπει να είναι πάνω από 1500 δεν νομίζω ότι έφτασε από την Παρασκευή  (82,3) στα 1500 σε τέσσερις μέρες. Τέλος πάντων θα περάσουν οι ώρες και θα μάθουμε. Λοιπόν ας γελάσουμε λίγο. Μου λένε συνέχεια ότι είμαι πάρα πολύ όμορφη και ότι θα κάνω αγόρι. Μας δίνεις την κόρη σου?:-D

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!!!!!!

Γκαντεμιά στο φουλ!! @alina80 δεν εχει νόημα τωρα το τηλ 3 ωρες έμειναν 12 θα παω θα πρεπει να τον πληρώσω κι ολας!!! Τουλάχιστον ας ειναι καλο το.αποτέλεσμα χαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Τελικά ευτυχώς αδιαθέτησα μεσα στη νυχτα! 

@Antila  ξερω οτι το λες για καλο, όλες το λετε για καλο, αλλα εχω εξηγησει απειρες φορες οτι δεν με ενδιαφερει ο γαμος σαν γαμος, η οργανωση του, ο σχεδιασμος του κτλ.  Δυστυχως δεν ειμαι καθολου ρομαντικη!!! Επισης εχω εξηγησει πολλες φορες οτι δεν μπορω να ξεαγχωθω γιατι ετσι ειμαι σαν χαρακτηρας. Ετσι, οσο μου το λετε τοσο πιο πολυ αγχωνομαι. Καταλαβαινω οτι μου το λετε για καλο, αλλα δυστυχως δε μπορω να σας ακουσω. Αν μπορουσα θα το ειχα κανει ηδη πιστεψε με.

Τελοσπαντων κοριτσια επειδη δε θελω να σας χαλαω τη διαθεση με τη γκρινια μου κ να σας αναγκαζω να μου λετε συνεχεια να χαλαρωσω, και εγω να νιωθω οτι αγχωνομαι πιο πολυ γιατι ολες μου λετε το ιδιο, μαλλον ειναι καλυτερα να μη ξαναμπω στο τοπικ. Χαρηκα παρα πολυ που σας γνωρισα ολες, ευχομαι στις ηδη εγκυμονουσες μια τελειομηνη κυηση και στις κοπελες που προσπαθουν καλα κουραγια και συντομα με γεματη κοιλιτσα! 

Φιλακια πολλααααααα και σας ευχαριστω ολες καθε μια ξεχωριστα!

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μακάρι να το δω ότι είναι εκεί.... Μέσα στο σπιτάκι του. Και ότι μεγαλώνει. Αλλα νομίζω ότι μόνο σακο θα δω. Για πες την γνώμη σου την προηγούμενη  Τρίτη και Τετάρτη είχα τα ροζ καφέ υγρά ήταν εμφύτευση? Και σε περίπτωση που ήταν λογικά λέω εγώ τώρα μπορεί να δω σπορακι. Από την άλλη λένε ότι για να δεις σπόρο η χοριακη πρέπει να είναι πάνω από 1500 δεν νομίζω ότι έφτασε από την Παρασκευή  (82,3) στα 1500 σε τέσσερις μέρες. Τέλος πάντων θα περάσουν οι ώρες και θα μάθουμε. Λοιπόν ας γελάσουμε λίγο. Μου λένε συνέχεια ότι είμαι πάρα πολύ όμορφη και ότι θα κάνω αγόρι. Μας δίνεις την κόρη σου?:-D

Χάχα χάχα ναι μπορούμε να το συζητήσουμε γιατι η αλήθεια είναι ότι μου έχουν κάνει κι άλλες 2 σοβαρές προτάσεις. ..καταλαβαίνεις. ..χαχαχα 

Κοίτα νομίζω ότι είναι νωρίς για να ακούσεις καρδούλα εφόσον έγινε αργά η εμφύτευση. Εγώ στον πρώτο υπέρηχο ήμουν 5w+4d και είδα μόνο σάκο.  Αλλά γιατροί δεν είμαστε. . Σε λίγες ώρες θα ξέρουμε . Να μας στείλεις να μας πεις! !

  • Χαχα 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , noni90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τελικά ευτυχώς αδιαθέτησα μεσα στη νυχτα! 

@Antila  ξερω οτι το λες για καλο, όλες το λετε για καλο, αλλα εχω εξηγησει απειρες φορες οτι δεν με ενδιαφερει ο γαμος σαν γαμος, η οργανωση του, ο σχεδιασμος του κτλ.  Δυστυχως δεν ειμαι καθολου ρομαντικη!!! Επισης εχω εξηγησει πολλες φορες οτι δεν μπορω να ξεαγχωθω γιατι ετσι ειμαι σαν χαρακτηρας. Ετσι, οσο μου το λετε τοσο πιο πολυ αγχωνομαι. Καταλαβαινω οτι μου το λετε για καλο, αλλα δυστυχως δε μπορω να σας ακουσω. Αν μπορουσα θα το ειχα κανει ηδη πιστεψε με.

Τελοσπαντων κοριτσια επειδη δε θελω να σας χαλαω τη διαθεση με τη γκρινια μου κ να σας αναγκαζω να μου λετε συνεχεια να χαλαρωσω, και εγω να νιωθω οτι αγχωνομαι πιο πολυ γιατι ολες μου λετε το ιδιο, μαλλον ειναι καλυτερα να μη ξαναμπω στο τοπικ. Χαρηκα παρα πολυ που σας γνωρισα ολες, ευχομαι στις ηδη εγκυμονουσες μια τελειομηνη κυηση και στις κοπελες που προσπαθουν καλα κουραγια και συντομα με γεματη κοιλιτσα! 

Φιλακια πολλααααααα και σας ευχαριστω ολες καθε μια ξεχωριστα!

Καλημέρα. Όχι καλέ που δεν θα ξαναμπεις στο τοπικ!! Από όσα διαβάζεις, κρατάς ό,τι θες! Από μένα ότι έχω πει είναι καθαρά από την εμπειρία μου και την οπτική μου, γιατί έχω υπάρξει τελειομανής και φοβερά αγχωτική τόσο για μένα όσο και για τους γύρω μου. Το δούλεψα γιατί ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ και το έχω καταφέρει σε μεγάλο βαθμό, με πολύ κόπο φυσικά, γιατί η συνήθεια του άγχους δύσκολα φεύγει. Για να μη βασανίζεσαι στο λέμε, όλες στην ίδια βάρκα βρισκόμαστε εδω μέσα και αναταλλάσσουμε απόψεις προσπαθώντας να στηρίξουμε η μία την άλλη στον αγώνα της, έστω κι από μακριά. Σου εύχομαι να ζήσετε, να περάσετε καλύτερα από όσο το περιμένεις στο γάμο σας και να έχετε σύντομα κι άλλα ευχάριστα! Κι εγώ χάρηκα που σε γνώρισα και ελπίζω να συνεχίσεις να μπαίνεις και να γράφεις!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...