Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/10/2024 at 11:08 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

      Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

      Καλε... αν είσαι ασφαλισμενη καλύπτει ο εοππυ το μεγαλύτερο κόστος....εγώ π.χ. έδωσα 60 τη μέρα για το ένα μόνο μωρό που χρειάστηκε να μείνει στη μονάδα κάποιες μέρες... αλλιώς σαν εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις ότι είχα πιο αυστηρή διατροφή και συχνότερη παρακολούθηση είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, ntemiiiiii είπε:

Εγώ πιστεύω ότι και τώρα είσαι...κάνε τεστακι ή χοριακη οπότε είσαι έτοιμη!

 

Ετσι μου λεγατε κ τοτε ολες εδω που σας εγραφα την.κατασταση μου κ ειχατε πεσει μεσα

πρίν από 1 λεπτό , ntemiiiiii είπε:

Εγώ πιστεύω ότι και τώρα είσαι...κάνε τεστακι ή χοριακη οπότε είσαι έτοιμη!

 

Κι εγώ το έπαθα με τη βιοχημική... αλλά καλύτερα δεν είναι να ξέρεις;

Κανε κ εσυ ενα τεστακι..τι σοι διδυμο ειμαστε?χεχε

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Δεν ξαναειδα τπτ προς το παρον...ισως παρω αυριο ενα τεστ...οταν τελειωσω αππ την δουλεια

Δεν ξαναειδα τπτ ευτυχως...βεβαια νιωθω πολυ πρηξιμο..κ νιωθω οτι προκειται να αδιαθετησω..δεν ξερω ισως αυριο παρω ενα τεστ ...αλλα πως μπορει αυτο να ηταν εμφυτευση αν εκανα ωορηξια 3-4 του μηνα ?

Καλά κανε τεστ.... Θα σκάσουμε. Δεν είναι κάτι που δεν έχεις... Όλα μιλάνε πάνω σου.... 

1 hour ago, Antila είπε:

Μπορει να μην ειναι εμφυτευση αλλα το κλασικο που εχουν καποιες στην αρχη εγκυμοσυνης με ροζ και καφετια. Ομως να ξερεις οτι αυτα θελουν συνηθως αντιμετωπιση. Ειτε προγεστερονη ειτε ξεκουραση! Ειναι ο μονος λογος που θα εκανα νωριτερα το τεστ, για να προλαβω καποιο ενδεχομενο που μπορει να βοηθηθει! Και ασε κατω τη σκουπαααα! Ο γιατρος μου μου ειπε μονο 4 πραγματα: οχι ηλεκτρικη (βαζεις πολλη δυναμη στην κοιλια), οχι βαρη, οχι απλωμα ρουχων ψηλα (τεντωνεσαι πολυ), οχι στρωσιμο κρεβατιου. Επισης ενιωθα οτι θα αδιαθετουσα, ειχα ηδη φορεσει σερβιετα για οταν κατεβει το αιμα, τοσο ιδια ηταν η αισθηση με περιοδου αλλα δεν ηρθε. Περασε οταν θα τελειωνε κ η περιοδος περιπου. Προσεχε κοριτσι μου κ κατα τη γνωμη μου κανε σιγουρα τεστ μολις ξαναδεις οτιδηποτε σε ροζ ή καφε, κριμα ειναι! Για λογους ασφαλειας σε περιπτωση κυησης.

@Ungry girl τι γκαντεμια ειναι αυτη; Και διαβαζα, διαβαζα μεχρι να δω τι αποτελεσμα πηρες τελικα! Αντε, στο επομενο επεισοδιο! Υπομονη ενα βραδυ ακομα!

@alina80 ειναι πολυ νωρις ακομη για να νιωθεις ηδη οτι θα ερθει η περιοδος, αλλα και να το νιωθεις ειπαμε οτι δεν αποκλειει πιθανο σπορακι :) . Μονο το αιμα στο πεδιο της μαχης κρινει αν χαθηκε η μαχη η οχι! Ο πολεμος ομως δε χανεται ποτε, μην ξεχναμε! Σου στελνουμε θετικη ενεργεια!

@noni90 μου θα ελεγα να χαρειτε το γαμο σας για την ωρα! Ειναι κριμα να γεμιζει με στρες για μωρακι αυτη η ηδη ζορικη περιοδος, δεν αλλαζει κατι για ενα μηνα πχ, κ ειναι πιο ωραιο κ για τους δυο να εχετε να θυμαστε τον γαμο, το κεφι, τις στιγμες που δε θα ξαναρθουν, και μολις καταλαγιασει αυτο με το καλο, θα κανετε ο,τι και τα κουνελια στο γαμηλιο κρεβατακι σας :) .

Γι'αυτό όταν πάω να στρώσω το κρεβάτι νιώθω βάρος χαμηλά? Τι λες...


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Καλά κανε τεστ.... Θα σκάσουμε. Δεν είναι κάτι που δεν έχεις... Όλα μιλάνε πάνω σου.... 

Γι'αυτό όταν πάω να στρώσω το κρεβάτι νιώθω βάρος χαμηλά? Τι λες...

Δεν θελω να ξεσηκωνομαι...καλα αυριο π θα βρεθω με μια φιλη μολις της τα πω θα μου πει "παμε να παρεις ενα τεστακι?" Δεν της εχω πει τπτ... θα κανω τεστακι δεν αργει αυτη η μερα...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antila είπε:

Μπορει να μην ειναι εμφυτευση αλλα το κλασικο που εχουν καποιες στην αρχη εγκυμοσυνης με ροζ και καφετια. Ομως να ξερεις οτι αυτα θελουν συνηθως αντιμετωπιση. Ειτε προγεστερονη ειτε ξεκουραση! Ειναι ο μονος λογος που θα εκανα νωριτερα το τεστ, για να προλαβω καποιο ενδεχομενο που μπορει να βοηθηθει! Και ασε κατω τη σκουπαααα! Ο γιατρος μου μου ειπε μονο 4 πραγματα: οχι ηλεκτρικη (βαζεις πολλη δυναμη στην κοιλια), οχι βαρη, οχι απλωμα ρουχων ψηλα (τεντωνεσαι πολυ), οχι στρωσιμο κρεβατιου. Επισης ενιωθα οτι θα αδιαθετουσα, ειχα ηδη φορεσει σερβιετα για οταν κατεβει το αιμα, τοσο ιδια ηταν η αισθηση με περιοδου αλλα δεν ηρθε. Περασε οταν θα τελειωνε κ η περιοδος περιπου. Προσεχε κοριτσι μου κ κατα τη γνωμη μου κανε σιγουρα τεστ μολις ξαναδεις οτιδηποτε σε ροζ ή καφε, κριμα ειναι! Για λογους ασφαλειας σε περιπτωση κυησης.

@Ungry girl τι γκαντεμια ειναι αυτη; Και διαβαζα, διαβαζα μεχρι να δω τι αποτελεσμα πηρες τελικα! Αντε, στο επομενο επεισοδιο! Υπομονη ενα βραδυ ακομα!

@alina80 ειναι πολυ νωρις ακομη για να νιωθεις ηδη οτι θα ερθει η περιοδος, αλλα και να το νιωθεις ειπαμε οτι δεν αποκλειει πιθανο σπορακι :) . Μονο το αιμα στο πεδιο της μαχης κρινει αν χαθηκε η μαχη η οχι! Ο πολεμος ομως δε χανεται ποτε, μην ξεχναμε! Σου στελνουμε θετικη ενεργεια!

@noni90

 Πολύ μου άρεσε αυτό με το άπλωμα και το στρώσιμο του κρεβατιού! Τα βαριέμαι και τα δυο τρέλα. Και τη σκούπα. Θα ενημερώσω τον καλό μου ότι για παν ενδεχόμενο θα πρέπει να τα αναλάβει εξολοκλήρου αυτά (Βέβαια είναι και τυχερός γιατί φεύγουμε μεθαύριο! Μέχρι να γυρίσουμε θα έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο! Χαχαχα) 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν θελω να ξεσηκωνομαι...καλα αυριο π θα βρεθω με μια φιλη μολις της τα πω θα μου πει "παμε να παρεις ενα τεστακι?" Δεν της εχω πει τπτ... θα κανω τεστακι δεν αργει αυτη η μερα...

Να κανεις κοριτσι μου ενα τεστ πιο πολύ για να προσέχεις. Γενικά και παντου. Και εγώ κάνω ζορικη δουλειά και χαίρομαι που το έμαθα νωρίτερα για να προσέχω.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Δεν ξαναειδα τπτ προς το παρον...ισως παρω αυριο ενα τεστ...οταν τελειωσω αππ την δουλεια

Δεν ξαναειδα τπτ ευτυχως...βεβαια νιωθω πολυ πρηξιμο..κ νιωθω οτι προκειται να αδιαθετησω..δεν ξερω ισως αυριο παρω ενα τεστ ...αλλα πως μπορει αυτο να ηταν εμφυτευση αν εκανα ωορηξια 3-4 του μηνα ?

Δεν ξέρω αν ήταν από εμφύτευση. .Πάντως ξέρω ότι η εμφύτευση μπορεί να πάρει αρκετές μέρες για να γίνει σε κάποιες περιπτώσεις. ..τι να πω. .Ελπίζω σύντομα να έχουμε ευχάριστες εξελίξεις! 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Αύριο το απόγευμα θα πάω στον γιατρο. Για πείτε μου πως θα κοιμηθώ? :shock:

Θα κοιμηθείς με μια γλυκιά αγωνία και πολλά πολλά όμορφα όνειρα! !! Και μην νομίζεις. ..Έτσι θα είσαι πριν από κάθε ραντεβού  γι αυτό φρόντισε να το συνηθίσεις και να το απολαμβάνεις! !:)


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Θα κοιμηθείς με μια γλυκιά αγωνία και πολλά πολλά όμορφα όνειρα! !! Και μην νομίζεις. ..Έτσι θα είσαι πριν από κάθε ραντεβού  γι αυτό φρόντισε να το συνηθίσεις και να το απολαμβάνεις! !:)

Χαχαχαχα καθε φορά ε...?έχω αγωνία. Μήπως μου πει κάτι που δεν θέλω να ακούσω.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Χαχαχαχα καθε φορά ε...?έχω αγωνία. Μήπως μου πει κάτι που δεν θέλω να ακούσω.

Εεεεπππ! !!! Τι είπαμε? ?? Δεν είπαμε όχι αρνητικά σενάρια? ?? Όλα θα είναι μια χαρά! !! Θα σου πει ότι βλέπει ένα πανέμορφο σάκο και εκεί μέσα θα φυτρώσει το όμορφο σπορακι σας και θα φύγεις με ένα χαμόγελο πλατύ ως τα αφτιά! ! Τι ώρα έχεις ραντεβού? 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, ntemiiiiii είπε:

Μακάρι καλή μου!Εγώ περιμένω από αύριο το αργότερο Πέμπτη...θα δείξει...εσύ τι συμπτώματα είχες;

Εγώ είχα πρήξιμο στο στήθος, πονακια δεξιά και αριστερά χαμηλά κ γενικά πόνους περιόδου. Τις τελευταίες μέρες αυτά. 

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Ετσι ειχα κανει κ την προηγ φορα εθχα κανει την αναμενομενη μερα ..το ηξερα απο νωρις κ ειδα τι καταληξη ειχα...

Μα δεν είναι κάθε φορά ίδια! Εύχομαι σύντομα θετικό χριστουγεννιάτικο τεστακι!

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Τονι@ είπε:

Εεεεπππ! !!! Τι είπαμε? ?? Δεν είπαμε όχι αρνητικά σενάρια? ?? Όλα θα είναι μια χαρά! !! Θα σου πει ότι βλέπει ένα πανέμορφο σάκο και εκεί μέσα θα φυτρώσει το όμορφο σπορακι σας και θα φύγεις με ένα χαμόγελο πλατύ ως τα αφτιά! ! Τι ώρα έχεις ραντεβού? 

Πότε θα το δω το σπορακι μου? :oops:


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Δεν ξέρω. Μάλλον ναι.... Και λογικά να μιλήσουμε.

Κ εγώ την Παρασκευή βράδυ! Υπερηχο θα σου κάνει λογικα κολπικό. Κ τις κλασικές οδηγίες υποθέτω. Ανυπομονώ!! Στείλε μας νεακια!

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...