Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 4/10/2024 at 11:08 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Περιμένω να μου ρθει περίοδος και θα ξεκινήσουμε.Θα βάλουμε μια γιατί να σου πω την αλήθεια,τρέμω στην ιδέα της δίδυμης κύησης.Θα μου πεις,μπορεί να μην πιάσει κανενα έμβρυο,αλλά λέμε τώρα,στην περίπτωση που έπιαναν και τα δύο,θα τρελαινομουν από το άγχος..μου είπε και ο γυναικολόγος μου(όχι ο εξωσωματικος)πως αν πχ χρειαστεί θερμοκοιτίδα,είναι 600€τη μέρα.. Δυστυχώς οι πιθανότητες για πρόωρο τοκετό είναι πολύ περισσότερες στη δίδυμη κύηση και φοβάμαι παρά πολύ.

      Επίσης,όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δύο και το ενα παλινδρομησε.Δεν μπορώ να διανοηθω να ξαναπεράσω κάτι τέτοιο .Οποτε λέω ας βαλουμε ένα και ελπίζω να πιάσει 

      Καλε... αν είσαι ασφαλισμενη καλύπτει ο εοππυ το μεγαλύτερο κόστος....εγώ π.χ. έδωσα 60 τη μέρα για το ένα μόνο μωρό που χρειάστηκε να μείνει στη μονάδα κάποιες μέρες... αλλιώς σαν εγκυμοσύνη αν εξαιρέσεις ότι είχα πιο αυστηρή διατροφή και συχνότερη παρακολούθηση είχα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

@Dimitr@17 κάνε κορίτσι μου ένα τεστ αφού έχεις καθυστέρηση! Καλύτερα να ξέρεις! Είτε είσαι είτε όχι!

Μην βλέπεις εμένα...εγώ αύριο περιμένω μέχρι και 21!Έχω κάνει μια φορά Και 35ρι κύκλο! οπότε πρέπει να περιμένω λίγο ακόμη...

Στο λέω γιατί τα καφέ σε περί που είσαι έγκυος σημαίνει ότι μπορεί να χρειάζεσαι προγεστερόνη...μην το ρισκάρεις.. φιλικά...

@Ungry girl τι γκαντεμια είναι αυτή;;; έλεος;;;δεν σου είπε το πρωϊ ότι θα είναι κλειστά;

Δεν ξαναειδα τπτ προς το παρον...ισως παρω αυριο ενα τεστ...οταν τελειωσω αππ την δουλεια

2 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Αχ σε παρακαλώ άσε τη σκούπα. ..Έχω γίνει γραφική το ξέρω. ..αλλά τα μοναδικά καφέ που είδα στην εγκυμοσύνη μου ήταν μετά από σκούπα. .είναι πολλή η δύναμη που χρειάζεται και δεν το καταλαβαίνουμε. .

Δεν ξαναειδα τπτ ευτυχως...βεβαια νιωθω πολυ πρηξιμο..κ νιωθω οτι προκειται να αδιαθετησω..δεν ξερω ισως αυριο παρω ενα τεστ ...αλλα πως μπορει αυτο να ηταν εμφυτευση αν εκανα ωορηξια 3-4 του μηνα ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Δεν ξαναειδα τπτ προς το παρον...ισως παρω αυριο ενα τεστ...οταν τελειωσω αππ την δουλεια

Μπορεί να μην επηρεάζει και την εγκυμοσύνη... καλό θαναι να ξέρεις...

Εγώ αύριο μεσημέρι θα πιω τα κρασάκια μου...και βλέπουμε...


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν ξαναειδα τπτ προς το παρον...ισως παρω αυριο ενα τεστ...οταν τελειωσω αππ την δουλεια

Δεν ξαναειδα τπτ ευτυχως...βεβαια νιωθω πολυ πρηξιμο..κ νιωθω οτι προκειται να αδιαθετησω..δεν ξερω ισως αυριο παρω ενα τεστ ...αλλα πως μπορει αυτο να ηταν εμφυτευση αν εκανα ωορηξια 3-4 του μηνα ?

Αφού δεν κάνεις τεστακια ωορρηξίας δεν ξέρεις μπορεί να έκανες αργότερα λόγω κούρασης η το οτιδήποτε.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

@Dimitr@17 κάνε κορίτσι μου ένα τεστ αφού έχεις καθυστέρηση! Καλύτερα να ξέρεις! Είτε είσαι είτε όχι!

Μην βλέπεις εμένα...εγώ αύριο περιμένω μέχρι και 21!Έχω κάνει μια φορά Και 35ρι κύκλο! οπότε πρέπει να περιμένω λίγο ακόμη...

Στο λέω γιατί τα καφέ σε περί που είσαι έγκυος σημαίνει ότι μπορεί να χρειάζεσαι προγεστερόνη...μην το ρισκάρεις.. φιλικά...

@Ungry girl τι γκαντεμια είναι αυτή;;; έλεος;;;δεν σου είπε το πρωϊ ότι θα είναι κλειστά;

Οχι ρε κοριτσι δεν.μ ειπε μηπως του ετυχε κατι!!! Τι να πωωωω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Μπορεί να μην επηρεάζει και την εγκυμοσύνη... καλό θαναι να ξέρεις...

Εγώ αύριο μεσημέρι θα πιω τα κρασάκια μου...και βλέπουμε...

Τι εννοεις να μην την επηρεαζει?

πρίν από 10 λεπτά , noni90 είπε:

Αφού δεν κάνεις τεστακια ωορρηξίας δεν ξέρεις μπορεί να έκανες αργότερα λόγω κούρασης η το οτιδήποτε.... 

Ναι η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω σιγουρα ποτε εκανα ωορηξια...αλλα αν εγινε χθες λεμε.τωρα η εμφυτευση ποτε εκανα ωορηξια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν ξαναειδα τπτ προς το παρον...ισως παρω αυριο ενα τεστ...οταν τελειωσω αππ την δουλεια

Δεν ξαναειδα τπτ ευτυχως...βεβαια νιωθω πολυ πρηξιμο..κ νιωθω οτι προκειται να αδιαθετησω..δεν ξερω ισως αυριο παρω ενα τεστ ...αλλα πως μπορει αυτο να ηταν εμφυτευση αν εκανα ωορηξια 3-4 του μηνα ?

Μπορει να μην ειναι εμφυτευση αλλα το κλασικο που εχουν καποιες στην αρχη εγκυμοσυνης με ροζ και καφετια. Ομως να ξερεις οτι αυτα θελουν συνηθως αντιμετωπιση. Ειτε προγεστερονη ειτε ξεκουραση! Ειναι ο μονος λογος που θα εκανα νωριτερα το τεστ, για να προλαβω καποιο ενδεχομενο που μπορει να βοηθηθει! Και ασε κατω τη σκουπαααα! Ο γιατρος μου μου ειπε μονο 4 πραγματα: οχι ηλεκτρικη (βαζεις πολλη δυναμη στην κοιλια), οχι βαρη, οχι απλωμα ρουχων ψηλα (τεντωνεσαι πολυ), οχι στρωσιμο κρεβατιου. Επισης ενιωθα οτι θα αδιαθετουσα, ειχα ηδη φορεσει σερβιετα για οταν κατεβει το αιμα, τοσο ιδια ηταν η αισθηση με περιοδου αλλα δεν ηρθε. Περασε οταν θα τελειωνε κ η περιοδος περιπου. Προσεχε κοριτσι μου κ κατα τη γνωμη μου κανε σιγουρα τεστ μολις ξαναδεις οτιδηποτε σε ροζ ή καφε, κριμα ειναι! Για λογους ασφαλειας σε περιπτωση κυησης.

@Ungry girl τι γκαντεμια ειναι αυτη; Και διαβαζα, διαβαζα μεχρι να δω τι αποτελεσμα πηρες τελικα! Αντε, στο επομενο επεισοδιο! Υπομονη ενα βραδυ ακομα!

@alina80 ειναι πολυ νωρις ακομη για να νιωθεις ηδη οτι θα ερθει η περιοδος, αλλα και να το νιωθεις ειπαμε οτι δεν αποκλειει πιθανο σπορακι :) . Μονο το αιμα στο πεδιο της μαχης κρινει αν χαθηκε η μαχη η οχι! Ο πολεμος ομως δε χανεται ποτε, μην ξεχναμε! Σου στελνουμε θετικη ενεργεια!

@noni90 μου θα ελεγα να χαρειτε το γαμο σας για την ωρα! Ειναι κριμα να γεμιζει με στρες για μωρακι αυτη η ηδη ζορικη περιοδος, δεν αλλαζει κατι για ενα μηνα πχ, κ ειναι πιο ωραιο κ για τους δυο να εχετε να θυμαστε τον γαμο, το κεφι, τις στιγμες που δε θα ξαναρθουν, και μολις καταλαγιασει αυτο με το καλο, θα κανετε ο,τι και τα κουνελια στο γαμηλιο κρεβατακι σας :) .

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν ξαναειδα τπτ προς το παρον...ισως παρω αυριο ενα τεστ...οταν τελειωσω αππ την δουλεια

Δεν ξαναειδα τπτ ευτυχως...βεβαια νιωθω πολυ πρηξιμο..κ νιωθω οτι προκειται να αδιαθετησω..δεν ξερω ισως αυριο παρω ενα τεστ ...αλλα πως μπορει αυτο να ηταν εμφυτευση αν εκανα ωορηξια 3-4 του μηνα ?

Μπορεί να μην έγινε χθες αλλά να είναι λόγω αυτής...κι εγώ πάντως στην κόρη μου κάπου κοντά στην περίοδο θυμάμαι είχα νιώσει έντονο πόνο και μετά είδα ροζ αίμα και αυτό ήταν!

πρίν από 13 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Τι εννοεις να μην την επηρεαζει?

Ναι η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω σιγουρα ποτε εκανα ωορηξια...αλλα αν εγινε χθες λεμε.τωρα η εμφυτευση ποτε εκανα ωορηξια?

Να μην επηρεάζει την εγκυμοσύνη...τα καφέ δε σημαίνουν ότι χρειάζεσαι προγεστερόνη απαραίτητα ή κάποιο άλλο ενισχυτικό αλλά μπορεί όμως και να χρειάζεσαι...οι πόνοι περιόδου δε σημαίνει ότι θα έρθει... πόσο καιρό προσπαθείτε;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Antila είπε:

Μπορει να μην ειναι εμφυτευση αλλα το κλασικο που εχουν καποιες στην αρχη εγκυμοσυνης με ροζ και καφετια. Ομως να ξερεις οτι αυτα θελουν συνηθως αντιμετωπιση. Ειτε προγεστερονη ειτε ξεκουραση! Ειναι ο μονος λογος που θα εκανα νωριτερα το τεστ, για να προλαβω καποιο ενδεχομενο που μπορει να βοηθηθει! Και ασε κατω τη σκουπαααα! Ο γιατρος μου μου ειπε μονο 4 πραγματα: οχι ηλεκτρικη (βαζεις πολλη δυναμη στην κοιλια), οχι βαρη, οχι απλωμα ρουχων ψηλα (τεντωνεσαι πολυ), οχι στρωσιμο κρεβατιου. Επισης ενιωθα οτι θα αδιαθετουσα, ειχα ηδη φορεσει σερβιετα για οταν κατεβει το αιμα, τοσο ιδια ηταν η αισθηση με περιοδου αλλα δεν ηρθε. Περασε οταν θα τελειωνε κ η περιοδος περιπου. Προσεχε κοριτσι μου κ κατα τη γνωμη μου κανε σιγουρα τεστ μολις ξαναδεις οτιδηποτε σε ροζ ή καφε, κριμα ειναι! Για λογους ασφαλειας σε περιπτωση κυησης.

@Ungry girl τι γκαντεμια ειναι αυτη; Και διαβαζα, διαβαζα μεχρι να δω τι αποτελεσμα πηρες τελικα! Αντε, στο επομενο επεισοδιο! Υπομονη ενα βραδυ ακομα!

@alina80 ειναι πολυ νωρις ακομη για να νιωθεις ηδη οτι θα ερθει η περιοδος, αλλα και να το νιωθεις ειπαμε οτι δεν αποκλειει πιθανο σπορακι :) . Μονο το αιμα στο πεδιο της μαχης κρινει αν χαθηκε η μαχη η οχι! Ο πολεμος ομως δε χανεται ποτε, μην ξεχναμε! Σου στελνουμε θετικη ενεργεια!

@noni90 μου θα ελεγα να χαρειτε το γαμο σας για την ωρα! Ειναι κριμα να γεμιζει με στρες για μωρακι αυτη η ηδη ζορικη περιοδος, δεν αλλαζει κατι για ενα μηνα πχ, κ ειναι πιο ωραιο κ για τους δυο να εχετε να θυμαστε τον γαμο, το κεφι, τις στιγμες που δε θα ξαναρθουν, και μολις καταλαγιασει αυτο με το καλο, θα κανετε ο,τι και τα κουνελια στο γαμηλιο κρεβατακι σας :) .

Αντιλα μουη δουλεια μ εχει πολυ κουραση ορθοστασια κ βαρη...μακαρι να ειναι εγκυμοσυνη κ να μην ερθει η ακατανομαστη

πρίν από 15 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Μπορεί να μην έγινε χθες αλλά να είναι λόγω αυτής...κι εγώ πάντως στην κόρη μου κάπου κοντά στην περίοδο θυμάμαι είχα νιώσει έντονο πόνο και μετά είδα ροζ αίμα και αυτό ήταν!

Να μην επηρεάζει την εγκυμοσύνη...τα καφέ δε σημαίνουν ότι χρειάζεσαι προγεστερόνη απαραίτητα ή κάποιο άλλο ενισχυτικό αλλά μπορεί όμως και να χρειάζεσαι...οι πόνοι περιόδου δε σημαίνει ότι θα έρθει... πόσο καιρό προσπαθείτε;

Ειχα μια παλινδρομη τον Οκτώβριο που περασε μετα αφησαμε μια περιοδο γτ ετσι ειχε πει ο γιατρος κ αυτος ο μηνας,ειναι ο πρωτος...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Αντιλα μουη δουλεια μ εχει πολυ κουραση ορθοστασια κ βαρη...μακαρι να ειναι εγκυμοσυνη κ να μην ερθει η ακατανομαστη

Ειχα μια παλινδρομη τον Οκτώβριο που περασε μετα αφησαμε μια περιοδο γτ ετσι ειχε πει ο γιατρος κ αυτος ο μηνας,ειναι ο πρωτος...

Παλινδρομη στις πόσες βδομάδες είναι;

Επομένως δεν έχετε κανένα θέμα και τώρα να μην είσαι τον επόμενο θα είσαι! Οπότε μην αγχώνεσαι κάνε ένα τεστακι αύριο να ξέρεις και όλα καλά!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2017 at 11:39 ΜΜ, andrianni είπε:

Κορίτσια που σας διάβαζα πριν @Ασία και @WannaBeMother και ήθελα να προσθέσω οτι νομίζω πως επειδή έχει περάσει ο χρόνος να μην το αφήνετε άλλο. Να πάτε και σε άλλο γιατρό. Συμφωνώ με τη @linaa. Δεν πρέπει να επαναπαυόμαστε σε ένα γιατρό επειδή τον εμπιστευόμαστε. Μπορεί να του ξεφύγει κάτι. Και δεύτερη και τρίτη γνώμη να πάρετε. Ενεργοποιειθείτε και ψαξ τε το. Μην αφήνετε άλλο χρόνο να χαθεί. Επίσης το έχω ξαναπεί οτι διαφωνώ με τον παράγοντα άγχος. Εμποδίζει μέχρι ενός σημείου. Να σε καθυστερήσει 2-3 μήνες το πολύ. Αν δεν μένεις μετά από 10 μήνες πρέπει να αρχίσεις να αποκλείεις θέματα. Να παρακολουθείς ωορ. στοχευμένα και να αλλάζεις γιατρό. Εγώ είμαι στον τρίτο χρόνο προς τέταρτο με τρίτο γιατρό. Ο πρώτος όλα καλά έλεγε. Και μετά από 15 μήνες άλλαξα γιατί επειδή ήταν σε νοσοκομείο δεν ειχε τη δυνατότητα να με παρακολουθεί στενά. Ο δεύτερος μου έκανε όλες τις εξετάσεις (εκτός του κολπικού) και κόλλησε σε ένα σπερμοδιάγραμμα μέτριο ενώ εγώ δεν έκανα καν ωορ. Μετά το χρόνο και αφού τα επόμενα σπερμοδιαγραμματα ήταν τέλεια αποφάσισε να πάμε για πρόκληση. Αλλά είχα δει κάποια πράγματα που δεν μου άρεσαν και έτσι πήγα σε άλλο γιατρό συστημένη διότι έχει εξειδίκευση σε θέματα υπογονιμότητας. Μακάρι να μείνω τώρα έγκυος και να μπορώ να σας τον συστήσω και εγώ...!

@WannaBeMother σκέψου μήπως ξεκινήσεις παρακολούθηση και από αυτό τον κύκλο ή ψάξε για άλλο γιατρό να δει τις εξετάσεις σου και να σου προτείνει και κάτι άλλο αν έχει. Και εσύ @Ασία τι σκέφτεσαι να κάνεις που έχουμε παρόμοιο κύκλο; 

Γεια σου Ανδριανή!!τι κάνεις? Είσαι έγκυος τελικά?? Τι έγινε με την πρόκληση? Έχω να μπω αρκετές μέρες και πρέπει να διαβάσω πολλές σελίδες για να μάθω τα νέα από όλες σας...Εγώ που λες σκέφτομαι από τον επόμενο μήνα να δοκιμάσω τεστ ωορρηξίας ώστε να τσεκάρω αν κάνω ωορρηξία και πότε και να έχω πιο στοχευμένες προσπάθειες τους επόμενους μήνες για αρχή.. αν δω πως δεν κάνω ωορρηξία, που είναι πιθανό και αυτό,τότε θα κάνω πρόκληση κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια μου!!! 

@ntemiiiiii @Dimitr@17 Πως αντέχετε την αναμονή!?

Εγώ μπήκα με την αγωνία να δω αν κάνατε τεστακι. Χαχαχα

Είτε το κάνετε τώρα είτε μεθαύριο ότι ήταν να γίνει έγινε, γιατί να τραβάτε και άλλο την αγωνία σας? 

Από αυτά που διάβασα μάλλον που θα έχουμε ευχάριστα..!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Παλινδρομη στις πόσες βδομάδες είναι;

Επομένως δεν έχετε κανένα θέμα και τώρα να μην είσαι τον επόμενο θα είσαι! Οπότε μην αγχώνεσαι κάνε ένα τεστακι αύριο να ξέρεις και όλα καλά!

Ημουν 8 εβδομαδων ειχα σακο.αλλα δεν ειχε τπτ αλλο μεσα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , modena είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! 

@ntemiiiiii @Dimitr@17 Πως αντέχετε την αναμονή!?

Εγώ μπήκα με την αγωνία να δω αν κάνατε τεστακι. Χαχαχα

Είτε το κάνετε τώρα είτε μεθαύριο ότι ήταν να γίνει έγινε, γιατί να τραβάτε και άλλο την αγωνία σας? 

Από αυτά που διάβασα μάλλον που θα έχουμε ευχάριστα..!

Μακάρι καλή μου!Εγώ περιμένω από αύριο το αργότερο Πέμπτη...θα δείξει...εσύ τι συμπτώματα είχες;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , modena είπε:

Γεια σας κορίτσια μου!!! 

@ntemiiiiii @Dimitr@17 Πως αντέχετε την αναμονή!?

Εγώ μπήκα με την αγωνία να δω αν κάνατε τεστακι. Χαχαχα

Είτε το κάνετε τώρα είτε μεθαύριο ότι ήταν να γίνει έγινε, γιατί να τραβάτε και άλλο την αγωνία σας? 

Από αυτά που διάβασα μάλλον που θα έχουμε ευχάριστα..!

Ετσι ειχα κανει κ την προηγ φορα εθχα κανει την αναμενομενη μερα ..το ηξερα απο νωρις κ ειδα τι καταληξη ειχα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Ημουν 8 εβδομαδων ειχα σακο.αλλα δεν ειχε τπτ αλλο μεσα..

Εγώ πιστεύω ότι και τώρα είσαι...κάνε τεστακι ή χοριακη οπότε είσαι έτοιμη!

 

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ετσι ειχα κανει κ την προηγ φορα εθχα κανει την αναμενομενη μερα ..το ηξερα απο νωρις κ ειδα τι καταληξη ειχα...

Κι εγώ το έπαθα με τη βιοχημική... αλλά καλύτερα δεν είναι να ξέρεις;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...