Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , helena212 είπε:

      Καλημέρα, τι τρέλα είναι αυτή που περνάω Παναγία μου.. αύριο έχω την δεύτερη χοριακή, έχει ξεπρηστει το στηθος μου.. δεν νιωθω τίποτα..  δεν ξέρω και τι πρέπει να νιώθω..  δεν μπορώ αλλο

      Καλημέρα! Δεν είναι απαραίτητο ότι θα νιώσεις κάτι! Μπορεί και όλη σου την εγκυμοσύνη να μην καταλάβεις τίποτα!! Μακάρι δλδ να μη καταλάβεις τίποτα! 🙂

      13 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Κορίτσια καλησπερα την δεύτερα θα παω να κάνω τον υπερηχο αλλα αυτο με την αδεια θέλω να μάθω και εγώ είχα παρει δυο εβδομάδες απο την κανονική μου αλλα επείδη δουλευω σε σουπερμαρκετ και τυροκομικο η μαια μου ειπε θα μου ξαναγραψει αναρρωτικη.επισης είχα κόψει το αλάτι στα φαγητά μου πριν ολη την διαδιακασια γιατι είχα αρκετή πιεση τα τρώω αναλατα δηλαδή λέτε να υπαρζει θέμα;

      Καλημέρα! Οι γιατροι γράφουν αναλόγως τη περίπτωση αναρρωτικες. Αφού σου είπε η μαία σου ότι χρειάζεσαι λόγω δουλειάς αυτό και θα γίνει! Δεν είναι κάτι απλώς θα στείλεις την αναρρωτικη στην εργασία σου. Κι εγώ έχω ορθοστασία και βάρη στη δουλειά και έχουμε ήδη πει ότι θα μου ξεκινήσει αναρρωτικη από τη πρώτη μέρα. Τώρα για τα ανάλατα σε τι να υπάρχει θέμα γιατί δεν κατάλαβα. Ίσα ίσα αν έχεις πίεση όσο λιγότερο αλάτι τόσο το καλύτερο!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Για τεστακι λεω να περιμενω αλλες 2μερες κ να κανω τουλαχιστον στις 21

Ξερω και εγω τι αλλο θελω?φοβαμαι μην απογοητευτω για αυτο συγκρατουμαι...

Αφού έχεις σταθερό κύκλο!!!

Το πολύ πολύ να πας τον άλλον μήνα όπως κι εγώ! Καλά ναμαστε!

πρίν από 6 λεπτά , Nati85 είπε:

Και εγω συνηθως μετά είμαι καλυτερα αλλά τωρα δεν είμαι το ήξερα ότι θα με πάρει από κάτω.τελοσπαντων.κοιτα να περάσεις καλά όπου κι αν πας και να γυρίσεις εγκυος όπως είπες!!

Ήρθε η περίοδος;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

3 ώρες πρίν, noni90 είπε:

βρε οτι πει η γιαγια ειναι νομος! Ξεκουρασου εσυ κ ελπίζουμε να μην ερθει η ανεπιθυμητη!

κοριτσι ανατριχιασα με την ιστορια σου! Εξωσωματικη με προεμφυτευτικο? Αποκλειεται ολα τα εμβρυα που προκυπτουν να εχουν βλαβη στο dna!

Η εξωσωματικη ειναι η επομενη λυση αν αποτυχουμε για 6η φορα ,το θεμα ειναι πως καθε φορα το εμβρυο εχει  κ αλλο προβλημα οποτε δεν βγαζουμε ακρη ,οι γιατροι λενε οτι απλα ειμαστε απιστευτα ΑΤΥΧΟΙ !!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Κοννυ είπε:

@ADA εσύ θες να μάθεις για την διαδικασία; Λοιπόν πήγαμε κατά της 9 σε γνωστό μαιευτήριο (δεν ξέρω αν κάνει να πω το όνομά) λογικά θα πάτε εκεί που είναι ο γιατρός σου. Πήραν σπέρμα από τον άντρα μου, μας είπαν σε κάνα 2ωρο θα σας ειδοποιήσουν. Όντως σε κάνα 2ωρο μας πήραν τηλέφωνο είχαμε πάει για καφεδάκι εκεί δίπλα. Πήγαμε μας είπαν ότι το σπέρμα είναι καλό. Έκαναν την εμφύτευση σε μέναν 10 λεπτά και κράτησε και φύγαμε. Μετά από 14 μέρες έκανα χόριακη. Α επίσης είχα κάνει και σαλπικογραφια για να δουν αν όλα είναι καλά. Θα πρέπει να κάνετε και κάτι εξετάσεις εσύ και ο άντρας αίματος. Αλλά αυτά θα στα πει και ο γιατρός σου για κάποια φάρμακα κτλ. Ότι άλλο θες εδώ ειμαι

 

Μπορείς να  Μου πεις γτ κάνατε σπερματεγχυση; είχατε καποιο πρόβλημα;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Τιποτα ιδιαιτερο μονο το στηθος μου κ κατι πονους σαν να αδιαθετησω...ειδα κ αυτα τα ροζ...κ νιωθω πολυ κουρασμενη αλλα αυτο ειναι κ λογω της δουλειας πιστευω...α κ που κ που εχω ασπραπηχτα υγρα

καλα μου ακουγονται!!! περιμενουμε θετικο τεστακι λοιπον!!!!! :wub:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xristina55 είπε:

Εγω περιμενω αυριο το πολυ μεχρι πεμπτη! Να σας πω κ για το σπερμοδιαγραμμα ,εμεις που καναμε τωρα με δικια μου προτροπη τα αποτελεσματα ηταν οριακα για προβλημα, 20 εκατ σπερματοζωαρια με 4% φυσιολογικες μορφες ,50% κινητικοτητα κ 35% με βλαβη στο dna κ ομως εχω μεινει 5 φορες εγκυος με μια επαφη την εβδομαδα... ασχετο που ηταν ολα ζαβα!θελω να πω πως τα νουμερα ειναι σχετικα κ χρειαζονται απειροι παραγοντες κ ενα μονο σπερματοζωαριο για να γινει το θαυμα..

Όντως τελικά... Χρειάζονται Πολλοι παράγοντες..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Μάντη είπε:

Εχεις χρόνο πολυ ακομα καντε τις απαραίτητες εξετάσεις και θα χαλαρώσεις!

Εχω παει αραχωβα και μ αρεσε πολυ! Γι αυτο το σκέφτομαι! Λέσβο μενω και ειναι δυσκολο να πας καπου απο εδω τα εξοδα ειναι πολλα!!!

Αααα καλε οντος ειναι πολλα.έχετε και εισιτήρια πολλα πιο πολυ σας συμφέρει να πατε εξω αλλα αφου εέχετε να μένετε καπου γλυτώνετε πολλα..ειχα παλια μια προϊη νυφη απο  Μυτιλήνης Δυστυχώς δεν προλαβα βα ερθω χαχαχα σε ωραιο μερος εισαι!

πρίν από 19 λεπτά , Nati85 είπε:

Και εγω συνηθως μετά είμαι καλυτερα αλλά τωρα δεν είμαι το ήξερα ότι θα με πάρει από κάτω.τελοσπαντων.κοιτα να περάσεις καλά όπου κι αν πας και να γυρίσεις εγκυος όπως είπες!!

Χχαχαχα! Αυτο..ναι καθε φορα ετσι ειναι καο ιδικα οταν ελπίζουμε πολυ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

καλα μου ακουγονται!!! περιμενουμε θετικο τεστακι λοιπον!!!!! :wub:

Θα δειξει...θα προσπαθησω να κανω υπομονη κ να μην το σκεφτομαι..αν δεν.ερθει θα κανω την πεμπτη αν κ τωρα εβαλα σκουπα ηλεκτρικη κ ειδα ελαχιστο καφε μια κουκιδα δλδ

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγω θα παω τα χριστουγεννα στο μαγευτικο αγρινιο..καθως απο εκει ειναο οι γονεις του αγοριου μου... κ ποσο μαρεσει μμμμ τρελενομαο τι μα σας πω...

Τιποτα ιδιαιτερο μονο το στηθος μου κ κατι πονους σαν να αδιαθετησω...ειδα κ αυτα τα ροζ...κ νιωθω πολυ κουρασμενη αλλα αυτο ειναι κ λογω της δουλειας πιστευω...α κ που κ που εχω ασπραπηχτα υγρα

Ενταξει καλό και το Αγρίνιο είναι χιχι!!να πήγαινετε Αμφιλοχία για βολτίτσα είναι όμορφα.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Θα δειξει...θα προσπαθησω να κανω υπομονη κ να μην το σκεφτομαι..αν δεν.ερθει θα κανω την πεμπτη αν κ τωρα εβαλα σκουπα ηλεκτρικη κ ειδα ελαχιστο καφε μια κουκιδα δλδ

Άσε την σκούπα αν είσαι έγκυος...! Γι αυτό λέω για τεστ για να ξέρουμε και να προσέχουμε παραπάνω αν είμαστε! Ελπίζω να μην έρχεται περίοδος με αυτό το καφέ...

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Αφού έχεις σταθερό κύκλο!!!

Το πολύ πολύ να πας τον άλλον μήνα όπως κι εγώ! Καλά ναμαστε!

Ήρθε η περίοδος;

Ναι από το Σάββατο το βράδυ ήρθε μωρε κι αυτή δεν με ειδες που έχω πέσει στα πατώματα???:blink:


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kido είπε:

Άσε την σκούπα αν είσαι έγκυος...! Γι αυτό λέω για τεστ για να ξέρουμε και να προσέχουμε παραπάνω αν είμαστε! Ελπίζω να μην έρχεται περίοδος με αυτό το καφέ...

Καλε ερώτηση?? Γιατι δεν κανει η σκουπα???

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Ναι παω συχνα προς τα επανο και για δουλεια αλλα και με τα ποδια!! Δεν ξερω αν εχεις ακουσει για τον Αγιανη το ρωσο που ειναι προς τα εκει ειναι μια ωρα απο χαλκιδα και καθε χρονο στη χαρη του φεύγουμε απο χαλκιδα με τα πόδια και παμε πανω ειναι με τα ποδια περιπου 10 ωρες!! Όντος η διαδρομη ειναι υπέροχη αλλα πολυ στροφή ρε παιδι μου χαχαχα.θελω ευθεια να ειναι κατα προτίμηση γιατο κ εκει πιανει χιονια και δεν εχω ουτε αλυσίδες!

Με τα πόδια; Χαρα στο κουράγιο σου. Κάθε φορά που πάω πάνω σταματάω εκεί για καφεδάκι! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , alina80 είπε:

Με τα πόδια; Χαρα στο κουράγιο σου. Κάθε φορά που πάω πάνω σταματάω εκεί για καφεδάκι! 

Αχαχαχ τι να κανω ειναι πολλες οι ώρες αλλα και με.παρεουλα περναει η ωρα! Α τελεια οπότε ξέρεις ειναι ωραια και η λίμνη είναι ωραια Πευκί πύργος ειναι η διαδρομή ονοιρο σε αντίθεση με τη νοτιο Εύβοια που ειναι πιο κατσαβραχα αλλα και απο εκει εχει ωραια μέρη ειναι γεγονος πως γ ελλαδιτσα απο ολα έχει! Και πολυ ομορφους προορισμούς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...