Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , helena212 είπε:

      Καλημέρα, τι τρέλα είναι αυτή που περνάω Παναγία μου.. αύριο έχω την δεύτερη χοριακή, έχει ξεπρηστει το στηθος μου.. δεν νιωθω τίποτα..  δεν ξέρω και τι πρέπει να νιώθω..  δεν μπορώ αλλο

      Καλημέρα! Δεν είναι απαραίτητο ότι θα νιώσεις κάτι! Μπορεί και όλη σου την εγκυμοσύνη να μην καταλάβεις τίποτα!! Μακάρι δλδ να μη καταλάβεις τίποτα! 🙂

      13 ώρες πρίν, Γεωργία38 είπε:

      Κορίτσια καλησπερα την δεύτερα θα παω να κάνω τον υπερηχο αλλα αυτο με την αδεια θέλω να μάθω και εγώ είχα παρει δυο εβδομάδες απο την κανονική μου αλλα επείδη δουλευω σε σουπερμαρκετ και τυροκομικο η μαια μου ειπε θα μου ξαναγραψει αναρρωτικη.επισης είχα κόψει το αλάτι στα φαγητά μου πριν ολη την διαδιακασια γιατι είχα αρκετή πιεση τα τρώω αναλατα δηλαδή λέτε να υπαρζει θέμα;

      Καλημέρα! Οι γιατροι γράφουν αναλόγως τη περίπτωση αναρρωτικες. Αφού σου είπε η μαία σου ότι χρειάζεσαι λόγω δουλειάς αυτό και θα γίνει! Δεν είναι κάτι απλώς θα στείλεις την αναρρωτικη στην εργασία σου. Κι εγώ έχω ορθοστασία και βάρη στη δουλειά και έχουμε ήδη πει ότι θα μου ξεκινήσει αναρρωτικη από τη πρώτη μέρα. Τώρα για τα ανάλατα σε τι να υπάρχει θέμα γιατί δεν κατάλαβα. Ίσα ίσα αν έχεις πίεση όσο λιγότερο αλάτι τόσο το καλύτερο!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

μη γελασεις αλλα εγω το εχω βγαλει πριν ξεκινησουμε καν! Και του ελεγα αντε να ξεκινησουμε γιατι δε θα ερθει κατευθειαν! Δεν εχω αλλο τωρα... Αλλα δε το χρειαζομαι γιατι θα ερθει. Εσεις εχετε κανει εξετασεις ομως ε? Εμεις ακομα τιποτα!

Βρε κορίτσι πότε να τις κάνατε τις εξετάσεις; Μόλις τώρα παντρεύεστε!!! Μην τον πιάνεις και από τα μούτρα και τον τρέχεις κατευθείαν!! Σου προτείνω να κάνεις μια καλή συζήτηση με το γυναικολόγο σου όταν θα πας για το ετήσιο check up. Θα δεις πως θα σε καθυσηχάσει. Θα σου γράψει και 1-2 βασικές εξετάσεις και άμα βγουν κι αυτές καλές, θα ηρεμήσεις και θα μένει να τσεκάρει μόνο και ο σύζυγος.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, Nati85 είπε:

@elenakii22 αδιαθέτησα κανονικά το βραδάκι του Σαββάτου.εχω και αρκετό αίμα αυτή την φορά έχω φάει ένα πακέτο σερβιέτες ήδη.

 

μαλιστα..εφτιαξε καθολου η ψυχολογια σου?γτ σε ειχε παρει πολυ απο κατω...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kido είπε:

Βρε κορίτσι πότε να τις κάνατε τις εξετάσεις; Μόλις τώρα παντρεύεστε!!! Μην τον πιάνεις και από τα μούτρα και τον τρέχεις κατευθείαν!! Σου προτείνω να κάνεις μια καλή συζήτηση με το γυναικολόγο σου όταν θα πας για το ετήσιο check up. Θα δεις πως θα σε καθυσηχάσει. Θα σου γράψει και 1-2 βασικές εξετάσεις και άμα βγουν κι αυτές καλές, θα ηρεμήσεις και θα μένει να τσεκάρει μόνο και ο σύζυγος.

χαχαχα δεν ηταν δικη μου ιδεα οι εξετασεις βρε!!!!! Εγω απλα θα παθαινα καταθλιψη κ θα καθομουν κλεισμενη σπιτι με τις πιζαμες! Δική του είναι, μαλλον γιατι βλεπει οτι ψυχολογικα δε τη παλευω να προσπαθω για πολυ καιρο ακομα.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Είναι σπαστικό αυτό όταν ενώ έχεις υπολογίσει γόνιμες και έχεις σωστές επαφές δεν έρχεται αλλά δεν είναι και παραγγελία!! Κάθε μήνα μπορεί να πέφτουμε στο άτυχο ποσοστό. Δεν σημαίνει ότι είναι σίγουρο ότι θα γίνει σύλληψη και εμφύτευση. 20-25% είναι η πιθανότητα κάθε μήνα. Κορίτσια επειδή κι εγώ στο εξάμηνο είμαι, βρήκα τουλάχιστον την ψηλή TSH και έχω κάπως να το δικαιολογώ και να λέω με το που το φτιάξω θα έρθει. Βρείτε κι εσείς κάτι που βελτιώνεται και συνεχίστε την προσπάθεια ε κι αν δεν έρθει μετά αφού θα τα έχουμε φτιάξει, τότε πάμε σε γιατρούς! Πάντως εμένα και γυναικολόγος και ενδοκρινολόγος γέλασαν που τους είπα ότι ανησυχώ και κάπως προσγειώθηκα.. Πήρα το φιλικό μου πήρα το Τ4, τι άλλο έμεινε! Ελπίζω να επαληθευτούν όμως, γιατί μετά θα τους πάρω όλους σβάρνα!!!!

Εγω εχω δικαιολογιες tsh μου ηταν λιγο τσιμπενη και θα την επαναλαβω κατα τις 15 Ιανουαρίου μου ειπε ο γιατρος το σπερματακι μας μέτριο αλλα θα το φτιαξουμε με βιταμινες εγω εχω ενδομητρίωση οποτε δεν χρειάζομαι αλλες δικαιολογιες μολις τα φτιαξουμε αυτα θα ερθει και το μπεμπεε! 

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

μη γελασεις αλλα εγω το εχω βγαλει πριν ξεκινησουμε καν! Και του ελεγα αντε να ξεκινησουμε γιατι δε θα ερθει κατευθειαν! Δεν εχω αλλο τωρα... Αλλα δε το χρειαζομαι γιατι θα ερθει. Εσεις εχετε κανει εξετασεις ομως ε? Εμεις ακομα τιποτα!

Αααα καλαααα ουτε στο μυαλο μ να ησουν χαχχαχαχαχαχαχα γελαω γτ το ίδιο ελεγα και εγωωωω! Εμεις ναι καναμε εξετασεις γτ οπως σου ειπα.ηθελα να ξερω το προβλημα για να το αντιμετωπίσουμε και να μην χανουμε χρονο και βαρεθούμε... 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

@alina80 @caramel_83 έως εχθές περίμενα τώρα από σήμερα εγώ θα μετρήσω καθηστερηση.... Και την τεταρτη η την Παρασκευή θα κάνω τεστ.... 

Μαρθουλα μου όσο δεν αδιαθετεις είναι πολύ ενθαρρυντικό! Περιμένουμε με την ίδια αγωνία. 

Εγώ κορίτσια μου έχω αρχίσει να χάνω τις ελπίδες μου για αυτό το μήνα. Σήμερα άρχισαν τα συμπτώματα περιόδου (ήπια αλλά.αρχισαν). Μέχρι 24 περιμενω, αλλά μπορεί να μου έρθει και 22. Και δεν φτάνει που μπεμπέ γιοκ..θα είμαι και αδιαθετη στην εκδρομή! :mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Εγω εχω δικαιολογιες tsh μου ηταν λιγο τσιμπενη και θα την επαναλαβω κατα τις 15 Ιανουαρίου μου ειπε ο γιατρος το σπερματακι μας μέτριο αλλα θα το φτιαξουμε με βιταμινες εγω εχω ενδομητρίωση οποτε δεν χρειάζομαι αλλες δικαιολογιες μολις τα φτιαξουμε αυτα θα ερθει και το μπεμπεε! 

Αααα καλαααα ουτε στο μυαλο μ να ησουν χαχχαχαχαχαχαχα γελαω γτ το ίδιο ελεγα και εγωωωω! Εμεις ναι καναμε εξετασεις γτ οπως σου ειπα.ηθελα να ξερω το προβλημα για να το αντιμετωπίσουμε και να μην χανουμε χρονο και βαρεθούμε... 

Αχ εσυ τα σκεφτηκες πιο καλα απο μενα!! Εγω δεν εκανα κ τωρα ειμαι στη φαση που δε τη παλευω να προσπαθω αλλο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

χαχαχα δεν ηταν δικη μου ιδεα οι εξετασεις βρε!!!!! Εγω απλα θα παθαινα καταθλιψη κ θα καθομουν κλεισμενη σπιτι με τις πιζαμες! Δική του είναι, μαλλον γιατι βλεπει οτι ψυχολογικα δε τη παλευω να προσπαθω για πολυ καιρο ακομα.....

Έλα μην ακούω τέτοια! Ο ένας θα παρακινεί τον άλλον και θα φτιάξουν όλα!!! Φαντάζεσαι να είσαι ήδη έγκυος; Μη λες πολλά!!! Έ ρε και τι έχεις να ακούσεις!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kido είπε:

Έλα μην ακούω τέτοια! Ο ένας θα παρακινεί τον άλλον και θα φτιάξουν όλα!!! Φαντάζεσαι να είσαι ήδη έγκυος; Μη λες πολλά!!! Έ ρε και τι έχεις να ακούσεις!!! 

Νομιζω εγω δεν αντεχω να συνεχισω... Θα συνεχισω να κανω σεξ με τον αντρα μου βεβαιως βεβαιως αλλα δε μπορω να νιωθω οτι "προσπαθω" για κατι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?εμενα ευτυχως δεν μου εχει ερθει ακομα... @ntemiiiiii εσυ πως εισαι?και περιμενα να μου πεις τι αποτελεσμα απο το τεστ σου...και εγω κρατιεμαι...

@noni90 ποτε περιμενεις ειπαμε?

Συνεχίζω με υγρά υπόλευκα...χαχα

Δεν πήρα τέστ αύριο μεσημέρι θα πάω για τσιπουρα κι από Τετάρτη...χαχα

2 ώρες πρίν, kido είπε:

@Dimitr@17 είσαι η ελπίδα της βδομάδας μαζί με τη @ntemiiiiii ΚΆΝΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΑΓΩΝΙΑ, ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΚΡΑΤΙΕΣΤΕ ΝΑ ΞΕΡΑ!!!!

Αντέχω...χαχα

πρίν από 45 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Το απογευμα θα σας εχω περισσοτερα νεα για την κατασταση μου... @ntemiiiiii που εισαι δυδιμο μου?για πες μας κ εσυ τα νεα σου...

Ακόμη;;; αφού έχεις καθυστέρηση!!

Έχεις ακόμη υγρά;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Νομιζω εγω δεν αντεχω να συνεχισω... Θα συνεχισω να κανω σεξ με τον αντρα μου βεβαιως βεβαιως αλλα δε μπορω να νιωθω οτι "προσπαθω" για κατι. 

Αυτό στο μυαλό σου είναι. Κόψε τα τεστ οωρρηξίας αν σε ξενερώνουν. Αν δεν έχεις άστατο κύκλο έχεις μάθει πότε έχεις γόνιμες. Μην λες σε κανέναν ότι προσπαθείς, μόνο σε μας τις συμπάσχουσες, κάνε το σεξάκι σου και απόλαυσε τον άντρα σου. Όλα τ' αλλα θα έρθουν! Όσο τα λέμε μήπως τα μεγαλοποιούμε κιόλας στο μυαλό μας! Εγώ από τα θετικά τεστ και τις ιστορίες που μαθαίνω παίρνω ελπίδα πάντως. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , alina80 είπε:

Μαρθουλα μου όσο δεν αδιαθετεις είναι πολύ ενθαρρυντικό! Περιμένουμε με την ίδια αγωνία. 

Εγώ κορίτσια μου έχω αρχίσει να χάνω τις ελπίδες μου για αυτό το μήνα. Σήμερα άρχισαν τα συμπτώματα περιόδου (ήπια αλλά.αρχισαν). Μέχρι 24 περιμενω, αλλά μπορεί να μου έρθει και 22. Και δεν φτάνει που μπεμπέ γιοκ..θα είμαι και αδιαθετη στην εκδρομή! :mad:

@Μαρθα Κ αυτο ειναι πολυ ευχαριστο που δεν εχεις αδιαθετησει...για κανε και εσυ ενα τεστακι να δουμε...

πρίν από 4 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Συνεχίζω με υγρά υπόλευκα...χαχα

Δεν πήρα τέστ αύριο μεσημέρι θα πάω για τσιπουρα κι από Τετάρτη...χαχα

Αντέχω...χαχα

Ακόμη;;; αφού έχεις καθυστέρηση!!

Έχεις ακόμη υγρά;

Για τσιπουρα???απαπαπαπα.....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Δεν ειμαι απο Αθήνα! Αλλα μας εχουν καλέσει Αράχωβα εχει σπιτι μια ξαδερφη μου και ισως παμε εκει! Ιδανικά θα ηθελα να παω εξωτερικό λατρευουμε τα ταξιδια αλλα κοστιζουν!!!! Δεν εχουμε παει και ταξίδι του μέλιτος που λενε οποτε θα ηθελα να παω καπου εκτός! Αλλα και αραχωβα να καταφερουμε να παμε ευχαριστημένη θα ειμαι!!!

Καλα δεν το συζητάω εξωτερικό ειναι υπέροχα ασε που εξω ειναι πιο φθηνα αποτι στη ελλαδα χααχαχα! Εμενα ο γλυκος μου δεν μπενει ασε αεροπλάνο με τιποτα!! Ουτε εμεις πήγαμε ταξίδι του μέλιτος χαχαχα!!! Αράχοβα αμα εχετε σπιτι να.μείνετε μια χαρα.είναι δεν ξερω αν έχεις ξανα παει ειναι πολυ ωραια εχω παει αλλα ειναι πολυ γεμάτη φυσκα ειναι σαν τη μυκονο το καλοκαιρι χαχχα και δεν μ αρέσει τοσο κοσμικά ιδανικα ια ηθελα να παω η πηλιο η Ζαγοροχώρια η Καρπενήσι!!! Εχει πολλα ωραια μερη αλλα ειναι μακρυα ρε γαμοτο που μενεις αν επιτρέπετε??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Συνεχίζω με υγρά υπόλευκα...χαχα

Δεν πήρα τέστ αύριο μεσημέρι θα πάω για τσιπουρα κι από Τετάρτη...χαχα

Αντέχω...χαχα

Ακόμη;;; αφού έχεις καθυστέρηση!!

Έχεις ακόμη υγρά;

Πολύ χαλαρή σε βλέπω! Αν είναι για τσιπούρα χαλάλι!! Μ αρέσει που λέτε η μία στην άλλη που αναμένετε μαζί να κάνει τεστ και οι ίδιες δεν κάνετε!! Χαχα!! Όσο χρόνο θέλετε πάρτε κορίτσια μακάρι να είστε και οι 3 σας @ntemiiiiii @Μαρθα Κ @Dimitr@17!!!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Καλα δεν το συζητάω εξωτερικό ειναι υπέροχα ασε που εξω ειναι πιο φθηνα αποτι στη ελλαδα χααχαχα! Εμενα ο γλυκος μου δεν μπενει ασε αεροπλάνο με τιποτα!! Ουτε εμεις πήγαμε ταξίδι του μέλιτος χαχαχα!!! Αράχοβα αμα εχετε σπιτι να.μείνετε μια χαρα.είναι δεν ξερω αν έχεις ξανα παει ειναι πολυ ωραια εχω παει αλλα ειναι πολυ γεμάτη φυσκα ειναι σαν τη μυκονο το καλοκαιρι χαχχα και δεν μ αρέσει τοσο κοσμικά ιδανικα ια ηθελα να παω η πηλιο η Ζαγοροχώρια η Καρπενήσι!!! Εχει πολλα ωραια μερη αλλα ειναι μακρυα ρε γαμοτο που μενεις αν επιτρέπετε??

Καρπενήσι είναι πολύ ωραία. Και αν κοιτάξεις για κανένα ξενώνα σε κάποιο μικρό χωριό μπορείς να βρεις και καλύτερη τιμή. Άλλωστε τα χωριά είναι ωραία. Το Καρπενήσι, σαν πόλη, δεν λέει και πολλά. 

Πολύ ωραία είναι και Βυτίνα, Δημητσάνα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , alina80 είπε:

Μαρθουλα μου όσο δεν αδιαθετεις είναι πολύ ενθαρρυντικό! Περιμένουμε με την ίδια αγωνία. 

Εγώ κορίτσια μου έχω αρχίσει να χάνω τις ελπίδες μου για αυτό το μήνα. Σήμερα άρχισαν τα συμπτώματα περιόδου (ήπια αλλά.αρχισαν). Μέχρι 24 περιμενω, αλλά μπορεί να μου έρθει και 22. Και δεν φτάνει που μπεμπέ γιοκ..θα είμαι και αδιαθετη στην εκδρομή! :mad:

Κι εσύ πέφτεις που είσαι η φωνή της λογικής και της ενθάρρυνσης εδώ μέσα; Βρε τι πάθατε όλες, μόνο εγώ έχω ξε-συντονιστεί και είμαι στον κόσμο μου;  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...