Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Να μη φοβασαι ολα γίνονται ειπαμε ειδες εδω εγω τα λεω αυτααα!!!! Κι ομως!! Δεν.ξερω να σου πω θελω καπου κοντα στην αθηνα για να μην εχει πολυ μετακίνηση γιατι δεν θα εχουμε πολες μέρες και καπου που.να μην εχει πολλες στροφες γιατι θα οδηγώ εγω και φοβαμαι αχαχαχα!! Καμια Αράχωβα Λιβαδειά ειμαι κ στην στενη κοντά αλλα δεν.ξερω! Εχεις καμια ιδεα?????

Δεν ειμαι απο Αθήνα! Αλλα μας εχουν καλέσει Αράχωβα εχει σπιτι μια ξαδερφη μου και ισως παμε εκει! Ιδανικά θα ηθελα να παω εξωτερικό λατρευουμε τα ταξιδια αλλα κοστιζουν!!!! Δεν εχουμε παει και ταξίδι του μέλιτος που λενε οποτε θα ηθελα να παω καπου εκτός! Αλλα και αραχωβα να καταφερουμε να παμε ευχαριστημένη θα ειμαι!!!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , Nati85 είπε:

Αν είσαι εγκυος που το ευχομαι να είσαι πες μου που είναι ο φούρνος να ρωτήσω την γιαγιά ποτε θα μείνω και εγω μην παιδευομαι και χωρίς λόγο αν είναι να μην μείνω!!

Εννοειται οτι θα σας πω που ειναι...μονο με το που βλεπει καποιον μπορει να του πει πραγματα που να δει κ το χερι η γιαγια...παντως με ρωταει αυτες τις μερες που κ που.."προσπαθειτε καθολου να κανετε μωρο" και της λεω κατι κανουμε τωρα αν.θα γινει δεν ξερω...κ μου λεει θα γινει θα γινει..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εννοειται οτι θα σας πω που ειναι...μονο με το που βλεπει καποιον μπορει να του πει πραγματα που να δει κ το χερι η γιαγια...παντως με ρωταει αυτες τις μερες που κ που.."προσπαθειτε καθολου να κανετε μωρο" και της λεω κατι κανουμε τωρα αν.θα γινει δεν ξερω...κ μου λεει θα γινει θα γινει..

Βρε την γιαγιά!!αντε πες να γίνει τωρα να είναι τα ωραιότερα Χριστούγεννα σας!!

 

@noni90 να φτιάξουμε ένα τοπικ να λέει οι απογοητευμένες του μήνα να μπαίνουμε αυτές που αδιαθετησαμε να ξεδινουμε..εχε μια μικρή ελπίδα όμως δεν αδιαθετησες κατσε να δούμε!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Nati85 είπε:

Βρε την γιαγιά!!αντε πες να γίνει τωρα να είναι τα ωραιότερα Χριστούγεννα σας!!

 

@noni90 να φτιάξουμε ένα τοπικ να λέει οι απογοητευμένες του μήνα να μπαίνουμε αυτές που αδιαθετησαμε να ξεδινουμε..εχε μια μικρή ελπίδα όμως δεν αδιαθετησες κατσε να δούμε!!

Το απογευμα θα σας εχω περισσοτερα νεα για την κατασταση μου... @ntemiiiiii που εισαι δυδιμο μου?για πες μας κ εσυ τα νεα σου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Nati85 είπε:

Βρε την γιαγιά!!αντε πες να γίνει τωρα να είναι τα ωραιότερα Χριστούγεννα σας!!

 

@noni90 να φτιάξουμε ένα τοπικ να λέει οι απογοητευμένες του μήνα να μπαίνουμε αυτές που αδιαθετησαμε να ξεδινουμε..εχε μια μικρή ελπίδα όμως δεν αδιαθετησες κατσε να δούμε!!

οπωσδηποτε χρειαζεται δημιουργια τετοιου τοπικ!!!! Μπα κοριτσι δεν.. Το νιωθω οτι κατεβαινει κ ελπιζω μην εχω καμια βαρβατη καθυστερηση κ τρεχω στο γιατρο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

οπωσδηποτε χρειαζεται δημιουργια τετοιου τοπικ!!!! Μπα κοριτσι δεν.. Το νιωθω οτι κατεβαινει κ ελπιζω μην εχω καμια βαρβατη καθυστερηση κ τρεχω στο γιατρο!

Γτ καλε να εχεις βαρβατη καθυστέρηση;;; το παθαίνεις συχνα;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

οπωσδηποτε χρειαζεται δημιουργια τετοιου τοπικ!!!! Μπα κοριτσι δεν.. Το νιωθω οτι κατεβαινει κ ελπιζω μην εχω καμια βαρβατη καθυστερηση κ τρεχω στο γιατρο!

Αφου νιωθεις ότι κατέβαινει δεν νομιζω να έχεις καθυστέρηση θα έρθει.που να μην ερχόταν για άλλο λόγο δηλαδή!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Γτ καλε να εχεις βαρβατη καθυστέρηση;;; το παθαίνεις συχνα;;;

Μπα μια φορα το χρονο εχω καμια δεκαρια μερες καθυστερηση! Ελπιζω μην ειναι αυτος ο μηνας ομως γτ με δεκα μερες καθυστερηση η επομενη περιοδος πεφτει τη μερα του γαμου! 

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Αφου νιωθεις ότι κατέβαινει δεν νομιζω να έχεις καθυστέρηση θα έρθει.που να μην ερχόταν για άλλο λόγο δηλαδή!!

ελπιζω κ εγω να ερθει! Ετσι κ αλλιως νινι δεν κ αυτο το μηνα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Μπα μια φορα το χρονο εχω καμια δεκαρια μερες καθυστερηση! Ελπιζω μην ειναι αυτος ο μηνας ομως γτ με δεκα μερες καθυστερηση η επομενη περιοδος πεφτει τη μερα του γαμου! 

ελπιζω κ εγω να ερθει! Ετσι κ αλλιως νινι δεν κ αυτο το μηνα!

Ειχες επαφες;;; δεν θυμάμαι συγγνώμη! Εγω το προηγουμενο μηνα απο το αγχος ειχα 4 μερες καθυστέρηση πρωτη φορα! Οποτε μην το σκεφτεσαι αν ειναι να κατεβει ας κατεβει αλλιως ας ειναι σπορακιιιι


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μάντη είπε:

Ειχες επαφες;;; δεν θυμάμαι συγγνώμη! Εγω το προηγουμενο μηνα απο το αγχος ειχα 4 μερες καθυστέρηση πρωτη φορα! Οποτε μην το σκεφτεσαι αν ειναι να κατεβει ας κατεβει αλλιως ας ειναι σπορακιιιι

Καθε μηνα εχω επαφες καθε μερα στις γονιμες εδω κ 5 μηνες! Αυτο τον κυκλο ειχα παλι επαφες καθε μερα εκτος απο τη μερα του θετικου τεστ ωορρηξιας, δηλαδη μια μερα πριν την ωορρηξια μου. Για αυτο με βλεπεις ετσι ξενερωμενη γτ εχουμε πολυ καλες επαφες παντα και τελικα συλληψη δεν εχουμε πετυχει. Αρα ειμαι σιγουρη οτι κατι αλλο παιζει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Καθε μηνα εχω επαφες καθε μερα στις γονιμες εδω κ 5 μηνες! Αυτο τον κυκλο ειχα παλι επαφες καθε μερα εκτος απο τη μερα του θετικου τεστ ωορρηξιας, δηλαδη μια μερα πριν την ωορρηξια μου. Για αυτο με βλεπεις ετσι ξενερωμενη γτ εχουμε πολυ καλες επαφες παντα και τελικα συλληψη δεν εχουμε πετυχει. Αρα ειμαι σιγουρη οτι κατι αλλο παιζει!

Καλε και μια επαφη αρκεί αν ηταν τη γόνιμη μην εισαι απαισιόδοξη ισως να εγινε αντε κανε τεστ θα μας σκάσεις!!!! Αλλα και να μην έγινε μολις περασει ο γαμος και τελειώσει το τρεξιμο θα έρθει! Και εσυ σαν εμενα με ενα εξάμηνο βγαλαμε το συμπέρασμα ψηλα το κεφάλι τα λεω σε εσενα να τα ακουω και εγω χαχαχχαχ:-D


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρθα Κ είπε:

@alina80 @caramel_83 έως εχθές περίμενα τώρα από σήμερα εγώ θα μετρήσω καθηστερηση.... Και την τεταρτη η την Παρασκευή θα κάνω τεστ.... 

Καλο σημαδι μαρθουλα μακαρι να εισαιιιι ανυπομονούμε για τα νεα σου!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Καθε μηνα εχω επαφες καθε μερα στις γονιμες εδω κ 5 μηνες! Αυτο τον κυκλο ειχα παλι επαφες καθε μερα εκτος απο τη μερα του θετικου τεστ ωορρηξιας, δηλαδη μια μερα πριν την ωορρηξια μου. Για αυτο με βλεπεις ετσι ξενερωμενη γτ εχουμε πολυ καλες επαφες παντα και τελικα συλληψη δεν εχουμε πετυχει. Αρα ειμαι σιγουρη οτι κατι αλλο παιζει!

Είναι σπαστικό αυτό όταν ενώ έχεις υπολογίσει γόνιμες και έχεις σωστές επαφές δεν έρχεται αλλά δεν είναι και παραγγελία!! Κάθε μήνα μπορεί να πέφτουμε στο άτυχο ποσοστό. Δεν σημαίνει ότι είναι σίγουρο ότι θα γίνει σύλληψη και εμφύτευση. 20-25% είναι η πιθανότητα κάθε μήνα. Κορίτσια επειδή κι εγώ στο εξάμηνο είμαι, βρήκα τουλάχιστον την ψηλή TSH και έχω κάπως να το δικαιολογώ και να λέω με το που το φτιάξω θα έρθει. Βρείτε κι εσείς κάτι που βελτιώνεται και συνεχίστε την προσπάθεια ε κι αν δεν έρθει μετά αφού θα τα έχουμε φτιάξει, τότε πάμε σε γιατρούς! Πάντως εμένα και γυναικολόγος και ενδοκρινολόγος γέλασαν που τους είπα ότι ανησυχώ και κάπως προσγειώθηκα.. Πήρα το φιλικό μου πήρα το Τ4, τι άλλο έμεινε! Ελπίζω να επαληθευτούν όμως, γιατί μετά θα τους πάρω όλους σβάρνα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλε και μια επαφη αρκεί αν ηταν τη γόνιμη μην εισαι απαισιόδοξη ισως να εγινε αντε κανε τεστ θα μας σκάσεις!!!! Αλλα και να μην έγινε μολις περασει ο γαμος και τελειώσει το τρεξιμο θα έρθει! Και εσυ σαν εμενα με ενα εξάμηνο βγαλαμε το συμπέρασμα ψηλα το κεφάλι τα λεω σε εσενα να τα ακουω και εγω χαχαχχαχ:-D

μη γελασεις αλλα εγω το εχω βγαλει πριν ξεκινησουμε καν! Και του ελεγα αντε να ξεκινησουμε γιατι δε θα ερθει κατευθειαν! Δεν εχω αλλο τωρα... Αλλα δε το χρειαζομαι γιατι θα ερθει. Εσεις εχετε κανει εξετασεις ομως ε? Εμεις ακομα τιποτα!

Just now, kido είπε:

Είναι σπαστικό αυτό όταν ενώ έχεις υπολογίσει γόνιμες και έχεις σωστές επαφές δεν έρχεται αλλά δεν είναι και παραγγελία!! Κάθε μήνα μπορεί να πέφτουμε στο άτυχο ποσοστό. Δεν σημαίνει ότι είναι σίγουρο ότι θα γίνει σύλληψη και εμφύτευση. 20-25% είναι η πιθανότητα κάθε μήνα. Κορίτσια επειδή κι εγώ στο εξάμηνο είμαι, βρήκα τουλάχιστον την ψηλή TSH και έχω κάπως να το δικαιολογώ και να λέω με το που το φτιάξω θα έρθει. Βρείτε κι εσείς κάτι που βελτιώνεται και συνεχίστε την προσπάθεια ε κι αν δεν έρθει μετά αφού θα τα έχουμε φτιάξει, τότε πάμε σε γιατρούς! Πάντως εμένα και γυναικολόγος και ενδοκρινολόγος γέλασαν που τους είπα ότι ανησυχώ και κάπως προσγειώθηκα.. Πήρα το φιλικό μου πήρα το Τ4, τι άλλο έμεινε! Ελπίζω να επαληθευτούν όμως, γιατί μετά θα τους πάρω όλους σβάρνα!!!!

αυτο το εκανα πριν βαλουμε μπροστα! βρηκα οτι εχω θυρεοειδη, παιρνω το t4 απ τον Μαιο! Ειμαι ρυθμισμενη με αψογη Tsh στο 0.99... Σε μενα δεν εφταιγε αυτο... Εγω θα τους παρω σβαρνα μετα το γαμο στανταρ. Ειναι οπως το περιγράφεις, σπαστικο.... 20 - 25 % με 5 μηνες προσπαθεια επρεπε να το εχω πιασει το σπορι! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...