Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, caramel_83 είπε:

κοριτσι πως πας εσυ? ξαναπηγε στον γιατρο? τι ΠΗΤ εχεις? απο συμπτωματα πως εισαι?

μια χαρα ειμαι κοριτσι μου,δεν εχω παει ακομα στον γιατρο,στις 29 εχω ραντεβου,απο συμπτωματα :τωρα αρχιζει και πρηζεται σιγα σιγα το στηθος και μερικα πονακια χαμηλα,τιποτα αλλο!!!  :)  Εσυ πως πας ???του" τον "εδεσες φιογκο ή οχι ακομα????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ απογευμα κατα τις 6 θα παω. Ε καλα διακοπες μη φανταστεις 2 3 μερες βαρια..μολις τελειώσετε κ εσεις με τους γιατρους 2 μερουλες να πατε να χαλαρώσουμε λιγακι με μπολικο σεξ χαχαχα και μέλι με καρύδια χαχαχαα

Απαραίτητα μελι με καρυδια! 28 του μηνα εχουμε εξετάσεις που μας εδωσε ο ουρολογος! Ελπιζω να παν ολα καλα και να μπορεσουμε να.παμε καπου δυο μερουλες! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμενω αυριο το πολυ μεχρι πεμπτη! Να σας πω κ για το σπερμοδιαγραμμα ,εμεις που καναμε τωρα με δικια μου προτροπη τα αποτελεσματα ηταν οριακα για προβλημα, 20 εκατ σπερματοζωαρια με 4% φυσιολογικες μορφες ,50% κινητικοτητα κ 35% με βλαβη στο dna κ ομως εχω μεινει 5 φορες εγκυος με μια επαφη την εβδομαδα... ασχετο που ηταν ολα ζαβα!θελω να πω πως τα νουμερα ειναι σχετικα κ χρειαζονται απειροι παραγοντες κ ενα μονο σπερματοζωαριο για να γινει το θαυμα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Απαραίτητα μελι με καρυδια! 28 του μηνα εχουμε εξετάσεις που μας εδωσε ο ουρολογος! Ελπιζω να παν ολα καλα και να μπορεσουμε να.παμε καπου δυο μερουλες! 

Εύχομαι. Το καλύτερο κοριτσάκι μου!! Και εμεις τον αλλο μηνα θα παμε για να έχουν χαμηλώσει λιγο οι τιμές!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , noni90 είπε:

ροζ δεν ειχες δει κ στην προηγουμενη εγκυμοσυνη? Μηπως ειναι καλο κ σημαινει οτι κ αυτη τη φορα εισαι εγκυος?

Ειχα δει ναι...αλλα μονο μια φορα κ μια μερα...εγω συνηθως οταν αδιαθετω κατεβαινει αμεσως το αιμα τωρα δεν ειδα κατι...θα δειξει τις επομενες ωρες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Εύχομαι. Το καλύτερο κοριτσάκι μου!! Και εμεις τον αλλο μηνα θα παμε για να έχουν χαμηλώσει λιγο οι τιμές!!!

Μακαρι! Φοβαμαι μην εχει κατι... που λετε να πατε διακοπουλες;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ειχα δει ναι...αλλα μονο μια φορα κ μια μερα...εγω συνηθως οταν αδιαθετω κατεβαινει αμεσως το αιμα τωρα δεν ειδα κατι...θα δειξει τις επομενες ωρες

ενταξει τωρα ειδες 2.. δεν ειναι κατι κακο.... Εφοσον δεν ειναι συνεχομενο κ να σκουραινει.....!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μάντη είπε:

Εσυ ξερεις!!!! Μακαρι να μην ερθει και να παν ολα καλα!

Θα δειξουν οι επομενες ωρες...αν δεν ερθει παει να πει οτι κατι καλο γινεται...ειναι κ πολυ κουραστικη η δουλεια μου κ αυτες τις μερες ει τρελη δουλεια

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

ενταξει τωρα ειδες 2.. δεν ειναι κατι κακο.... Εφοσον δεν ειναι συνεχομενο κ να σκουραινει.....!

Τι να πω κ εγω δεν ξερω..μακαρι να μην ερθει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , kido είπε:

Τις 2 Δημητρες, τη @Nati85 που δεν ξέρω αν έχει έρθει εντός του ΣΚ που περίμενε και είναι και η @alina80 λίγο πιο μετά νομίζω. Όλα θέλουν προσπάθεια και αν εχεις μάθει έτσι να είσαι θέλει κόπο να χαλαρώσεις, σίγουρα δεν γίνεται έτσι απλά μαγικά! 

@elenakii22 αδιαθέτησα κανονικά το βραδάκι του Σαββάτου.εχω και αρκετό αίμα αυτή την φορά έχω φάει ένα πακέτο σερβιέτες ήδη.

 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Θα δειξουν οι επομενες ωρες...αν δεν ερθει παει να πει οτι κατι καλο γινεται...ειναι κ πολυ κουραστικη η δουλεια μου κ αυτες τις μερες ει τρελη δουλεια

Τι να πω κ εγω δεν ξερω..μακαρι να μην ερθει...

Ολα θα πανε καλα και θα εισαι εγκυος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Ολα θα πανε καλα και θα εισαι εγκυος!

Ξαπλωσα να ξεκουραστω τωρα θα δειξει αν ξαναδω και σκουρινει παει να πει ιτι ηρθε στην ωρα της κυρια...αν δεν ερθει κ τελικα ειμαι εγκυος...παει να πει οτι βγηκαν τα λεγομενα της γιαγιας..χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ξαπλωσα να ξεκουραστω τωρα θα δειξει αν ξαναδω και σκουρινει παει να πει ιτι ηρθε στην ωρα της κυρια...αν δεν ερθει κ τελικα ειμαι εγκυος...παει να πει οτι βγηκαν τα λεγομενα της γιαγιας..χαχαχα

Αν είσαι εγκυος που το ευχομαι να είσαι πες μου που είναι ο φούρνος να ρωτήσω την γιαγιά ποτε θα μείνω και εγω μην παιδευομαι και χωρίς λόγο αν είναι να μην μείνω!!

  • Χαχα 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ξαπλωσα να ξεκουραστω τωρα θα δειξει αν ξαναδω και σκουρινει παει να πει ιτι ηρθε στην ωρα της κυρια...αν δεν ερθει κ τελικα ειμαι εγκυος...παει να πει οτι βγηκαν τα λεγομενα της γιαγιας..χαχαχα

Αυτο ηθελα να σου πω ,κατσε ξαπλα και μην κουραζεσαι πολυ σημερα ......εμενα καφε ηταν και ομως ειμαι εγκυος

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Μάντη είπε:

Μακαρι! Φοβαμαι μην εχει κατι... που λετε να πατε διακοπουλες;

Να μη φοβασαι ολα γίνονται ειπαμε ειδες εδω εγω τα λεω αυτααα!!!! Κι ομως!! Δεν.ξερω να σου πω θελω καπου κοντα στην αθηνα για να μην εχει πολυ μετακίνηση γιατι δεν θα εχουμε πολες μέρες και καπου που.να μην εχει πολλες στροφες γιατι θα οδηγώ εγω και φοβαμαι αχαχαχα!! Καμια Αράχωβα Λιβαδειά ειμαι κ στην στενη κοντά αλλα δεν.ξερω! Εχεις καμια ιδεα?????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ξαπλωσα να ξεκουραστω τωρα θα δειξει αν ξαναδω και σκουρινει παει να πει ιτι ηρθε στην ωρα της κυρια...αν δεν ερθει κ τελικα ειμαι εγκυος...παει να πει οτι βγηκαν τα λεγομενα της γιαγιας..χαχαχα

βρε οτι πει η γιαγια ειναι νομος! Ξεκουρασου εσυ κ ελπίζουμε να μην ερθει η ανεπιθυμητη!

πρίν από 24 λεπτά , xristina55 είπε:

Εγω περιμενω αυριο το πολυ μεχρι πεμπτη! Να σας πω κ για το σπερμοδιαγραμμα ,εμεις που καναμε τωρα με δικια μου προτροπη τα αποτελεσματα ηταν οριακα για προβλημα, 20 εκατ σπερματοζωαρια με 4% φυσιολογικες μορφες ,50% κινητικοτητα κ 35% με βλαβη στο dna κ ομως εχω μεινει 5 φορες εγκυος με μια επαφη την εβδομαδα... ασχετο που ηταν ολα ζαβα!θελω να πω πως τα νουμερα ειναι σχετικα κ χρειαζονται απειροι παραγοντες κ ενα μονο σπερματοζωαριο για να γινει το θαυμα..

κοριτσι ανατριχιασα με την ιστορια σου! Εξωσωματικη με προεμφυτευτικο? Αποκλειεται ολα τα εμβρυα που προκυπτουν να εχουν βλαβη στο dna!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...