Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Antila είπε:

Καλημερααα! Δεν μπηκα χτες και λεω "ας μπω τωρα που εχω χρονο, γιατι θα εχουν γραψει τομους και θελω να τα μαθω ολα" :-P αλλα τελικα ησασταν ησυχουλες, χαχα!

@Ungry girl ευχομαι να εχει μηδενισει, να σου ερθει η παλιοπεριοδος και την επομενη φορα να ευχομαστε να ειναι χιλιαδες η χοριακη σου!!!

@Dimitr@17 θα σου θυμισω τη δικη μου κατασταση οταν δεν περιμενα.. Δευτερα υποτιθεται θα ειχε ερθει, οπως και σε σενα. Κι ελεγα οτι θα περιμενα μεχρι Παρσκευη (!!!) για να ειναι λεει σιγουρο το αποτελεσμα. Ε, οι ορμονες ηταν σε τετοια κατασταση που μου προξενησε μεγαλο στρες η αναμονη και τελικα εκανα τεστ Τεταρτη, αφου περασα την Τριτη κλαιγοντας (δεν ξερω γιατι, καθαρα ορμονικο!). Ευχομαι να αντεξεις βρε κοριτσι μου δυο μερες, αλλα να ξερεις οτι το Predictor early πχ θα δειξει σιγουρα αν εισαι, απο τη στιγμη που μετρας καθυστερηση! Εγω δεν θεωρω το ροζ ως προεορτια περιοδου, κι ευχομαι να αργησει για τουλαχιστον 9 μηνες! Πες μας τι γινεται!!

@ntemiiiiii εσυ τι αντοχες εχεις;; Θα μας σκασετε!!! Χιχιχι! Μακαρι να μη σου ερθει επισης, και αναμενουμε θετικο τεστακι!

@alina80 τι καλα που εμειναν μονο 7 μερες! Κι ερχονται και κρυα για να το εμπεδωσουμε καλυτερα :) .Ποτε ειπαμε θα κανεις εσυ τεστακι; Παραμονη ή θυμαμαι λαθος; Κοντευουν οι μερες! 

@xristina55 ισως η κορτιζονη σε μπερδευει και αλλαζει ή καλμαρει τα συμπτωματα! Με το ιστορικο των βιοχημικων, εχεις δικιο που θες να περιμενεις για να ειναι πιο αξιοπιστο το αποτελεσμα. Ισως εκει στις 4-5 μερουλες καθυστερησης να ειναι ενα καλο χρονικο σημειο!! Ευχομαι τα καλυτερα!

Α, κι εγω οπως το @elenakii22 δεν ειχα πρησμενο στηθος πριν μαθω για την εγκυμοσυνη, και ουτε μετα για αρκετες εβδομαδες. Τωρα πια στη 10η εβδομαδα εχω καταλαβει οτι φουσκωσε λιγο, και πονανε ελαχιστα οι θηλες. Αλλα ουτε φλεβες ουτε τιποτα! Αχτι το εχω! Βεβαια σε καθε κοπελα ειναι αλλιως. Για πολλες ειναι πρωτη ενδειξη το στηθος, οπως ηταν σε σενα πχ, αλλα εγω ουτε στην παλινδρομη ουτε τωρα εχω τρελα πραγματα.

@Antila μου γλυκια σε ευχαριστω για τα τοσο καλα κ ενθαρρυντικα σου λογια...προς το παρον δεν μου εχει ερθει...το πρωι που ημουν στην δουλεια ειχα κατι πονους κ ελεγα απο μεσα μου ωχ τωρα θα μου ερθει τωρα θα μ ερθει κ ευτυχως τπτ...ναι πρεπει ξα κανω υπομονη 2μερουλες ακομα...μην φαω τα μουτρα μου...το στηθος. Μου ειναι πρησμενο παντως 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Κοίτα μη με προλάβεις εσύ!! Εμένα τα φώτα αν είναι θα το μάθω! Τότε περιμένω με 28-29 κύκλο που έχω. Τεστ αρνητικά δεν θέλω να ακούω! Χωρίς αίματα στο μέτωπο απ' όπου γίνεται η μάχη, δεν μετράνε! Κι εγώ που ήμουν control freak χαλάρωσα στη σκέψη ότι δεν μπορούν όλα να περνάνε από το χέρι μου και δεν γίνεται να έχω εγώ πάντα τον έλεγχο και κάπως περνάω καλύτερα! Θα το παραδεκτω!

 

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Και εγω ετσι ειμαι θελω να τα εχω ολα υπό έλεγχο! Τα τεστ οσο και ευαίσθητα να ειναι δεν δειχνουν παντα πριν την καθυστέρηση. Δεν θελω να σου δινω ελπιδες αλλα αν δεν έρθει μεχρι το πρωι κανε αλλο ενα! 

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου αν και νομιζω οτι θα ερθει μεχρι το βραδυ!!  Οσο για τη χαλαρωση νταξει το προσπαθω αλλα δε θελω να πιεζω τον εαυτο μου για να χαλαρωσει ειναι κουλο. Αυτο μου βγαινει ετσι ειμαι δε μπορω να σκεφτομαι οτι πρεπει να χαλαρωσω για να πιασω παιδι γτ εκει να δεις καταπιεση! 

Ποιες περιμενουμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου αν και νομιζω οτι θα ερθει μεχρι το βραδυ!!  Οσο για τη χαλαρωση νταξει το προσπαθω αλλα δε θελω να πιεζω τον εαυτο μου για να χαλαρωσει ειναι κουλο. Αυτο μου βγαινει ετσι ειμαι δε μπορω να σκεφτομαι οτι πρεπει να χαλαρωσω για να πιασω παιδι γτ εκει να δεις καταπιεση! 

Ποιες περιμενουμε τωρα?

Τις 2 Δημητρες, τη @Nati85 που δεν ξέρω αν έχει έρθει εντός του ΣΚ που περίμενε και είναι και η @alina80 λίγο πιο μετά νομίζω. Όλα θέλουν προσπάθεια και αν εχεις μάθει έτσι να είσαι θέλει κόπο να χαλαρώσεις, σίγουρα δεν γίνεται έτσι απλά μαγικά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

 

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου αν και νομιζω οτι θα ερθει μεχρι το βραδυ!!  Οσο για τη χαλαρωση νταξει το προσπαθω αλλα δε θελω να πιεζω τον εαυτο μου για να χαλαρωσει ειναι κουλο. Αυτο μου βγαινει ετσι ειμαι δε μπορω να σκεφτομαι οτι πρεπει να χαλαρωσω για να πιασω παιδι γτ εκει να δεις καταπιεση! 

Ποιες περιμενουμε τωρα?

Δικιο εχεις αυτο σκεφτομαι και εγω αλλα σιγουρα δεν κανει καλο το αγχος! Εγω περιμενω απο 21 μεχρι και 24 λογο του προηγουμενου μεγαλου κυκλου που ειχα! ειχα μονο μια καλη επαφη οποτε δεν ελπιζω παω για Ιανουάριο!

Κοριτσιααα που περιμένετε καντε τα τεστακια σας να μας πειτε τα καλα νεααα! Ανυπομονουμεεεε μαζι σας!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Τις 2 Δημητρες, τη @Nati85 που δεν ξέρω αν έχει έρθει εντός του ΣΚ που περίμενε και είναι και η @alina80 λίγο πιο μετά νομίζω. Όλα θέλουν προσπάθεια και αν εχεις μάθει έτσι να είσαι θέλει κόπο να χαλαρώσεις, σίγουρα δεν γίνεται έτσι απλά μαγικά! 

Μακαρι να ανεβουν οσο πιο πολλες γινεται στο πανω πινακακι!!! 

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Δικιο εχεις αυτο σκεφτομαι και εγω αλλα σιγουρα δεν κανει καλο το αγχος! Εγω περιμενω απο 21 μεχρι και 24 λογο του προηγουμενου μεγαλου κυκλου που ειχα! ειχα μονο μια καλη επαφη οποτε δεν ελπιζω παω για Ιανουάριο!

μη σκας θα παμε μαζι! αν κ πολλες κοπελες και εδω στο θεμα μας με μια καλη επαφη εγινε το μοιραιο!!! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Δικιο εχεις αυτο σκεφτομαι και εγω αλλα σιγουρα δεν κανει καλο το αγχος! Εγω περιμενω απο 21 μεχρι και 24 λογο του προηγουμενου μεγαλου κυκλου που ειχα! ειχα μονο μια καλη επαφη οποτε δεν ελπιζω παω για Ιανουάριο!

Κοριτσιααα που περιμένετε καντε τα τεστακια σας να μας πειτε τα καλα νεααα! Ανυπομονουμεεεε μαζι σας!

Δεν πειράζει μία και καλή φορά αρκεί! Ποτέ δεν ξέρεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Μακαρι να ανεβουν οσο πιο πολλες γινεται στο πανω πινακακι!!! 

μη σκας θα παμε μαζι! αν κ πολλες κοπελες και εδω στο θεμα μας με μια καλη επαφη εγινε το μοιραιο!!! 

 

Μπα αφου εχουμε προβληματακι με το σπερμα μας! Μονο αυτο με παρηγορεί οτι απο τοτε που μιλάω μαζι σας νιβθω οτι δεν ειναι μονη με ολες αυτες τις αγωνίες και τα αγχοι.. 

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Δεν πειράζει μία και καλή φορά αρκεί! Ποτέ δεν ξέρεις!

Μακαριιιι θα ειναι το ωραιότερο δωρο... αλλωστε η ελπιδα πεθαίνει τελευταία...

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγω κοριτσια παλι ειδα λιγο ροζ τωρα...μαλλον ερχεται σε μενα...

Δημητρούλα αν θυμάμαι καλα και μια κοπελα απο εδω εχει θετικη χοριακη και λιγο ροζ.. κανε ενα τεστ αν ειναι κατι μπορει να.πρεπει να παρεις κατι.. 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

αυτο ακριβως , τις ακυρες μερες συνεχεια ... κ αυτες που πρεπει οχι !! το λεω καλουτσικα γτ εχω ακουσει εδω κατι μεγαλα νουμερα..!!!  για αυτο λεω σπερματεγχυση γτ απο  ποσοτητα ειμαστε καλα οποτε αν παρουν αυτα που εχουν καλη κινητικοτητα κ εφοσον τα βαζουν στην μητρα ( δεν χρειαζεται να διανυσουν μεγαη αποσταση !!!!) οποτε τι στο καλο , ενα δεν θα φτασει ως εκει..

και κατι διαβασα οτι αν θες σου βαζουν διπλασια ποσοτητα σπερματος .. θα το κοιταξω και θα σας ενημερωσω .. 

@Κοννυ αν θες μπορεις να με ενημερωσεις σε παρακαλω για την διαδικασια ?

ναι εσεις καλα θα κανατε και πηρατε τις βιταμινες. θα σας βοηθησουν αρκετα οι profertil . επισης παρε του και βασιλικο πολτο . λενε οτι βοηθαει.

@ADA εσύ θες να μάθεις για την διαδικασία; Λοιπόν πήγαμε κατά της 9 σε γνωστό μαιευτήριο (δεν ξέρω αν κάνει να πω το όνομά) λογικά θα πάτε εκεί που είναι ο γιατρός σου. Πήραν σπέρμα από τον άντρα μου, μας είπαν σε κάνα 2ωρο θα σας ειδοποιήσουν. Όντως σε κάνα 2ωρο μας πήραν τηλέφωνο είχαμε πάει για καφεδάκι εκεί δίπλα. Πήγαμε μας είπαν ότι το σπέρμα είναι καλό. Έκαναν την εμφύτευση σε μέναν 10 λεπτά και κράτησε και φύγαμε. Μετά από 14 μέρες έκανα χόριακη. Α επίσης είχα κάνει και σαλπικογραφια για να δουν αν όλα είναι καλά. Θα πρέπει να κάνετε και κάτι εξετάσεις εσύ και ο άντρας αίματος. Αλλά αυτά θα στα πει και ο γιατρός σου για κάποια φάρμακα κτλ. Ότι άλλο θες εδώ ειμαι

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Δημητρούλα αν θυμάμαι καλα και μια κοπελα απο εδω εχει θετικη χοριακη και λιγο ροζ.. κανε ενα τεστ αν ειναι κατι μπορει να.πρεπει να παρεις κατι.. 

Θα περιμενω ακομα 2μερες να δω πρωτοναν ερθει σημερα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Θα περιμενω ακομα 2μερες να δω πρωτοναν ερθει σημερα...

ροζ δεν ειχες δει κ στην προηγουμενη εγκυμοσυνη? Μηπως ειναι καλο κ σημαινει οτι κ αυτη τη φορα εισαι εγκυος?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Μηπως εχει ψυχολογικα τραυματα με τους γιατρους;;; η κυρσοκοιλη δεν εχει αλλα συμπτώματα;;; ας πουμε πονο;; και ο δικος μου θεωρουσε οτι δεν εχει τιποτα και δεν ετυχε ακομα να μεινω εγκυος λογο και της ενδομητρίωσης αλλα μολις ειδε τα αποτελέσματα τα έχασε δεν ήθελε να παμε σε ουρολογο και ετσι εκλεισα μονη μ ραντεβού και απλα του ειπα.οτθ θα παω μονη μ να δω τι εχει να πει ο γιατρος αλλα τελικα ήρθε μαζι μου τη τελευταία στιγμή ισως επειδή ειμαστε φρεσκοπαντρεμενοι και ακομα δεν εχει πιασει να μου χαλαει χατίρι!

Και εγω θελω διακοπεςςς αλλα ολο τις αναβάλλουμε λογο γιατρών... τι ωρα θα παρεις αποτελεσματα κορίτσι μ;;; αντε ολα καλα θα πανε θα εχει πέσει...

Σε ευχαριστώ πολυ απογευμα κατα τις 6 θα παω. Ε καλα διακοπες μη φανταστεις 2 3 μερες βαρια..μολις τελειώσετε κ εσεις με τους γιατρους 2 μερουλες να πατε να χαλαρώσουμε λιγακι με μπολικο σεξ χαχαχα και μέλι με καρύδια χαχαχαα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...