Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Μπαίνω σας διαβάζω αλλά ψυχολογικά δεν ειμαι πολύ καλά για αυτό δε γράφω πολύ. @ada32  εμενα με βλεπει οτι ζοριζομαι τον τελευταιο καιρο ψυχολογικα μου λεει οτι μετα το γαμο θα παμε να κανουμε εξετασεις κ θα κανουμε οτι μας πει ο γιατρος. Ευτυχως ειναι προσαρμοσιμος και βολικος, εγω ειμαι αυτη που δεν την παλευω. Πιστευω ομως κ εγω οτι θα σου ερθει πριν το Φλεβάρη! Κι αν δεν ερθει η σπερματεγχυση μονο με ενεση για να σπασει το ωαριο δεν ειναι κ τοσο τραγικη! 

Περιμένω να δω θετικα τεστακια στην εκπνοη του ετους! Για να σας δω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Μπαίνω σας διαβάζω αλλά ψυχολογικά δεν ειμαι πολύ καλά για αυτό δε γράφω πολύ. @ada32  εμενα με βλεπει οτι ζοριζομαι τον τελευταιο καιρο ψυχολογικα μου λεει οτι μετα το γαμο θα παμε να κανουμε εξετασεις κ θα κανουμε οτι μας πει ο γιατρος. Ευτυχως ειναι προσαρμοσιμος και βολικος, εγω ειμαι αυτη που δεν την παλευω. Πιστευω ομως κ εγω οτι θα σου ερθει πριν το Φλεβάρη! Κι αν δεν ερθει η σπερματεγχυση μονο με ενεση για να σπασει το ωαριο δεν ειναι κ τοσο τραγικη! 

Περιμένω να δω θετικα τεστακια στην εκπνοη του ετους! Για να σας δω!

ναι εννοειται , εμενα δεν με περιαζει καθολου.. αντιθετως , θελω για να ξεμπερδευω !!! εσυ βρε κοριτσι , ειπαμε ηρεμησε  , εισαι μικρουλα ακομα .. κα ι εχεις κ εναν πολυ συνεργασιμο αντρα οποτε εισαι μια χαρα ! κ ειπαμε οχι τεστ αυτον τον μηνα , χαλαρωσε και απολαυσε τις γιορτες και την προετοιμασια του γαμου σας. 

κ εγω δεν θα παραγειλω αλλα τεστ ωορηξ προς το παρον ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Μπαίνω σας διαβάζω αλλά ψυχολογικά δεν ειμαι πολύ καλά για αυτό δε γράφω πολύ. @ada32  εμενα με βλεπει οτι ζοριζομαι τον τελευταιο καιρο ψυχολογικα μου λεει οτι μετα το γαμο θα παμε να κανουμε εξετασεις κ θα κανουμε οτι μας πει ο γιατρος. Ευτυχως ειναι προσαρμοσιμος και βολικος, εγω ειμαι αυτη που δεν την παλευω. Πιστευω ομως κ εγω οτι θα σου ερθει πριν το Φλεβάρη! Κι αν δεν ερθει η σπερματεγχυση μονο με ενεση για να σπασει το ωαριο δεν ειναι κ τοσο τραγικη! 

Περιμένω να δω θετικα τεστακια στην εκπνοη του ετους! Για να σας δω!

Αδιαθέτησες τελικά; Πώς πάνε οι προετοιμασίες ξεμπέρδεψες καθόλου; Κάνε άλλα πράγματα να ξεχνιέσαι και θα σου έρθει μέσα στο τρέξιμο εκεί που δεν το περιμένεις και όταν δεν θα το σκέφτεσαι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ada32 είπε:

παλια ειχα διαβασει και για αυτο Himalaya speman απο καποιες γυναικες οτι εμειναν πολυ γρηγορα εγκυες , μετα απο λιγο καιρο που τα πηραν οι αντρες τους ..

Δεν το εχω ξανα ακούσει.. βιταμινες ειναι;;; 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , ada32 είπε:

καλημερα κοριτσι!  χαχαχαχα .. εμ μα νυεριαζω ρε συ !! βαλε με για 15/01 κ βλεπουμε... 

σε καταλαβαινω απολυτα.... εγω εχω τραβηξει μια αποχη αλλο πραγμα....

@Μαρθα Κ @MelinaFo κοριτσια τι εγινε με εσας?

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , kido είπε:

Αδιαθέτησες τελικά; Πώς πάνε οι προετοιμασίες ξεμπέρδεψες καθόλου; Κάνε άλλα πράγματα να ξεχνιέσαι και θα σου έρθει μέσα στο τρέξιμο εκεί που δεν το περιμένεις και όταν δεν θα το σκέφτεσαι!

Μπα οχι αλλα σημερα περιμενω μεχρι το βραδυ λογικα θα εχει ερθει.. Ξεμπερδεψα τα πολλα αλλα εχω πεσει πολυ ψυχολογικα... Νιωθω οτι μετραω μερες κ το κανω με το ζορι εκεινες τις μερες. κ μολις περασουν μετα δε θελω καθολου. Και τοτε καταλαβαινω οτι πιεζομαι... Εσυ πως εισαι? 

καλα μ αρεσει που ρωταω αν αδιαθετησες ενω το θυμαμαι οτι ειχες αδιαθετησει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Μπα οχι αλλα σημερα περιμενω μεχρι το βραδυ λογικα θα εχει ερθει.. Ξεμπερδεψα τα πολλα αλλα εχω πεσει πολυ ψυχολογικα... Νιωθω οτι μετραω μερες κ το κανω με το ζορι εκεινες τις μερες. κ μολις περασουν μετα δε θελω καθολου. Και τοτε καταλαβαινω οτι πιεζομαι... Εσυ πως εισαι? Αδιαθετησες? Δε πιστευω....

Noni μου χαλαρωσε και απόλαυσε το γαμο σου! Εγω πηρα χθες τις φωτογραφίες απο το γαμο μου και πραγματικά ιδα ποσο χαρούμενη ήμασταν ολοι! Απολαυσε το! Μηπως τελικά εχεις σπορακι τελικα και δεν θα ερθει;;;;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Μπα οχι αλλα σημερα περιμενω μεχρι το βραδυ λογικα θα εχει ερθει.. Ξεμπερδεψα τα πολλα αλλα εχω πεσει πολυ ψυχολογικα... Νιωθω οτι μετραω μερες κ το κανω με το ζορι εκεινες τις μερες. κ μολις περασουν μετα δε θελω καθολου. Και τοτε καταλαβαινω οτι πιεζομαι... Εσυ πως εισαι? Αδιαθετησες? Δε πιστευω....

Εγώ καλέ εχω αδιαθετήσει εδώ και 10 μέρες, μπαίνω γόνιμες όπου να ναι και έχει να πέσει πολύ σεξ!! Με μπερδεύεις με άλλη! Έχω κάτι πονάκια σήμερα δεξιά μόνο, λες να εχω νωρίτερα οωρρηξία;; Ώχ και ήθελα καυτό το ΠΣΚΔΤ μου για να βολέψει μαζί με τις αργίες όχι πριν!! Πλάκα κάνω!! Θα κάνω όλη τη βδομάδα μέρα παρά μέρα αν μπορέσουμε, ξεκινώντας από αύριο και μέχρι τη δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων και βλέπουμε, πήρα και το χάπι το θυροειδή, οι πονοκέφαλοι φύγανε κράτησαν μόνο τις πρώτες 2 μέρες ευτυχώς και είμαι αισιόδοξη. Κορίτσια μην στεναχωριέστε πριν δείτε αίμα! Άντε πάμε να ανεβαίνουμε... έλα και έχει πέσει πολύ η διάθεση χριστουγεννιάτικα!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Noni μου χαλαρωσε και απόλαυσε το γαμο σου! Εγω πηρα χθες τις φωτογραφίες απο το γαμο μου και πραγματικά ιδα ποσο χαρούμενη ήμασταν ολοι! Απολαυσε το! Μηπως τελικά εχεις σπορακι τελικα και δεν θα ερθει;;;;;;

Μπα οχι εχω κατι μικρα πονακια κ νομιζω θα ερθει κανονικα. Αλλωστε εκανα κ τεστ 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο κ βγηκε αρνητικο, και ηταν απο τα ευαισθητα! Κανονικα επρεπε να μου ερθει χθες το βραδυ, παντα ετσι ερχεται απλα ισως λογω κρυου κ σχετικης κουρασης αργησε καποιες ωρες!

Αχ βρε γλυκουλα μου προσπαθω να χαλαρωσω αλλα τι να κανω να πεσω στα ζαναξ αφου δε μπορω φυσικα? Προσπαθω πραγματικα παρα πολυ να ειμαι χαλαρη αλλα ετσι ειμαι σαν ανθρωπος γιατι ειμαι control freak!

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Εγώ καλέ εχω αδιαθετήσει εδώ και 10 μέρες, μπαίνω γόνιμες όπου να ναι και έχει να πέσει πολύ σεξ!! Με μπερδεύεις με άλλη! Έχω κάτι πονάκια σήμερα δεξιά μόνο, λες να εχω νωρίτερα οωρρηξία;; Ώχ και ήθελα καυτό το ΠΣΚΔΤ μου για να βολέψει μαζί με τις αργίες όχι πριν!! Πλάκα κάνω!! Θα κάνω όλη τη βδομάδα μέρα παρά μέρα αν μπορέσουμε, ξεκινώντας από αύριο και μέχρι τη δεύτερη μέρα των Χριστουγέννων και βλέπουμε, πήρα και το χάπι το θυροειδή, οι πονοκέφαλοι φύγανε κράτησαν μόνο τις πρώτες 2 μέρες ευτυχώς και είμαι αισιόδοξη. Κορίτσια μην στεναχωριέστε πριν δείτε αίμα! Άντε πάμε να ανεβαίνουμε... έλα και έχει πέσει πολύ η διάθεση χριστουγεννιάτικα!!!!

χαχαχα εν τω μεταξυ σε ρωτησα κ το θυμομουν οτι ειχες αδιαθετησει πριν απο μενα... τι να πω τα χω χασει κ εγω χαχαχα

Ελπίζω να τα καταφερεις αυτο το μηνα , θα ειναι πρωτοχρονιατικη εκπληξη για τον αντρα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου τι κανετε?εμενα ευτυχως δεν μου εχει ερθει ακομα... @ntemiiiiii εσυ πως εισαι?και περιμενα να μου πεις τι αποτελεσμα απο το τεστ σου...και εγω κρατιεμαι...

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Μπα οχι εχω κατι μικρα πονακια κ νομιζω θα ερθει κανονικα. Αλλωστε εκανα κ τεστ 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο κ βγηκε αρνητικο, και ηταν απο τα ευαισθητα! Κανονικα επρεπε να μου ερθει χθες το βραδυ, παντα ετσι ερχεται απλα ισως λογω κρυου κ σχετικης κουρασης αργησε καποιες ωρες!

Αχ βρε γλυκουλα μου προσπαθω να χαλαρωσω αλλα τι να κανω να πεσω στα ζαναξ αφου δε μπορω φυσικα? Προσπαθω πραγματικα παρα πολυ να ειμαι χαλαρη αλλα ετσι ειμαι σαν ανθρωπος γιατι ειμαι control freak!

χαχαχα εν τω μεταξυ σε ρωτησα κ το θυμομουν οτι ειχες αδιαθετησει πριν απο μενα... τι να πω τα χω χασει κ εγω χαχαχα

Ελπίζω να τα καταφερεις αυτο το μηνα , θα ειναι πρωτοχρονιατικη εκπληξη για τον αντρα σου!

@noni90 ποτε περιμενεις ειπαμε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Μπα οχι εχω κατι μικρα πονακια κ νομιζω θα ερθει κανονικα. Αλλωστε εκανα κ τεστ 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο κ βγηκε αρνητικο, και ηταν απο τα ευαισθητα! Κανονικα επρεπε να μου ερθει χθες το βραδυ, παντα ετσι ερχεται απλα ισως λογω κρυου κ σχετικης κουρασης αργησε καποιες ωρες!

Αχ βρε γλυκουλα μου προσπαθω να χαλαρωσω αλλα τι να κανω να πεσω στα ζαναξ αφου δε μπορω φυσικα? Προσπαθω πραγματικα παρα πολυ να ειμαι χαλαρη αλλα ετσι ειμαι σαν ανθρωπος γιατι ειμαι control freak!

χαχαχα εν τω μεταξυ σε ρωτησα κ το θυμομουν οτι ειχες αδιαθετησει πριν απο μενα... τι να πω τα χω χασει κ εγω χαχαχα

Ελπίζω να τα καταφερεις αυτο το μηνα , θα ειναι πρωτοχρονιατικη εκπληξη για τον αντρα σου!

Κοίτα μη με προλάβεις εσύ!! Εμένα τα φώτα αν είναι θα το μάθω! Τότε περιμένω με 28-29 κύκλο που έχω. Τεστ αρνητικά δεν θέλω να ακούω! Χωρίς αίματα στο μέτωπο απ' όπου γίνεται η μάχη, δεν μετράνε! Κι εγώ που ήμουν control freak χαλάρωσα στη σκέψη ότι δεν μπορούν όλα να περνάνε από το χέρι μου και δεν γίνεται να έχω εγώ πάντα τον έλεγχο και κάπως περνάω καλύτερα! Θα το παραδεκτω!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, είμαι κενουργια στο παρεακι σας αλλά σας διαβάζω πολύ καιρό. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα κατάφεραν και καλή επιτυχία στις υπόλοιπες. Εχτές έκανα την δεύτερη σπερματεγχυση και τώρα είμαι στην αναμονή μπορείτε να με βάλετε στο πινακακι σας παρακαλώ πολύ πολύ. Περιμένω στις 31/12

Γεια σου...ευχομαι ολα καλα να πανε...λιγες μερες εμειναν μεχρι τις 31...υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε?εμενα ευτυχως δεν μου εχει ερθει ακομα... @ntemiiiiii εσυ πως εισαι?και περιμενα να μου πεις τι αποτελεσμα απο το τεστ σου...και εγω κρατιεμαι...

@noni90 ποτε περιμενεις ειπαμε?

@Dimitr@17 είσαι η ελπίδα της βδομάδας μαζί με τη @ntemiiiiii ΚΆΝΤΕ ΣΥΝΤΟΜΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΑΓΩΝΙΑ, ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΚΡΑΤΙΕΣΤΕ ΝΑ ΞΕΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Μπα οχι εχω κατι μικρα πονακια κ νομιζω θα ερθει κανονικα. Αλλωστε εκανα κ τεστ 2 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο κ βγηκε αρνητικο, και ηταν απο τα ευαισθητα! Κανονικα επρεπε να μου ερθει χθες το βραδυ, παντα ετσι ερχεται απλα ισως λογω κρυου κ σχετικης κουρασης αργησε καποιες ωρες!

Αχ βρε γλυκουλα μου προσπαθω να χαλαρωσω αλλα τι να κανω να πεσω στα ζαναξ αφου δε μπορω φυσικα? Προσπαθω πραγματικα παρα πολυ να ειμαι χαλαρη αλλα ετσι ειμαι σαν ανθρωπος γιατι ειμαι control freak!

χαχαχα εν τω μεταξυ σε ρωτησα κ το θυμομουν οτι ειχες αδιαθετησει πριν απο μενα... τι να πω τα χω χασει κ εγω χαχαχα

Ελπίζω να τα καταφερεις αυτο το μηνα , θα ειναι πρωτοχρονιατικη εκπληξη για τον αντρα σου!

Και εγω ετσι ειμαι θελω να τα εχω ολα υπό έλεγχο! Τα τεστ οσο και ευαίσθητα να ειναι δεν δειχνουν παντα πριν την καθυστέρηση. Δεν θελω να σου δινω ελπιδες αλλα αν δεν έρθει μεχρι το πρωι κανε αλλο ενα! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...