Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Antila είπε:

Νομιζω εχω διαβασει οτι κατω απο 5 θεωρειται "μηδενικη" και δε λαμβανεται υποψη, αλλα μπορει και να κανω λαθος! Παντως για αρχη, σε σενα νομιζω μας ενδιαφερει να πεφτει, αντι να μενει στασιμη ή να ανεβαινει, αρα αν ειναι κατω απο 10 θα ειναι πολυ καλο!! Το πολυ πολυ να μην εχει φτασει στον πατο αλλα θα δειχνει οτι πεφτει, και αρα θα πεσει τις επομενες μερες! :) Αλλα μην κανεις σεναρια, κατσε να δεις το νουμερο και θα σου πει κι ο γιατρος! Ολα καλα θα ειναι!

Αχχ μακάρι απλα μεχρι το ααπόγευμα που θα παω να τα παρωωωωωω δεν κρατιέμαι!

πρίν από 52 λεπτά , ada32 είπε:

μια χαρα θα εισαι αν ειναι κατω απο 10 .. δν υπαρχει κινδυνος για εξωμητριο.. περιοδος σου ηρθε?

Ευχαριστώ οχιιι δεν μου εχει έρθει τι στήθος μου δεν το αντεχω ομως

πρίν από 48 λεπτά , alina80 είπε:

Αγάπη μου δεν ξέρω. Πάντως μην ανησυχείς. Νομίζω ότι στη χειρότερη περίπτωση θα σου δώσει φάρμακα. Ίσως κάποια άλλη κοπέλα που το έχει περάσει σου πει καλύτερα.

Σε ευχαριστώ ζου ζου!!!:) θα παω να τα παρω και θα σας πωωω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 15 λεπτά , Μάντη είπε:

Μελι με καρυδια τρώει και ο δικος μου χαχαχααα βρε τι πάθαμε δυναμωτικά θα τους ταΐζουμε ! Εμας δεν εγραφε ακινητα αλλα λογικα το αλλο 40 % θα ειναι ακίνητα ! Εσεις κάνατε και υπέρηχο για να δειτε απο που προέρχεται η χαμηλη κινητικότητα ;

χαχαχαχα . εμενα γραφει , ζωηρα , μετρια και νωθρη ( αυτα  μαζι κανουν 30% ) το υπολοιπο 70% γραφει επιτοπια η νεκρα ( ακινητα)  


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, είμαι κενουργια στο παρεακι σας αλλά σας διαβάζω πολύ καιρό. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα κατάφεραν και καλή επιτυχία στις υπόλοιπες. Εχτές έκανα την δεύτερη σπερματεγχυση και τώρα είμαι στην αναμονή μπορείτε να με βάλετε στο πινακακι σας παρακαλώ πολύ πολύ. Περιμένω στις 31/12

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , ada32 είπε:

χαχαχαχα . εμενα γραφει , ζωηρα , μετρια και νωθρη ( αυτα  μαζι κανουν 30% ) το υπολοιπο 70% γραφει επιτοπια η νεκρα ( ακινητα)  

Εμας γράφει 10 ζωηρά 20 μετρια 30 νωθρη .... πήγατε σε ουρολογο;;; 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 23 λεπτά , Μάντη είπε:

Μελι με καρυδια τρώει και ο δικος μου χαχαχααα βρε τι πάθαμε δυναμωτικά θα τους ταΐζουμε ! Εμας δεν εγραφε ακινητα αλλα λογικα το αλλο 40 % θα ειναι ακίνητα ! Εσεις κάνατε και υπέρηχο για να δειτε απο που προέρχεται η χαμηλη κινητικότητα ;

δεν εχουμε κανει .. ! μαλλον κυρσοκοιλη ειναι αλλα χαμηλου βαθμου , αυτο ειχει πει ο γιατρος τοτε που τον ειχε δει .αλλα ουτε υπερηχο δεν  θελει να κανει γτ θεωρει οτι ειναι μια χαρα!!! 

πρίν από 17 λεπτά , Ungry girl είπε:

Αχχ μακάρι απλα μεχρι το ααπόγευμα που θα παω να τα παρωωωωωω δεν κρατιέμαι!

Ευχαριστώ οχιιι δεν μου εχει έρθει τι στήθος μου δεν το αντεχω ομως

Σε ευχαριστώ ζου ζου!!!:) θα παω να τα παρω και θα σας πωωω

ε λογικα θα σου ερθει συντομα.. σε καποιες γυναικες αργει να ερθει περιοδος μετα απο βιοχημικη κυηση σε καποιες ερχεται κατευθειαν .. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

 

δεν εχουμε κανει .. ! μαλλον κυρσοκοιλη ειναι αλλα χαμηλου βαθμου , αυτο ειχει πει ο γιατρος τοτε που τον ειχε δει .αλλα ουτε υπερηχο δεν  θελει να κανει γτ θεωρει οτι ειναι μια χαρα!!! 

ε λογικα θα σου ερθει συντομα.. σε καποιες γυναικες αργει να ερθει περιοδος μετα απο βιοχημικη κυηση σε καποιες ερχεται κατευθειαν .. 

Θελω να κλαψω αχαχαχχα! Θελω οταν παω διακοπές να γυρίσω δυπλη αχαχχα αλλα αυτο για να γινει πρεπει και να μου ερθει περιοδο και να παω σε γόνιμες μερες!!! Αχαχχαα

πρίν από 12 λεπτά , BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, είμαι κενουργια στο παρεακι σας αλλά σας διαβάζω πολύ καιρό. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα κατάφεραν και καλή επιτυχία στις υπόλοιπες. Εχτές έκανα την δεύτερη σπερματεγχυση και τώρα είμαι στην αναμονή μπορείτε να με βάλετε στο πινακακι σας παρακαλώ πολύ πολύ. Περιμένω στις 31/12

Γεια σου κοριτσάκι και καλος ηρθες!!! Καλη επιτυχία!! Ευχομαι να.μπεις κατευθείαν στο επανο πινακακι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

 

δεν εχουμε κανει .. ! μαλλον κυρσοκοιλη ειναι αλλα χαμηλου βαθμου , αυτο ειχει πει ο γιατρος τοτε που τον ειχε δει .αλλα ουτε υπερηχο δεν  θελει να κανει γτ θεωρει οτι ειναι μια χαρα!!! 

Μηπως εχει ψυχολογικα τραυματα με τους γιατρους;;; η κυρσοκοιλη δεν εχει αλλα συμπτώματα;;; ας πουμε πονο;; και ο δικος μου θεωρουσε οτι δεν εχει τιποτα και δεν ετυχε ακομα να μεινω εγκυος λογο και της ενδομητρίωσης αλλα μολις ειδε τα αποτελέσματα τα έχασε δεν ήθελε να παμε σε ουρολογο και ετσι εκλεισα μονη μ ραντεβού και απλα του ειπα.οτθ θα παω μονη μ να δω τι εχει να πει ο γιατρος αλλα τελικα ήρθε μαζι μου τη τελευταία στιγμή ισως επειδή ειμαστε φρεσκοπαντρεμενοι και ακομα δεν εχει πιασει να μου χαλαει χατίρι!

πρίν από 9 λεπτά , Ungry girl είπε:

Θελω να κλαψω αχαχαχχα! Θελω οταν παω διακοπές να γυρίσω δυπλη αχαχχα αλλα αυτο για να γινει πρεπει και να μου ερθει περιοδο και να παω σε γόνιμες μερες!!! Αχαχχαα

Και εγω θελω διακοπεςςς αλλα ολο τις αναβάλλουμε λογο γιατρών... τι ωρα θα παρεις αποτελεσματα κορίτσι μ;;; αντε ολα καλα θα πανε θα εχει πέσει...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλη εβδομαδα, τι κανετε? εγω καλα ειμαι πηγα το πρωι και πηρα τα δωρακια για τους δικους μας... (του αντρα μου δεν του πηρα τιποτα, τον αφηνω τελευταιο και καλυτερο :P ) παω να σας διαβασω

@ada32 μου μη απογοητευεσαι κοπελα μου, εχουμε πει δεν το βαζουμε κατω....δες και εμενα που παω να φερω την νεα μεθοδο συλληψης με την σκεψη και μονο χωρις ενωση ωαριου σπερματοζωαριου :P 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , BettySt είπε:

Γειά σας κορίτσια, είμαι κενουργια στο παρεακι σας αλλά σας διαβάζω πολύ καιρό. Συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα κατάφεραν και καλή επιτυχία στις υπόλοιπες. Εχτές έκανα την δεύτερη σπερματεγχυση και τώρα είμαι στην αναμονή μπορείτε να με βάλετε στο πινακακι σας παρακαλώ πολύ πολύ. Περιμένω στις 31/12

Καλή επιτυχία! Καλωσήρθες να πάρεις και να φέρεις γούρι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Μάντη είπε:

Μηπως εχει ψυχολογικα τραυματα με τους γιατρους;;; η κυρσοκοιλη δεν εχει αλλα συμπτώματα;;; ας πουμε πονο;; και ο δικος μου θεωρουσε οτι δεν εχει τιποτα και δεν ετυχε ακομα να μεινω εγκυος λογο και της ενδομητρίωσης αλλα μολις ειδε τα αποτελέσματα τα έχασε δεν ήθελε να παμε σε ουρολογο και ετσι εκλεισα μονη μ ραντεβού και απλα του ειπα.οτθ θα παω μονη μ να δω τι εχει να πει ο γιατρος αλλα τελικα ήρθε μαζι μου τη τελευταία στιγμή ισως επειδή ειμαστε φρεσκοπαντρεμενοι και ακομα δεν εχει πιασει να μου χαλαει χατίρι!

Και εγω θελω διακοπεςςς αλλα ολο τις αναβάλλουμε λογο γιατρών... τι ωρα θα παρεις αποτελεσματα κορίτσι μ;;; αντε ολα καλα θα πανε θα εχει πέσει...

Οχι δεν εχει θεμα με τους γιατρους!! επειδη δεν εχει προβλημα σεξουαλ. περιεχομενου  , θεωρει οτι ειναι μια χαρα !! κ επειδη εμεινα τον Σεπτεμβριο εγκυος , πηρε ακομα περισσοτερο τα πανω του .. κ ειναι ξεροκεφαλος . αλλα χθες του ειπα οτι βαρεθηκα κ θα κανουμε σπερματ. κ δεν ειπε τιποτα , απλα συμφωνησε.. γτ ειδε οτι τα εχω παρει γενικως..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου και απο μενα ,χαθηκα μερικες μερες και εχετε γραψει απειρα ,μπορεσα και διαβασα ομως τα πιο hot νεακια σας . Καλη επιτυχια στη @ntemiiiiii  να εχεις μια τεραστια χοριακη ευχομαι και καλη επιτυχια και στις υπολοιπες που περιμενουν τα ευχαριστα ..Αντε να ανεβαινει μια μια στο πανω πινακακι :)

κοριτσι πως πας εσυ? ξαναπηγε στον γιατρο? τι ΠΗΤ εχεις? απο συμπτωματα πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , caramel_83 είπε:

καλημερα καλη εβδομαδα, τι κανετε? εγω καλα ειμαι πηγα το πρωι και πηρα τα δωρακια για τους δικους μας... (του αντρα μου δεν του πηρα τιποτα, τον αφηνω τελευταιο και καλυτερο :P ) παω να σας διαβασω

@ada32 μου μη απογοητευεσαι κοπελα μου, εχουμε πει δεν το βαζουμε κατω....δες και εμενα που παω να φερω την νεα μεθοδο συλληψης με την σκεψη και μονο χωρις ενωση ωαριου σπερματοζωαριου :P 

καλημερα κοριτσι!  χαχαχαχα .. εμ μα νυεριαζω ρε συ !! βαλε με για 15/01 κ βλεπουμε... 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Οχι δεν εχει θεμα με τους γιατρους!! επειδη δεν εχει προβλημα σεξουαλ. περιεχομενου  , θεωρει οτι ειναι μια χαρα !! κ επειδη εμεινα τον Σεπτεμβριο εγκυος , πηρε ακομα περισσοτερο τα πανω του .. κ ειναι ξεροκεφαλος . αλλα χθες του ειπα οτι βαρεθηκα κ θα κανουμε σπερματ. κ δεν ειπε τιποτα , απλα συμφωνησε.. γτ ειδε οτι τα εχω παρει γενικως..

Τέλεια κάντε το σπερμοδιαγραμμα και φουλ σεξ και αν δεν... κανε την σπερματεγχυνση τελος Ιανουαρίου και ολα θα πανε καλα αφου έμεινες εγκυος φυσιολογικα μια φορα θα τα καταφέρετε σίγουρα! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μάντη είπε:

Μηπως εχει ψυχολογικα τραυματα με τους γιατρους;;; η κυρσοκοιλη δεν εχει αλλα συμπτώματα;;; ας πουμε πονο;; και ο δικος μου θεωρουσε οτι δεν εχει τιποτα και δεν ετυχε ακομα να μεινω εγκυος λογο και της ενδομητρίωσης αλλα μολις ειδε τα αποτελέσματα τα έχασε δεν ήθελε να παμε σε ουρολογο και ετσι εκλεισα μονη μ ραντεβού και απλα του ειπα.οτθ θα παω μονη μ να δω τι εχει να πει ο γιατρος αλλα τελικα ήρθε μαζι μου τη τελευταία στιγμή ισως επειδή ειμαστε φρεσκοπαντρεμενοι και ακομα δεν εχει πιασει να μου χαλαει χατίρι!

Και εγω θελω διακοπεςςς αλλα ολο τις αναβάλλουμε λογο γιατρών... τι ωρα θα παρεις αποτελεσματα κορίτσι μ;;; αντε ολα καλα θα πανε θα εχει πέσει...

παλια ειχα διαβασει και για αυτο Himalaya speman απο καποιες γυναικες οτι εμειναν πολυ γρηγορα εγκυες , μετα απο λιγο καιρο που τα πηραν οι αντρες τους ..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

4. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

7. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

8. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

9. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

10. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

11. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

12. Antila   ΠΗΤ  16/7/2018!!!

13. ΓΙΩΤΑ781 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   2076 !!!!

14. Χαρά Τριανταφυλλακι.  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   82.3 !!!!

15. Κόννυ  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   92 !!!!

16. modena  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   257.95 !!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Papaki@  8-10/11/2017!!!

2. Ασία  12/11/2017!!!

3. Ungry girl 17/11/2017!!!

4. Μαρθα Κ 14-17/12/2017!!!

5. MelinaFo  15/12/2017!!!

6. noni90 18/12/2017!!!

7. ntemiiiiii  19/12/2017!!!

8. Dimitr@17 20/12/2017!!!

Nati85 20/12/2017!!!

10. alina80 24/12/2017!!!

11. linaa 24/12/2017!!!

12. Μάντη  25/12/2017!!!

13. Δήμητρα1988 26-28/12/2017!!!

14. ElektraGr  28-29/12/2017!!!

15. WannaBeMother  29/12/2017!!!

16. Elma86  29/12/2017!!!

17. ritaki13  31/12/2017!!!

18. Vila  1/1/2018!!!

19. kido  6/1/2018!!!

20. KalStyl  10/1/2018!!!

21. andrianni  12/1/2018!!!

22. ada32 15/1/2018!!!

23. ellilaw 16/1/2018!!!

 

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...