Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Αντέχω....

Περιμένω αύριο εγώ οπότε αντέχω ακόμη...

Να σας πω την αλήθεια νιώθω έγκυος χαχαχα μακάρι τι να πω!!!

Άμα νιώθεις καλό είναι!! Μακάρι να επαληθευτείς; Νιώθεις κάτι συγκεκριμένο ή διαφορετικό από άλλες φορές; Στο εύχομαι αύριο το τεστ να στο επαληθεύσει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Άμα νιώθεις καλό είναι!! Μακάρι να επαληθευτείς; Νιώθεις κάτι συγκεκριμένο ή διαφορετικό από άλλες φορές; Στο εύχομαι αύριο το τεστ να στο επαληθεύσει!

Δεν ξέρω αν θα κάνω αύριο.. ελπίζω ναντεξω...

Είχα όλες τις μέρες υγρά υπόλευκα κάποιες κίτρινα... στήθος ερεθισμένο.. μέση κλπ..θα δείξει...πιο πολύ τα υγρά με υποψιαζουν και οι καούρες...

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Δεν ξέρω αν θα κάνω αύριο.. ελπίζω ναντεξω...

Είχα όλες τις μέρες υγρά υπόλευκα κάποιες κίτρινα... στήθος ερεθισμένο.. μέση κλπ..θα δείξει...πιο πολύ τα υγρά με υποψιαζουν και οι καούρες...

Είναι με το μέρος σου όλα αυτά τα σημάδια! Καλά αποτελέσματα όποτε αποφασίσεις να το επαληθεύσεις!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα κ καλα αποτελεσματα στις πρωτες της εβδομαδας!εγω ειμαι στην 28η μερα του κυκλου αλλα οπως ειπα θα περιμενω καμια βδομαδα για τεστ... αυτο που ηθελα να σας ρωτησω αν κ εχω κανει διατριβη στο θεμα εγκυμοσυνη ειναι οτι για πρωτη φορα στα χρονικα δεν εχω τη παραμικρη ενοχληση ουτε πρηξιμο στο στηθος.. θεωρητικα κακο σημαδι δεν ειναι??κ οταν περιμενω περιοδο κ οταν ημουν εγκυος παντα πονουσε 1 βδομαδα νωριτερα τουλαχιστον

Το μονο θετικο ειναι οτι εχω πονους περιοδου αλλα κ αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , xristina55 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα κ καλα αποτελεσματα στις πρωτες της εβδομαδας!εγω ειμαι στην 28η μερα του κυκλου αλλα οπως ειπα θα περιμενω καμια βδομαδα για τεστ... αυτο που ηθελα να σας ρωτησω αν κ εχω κανει διατριβη στο θεμα εγκυμοσυνη ειναι οτι για πρωτη φορα στα χρονικα δεν εχω τη παραμικρη ενοχληση ουτε πρηξιμο στο στηθος.. θεωρητικα κακο σημαδι δεν ειναι??κ οταν περιμενω περιοδο κ οταν ημουν εγκυος παντα πονουσε 1 βδομαδα νωριτερα τουλαχιστον

Το μονο θετικο ειναι οτι εχω πονους περιοδου αλλα κ αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι

Καλημέρα. Δεν ξέρω εμένα πάντα το στήθος πρίζεται, αλλά έγκυος δεν έχω υπάρξει. Έχεις άλλα συμπτώματα; Εγώ Τετάρτη-Πέμπτη μάξιμουμ θα έκανα ένα τεστ αν δεν έρχονταν, αλλά ό,τι θες. Εσύ ξέρεις! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Καλημέρα. Δεν ξέρω εμένα πάντα το στήθος πρίζεται, αλλά έγκυος δεν έχω υπάρξει. Έχεις άλλα συμπτώματα; Εγώ Τετάρτη-Πέμπτη μάξιμουμ θα έκανα ένα τεστ αν δεν έρχονταν, αλλά ό,τι θες. Εσύ ξέρεις! 

Μονο τους πονους περιοδου εχω που συνηθως οταν με πιανουν νωριτερα ειμαι εγκυος ,το στηθος μου κανε εντυπωση γιατι δεν εχει ξανασυμβει

Γενικα ειμαι σε καταστολη γιατι παιρνω κορτιζονη οποτε δεν εχω αλλα συμπτωματα ! Θα κανω λιγο υπομονη με το τεστ γιατι εχω 3 βιοχημικες κ δεν θελω να ξαναδω αχνο τεστ κ αιμα την επομενη μερα.. η χοριακη μου αργει να παρει μπρος παντα ,σκεψου στις 2 εγκυμοσυνες που προχωρησαν ειχαν 200 την 5η μερα καθυστερησης οποτε δεν θελω να βιαστω

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!!!καλαα αποτελεσματα στις κοπελες που ειναι σε αναμονη!!!

πρίν από 21 λεπτά , xristina55 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα κ καλα αποτελεσματα στις πρωτες της εβδομαδας!εγω ειμαι στην 28η μερα του κυκλου αλλα οπως ειπα θα περιμενω καμια βδομαδα για τεστ... αυτο που ηθελα να σας ρωτησω αν κ εχω κανει διατριβη στο θεμα εγκυμοσυνη ειναι οτι για πρωτη φορα στα χρονικα δεν εχω τη παραμικρη ενοχληση ουτε πρηξιμο στο στηθος.. θεωρητικα κακο σημαδι δεν ειναι??κ οταν περιμενω περιοδο κ οταν ημουν εγκυος παντα πονουσε 1 βδομαδα νωριτερα τουλαχιστον

Το μονο θετικο ειναι οτι εχω πονους περιοδου αλλα κ αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι

εγω τον μηνα που ημουν εγκυος δεν ειχα σχεδον καθολου πρηξιμο στο στηθος...ισως ελαχιστα 2 μερες πριν την αναμενόμενη αλλα μη φανταστεις τπτ το σπουδαίο...μπορει κ να ηταν η ιδεα μου...γενικα αργησε να αλλαξει το στηθος μου κ πονους δεν ειχα εως και τωρα στο στηθος καθολου..φαντασου μπρουμυτα κοιμομουν μεχρι τον 4ο...βεβααι εχει μεγαλωσει αρκετα κ το καταλαβα οταν πηγα να αγορασω σουτιεν...δε το περίμενα οτι ηταν τοσο μεγαλο επαθα σοκ...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααα! Δεν μπηκα χτες και λεω "ας μπω τωρα που εχω χρονο, γιατι θα εχουν γραψει τομους και θελω να τα μαθω ολα" :-P αλλα τελικα ησασταν ησυχουλες, χαχα!

@Ungry girl ευχομαι να εχει μηδενισει, να σου ερθει η παλιοπεριοδος και την επομενη φορα να ευχομαστε να ειναι χιλιαδες η χοριακη σου!!!

@Dimitr@17 θα σου θυμισω τη δικη μου κατασταση οταν δεν περιμενα.. Δευτερα υποτιθεται θα ειχε ερθει, οπως και σε σενα. Κι ελεγα οτι θα περιμενα μεχρι Παρσκευη (!!!) για να ειναι λεει σιγουρο το αποτελεσμα. Ε, οι ορμονες ηταν σε τετοια κατασταση που μου προξενησε μεγαλο στρες η αναμονη και τελικα εκανα τεστ Τεταρτη, αφου περασα την Τριτη κλαιγοντας (δεν ξερω γιατι, καθαρα ορμονικο!). Ευχομαι να αντεξεις βρε κοριτσι μου δυο μερες, αλλα να ξερεις οτι το Predictor early πχ θα δειξει σιγουρα αν εισαι, απο τη στιγμη που μετρας καθυστερηση! Εγω δεν θεωρω το ροζ ως προεορτια περιοδου, κι ευχομαι να αργησει για τουλαχιστον 9 μηνες! Πες μας τι γινεται!!

@ntemiiiiii εσυ τι αντοχες εχεις;; Θα μας σκασετε!!! Χιχιχι! Μακαρι να μη σου ερθει επισης, και αναμενουμε θετικο τεστακι!

@alina80 τι καλα που εμειναν μονο 7 μερες! Κι ερχονται και κρυα για να το εμπεδωσουμε καλυτερα :) .Ποτε ειπαμε θα κανεις εσυ τεστακι; Παραμονη ή θυμαμαι λαθος; Κοντευουν οι μερες! 

@xristina55 ισως η κορτιζονη σε μπερδευει και αλλαζει ή καλμαρει τα συμπτωματα! Με το ιστορικο των βιοχημικων, εχεις δικιο που θες να περιμενεις για να ειναι πιο αξιοπιστο το αποτελεσμα. Ισως εκει στις 4-5 μερουλες καθυστερησης να ειναι ενα καλο χρονικο σημειο!! Ευχομαι τα καλυτερα!

Α, κι εγω οπως το @elenakii22 δεν ειχα πρησμενο στηθος πριν μαθω για την εγκυμοσυνη, και ουτε μετα για αρκετες εβδομαδες. Τωρα πια στη 10η εβδομαδα εχω καταλαβει οτι φουσκωσε λιγο, και πονανε ελαχιστα οι θηλες. Αλλα ουτε φλεβες ουτε τιποτα! Αχτι το εχω! Βεβαια σε καθε κοπελα ειναι αλλιως. Για πολλες ειναι πρωτη ενδειξη το στηθος, οπως ηταν σε σενα πχ, αλλα εγω ουτε στην παλινδρομη ουτε τωρα εχω τρελα πραγματα.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Για τις βιταμίνες έχω διαβασει ότι πρέπει να τις πινεις με νερό..κ ο άντρας μου δεν καταπίνει χάπια...Μεγάλη Ιστορία...για Σπερματεγχυση εχω ρωτήσει τον γιατρό κ μου είπε ότι είναι εύκολη διαδικασία ,κόστος 200 ευρώ. 

Στο ιατρείο του γυναικολόγου γίνεται.. 

 

Καλημερα στη παρεουλα μας! Μονο χαμηλή κινητικότητα είχατε ;;; ο ουρολογος μας ειπε οτι πολλες φορες το σπερμα ειναι μια χαρα και απο το αγχος την ωρα που το παίρνουν χαλάει δεν εχει την ιδια ποιότητα με οταν κανεις σεξ.. Γιαυτο λεει πολλες φορες το παίρνουν με ειδικο προφυλακτικό πανω στην πραξη.. Αρα αφου επιασες μια φορα θα ξαναπιασεις σίγουρα δεν υπαρχει περίπτωση προσπάθησε να μην εχεις αγχος γτ λειτουργεί σαν αντισυλληπτικό ετσι μας ειπε...(τι σου λεω για άγχος ξερω δεν ειναι ευκολο...) οσο για Σπερματεγχυση ξερουμε ποσοστο επιτυχίας ;;; εχω διαβάσει οτι παιρνουν το σπερμα και το επεξεργάζονται και βαζουν μονο το καλο γίνεται στο γυναικολόγο αυτη η επεξεργασία;;;;:confused:

πρίν από 30 λεπτά , xristina55 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα κ καλα αποτελεσματα στις πρωτες της εβδομαδας!εγω ειμαι στην 28η μερα του κυκλου αλλα οπως ειπα θα περιμενω καμια βδομαδα για τεστ... αυτο που ηθελα να σας ρωτησω αν κ εχω κανει διατριβη στο θεμα εγκυμοσυνη ειναι οτι για πρωτη φορα στα χρονικα δεν εχω τη παραμικρη ενοχληση ουτε πρηξιμο στο στηθος.. θεωρητικα κακο σημαδι δεν ειναι??κ οταν περιμενω περιοδο κ οταν ημουν εγκυος παντα πονουσε 1 βδομαδα νωριτερα τουλαχιστον

Το μονο θετικο ειναι οτι εχω πονους περιοδου αλλα κ αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι

Χριστινα καλημέρα! Το προηγούμενο μηνα εγω δεν ειχα καθολου πονο στο στήθος ουτε στη κοιλιά τιποτα... Ενω ΠΑΝΤΑ απο τοτε που με θυμάμαι το στηθος μου τουλάχιστον για μια εβδομαδα ειναι πρησμένο σε σημείο να εχω αλλα σουτιεν για αυτες τις μερες και η κοιλια μ ποναει 3 με 4 μερες πριν ερθει η περιοδος... Εγκυος δεν ήμουν... 

Μακαρι να εισαι και να παει καλα αυτη τη φορα και να ειναι το χριστουγεννιάτικο δωρο σου...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα στη παρεουλα μας! Μονο χαμηλή κινητικότητα είχατε ;;; ο ουρολογος μας ειπε οτι πολλες φορες το σπερμα ειναι μια χαρα και απο το αγχος την ωρα που το παίρνουν χαλάει δεν εχει την ιδια ποιότητα με οταν κανεις σεξ.. Γιαυτο λεει πολλες φορες το παίρνουν με ειδικο προφυλακτικό πανω στην πραξη.. Αρα αφου επιασες μια φορα θα ξαναπιασεις σίγουρα δεν υπαρχει περίπτωση προσπάθησε να μην εχεις αγχος γτ λειτουργεί σαν αντισυλληπτικό ετσι μας ειπε...(τι σου λεω για άγχος ξερω δεν ειναι ευκολο...) οσο για Σπερματεγχυση ξερουμε ποσοστο επιτυχίας ;;; εχω διαβάσει οτι παιρνουν το σπερμα και το επεξεργάζονται και βαζουν μονο το καλο γίνεται στο γυναικολόγο αυτη η επεξεργασία;;;;:confused:

Χριστινα καλημέρα! Το προηγούμενο μηνα εγω δεν ειχα καθολου πονο στο στήθος ουτε στη κοιλιά τιποτα... Ενω ΠΑΝΤΑ απο τοτε που με θυμάμαι το στηθος μου τουλάχιστον για μια εβδομαδα ειναι πρησμένο σε σημείο να εχω αλλα σουτιεν για αυτες τις μερες και η κοιλια μ ποναει 3 με 4 μερες πριν ερθει η περιοδος... Εγκυος δεν ήμουν... 

Μακαρι να εισαι και να παει καλα αυτη τη φορα και να ειναι το χριστουγεννιάτικο δωρο σου...

Kαλημερα!  δεν ξερω αν εχει αγχος οταν δινει το σπερμα.. εχουμε κανει 3 σπερμοδιαγραμματα παλια και στα 3 ηταν περιπου ιδιες οι τιμες..( το 2014 ,2015 ,2017 αρχες) το τελευταιο ειχε μια βελτιωση στην κινητικοτητα 3% . αυτο μονο . ο αριθμος ειναι καλουτσικος.. 200, εκατ. συνολο.. οπως πολυ αντρες ,ετσι και ο δικος μου αν του πω οτι αυτες τις 2 μερες ειναι οι γονιμες , θα μεταλλαχθει .. θα κολλησει  και στο τελος θα νευριασω εγω και θα μαλωσουμε.. επισης αυτο που καταλαβα ειναι οτι με συγκεγκριμενη σταση ( στα 4!!! ) , μπορω να μεινω εγκυος γτ προφανως δινουμε περισοοτερο ωθηση στο σπερμα! κ φυσικα βραδυ για να κατσω ξαπλωμενη.. Τωρα θ αμου πεις , ετσι οπως τα λες πρεπει να προγραμματισεις τις επαφες, αλλα αφου το απρογραμματιστο δεν μας βγαινει... γτ εχουμε προσπαθησει στις γονιμες σε αλλες στασεις ( στα πλαι και απο πανω εγω σε αυτον τον κυκλο)) και δεν εγινε τιποτα... ε και δεν μπορω  να του λεω καθε φορα ,περιμενε , κρατησου να τελειωσεις σε αλλη σταση !!! :P:P χαχαχαχα . τι σας περιγραφω πρωινιατικα!!!!  Γτ και αυτος ο αντρας μου , παιδι θελει αλλα δν θελει να το χωνεψει οτι εχει θεμα με το σπερμα..

Οποτε λεω να επιχειρησω μια σπερματεγχυση , μπας και μπει στο κλιμα και καταλαβει οτι δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα..ευτυχως δεν ειναι τοσο μεγσλο ποσο , (200 ευρω) και ποτε δεν ξερεις .. μπορει και να πετυχει . Γτ εχω κανει κ προσφατα σαλπιγγογραφια . Εκανα και καποιες βασικες εξετασεις για θρομβοφυλλια ( περιμενω αποτελεσματα )  Οπως βλεπεις το εχω φιλοσοφησει το θεμα!!! :D:D 

Εξάλλου δν ειναι κατι η σπερματεγχυση σε φυσικο κυκλο ( δεν θα παρω φαρμακα για προκληση ωορηξιας γτ σχεδον παντα κανω ωορηξια) , μοναχα θα μου κανει μια ενεση να σπασει το ωοθυλακιο οποτε ειναι ετοιμο και θελουμε εμεις.. Αλλα το κακο ειναι οτι κοιταω τις μερες μου και 14μερα θα ειναι 30/12 , που σιγα μη κατεβει ο γιατρος ΣΑββατιατικα να το κανουμε :( . θα το συζητησω μαζι του μες την βδομαδα..

Εγω προσωπικα δν εχω αγχος ! η επιστημη και η ιατρικη εχει προχωρησει πολυ , οποτε με καποιο τροπο θα αποκτησουμε ενα μωρακι ..! ειμαι 32 και ο αντρας μου 41,5. ηδη προσπαθουμε απο τον Μαρτιο . Σε λιγο θα κλεισουμε χρονο  και απο οτι βλεπω απο  ολο αυτο  το θεμα , εχουμε χασει και την ερωτικη διαθεση ( ο καθενας μας για διαφορετικους λογους) . Οποτε δνε θελω να χασουμε κ αλλο χρονο αδικα.. ΕΤσι σκεφτομαι ..!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

Kαλημερα!  δεν ξερω αν εχει αγχος οταν δινει το σπερμα.. εχουμε κανει 3 σπερμοδιαγραμματα παλια και στα 3 ηταν περιπου ιδιες οι τιμες..( το 2014 ,2015 ,2017 αρχες) το τελευταιο ειχε μια βελτιωση στην κινητικοτητα 3% . αυτο μονο . ο αριθμος ειναι καλουτσικος.. 200, εκατ. συνολο.. οπως πολυ αντρες ,ετσι και ο δικος μου αν του πω οτι αυτες τις 2 μερες ειναι οι γονιμες , θα μεταλλαχθει .. θα κολλησει  και στο τελος θα νευριασω εγω και θα μαλωσουμε.. επισης αυτο που καταλαβα ειναι οτι με συγκεγκριμενη σταση ( στα 4!!! ) , μπορω να μεινω εγκυος γτ προφανως δινουμε περισοοτερο ωθηση στο σπερμα! κ φυσικα βραδυ για να κατσω ξαπλωμενη.. Τωρα θ αμου πεις , ετσι οπως τα λες πρεπει να προγραμματισεις τις επαφες, αλλα αφου το απρογραμματιστο δεν μας βγαινει... γτ εχουμε προσπαθησει στις γονιμες σε αλλες στασεις ( στα πλαι και απο πανω εγω σε αυτον τον κυκλο)) και δεν εγινε τιποτα... ε και δεν μπορω  να του λεω καθε φορα ,περιμενε , κρατησου να τελειωσεις σε αλλη σταση !!! :P:P χαχαχαχα . τι σας περιγραφω πρωινιατικα!!!!  Γτ και αυτος ο αντρας μου , παιδι θελει αλλα δν θελει να το χωνεψει οτι εχει θεμα με το σπερμα..

Οποτε λεω να επιχειρησω μια σπερματεγχυση , μπας και μπει στο κλιμα και καταλαβει οτι δεν ειναι τοσο ευκολα τα πραγματα..ευτυχως δεν ειναι τοσο μεγσλο ποσο , (200 ευρω) και ποτε δεν ξερεις .. μπορει και να πετυχει . Γτ εχω κανει κ προσφατα σαλπιγγογραφια . Εκανα και καποιες βασικες εξετασεις για θρομβοφυλλια ( περιμενω αποτελεσματα )  Οπως βλεπεις το εχω φιλοσοφησει το θεμα!!! :D:D 

Εξάλλου δν ειναι κατι η σπερματεγχυση σε φυσικο κυκλο ( δεν θα παρω φαρμακα για προκληση ωορηξιας γτ σχεδον παντα κανω ωορηξια) , μοναχα θα μου κανει μια ενεση να σπασει το ωοθυλακιο οποτε ειναι ετοιμο και θελουμε εμεις.. Αλλα το κακο ειναι οτι κοιταω τις μερες μου και 14μερα θα ειναι 30/12 , που σιγα μη κατεβει ο γιατρος ΣΑββατιατικα να το κανουμε :( . θα το συζητησω μαζι του μες την βδομαδα..

Εγω προσωπικα δν εχω αγχος ! η επιστημη και η ιατρικη εχει προχωρησει πολυ , οποτε με καποιο τροπο θα αποκτησουμε ενα μωρακι ..! ειμαι 32 και ο αντρας μου 41,5. ηδη προσπαθουμε απο τον Μαρτιο . Σε λιγο θα κλεισουμε χρονο  και απο οτι βλεπω απο  ολο αυτο  το θεμα , εχουμε χασει και την ερωτικη διαθεση ( ο καθενας μας για διαφορετικους λογους) . Οποτε δνε θελω να χασουμε κ αλλο χρονο αδικα.. ΕΤσι σκεφτομαι ..!

Αντα μου παραμονές πρωτοχρονιάς δεν θα βρεις γιατρό, κάντε μια προσπάθεια στη σωστή στάση στα 4 που πιάνουν οι περισσότεροι παιδί χωρίς να ξέρει πολλά ο άντρας σου για γόνιμες και μπορεί να είναι γούρικη!! Πάντως άλλοι λένε με πρωινό σπέρμα για να είναι πιο ενεργό αντί για βραδυ...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Antila είπε:

Καλημερααα! Δεν μπηκα χτες και λεω "ας μπω τωρα που εχω χρονο, γιατι θα εχουν γραψει τομους και θελω να τα μαθω ολα" :-P αλλα τελικα ησασταν ησυχουλες, χαχα!

@Ungry girl ευχομαι να εχει μηδενισει, να σου ερθει η παλιοπεριοδος και την επομενη φορα να ευχομαστε να ειναι χιλιαδες η χοριακη σου!!!

@Dimitr@17 θα σου θυμισω τη δικη μου κατασταση οταν δεν περιμενα.. Δευτερα υποτιθεται θα ειχε ερθει, οπως και σε σενα. Κι ελεγα οτι θα περιμενα μεχρι Παρσκευη (!!!) για να ειναι λεει σιγουρο το αποτελεσμα. Ε, οι ορμονες ηταν σε τετοια κατασταση που μου προξενησε μεγαλο στρες η αναμονη και τελικα εκανα τεστ Τεταρτη, αφου περασα την Τριτη κλαιγοντας (δεν ξερω γιατι, καθαρα ορμονικο!). Ευχομαι να αντεξεις βρε κοριτσι μου δυο μερες, αλλα να ξερεις οτι το Predictor early πχ θα δειξει σιγουρα αν εισαι, απο τη στιγμη που μετρας καθυστερηση! Εγω δεν θεωρω το ροζ ως προεορτια περιοδου, κι ευχομαι να αργησει για τουλαχιστον 9 μηνες! Πες μας τι γινεται!!

@ntemiiiiii εσυ τι αντοχες εχεις;; Θα μας σκασετε!!! Χιχιχι! Μακαρι να μη σου ερθει επισης, και αναμενουμε θετικο τεστακι!

@alina80 τι καλα που εμειναν μονο 7 μερες! Κι ερχονται και κρυα για να το εμπεδωσουμε καλυτερα :) .Ποτε ειπαμε θα κανεις εσυ τεστακι; Παραμονη ή θυμαμαι λαθος; Κοντευουν οι μερες! 

@xristina55 ισως η κορτιζονη σε μπερδευει και αλλαζει ή καλμαρει τα συμπτωματα! Με το ιστορικο των βιοχημικων, εχεις δικιο που θες να περιμενεις για να ειναι πιο αξιοπιστο το αποτελεσμα. Ισως εκει στις 4-5 μερουλες καθυστερησης να ειναι ενα καλο χρονικο σημειο!! Ευχομαι τα καλυτερα!

Α, κι εγω οπως το @elenakii22 δεν ειχα πρησμενο στηθος πριν μαθω για την εγκυμοσυνη, και ουτε μετα για αρκετες εβδομαδες. Τωρα πια στη 10η εβδομαδα εχω καταλαβει οτι φουσκωσε λιγο, και πονανε ελαχιστα οι θηλες. Αλλα ουτε φλεβες ουτε τιποτα! Αχτι το εχω! Βεβαια σε καθε κοπελα ειναι αλλιως. Για πολλες ειναι πρωτη ενδειξη το στηθος, οπως ηταν σε σενα πχ, αλλα εγω ουτε στην παλινδρομη ουτε τωρα εχω τρελα πραγματα.

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου ρωτησα και την αληνα πριν αλλα δεν το ειδε αν ειναι κατω απο 10 ειναι καλο η θα εχω θεμα παλι??

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, xristina55 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα κ καλα αποτελεσματα στις πρωτες της εβδομαδας!εγω ειμαι στην 28η μερα του κυκλου αλλα οπως ειπα θα περιμενω καμια βδομαδα για τεστ... αυτο που ηθελα να σας ρωτησω αν κ εχω κανει διατριβη στο θεμα εγκυμοσυνη ειναι οτι για πρωτη φορα στα χρονικα δεν εχω τη παραμικρη ενοχληση ουτε πρηξιμο στο στηθος.. θεωρητικα κακο σημαδι δεν ειναι??κ οταν περιμενω περιοδο κ οταν ημουν εγκυος παντα πονουσε 1 βδομαδα νωριτερα τουλαχιστον

Το μονο θετικο ειναι οτι εχω πονους περιοδου αλλα κ αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι

Καλημέρα χριστινακι.. η αλήθεια είναι ότι με τους πόνους περιόδου ποτε δεν ξερεις μοιάζουν πολύ με της εγκυμοσύνης.το στήθος συνηθως πρηζεται από νωρίς στην εγκυμοσυνη αλλά υπήρχαν πολλά κορίτσια εδώ που δεν είχαν κάποια ιδιαίτερη ενόχληση!!τελικα κάθε οργανισμός συμπεριφέρεται διαφορετικά.θυμησε σου τι κύκλο έχεις 28 29? Κανεις και την θεραπεία όμως και μηπως αλλάξουν λίγο τα συμπτώματα!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ungry girl είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσακι μου ρωτησα και την αληνα πριν αλλα δεν το ειδε αν ειναι κατω απο 10 ειναι καλο η θα εχω θεμα παλι??

Νομιζω εχω διαβασει οτι κατω απο 5 θεωρειται "μηδενικη" και δε λαμβανεται υποψη, αλλα μπορει και να κανω λαθος! Παντως για αρχη, σε σενα νομιζω μας ενδιαφερει να πεφτει, αντι να μενει στασιμη ή να ανεβαινει, αρα αν ειναι κατω απο 10 θα ειναι πολυ καλο!! Το πολυ πολυ να μην εχει φτασει στον πατο αλλα θα δειχνει οτι πεφτει, και αρα θα πεσει τις επομενες μερες! :) Αλλα μην κανεις σεναρια, κατσε να δεις το νουμερο και θα σου πει κι ο γιατρος! Ολα καλα θα ειναι!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Και εμενα αυτή η μαία μου είπε πρέπει πρώτα να δούμε το σπερμα για να προχωρήσετε σε σπερματέγχυση αλλά δεν ρώτησα τίποτα άλλο εκείνη την στιγμή.την επόμενη φορά που θα πάω θα το συζητήσω με τον γιατρό να δω τι θα μου πει.

θα τον βαλω να κανει ενα σπερμοδιαγραμμα αυτη την βδομαδα να δουμε που βρισκομαστε ..να σας πω δεν εχω να χασω και πολλα , δοκιμαζοντας .. ( 200 ευρω θα μας φυγουν!!) οποτε το εχω παρει αποφαση οτι θα το κανω 

 

1 hour ago, xristina55 είπε:

Κοριτσια μου καλημερα κ καλα αποτελεσματα στις πρωτες της εβδομαδας!εγω ειμαι στην 28η μερα του κυκλου αλλα οπως ειπα θα περιμενω καμια βδομαδα για τεστ... αυτο που ηθελα να σας ρωτησω αν κ εχω κανει διατριβη στο θεμα εγκυμοσυνη ειναι οτι για πρωτη φορα στα χρονικα δεν εχω τη παραμικρη ενοχληση ουτε πρηξιμο στο στηθος.. θεωρητικα κακο σημαδι δεν ειναι??κ οταν περιμενω περιοδο κ οταν ημουν εγκυος παντα πονουσε 1 βδομαδα νωριτερα τουλαχιστον

Το μονο θετικο ειναι οτι εχω πονους περιοδου αλλα κ αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι

Μακαρι να εισαι ! εμενα στην βιοχημικη  το στηθος μου δεν αγγιζοταν .. ενω πριν την περιοδο παντα με ποναει . σε αυτον τον κυκλο με ετσουζε το στηθος μου πολυ και με ξεγελασε , νομιζα ισως και να ημουν κ ομως δεν ειμαι .. θελω να σου οτι καμια  μπορει να μην εχουμε συμπτωματα και να ειμαστε  και αλλες φορες να εχουμε πολλα και να μην ειμαστε!!!!

13 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Πρωί καλέ δεν πρέπει να το κάνω;;

Εσύ προηγεισαι νομίζω...χαχαχα εγώ ακολουθώ το παράδειγμα σου...

Καλημερα κοριτσι ! το εκανες το τεστακι?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...