Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Παρε αυριο ενα κ κανε...

Πρωί καλέ δεν πρέπει να το κάνω;;

Εσύ προηγεισαι νομίζω...χαχαχα εγώ ακολουθώ το παράδειγμα σου...


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, ntemiiiiii είπε:

Πρωί καλέ δεν πρέπει να το κάνω;;

Εσύ προηγεισαι νομίζω...χαχαχα εγώ ακολουθώ το παράδειγμα σου...

Εγω εχω ενδειξεις οτι μαλλον θα μου ερθει...κανε εσυ ..δεν μπορει καποια θα ειναι απο μας..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγω εχω ενδειξεις οτι μαλλον θα μου ερθει...κανε εσυ ..δεν μπορει καποια θα ειναι απο μας..

Αρκεί να προλάβω αύριο φαρμακείο ώστε να το κάνω με τα πρωινά ούρα...

Θα σας ενημερώσω...

Εσύ τι νιώθεις δλδ και λες θαρθει;

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ntemiiiiii είπε:

Αρκεί να προλάβω αύριο φαρμακείο ώστε να το κάνω με τα πρωινά ούρα...

Θα σας ενημερώσω...

Εσύ τι νιώθεις δλδ και λες θαρθει;

Κατι πονακια νιωθω κ λιγο την μεση μου..θα δειξει αυριο το πρωι π θα ξυπνησω..προς το παρον σας καληνυχτιζω....φιλακια σε ολες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Κατι πονακια νιωθω κ λιγο την μεση μου..θα δειξει αυριο το πρωι π θα ξυπνησω..προς το παρον σας καληνυχτιζω....φιλακια σε ολες

Αυτό μπορεί να είναι και εγκυμοσύνης συμπτωμα. Κ εγώ το είχα. Περιμένουμε τα νεακια!!!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημερα κοριτσι! Γτ δεν ρωτας αν γίνεται να ρίξεις τις βιταμινες στο φαγητο μεσα;;;;;;; :oops: δεν ειναι κακο! Για σπερματεγχυση εχεις παρει πληροφοριες;;; Γίνεται σε καποιο κεντρο φανταζομαι...

Για τις βιταμίνες έχω διαβασει ότι πρέπει να τις πινεις με νερό..κ ο άντρας μου δεν καταπίνει χάπια...Μεγάλη Ιστορία...για Σπερματεγχυση εχω ρωτήσει τον γιατρό κ μου είπε ότι είναι εύκολη διαδικασία ,κόστος 200 ευρώ. 

Στο ιατρείο του γυναικολόγου γίνεται.. 

6 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@ada32 να ρωτησεις πρωτα για την σπερματεγχυση γτ οταν το συζηταγα κ εγω με τον γιατρο μου ,μου ειπε πως πρεπει το σπερμα να ειναι σε καλή κατάσταση για να γινει δλδ απλα να μην πιάνουμε χωρις να υπαρχει προβλημα...τωρα το 30%δε ξερω αν πιανετε στο οκ με λιγη βοηθεια κατι γινεται ή στο δεν ειναι για σπερματεγχυση...

Ναι κ εγώ το διαβασα αύτο που λες. Αλλά έπειδη είχαμε μια βιοχημική όποτε φαντάζομαι το σπερμα είναι ικανό για γονιμοποίηση..ο ιατρός  Μου λέει ότι Αφού έμεινα,θα ξανα μείνω.. Αλλα εγω δεν έχω Μεγάλη υπομονή να περιμενω κ αλλο...

6 ώρες πρίν, linaa είπε:

επισης @ada32 οπως δεν ειναι ολοι οι γιατροι σαν στο @elenakii22 που λενε ολη την αληθεια για την σπερματενχυση δηλαδη κανουν σπερματενχυσεις χωρις να σου πουν την αληθεια οτι σε περιπτωσεις με προβλημα στο σπερμα δεν βοηθαει υπαρχει πολυ κοροιδια σε αυτον το θεμα πουλανε ψευτικες ελπιδες κ φευγουν τα 300 ευρω για πλακα. 

Όχι εμένα '  μου το πρότεινε ο γιατρός... Έγω το σκέφτομαι. Αυτός μου λέει ,υπομονή κ θα μείνεις ξανα.. Ε πόση να έχω ..?????θα κλείσουμε χρόνο Τον Φεβρουάριο..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδακια!!!! 

Καλη εβδομάδα!!!!! @Dimitr@17 και @ntemiiiiii περιμενουμε τεστακια σημερα εεε!!!!

Ποια αλλη άλλες εχουμε καλε??? Δεν είναι κοντα και το πινακακι!!

Εγω παω στο μικροβιολογο κοριτσια και ο Θεος να βαλει το χερι του!!! Φιλακιαααααα πολλά!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Vila είπε:

@Dimitr@17 και @ntemiiiiii αχ και να έχετε θετικό και οι δύο!!!!! Πάρτυ θα κάνουμε!!! Μακάρι!!

Ναιιιιιι

πρίν από 47 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημερουδακια!!!! 

Καλη εβδομάδα!!!!! @Dimitr@17 και @ntemiiiiii περιμενουμε τεστακια σημερα εεε!!!!

Ποια αλλη άλλες εχουμε καλε??? Δεν είναι κοντα και το πινακακι!!

Εγω παω στο μικροβιολογο κοριτσια και ο Θεος να βαλει το χερι του!!! Φιλακιαααααα πολλά!

Δεν πήρα εγώ τεστακι για σήμερα!είπα να περιμένω λίγο..κι όσο αντέξω!

Εύχομαι,ναι το είπα κι αυτό, μηδενική χοριακη!!!!

Καλημέρα σε όλες!!! Καλή εβδομάδα!!!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Ναιιιιιι

Δεν πήρα εγώ τεστακι για σήμερα!είπα να περιμένω λίγο..κι όσο αντέξω!

Εύχομαι,ναι το είπα κι αυτό, μηδενική χοριακη!!!!

Καλημέρα σε όλες!!! Καλή εβδομάδα!!!

Αχχαχα εκει καταντήσαμε! Σε ευχαριστώ πολυ!!!!!! Αντεεε ποτε θα παρεις??? Πηγενε τωρα βρες εφημερεύον γιατι δεν θα εχουν ανοιξει χαχαχαχα! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Αχχαχα εκει καταντήσαμε! Σε ευχαριστώ πολυ!!!!!! Αντεεε ποτε θα παρεις??? Πηγενε τωρα βρες εφημερεύον γιατι δεν θα εχουν ανοιξει χαχαχαχα! 

Τώρα πρέπει να σηκωθώ να ξυπνήσω και την κόρη μου να ετοιμαστούμε για τα σχολεία μας!!!χαχαχα

@Dimitr@17 πες μας τα καλά τα νέα!!! Καλημεεεραααα!!

 


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Τώρα πρέπει να σηκωθώ να ξυπνήσω και την κόρη μου να ετοιμαστούμε για τα σχολεία μας!!!χαχαχα

@Dimitr@17 πες μας τα καλά τα νέα!!! Καλημεεεραααα!!

 

Αχαχχα ωραια σήκω και οπως θα πηγενεις τη μικρή στο σχολειο πανε και σε ενα φαρμακειο χαχαχα!! Η δημητρα θα εκανε τωρα το.πρωι?? Ποια αλλη ειναι για τεστ μετα απο εσας???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες! Καλή εβδομάδα!

7 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα!

Καλη επιτυχία στα κορίτσια μας @Dimitr@17 και @ntemiiiiii. @Μαρθα Κ που είσαι; Τι έγινε; Μέχρι χτες ΔΕΝ περιμένες; 

πρίν από 25 λεπτά , Ungry girl είπε:

Αχαχχα ωραια σήκω και οπως θα πηγενεις τη μικρή στο σχολειο πανε και σε ενα φαρμακειο χαχαχα!! Η δημητρα θα εκανε τωρα το.πρωι?? Ποια αλλη ειναι για τεστ μετα απο εσας???

Κορίτσι μου καλά αποτελέσματα. Να έχει πέσει η χοριακή, να έρθει η λατρεμένη, να μπεις πάλι στο χορό!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες! Καλή εβδομάδα!

7 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα!

Καλη επιτυχία στα κορίτσια μας @Dimitr@17 και @ntemiiiiii. @Μαρθα Κ που είσαι; Τι έγινε; Μέχρι χτες ΔΕΝ περιμένες; 

Κορίτσι μου καλά αποτελέσματα. Να έχει πέσει η χοριακή, να έρθει η λατρεμένη, να μπεις πάλι στο χορό!

Καλημερα μαναρακι και καλη εβδομαδα! Σε ευχαριστώ πολυ πολυ!!!! Αν ειναι κατω απο 10 πχ 7 ειναι ανησυχητικό????

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Αχαχχα ωραια σήκω και οπως θα πηγενεις τη μικρή στο σχολειο πανε και σε ενα φαρμακειο χαχαχα!! Η δημητρα θα εκανε τωρα το.πρωι?? Ποια αλλη ειναι για τεστ μετα απο εσας???

Αντέχω....

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες! Καλή εβδομάδα!

7 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα!

Καλη επιτυχία στα κορίτσια μας @Dimitr@17 και @ntemiiiiii. @Μαρθα Κ που είσαι; Τι έγινε; Μέχρι χτες ΔΕΝ περιμένες; 

Κορίτσι μου καλά αποτελέσματα. Να έχει πέσει η χοριακή, να έρθει η λατρεμένη, να μπεις πάλι στο χορό!

Περιμένω αύριο εγώ οπότε αντέχω ακόμη...

Να σας πω την αλήθεια νιώθω έγκυος χαχαχα μακάρι τι να πω!!!

  • Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...