Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@ada32 να ρωτησεις πρωτα για την σπερματεγχυση γτ οταν το συζηταγα κ εγω με τον γιατρο μου ,μου ειπε πως πρεπει το σπερμα να ειναι σε καλή κατάσταση για να γινει δλδ απλα να μην πιάνουμε χωρις να υπαρχει προβλημα...τωρα το 30%δε ξερω αν πιανετε στο οκ με λιγη βοηθεια κατι γινεται ή στο δεν ειναι για σπερματεγχυση...

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, Dimitr@17 είπε:

Νομιζω οτι μολις ειδα λιγο ροζ στο σκουπισμα...οποτε ακυρο μαλλον ερχεται...εκτος αν ειναι τπτ αλλο...γτ ακομα εχω υγρα

Εμφύτευση;;;;;

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

επισης @ada32 οπως δεν ειναι ολοι οι γιατροι σαν στο @elenakii22 που λενε ολη την αληθεια για την σπερματενχυση δηλαδη κανουν σπερματενχυσεις χωρις να σου πουν την αληθεια οτι σε περιπτωσεις με προβλημα στο σπερμα δεν βοηθαει υπαρχει πολυ κοροιδια σε αυτον το θεμα πουλανε ψευτικες ελπιδες κ φευγουν τα 300 ευρω για πλακα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν.ξερω θα δουμε αυριο...

Εγώ αύριο το πρωί θα το έκανα το τεστακι. Δεν έχω τόση υπομονή! Κανονικά αν θυμάμαι καλά έπρεπε να σου είχε έρθει σωστά?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Τονι@ είπε:

Έχεις ακόμα ή αυτό που είδες πριν μόνο? 

Δεν.εχω δει παλι...

πρίν από 10 λεπτά , modena είπε:

Εγώ αύριο το πρωί θα το έκανα το τεστακι. Δεν έχω τόση υπομονή! Κανονικά αν θυμάμαι καλά έπρεπε να σου είχε έρθει σωστά?

Ε αυριο υποτιθεται ειναι να μου ερθει...ουτε εγω μπορω αλλα πρεπει

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

επισης @ada32 οπως δεν ειναι ολοι οι γιατροι σαν στο @elenakii22 που λενε ολη την αληθεια για την σπερματενχυση δηλαδη κανουν σπερματενχυσεις χωρις να σου πουν την αληθεια οτι σε περιπτωσεις με προβλημα στο σπερμα δεν βοηθαει υπαρχει πολυ κοροιδια σε αυτον το θεμα πουλανε ψευτικες ελπιδες κ φευγουν τα 300 ευρω για πλακα. 

Και εμενα αυτή η μαία μου είπε πρέπει πρώτα να δούμε το σπερμα για να προχωρήσετε σε σπερματέγχυση αλλά δεν ρώτησα τίποτα άλλο εκείνη την στιγμή.την επόμενη φορά που θα πάω θα το συζητήσω με τον γιατρό να δω τι θα μου πει.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Δεν.εχω δει παλι...

Ε αυριο υποτιθεται ειναι να μου ερθει...ουτε εγω μπορω αλλα πρεπει

πάμε πολύ καλά Δημητρούλα!!!Σε θαυμάζω επίσης που αντέχεις!Έχεις σταθερό κύκλο;δλδ αύριο είναι πρώτη μέρα καθυστέρησης;Έτσι θα κάνω κι εγώ!χαχααχαχ ευτυχώς σήμερα δεν βρήκα ανοιχτό φαρμακείο!χαχχαχα και ευτυχώς η εβδομάδα μου είναι γεμάτη,,,

κι εμένα η μύξα πάει σύννεφο υπόλευκα σήμερα όχι κίτρινα!χαχχαχαχ

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

πάμε πολύ καλά Δημητρούλα!!!Σε θαυμάζω επίσης που αντέχεις!Έτσι θα κάνω κι εγώ!χαχααχαχ ευτυχώς σήμερα δεν βρήκα ανοιχτό φαρμακείο!χαχχαχα και ευτυχώς η εβδομάδα μου είναι γεμάτη,,,

κι εμένα η μύξα πάει σύννεφο υπόλευκα σήμερα όχι κίτρινα!χαχχαχαχ

@ntemiiiiii @Dimitr@17 λέτε να είστε ζευγάρι οι δυο συνονοματες και να έχουμε καλά νέα και από τις 2 τις επομενες μέρες?!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

@ntemiiiiii @Dimitr@17 λέτε να είστε ζευγάρι οι δυο συνονοματες και να έχουμε καλά νέα και από τις 2 τις επομενες μέρες?!

Χαχα μακαρι..ελα ντεμι κανε αυριο εσυ τεστακι να δουμε

πρίν από 13 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

πάμε πολύ καλά Δημητρούλα!!!Σε θαυμάζω επίσης που αντέχεις!Έχεις σταθερό κύκλο;δλδ αύριο είναι πρώτη μέρα καθυστέρησης;Έτσι θα κάνω κι εγώ!χαχααχαχ ευτυχώς σήμερα δεν βρήκα ανοιχτό φαρμακείο!χαχχαχα και ευτυχώς η εβδομάδα μου είναι γεμάτη,,,

κι εμένα η μύξα πάει σύννεφο υπόλευκα σήμερα όχι κίτρινα!χαχχαχαχ

Ναι εχω σταθερο κυκλο 28ημερων...αυριο ειναι η μερα π ειναι μα.μου ερθει...πριν ενιωθα κατι πονακια κ λεω ωχ...αλλα ευτυχως ακομα τπτ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Χαχα μακαρι..ελα ντεμι κανε αυριο εσυ τεστακι να δουμε

Ναι εχω σταθερο κυκλο 28ημερων...αυριο ειναι η μερα π ειναι μα.μου ερθει...πριν ενιωθα κατι πονακια κ λεω ωχ...αλλα ευτυχως ακομα τπτ

δεν έχω καλέ τεστ τι να κάνω;χαχαααχ


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...