Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 43 λεπτά , linaa είπε:

γεια σας κοριτσια!!!! @ntemiiiiii το clearblue παρε αλλα μην το κανεις πριν την τριτη τεταρτη!! @Ungry girl αν δεν πεσει η χοριακη κατω απο 10 περιοδος δεν ερχετε με τιποτα. αν δεν εχει καθοδικη πορεια η χοριακη πρεπει να σου δωσει χαπια για να καθαρισεις οχι χαπια για να σου ερθει περιοδος εχει διαφορα. 

 

 

 

Αντε να δουμε αυριο! Και τι στο καλο τωρα γιατι με.ποναει η κοιλια.μου τι να πω! Εύχομαι να ειναι κατω απο 10 αν ειναι πανω και δεν με δείτε εδω παει να πει θα χω πεθανει χαχααχχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Ναι κανε να δουμε το αποτελεσμα το εχω αγωνια...εγω παντως που ειναο να αδιαθετησω αυριο κανονικα δεν νιωθω κανενα πονο...

Και εγω clearblue παιρνω...

Μακάρι να είναι για καλό κορίτσι μου. .Ούτε εγώ ένιωθα. ..μακάρι! !


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Ungry girl είπε:

Αντε να δουμε αυριο! Και τι στο καλο τωρα γιατι με.ποναει η κοιλια.μου τι να πω! Εύχομαι να ειναι κατω απο 10 αν ειναι πανω και δεν με δείτε εδω παει να πει θα χω πεθανει χαχααχχα

χαχαχα...ελα βρε συ!!!!ολα καλα θα ειναι!!!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Αντε να δουμε αυριο! Και τι στο καλο τωρα γιατι με.ποναει η κοιλια.μου τι να πω! Εύχομαι να ειναι κατω απο 10 αν ειναι πανω και δεν με δείτε εδω παει να πει θα χω πεθανει χαχααχχα

Μήπως έρχεται η περίοδος;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Έχουμε θέμα με την κινητικότητα Εμείς . στο σύνολο Έχουμε 30% κ ο άντρας μου δεν παίρνει βιταμίνες... Όποτε Καλύτερα με σπερματεγχυση να τελειωνω..γτ λένε ότι βελτιώνεται λόγο η κινητικότητα μετα απο Επεξεργασία. Σε φυσικό κύκλο λέω να κάνω ,να μην πάρω χάπια Δηλαδή για  διεργεση ωοθηκων . ο αριθμός σπερματοζωάριων είναι καλός Απλα με την σπερματεγχυση διευκολύνουμε τα σπερματοζωαρια γτ δεν χρειάζεται να περάσουν κ από τον τράχηλο.. Κ  Επειδή δεν βλέπω προκοπή με Φυσικο τροπο να κάνουμε κάτι,λέω να το δοκιμάσουμε...

Καλημερα κοριτσι! Γτ δεν ρωτας αν γίνεται να ρίξεις τις βιταμινες στο φαγητο μεσα;;;;;;; :oops: δεν ειναι κακο! Για σπερματεγχυση εχεις παρει πληροφοριες;;; Γίνεται σε καποιο κεντρο φανταζομαι...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , elenakii22 είπε:

χαχαχα...ελα βρε συ!!!!ολα καλα θα ειναι!!!

Χαχαχαχα μακάρι ειπα να υπερβάλλω λιγο χαχαχα πιστεύω θα εχει πεσει!

πρίν από 18 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Μήπως έρχεται η περίοδος;

Μπα οχι εψω μια εβδομάδα τωρα που με πιανουν πονοι κ με αφηνουν δεν νομιζω να εχω σσύντομα θα διξει!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Έχουμε θέμα με την κινητικότητα Εμείς . στο σύνολο Έχουμε 30% κ ο άντρας μου δεν παίρνει βιταμίνες... Όποτε Καλύτερα με σπερματεγχυση να τελειωνω..γτ λένε ότι βελτιώνεται λόγο η κινητικότητα μετα απο Επεξεργασία. Σε φυσικό κύκλο λέω να κάνω ,να μην πάρω χάπια Δηλαδή για  διεργεση ωοθηκων . ο αριθμός σπερματοζωάριων είναι καλός Απλα με την σπερματεγχυση διευκολύνουμε τα σπερματοζωαρια γτ δεν χρειάζεται να περάσουν κ από τον τράχηλο.. Κ  Επειδή δεν βλέπω προκοπή με Φυσικο τροπο να κάνουμε κάτι,λέω να το δοκιμάσουμε...

κοιτα να σου πω εχετε κανει κ δευτερο σπερμοδιαγραμμα??? μπορει αυτο το θεμα με την κινητικοτιτα να ηταν τυχαιο γεγονος.. 

παντως να ξερεις αυτο με την επεξεργασια δεν βοηθαει κ τοσο πολυ. δηλαδη σκεψου το σπερμα οταν βρεθει διπλα στο ωαριο αν εχει θεμα κινητικοτητας δεν μπορει να τριπησει το ωαριο δεν εχει δυναμη. γιαυτο κ οι περισσοτερες σπερματενχυσης με προβλημα στο σπερμα αποτυνχανουν ειναι ελαχιστα βοηθητικες σε σχεση με την φυσικη επαφη. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Λες;;για να δούμε...

Ποιο clearblue;; αυτά τα digital κυκλοφορούν στα φαρμακεία;

Εγω παιρνω το διπλο...που κανω 15αν δεν κανω λαθος ...

2 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Μακάρι να είναι για καλό κορίτσι μου. .Ούτε εγώ ένιωθα. ..μακάρι! !

Αυριο υποτιθεται περιμενω...αν δεν ερθει θα περιμενω μεχρι τις 20 και μετα θα σκςφτω να κανω τεστ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγω παιρνω το διπλο...που κανω 15αν δεν κανω λαθος ...

Αυριο υποτιθεται περιμενω...αν δεν ερθει θα περιμενω μεχρι τις 20 και μετα θα σκςφτω να κανω τεστ..

Έχεις τόση υπομονή? ?? Σε θαυμάζω! ! Κι εγώ έτσι σκεφτόμουν αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Νομιζω οτι μολις ειδα λιγο ροζ στο σκουπισμα...οποτε ακυρο μαλλον ερχεται...εκτος αν ειναι τπτ αλλο...γτ ακομα εχω υγρα

Ας ελπίσουμε ότι είναι κάτι άλλο! !!!  Μακάρι! ! Fingers crossed! !!!

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Έχουμε θέμα με την κινητικότητα Εμείς . στο σύνολο Έχουμε 30% κ ο άντρας μου δεν παίρνει βιταμίνες... Όποτε Καλύτερα με σπερματεγχυση να τελειωνω..γτ λένε ότι βελτιώνεται λόγο η κινητικότητα μετα απο Επεξεργασία. Σε φυσικό κύκλο λέω να κάνω ,να μην πάρω χάπια Δηλαδή για  διεργεση ωοθηκων . ο αριθμός σπερματοζωάριων είναι καλός Απλα με την σπερματεγχυση διευκολύνουμε τα σπερματοζωαρια γτ δεν χρειάζεται να περάσουν κ από τον τράχηλο.. Κ  Επειδή δεν βλέπω προκοπή με Φυσικο τροπο να κάνουμε κάτι,λέω να το δοκιμάσουμε...

Τότε ναι! Εφόσον είναι έτσι τα πράγματα δεν χάνεις τίποτα να εξετάσεις και αυτό το ενδεχόμενο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...