Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Nati85 είπε:

@Ungry girl αντε να αδιαθετησεις να ηρεμήσεις και εσυ!!απο βδομαδα θα ξεκαθαρίσει το τοπίο!!

να ξεκαθαρησει...να αρχισουμε!!!!!!!!!

περιμενω πως και πως τη δευτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

να ξεκαθαρησει...να αρχισουμε!!!!!!!!!

περιμενω πως και πως τη δευτερα!!!!

Ναι θα ξεκαθαρίσει και θα ησυχάσεις!το 2017 ήταν ένας πολύ περίεργος χρόνος παντως.για να δούμε το 18 τι μας επιφυλάσσει 

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ada32 said:

Καλησπέρα κορίτσια !αρνητική Είναι η δική μου 0,7. Αλλά να σας πω λίγο ,το περίμενα... Δεν ενιωθα εγκυος.. @Nati85 μη στενοχωριέσαι,θα πάμε μαζί τον επόμενο μήνα..κ εγώ δεν Έχω αλλα τεστακια ωορηξιας κ δεν θα παραγγείλω. Τα βαριέμαι.. Θα προσπαθήσουμε έτσι κ βλέπουμε!

Να πω την αλήθεια μετά την χοριακη ,πήγα για ψώνια όποτε δεν στενοχωρήθηκα ιδιαίτερα για την τιμή :-D

 

Τα πήρα κορίτσι μου ,αρνητική είναι 0,7

κοριτσακι μου μην στεναχωριεσεαι!!! ουτε εσυ @Nati85 θα περιμενουμε μαζι του χρονου ..εγω πηρα μια αποφαση! δεν θα ξανα υπολογισω τιποτα ουτε γονιμες ουτε τεστ! ο συζυγος μου μπλοκαρει μονο στη σκεψη .. θα εχουμε επαφες3 φορες την εβδομαδα και οτι γινει!! το αποφασισα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι θα ξεκαθαρίσει και θα ησυχάσεις!το 2017 ήταν ένας πολύ περίεργος χρόνος παντως.για να δούμε το 18 τι μας επιφυλάσσει 

ευχομαι μονο ευχαριστα!!!!!!!!!! τιποτα αλλο!!:?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ellilaw είπε:

κοριτσακι μου μην στεναχωριεσεαι!!! ουτε εσυ @Nati85 θα περιμενουμε μαζι του χρονου ..εγω πηρα μια αποφαση! δεν θα ξανα υπολογισω τιποτα ουτε γονιμες ουτε τεστ! ο συζυγος μου μπλοκαρει μονο στη σκεψη .. θα εχουμε επαφες3 φορες την εβδομαδα και οτι γινει!! το αποφασισα

Ναι να μην υπολογίζουμε άλλη φορά !!Αντε να αδιαθετησω να ηρεμήσω.εγω λέω να έχω επαφές όταν θα έχουμε όρεξη καθόλου προγραμμα


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Μόλις μπήκα στο site που σου έλεγα για να στείλω το link στη Μάντη και η τιμή είναι 89,5 ευρώ για τρεις μηνες!

@Μάντη σου έστειλα το link με π.μ. 

Αχ ειναι παρά πολύ καλή τιμή. Θα τον πεισω κ εγώ τον δικό μου κ θα τις παραγγείλω..

4 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Εμας, με σύσταση του γιατρού για καλό τιμή, μας είπαν 350 ευρώ, γυναικείες και αντρικές για τρεις μήνες. Στο Σκρουτζ τις έβρισκα γύρω στα 400. Βρήκα ένα γερμανικό online φαρμακείο (χωρίς να ξέρω γερμανικά) και μαζί με τα 20 ευρώ που ήταν τα έξοδα αποστολής μας πήγαν 196 ευρώ. Όπως βλέπεις μεγάλη διαφορά. 

Ναι τεραστεια!!όποτε παίρνεις κ Εσύ γυναικείες βιταμίνες?

2 ώρες πρίν, ellilaw είπε:

κοριτσακι μου μην στεναχωριεσεαι!!! ουτε εσυ @Nati85 θα περιμενουμε μαζι του χρονου ..εγω πηρα μια αποφαση! δεν θα ξανα υπολογισω τιποτα ουτε γονιμες ουτε τεστ! ο συζυγος μου μπλοκαρει μονο στη σκεψη .. θα εχουμε επαφες3 φορες την εβδομαδα και οτι γινει!! το αποφασισα

Καλυτερα ετσι !! Θα εισαι και πιο ήρεμη Και εσύ και ο άντρας σου..

5 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@Nati85 αχ βρε κοριτσι λυπαμαι..αφου τελείωσαν κ τα τεστ αστο χαλαρα τους επομενους μηνες κ οταν εισαστς έτοιμοι αν δεν εχετε συλλαβει ξαναγοραζεις!

ευχομαι να ειναι κ η τυχερη σας αυτη η φορα!!!σας ειπαν αν οφειλονται καπου αυτες οι αποβολες?

@ada32 δε πειραζει..τον αλλο μηνα με τη nati θα κανετς δυαδα!!!

 

Ναι κορίτσι μου ,χαλαρά τον άλλον μήνα..

6 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

τι υγρά;

μετά την ωορρηξία δεν τα ξαναείδες;

Είχα κ έχω ασπρα πηχτα υγρα...

  • Μου αρέσει 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα σαν να έχω πιο έντονα πονακια και φυσικά υγρά μύξα.. είναι πλέον τσεκαρισμενο έντονα πονακια υγρά μύξας..να είναι δυνατόν να μην τα είχα ξαναπαρατηρησει;να μην τα είχα ποτέ παίζει;τι άλλο μπορεί να είναι εκτός από εγκυμοσύνη;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Κορίτσια σήμερα σαν να έχω πιο έντονα πονακια και φυσικά υγρά μύξα.. είναι πλέον τσεκαρισμενο έντονα πονακια υγρά μύξας..να είναι δυνατόν να μην τα είχα ξαναπαρατηρησει;να μην τα είχα ποτέ παίζει;τι άλλο μπορεί να είναι εκτός από εγκυμοσύνη;

Ta εχεις ολη μερα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Κορίτσια σήμερα σαν να έχω πιο έντονα πονακια και φυσικά υγρά μύξα.. είναι πλέον τσεκαρισμενο έντονα πονακια υγρά μύξας..να είναι δυνατόν να μην τα είχα ξαναπαρατηρησει;να μην τα είχα ποτέ παίζει;τι άλλο μπορεί να είναι εκτός από εγκυμοσύνη;

Μαναρακι ποτε δεν περιμένεις??

Ποτε θα κανεις τεστ?? Πολύ καλα ειναι αυτα εμενα για εγκυμοσύνη μου ακούγονται!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Μαναρακι ποτε δεν περιμένεις??

Ποτε θα κανεις τεστ?? Πολύ καλα ειναι αυτα εμενα για εγκυμοσύνη μου ακούγονται!!!

19-21/12 δε ξέρω έλεγα να το εξαντλήσω κι αν δεν έρθει και στις 21 να κάνω...τι λες;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

19-21/12 δε ξέρω έλεγα να το εξαντλήσω κι αν δεν έρθει και στις 21 να κάνω...τι λες;

Αν αντέξεις τοσοοοο!!!! Αλλιως κανε ενα στις 19 μου φαίνονται πολυ καλα και τα υγρα και τα πονακια σε βλεπω για πάνω αυτο το μηνα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , ada32 είπε:

Αχ ειναι παρά πολύ καλή τιμή. Θα τον πεισω κ εγώ τον δικό μου κ θα τις παραγγείλω..

Ναι τεραστεια!!όποτε παίρνεις κ Εσύ γυναικείες βιταμίνες?

 

Ένα τρίμηνο τις πήραμε μονο. Μετά δεν ήθελε ο άντρας μου άλλο, γιατι τον ενοχλούσαν στο νεφρό του, που έχει μια ευαισθησία. Και εφόσον θέμα με το σπέρμα δεν υπήρχε, το αφήσαμε. Δεν πήρα ούτε εγώ αλλες. Στις γυναίκες δεν μπορεί εύκολα να φανεί η επίδραση τους αν υπάρχει. Πάντως εκείνο το τρίμηνο τα μαλλιά μου μακραιναν σαν τρελά και η βαφή έπιανε με δυσκολία. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Ungry girl είπε:

Αν αντέξεις τοσοοοο!!!! Αλλιως κανε ενα στις 19 μου φαίνονται πολυ καλα και τα υγρα και τα πονακια σε βλεπω για πάνω αυτο το μηνα!!!

Να κάνω αν είναι στις 19.Το express;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, modena είπε:

Τι καλά!!!! Καλά να περάσετε με τα ζουζουνακια!!!

@Ungry girl και εγώ ανυπομονώ! Καρδούλα πότε ακούμε ξέρετε?

Ναι μωρε τα γλυκουλια ολα χορευανε οσο μπορουσαν κ ειπαν ποιηματακια οσα μπορεσαν...ο δικος μου ντραπηκε δεν το ειπε...δεν πειραζει ειναι μικρος μολις 3

πρίν από 22 λεπτά , Ungry girl είπε:

Αν αντέξεις τοσοοοο!!!! Αλλιως κανε ενα στις 19 μου φαίνονται πολυ καλα και τα υγρα και τα πονακια σε βλεπω για πάνω αυτο το μηνα!!!

Ναι κανε ενα να μου πεις κ μενα αν εχω κατι να περιμενω...μακαρι οσες περιμενουμε αυτον τον μηνα ν μην μας ερθει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...