Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλησπερα κοριτσιααα μου!! Τι κάνετε????

@Nati85 μου καταλαβαίνω την απογοήτευση που σε πιάνει οχι μονο εσενα ολες μας και εμενα εχω φρικάρει μετα απο ολο αυτο!!  Υπομονή που θα παει υα τα καταφέρουμε και εμεις!!! @modena ποτε θα επαναλάβεις χοριακη? Θα επαναλάβεις η θα πας κατευθείαν για υπέρηχο??? Να δουμε ποσες κουκιδιτσες μια η δυο ααχαχα! @Dimitr@17 πολυ καλα τα ακουω ολαααα!! Εγω ακομα περιμενω ποναει πολυ το στηθος μου και σποραδικά η κοιλια μου!!! Αλλα εκτος απο κατι καφε στο σκούπισμα αρεα και που αιμα δεν εχω δει περιμένω τη δευτερα με αγωνία!!! 

Μου είπε να πάω να τον βρω στο τέλος της εβδομάδας για υπέρηχο. Δεν θέλει να την επαναλάβω λέει.

πρίν από 17 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Κ πολυ καλα κανεις...δεν πρεπει να χαλας την διαθεση σου...οποτε γιορτες κανονικα δουλευετε κ. Εσεις..

Ναι κανονικά! Εγώ πήρα άδεια 3-4 μέρες βέβαια για τα Χριστούγεννα αλλά Πρωτοχρονιά θα δουλεύω κανονικά.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , modena είπε:

Μου είπε να πάω να τον βρω στο τέλος της εβδομάδας για υπέρηχο. Δεν θέλει να την επαναλάβω λέει.

Ναι κανονικά! Εγώ πήρα άδεια 3-4 μέρες βέβαια για τα Χριστούγεννα αλλά Πρωτοχρονιά θα δουλεύω κανονικά.

Αντε ωραιααα μπράβο να δουμε τι θα πει ο γιατρουκος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, alina80 είπε:

@modena Συγχαρητήρια κορίτσι! Και τι ωραίο νούμερο! Πώς νιωθεις; Συμπτώματα είχες; Όποτε θέλεις πες μας τη συνταγή σου!

Ποια κάνει τεστ/ χοριακή αύριο; 

@Μαρθα Κ μου εσύ πώς είσαι;

Καλά αγάπη μου όλα σούπερ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , modena είπε:

Μου είπε να πάω να τον βρω στο τέλος της εβδομάδας για υπέρηχο. Δεν θέλει να την επαναλάβω λέει.

Ναι κανονικά! Εγώ πήρα άδεια 3-4 μέρες βέβαια για τα Χριστούγεννα αλλά Πρωτοχρονιά θα δουλεύω κανονικά.

Τελειαααα....

Σας αφηνω να παω στον παιδικο σταθμο που ειναι το βαφτηστηρι μου θα πει ποιηματακι λογω των ημερων το γλυκουλι μου....!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Τελειαααα....

Σας αφηνω να παω στον παιδικο σταθμο που ειναι το βαφτηστηρι μου θα πει ποιηματακι λογω των ημερων το γλυκουλι μου....!!!!

Τι καλά!!!! Καλά να περάσετε με τα ζουζουνακια!!!

@Ungry girl και εγώ ανυπομονώ! Καρδούλα πότε ακούμε ξέρετε?


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , modena είπε:

Τι καλά!!!! Καλά να περάσετε με τα ζουζουνακια!!!

@Ungry girl και εγώ ανυπομονώ! Καρδούλα πότε ακούμε ξέρετε?

Δεν ξερω κοριτσι μου!! Νομιζω αποτι εχω ακουσει εδω πανω απο 1500 χοριακη αλλα να μη λεω βλακειες να μας πουν τα κορίτσια

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

@xristina55 καλωσήρθες και μακάρι να σου φέρουμε τύχη! Ποια ημερομηνία περιμένεις να αδιαθετησεις (ας μην έρθει αυτή τη φορά)? Για να σε βάλει η @caramel_83 στον πίνακα για εξτρα γούρι! Σε πολλές έχει πάει καλά ο μήνας! 

Kido μου 19 περιμενω βαση κυκλου αλλα αν ειχα δικιο για την ωορηξια παμε για 21 ,για τεστ ομως θα περιμενω να παρει λιγο μπρος αν ειμαι τελικα...γιατι με τις βιοχημικες ειμαστε πολυ καλες φιλες! Περσυ τα χριστουγεννα την πατησα ,το πρωι βγηκε θετικο κ το ανακοινωσα  με χαρα στους γονεις μας στο τραπεζι ( 2η εγκυμοσυνη ημουν αμαθη ακομα ) 

Κ το βραδυ παρε τη βιοχημικη κ μου χαλασαν ολες οι γιορτες ! Γι αυτο φετος υπομονη ,δευτερα θα ξεκινησω κ τις αντιπηκτικες οποτε απο φαρμακα θα ειμαι καλυμενη οτι κ αν γινει

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Δεν ξερω κοριτσι μου!! Νομιζω αποτι εχω ακουσει εδω πανω απο 1500 χοριακη αλλα να μη λεω βλακειες να μας πουν τα κορίτσια

Πανω απο 1500 χοριακη βλεπεις σακο στον υπερηχο κ για καρδουλα υπομονη μεχρι την 6η εβδομαδα μινιμουμ που η χοριακη ειναι περιπου πανω απο 10000 αλλα δεν χρειαζεται να μετρας πια εκτος κ αν θελησει ο γιατρος για καποιο λογο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , modena είπε:

Τι καλά!!!! Καλά να περάσετε με τα ζουζουνακια!!!

@Ungry girl και εγώ ανυπομονώ! Καρδούλα πότε ακούμε ξέρετε?

καρδουλα θα ακουσεις οταν εισαι γυρω 6,5 εβδομαδες μετρωντας απο την πρωτξ μερα της τελευταιας  περιοδου σου. δηλαδη η χοριακη να ειναι κοντα στις 10.000 περιπου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Πόσο τις είχατε παρει στο εξωτερικο; στο skroutz το 1 κουτί για 1 μήνα κάνει 69 ρυρω

Εμας, με σύσταση του γιατρού για καλό τιμή, μας είπαν 350 ευρώ, γυναικείες και αντρικές για τρεις μήνες. Στο Σκρουτζ τις έβρισκα γύρω στα 400. Βρήκα ένα γερμανικό online φαρμακείο (χωρίς να ξέρω γερμανικά) και μαζί με τα 20 ευρώ που ήταν τα έξοδα αποστολής μας πήγαν 196 ευρώ. Όπως βλέπεις μεγάλη διαφορά. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, modena είπε:

Έχουμε ακόμη ψωμί δηλαδή. Άρα τον υπέρηχο μάλλον για τον σάκο θέλει να τον κάνει υποθέτω.

ναι θελει να δει βασικα αν ειναι ενδομητριο κ αν ο σακος εχει εμβρυικα στοιχεια κ να σου δωσει τις βιταμινες σου κ γενικα συμβουλες. μην ανησυχεις ολα καλα με τετοια χοριακη δεν εχεις να φοβασαι τιποτα. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Πόσο τις είχατε παρει στο εξωτερικο; στο skroutz το 1 κουτί για 1 μήνα κάνει 69 ρυρω

Μόλις μπήκα στο site που σου έλεγα για να στείλω το link στη Μάντη και η τιμή είναι 89,5 ευρώ για τρεις μηνες!

@Μάντη σου έστειλα το link με π.μ. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , modena είπε:

Έχουμε ακόμη ψωμί δηλαδή. Άρα τον υπέρηχο μάλλον για τον σάκο θέλει να τον κάνει υποθέτω.

Ο πρωτος υπερηχος γινεται ουσιαστικα για την επιβεβαιωση της εγκυμοσυνης κ φυσικα αν ειναι ενδομητριο

Αναλογα με την εβδομαδα που βρισκεσαι βλεπουν κ καποια εμβρυικα στοιχεια κ αν ολα βαινουν φυσιολογικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...