Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

Ναι ειχα!

τι υγρά;

πρίν από 7 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

αυτα τα εχω δυο μερες μονο το πρωι.

και τα ειχα 3 μερες ολη μερα που εγινε και η ωορρηξιας. (15η 16η 17η)

και μακρι να μην σου ερθει! παει γουρικα ο δεκεμβρης!

μετά την ωορρηξία δεν τα ξαναείδες;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 18 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Τι δουλεια κανεις αν επθτρεπεται?

Δουλεύω στην υποστήριξη πελατών σε μια ιστοσελίδα οπότε δουλεύουμε πάντα γιατί είμαστε ανοιχτά όλο το 24ωρο. Ασχέτως γιορτών και αργιών. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , modena είπε:

Δουλεύω στην υποστήριξη πελατών σε μια ιστοσελίδα οπότε δουλεύουμε πάντα γιατί είμαστε ανοιχτά όλο το 24ωρο. Ασχέτως γιορτών και αργιών. 

Ωωωω αυτο ειναι βαρυ να δουλευετε ολες τις μερες...τουλαχιστον δεν εισαι ορθια που βοηθαει τωρα που εισαι εγκυος

πρίν από 4 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

τα ξνα ειδα σημερα χθες προχθες 3 μερες μετα την ωορρηξια

Εγω νομιζω οτι ειναι καλο...ειναι συμπτωμα...ποτε περιμενεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

 

Εγω νομιζω οτι ειναι καλο...ειναι συμπτωμα...ποτε περιμενεις?

26-28 του μηνος...αν καταλαβα σωστα τη ωορρηξια (γιατι ειπαμε μπερδευτικα λιγακι) οποτε νομιζω ειναι νωρις ακομη!! εκτοσ αν επεσα τοσο εξω και ερθει και νωριτερα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

26-28 του μηνος...αν καταλαβα σωστα τη ωορρηξια (γιατι ειπαμε μπερδευτικα λιγακι) οποτε νομιζω ειναι νωρις ακομη!! εκτοσ αν επεσα τοσο εξω και ερθει και νωριτερα....

Κ εγω μετα την ωορηξια ξεκινησα κ.ειχα υγρα μεχρι κ σημερα κ ειναι νΑ μου ερθει σε 2μερες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Κ εγω μετα την ωορηξια ξεκινησα κ.ειχα υγρα μεχρι κ σημερα κ ειναι νΑ μου ερθει σε 2μερες

αντε μακαρι τελικα να ειναι καλο σημαδι!!! ευχομαι να μην σου ερθει!!!!!!

ξεκινησαν και σενα διαφανα και κολλωδες και μετα εξελιχθηκαν σε ασπρα και πηχτα? 

γιατι και μενα τουσ προηγουμενουσ μηνες συνηθως αλλλαζαν μορφη. περιμενω να δω αν θα αλλαξουν αυτο τον μηνα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ωωωω αυτο ειναι βαρυ να δουλευετε ολες τις μερες...τουλαχιστον δεν εισαι ορθια που βοηθαει τωρα που εισαι εγκυος

Εγω νομιζω οτι ειναι καλο...ειναι συμπτωμα...ποτε περιμενεις?

Έχουμε ένα ρεπό την εβδομάδα αλλά ευτυχώς τα νυχτερινά δεν τα κάνουν ολοι. Εγώ δεν κάνω για παράδειγμα.

Δεν έχει ορθοστασια ευτυχώς, έχει αρκετό στρες ομως γιατί ακούς το πρόβλημα του ενός και του άλλου που συνήθως δεν το λέει με τον πιο ευγενικό τρόπο...

Εγω απάθεια τις τελευταίες μέρες βέβαια! Χαχαχα Σαν να το ήξερα!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

αντε μακαρι τελικα να ειναι καλο σημαδι!!! ευχομαι να μην σου ερθει!!!!!!

ξεκινησαν και σενα διαφανα και κολλωδες και μετα εξελιχθηκαν σε ασπρα και πηχτα? 

γιατι και μενα τουσ προηγουμενουσ μηνες συνηθως αλλλαζαν μορφη. περιμενω να δω αν θα αλλαξουν αυτο τον μηνα

Νομιζω οτι απο την αρχη ηταν ασπρα πηχτα...δεν τα εχω καθε μερα ομως η ολη την μερα..

Link to comment
Share on other sites

@ada32 μπράβο καλά εκανες και ψώνισες! Τον επόμενο μήνα θα δω τι θα κάνω αν δεν έχω και όρεξη που μαλλον αυτό θα γίνει δεν με βλεπω ούτε σεξ να κάνω.εχει γίνει καταναγκαστικό και δεν τρελένομαι κιόλας.σου ευχομαι καλη επιτυχία και σύντομα θα μείνεις και πάλι εγκυουλα!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , modena είπε:

Έχουμε ένα ρεπό την εβδομάδα αλλά ευτυχώς τα νυχτερινά δεν τα κάνουν ολοι. Εγώ δεν κάνω για παράδειγμα.

Δεν έχει ορθοστασια ευτυχώς, έχει αρκετό στρες ομως γιατί ακούς το πρόβλημα του ενός και του άλλου που συνήθως δεν το λέει με τον πιο ευγενικό τρόπο...

Εγω απάθεια τις τελευταίες μέρες βέβαια! Χαχαχα Σαν να το ήξερα!

Κ πολυ καλα κανεις...δεν πρεπει να χαλας την διαθεση σου...οποτε γιορτες κανονικα δουλευετε κ. Εσεις..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Νομιζω οτι απο την αρχη ηταν ασπρα πηχτα...δεν τα εχω καθε μερα ομως η ολη την μερα..

αντε να δουμε λοιπον!! εσενα εφτασαν οι μερες σου τελειωνει η αγωνια!!  εμενα τωρα ξεκιναει σιγα σιγα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσιααα μου!! Τι κάνετε????

@Nati85 μου καταλαβαίνω την απογοήτευση που σε πιάνει οχι μονο εσενα ολες μας και εμενα εχω φρικάρει μετα απο ολο αυτο!!  Υπομονή που θα παει υα τα καταφέρουμε και εμεις!!! @modena ποτε θα επαναλάβεις χοριακη? Θα επαναλάβεις η θα πας κατευθείαν για υπέρηχο??? Να δουμε ποσες κουκιδιτσες μια η δυο ααχαχα! @Dimitr@17 πολυ καλα τα ακουω ολαααα!! Εγω ακομα περιμενω ποναει πολυ το στηθος μου και σποραδικά η κοιλια μου!!! Αλλα εκτος απο κατι καφε στο σκούπισμα αρεα και που αιμα δεν εχω δει περιμένω τη δευτερα με αγωνία!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

αντε να δουμε λοιπον!! εσενα εφτασαν οι μερες σου τελειωνει η αγωνια!!  εμενα τωρα ξεκιναει σιγα σιγα....

Ναι εφτασε να δω το αποτελεσμα...αλλα κ εγω ημουξ στην θεση σου πριν 2βδομαδες...προαπαθησε να σκεφτεσαι θετικα αλλα παραλληλα να μην το σκεφτεσαι..,χαχα

πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλησπερα κοριτσιααα μου!! Τι κάνετε????

@Nati85 μου καταλαβαίνω την απογοήτευση που σε πιάνει οχι μονο εσενα ολες μας και εμενα εχω φρικάρει μετα απο ολο αυτο!!  Υπομονή που θα παει υα τα καταφέρουμε και εμεις!!! @modena ποτε θα επαναλάβεις χοριακη? Θα επαναλάβεις η θα πας κατευθείαν για υπέρηχο??? Να δουμε ποσες κουκιδιτσες μια η δυο ααχαχα! @Dimitr@17 πολυ καλα τα ακουω ολαααα!! Εγω ακομα περιμενω ποναει πολυ το στηθος μου και σποραδικά η κοιλια μου!!! Αλλα εκτος απο κατι καφε στο σκούπισμα αρεα και που αιμα δεν εχω δει περιμένω τη δευτερα με αγωνία!!! 

Θα δειξει την δευτερα....κοντα ειναι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Nati85 αχ βρε κοριτσι λυπαμαι..αφου τελείωσαν κ τα τεστ αστο χαλαρα τους επομενους μηνες κ οταν εισαστς έτοιμοι αν δεν εχετε συλλαβει ξαναγοραζεις!

2 ώρες πρίν, xristina55 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα ,σας διαβαζω αρκετες μερες κ χαιρομαι πολυ για ολες τις κοπελες με θετικα αποτελεσματα κ ευχομαι αλλα τοσα μεσα στις γιορτες!συμμεριζομαι κ εγω την αγωνια σας απολυτα... η ιστορια μου ειναι αρκετα γνωστη ,εχω 5 αποτυχημενες εγκυμοσυνες στο ιστορικο μου αλλα σε καμια δεν καταφεραμε να συλλαβουμε ανθρωπο ,με τον αντρα μου εχουμε την ταση να δημιουργουμε νεα ειδη :-)

Αυτο το μηνα υποτιθεται θα ξεκινουσαμε προσπαθειες για το αλιεν 6 (συγνωμη που το διακωμωδω αλλα ειναι ο μονος τροπος για να μη με παρει απο κατω)

Αλλα ο αντρας μου επαθε κοκομπλοκο κ δεν μπορουσε να λειτουργησει καθολου!για καλη μου τυχη ομως επειδη οταν εχω ωορηξια εχω απιστευτους πονους ,την 17η μερα που τους ενιωσα του ειπα οτι τελειωσαν οι γονιμες μπας κ ηρεμησει κ ειχαμε μια κ μοναδικη επαφη...ειμαι κ εγω σε αναμονη λοιπον κ εχω ξεκινησει κορτιζονη εδω κ 1 εβδομαδα λογω ιστορικου κ οτι ειναι να γινει θα γινει..

Συγνωμη που εισεβαλα ετσι στην παρεα σας αλλα νιωθουμε οτι εχουμε πολλα κοινα κ θα ηθελα να μοιραστω κ γω μαζι σας τις σκεψεις μας

Καλη επιτυχια σε ολες κ ευχομαι να κλεισει η χρονια με τον καλυτερο τροπο!

ευχομαι να ειναι κ η τυχερη σας αυτη η φορα!!!σας ειπαν αν οφειλονται καπου αυτες οι αποβολες?

@ada32 δε πειραζει..τον αλλο μηνα με τη nati θα κανετς δυαδα!!!

 

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...