Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Εμείς δεν είχαμε θέμα με το σπέρμα. Βοηθητικά τις πήραμε. Δεν ξανακαναμε μετά σπερμοδιάγραμμα. Ο γιατρός μας είχε πει ότι βοηθούν πολύ το σπέρμα. Αλλά θέλει τουλάχιστον ένα τρίμηνο για να επιδράσουν. Είναι δύο την ημέρα, μετά το φαγητό. Θα σου στείλω π.μ. το site. Έκαναν καν δύο βδομάδες να έρθουν αλλά γλιτώσαμε 200 ευρώ. 

είναι τόσο ακριβές ε;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Εμείς δεν είχαμε θέμα με το σπέρμα. Βοηθητικά τις πήραμε. Δεν ξανακαναμε μετά σπερμοδιάγραμμα. Ο γιατρός μας είχε πει ότι βοηθούν πολύ το σπέρμα. Αλλά θέλει τουλάχιστον ένα τρίμηνο για να επιδράσουν. Είναι δύο την ημέρα, μετά το φαγητό. Θα σου στείλω π.μ. το site. Έκαναν καν δύο βδομάδες να έρθουν αλλά γλιτώσαμε 200 ευρώ. 

Ευχαριστώ! Η αληθεια ειναι πανάκριβες!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , ada32 είπε:

Σε μένα ,αν το κάνουμε νύχτα ,το πρωί δεν στάζει κατι... Πολυ σπάνια αν Έχουμε κάνει σεξ 3-4 τα ξημερώματα  πχ κ σηκωθώ  9-10..Αλλά συνήθως τις μέρες της ωορηξιας δεν βγαίνει τίποτα εκτος αν σηκωθώ απο το κρεβάτι στο μισάωρο ξ κατευθείαν.

τι να πω δε ξερω...ισως ειναι αναλογα στον οργανισμο....στους προηγουμενους μηνες παντως την μερα που ειχα τα περισσοτερα υγρα γινοταν και η ωορρηξια μου...αυτο τον μηνα δε καταλαβα ποτε εγινε γτ ειχα 3 μερες ο ιδιο πολλα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

κι εγώ κυκλο από 29-35 έχω!τι υγρά έχεις;

ωορρηξια πιστευω εκανα 16-17ημερα που ειχα και τους πιο εντονους πονους. 19η και 20η μερα που ειμαι σημερα οταν ξυπναω το πρωι εχω υγρα πολλα που ειναι κολλωδες και διαφανες δλδ ιδια με της ωορρηξιας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , Δήμητρα1988 είπε:

ωορρηξια πιστευω εκανα 16-17ημερα που ειχα και τους πιο εντονους πονους. 19η και 20η μερα που ειμαι σημερα οταν ξυπναω το πρωι εχω υγρα πολλα που ειναι κολλωδες και διαφανες δλδ ιδια με της ωορρηξιας.

Τα υγρα μπορουν να σε μπερδεψουν!!! καποια στιγμη ειχα διαβασει σε ενα σαιτ οτι αν γινει συλληψη τα υγρα ειναι σαν της ωορρηξιας και οσο περνανε οι μερες γινονται πιο πηχτα... σου ευχομαι να ειναι αυτος ο λογος

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου...σχολασα κ μπηκα να σας διαβασω .... @ada32 μην στεναχωριεσαι...τον επομενο μηνα θα εισαι πιο τυχερη ... @ntemiiiiii  εσυ πως εισαι σημερα απο συμπτωματα?και @noni90 ? @modena συγχαρητηρια κοριτσι μου ολα καλα να σου πανε ευχομαι...η @Farmakotriftena που ειναι ρε παιδια???

Οσο για εμενα σημερα το πρωι ενω κοιμομουν ενιωσα ενα πονο οξυ αφου ξυπνησα κ λεω παει θα αδιαθετησω αλλα τιποτα... αυριο δουλευω εσεις?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

ωορρηξια πιστευω εκανα 16-17ημερα που ειχα και τους πιο εντονους πονους. 19η και 20η μερα που ειμαι σημερα οταν ξυπναω το πρωι εχω υγρα πολλα που ειναι κολλωδες και διαφανες δλδ ιδια με της ωορρηξιας.

πόσες μέρες τα υγρά αυτά; εγώ τα εχω ακόμη τα υγρά αυτά και σε 3 μέρες δεν περιμένω περίοδο!!

πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...σχολασα κ μπηκα να σας διαβασω .... @ada32 μην στεναχωριεσαι...τον επομενο μηνα θα εισαι πιο τυχερη ... @ntemiiiiii  εσυ πως εισαι σημερα απο συμπτωματα?και @noni90 ? @modena συγχαρητηρια κοριτσι μου ολα καλα να σου πανε ευχομαι...η @Farmakotriftena που ειναι ρε παιδια???

Οσο για εμενα σημερα το πρωι ενω κοιμομουν ενιωσα ενα πονο οξυ αφου ξυπνησα κ λεω παει θα αδιαθετησω αλλα τιποτα... αυριο δουλευω εσεις?

Συνονόματη δέκατα και πονάκια,,,υγρά είδα χτες πάλι σήμερα ακόμη όχι,,,,θα δείξει....


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , WannaBeMother είπε:

Τα υγρα μπορουν να σε μπερδεψουν!!! καποια στιγμη ειχα διαβασει σε ενα σαιτ οτι αν γινει συλληψη τα υγρα ειναι σαν της ωορρηξιας και οσο περνανε οι μερες γινονται πιο πηχτα... σου ευχομαι να ειναι αυτος ο λογος

αληθεια??? μακαριιιιιιιιιιιιι!!!! θα το μαθουμε τελος του χρονου!!! θα περιμενω μεχρι 29 του μηνος να περασει και η 34η μερα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλησπερα κοριτσια μου...σχολασα κ μπηκα να σας διαβασω .... @ada32 μην στεναχωριεσαι...τον επομενο μηνα θα εισαι πιο τυχερη ... @ntemiiiiii  εσυ πως εισαι σημερα απο συμπτωματα?και @noni90 ? @modena συγχαρητηρια κοριτσι μου ολα καλα να σου πανε ευχομαι...η @Farmakotriftena που ειναι ρε παιδια???

Οσο για εμενα σημερα το πρωι ενω κοιμομουν ενιωσα ενα πονο οξυ αφου ξυπνησα κ λεω παει θα αδιαθετησω αλλα τιποτα... αυριο δουλευω εσεις?

Σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Και εγώ δουλεύω αύριο ναι! :-(


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

πόσες μέρες τα υγρά αυτά; εγώ τα εχω ακόμη τα υγρά αυτά και σε 3 μέρες δεν περιμένω περίοδο!!

Συνονόματη δέκατα και πονάκια,,,υγρά είδα χτες πάλι σήμερα ακόμη όχι,,,,θα δείξει....

Εγω δεν μετραω θερμοκρασια αν κ αυτες τις μερες ζεσταινομαι περισσοτερο..εγω εχω κ σημερα υγρα....τα κλασικα...ασπρα πηχτα οχι πολλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Εύχομαι αυτή τη φορά να είναι!!

Θα δούμε....

κι εγώ κυκλο από 29-35 έχω!τι υγρά έχεις;

Δεν πειράζει!Τον επόμενο μήνα με καλό!!!!Είχες υγρά εσύ νομίζω ε;πηχτά;

Ναι ειχα!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

πόσες μέρες τα υγρά αυτά; εγώ τα εχω ακόμη τα υγρά αυτά και σε 3 μέρες δεν περιμένω περίοδο!!

αυτα τα εχω δυο μερες μονο το πρωι.

και τα ειχα 3 μερες ολη μερα που εγινε και η ωορρηξιας. (15η 16η 17η) συνολο 6 μερες 

και μακρι να μην σου ερθει! παει γουρικα ο δεκεμβρης!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , alina80 είπε:

Εμείς δεν είχαμε θέμα με το σπέρμα. Βοηθητικά τις πήραμε. Δεν ξανακαναμε μετά σπερμοδιάγραμμα. Ο γιατρός μας είχε πει ότι βοηθούν πολύ το σπέρμα. Αλλά θέλει τουλάχιστον ένα τρίμηνο για να επιδράσουν. Είναι δύο την ημέρα, μετά το φαγητό. Θα σου στείλω π.μ. το site. Έκαναν καν δύο βδομάδες να έρθουν αλλά γλιτώσαμε 200 ευρώ. 

Πόσο τις είχατε παρει στο εξωτερικο; στο skroutz το 1 κουτί για 1 μήνα κάνει 69 ρυρω


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...