Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , Τονι@ είπε:

Απ ότι ξέρω υπάρχει οξύς πόνος και κυρίως αφύσικο μεγαλη χοριακη.  Επίσης συνήθως υπάρχει και αίμα.  Μην σκέφτεσαι τέτοια σενάρια.  Το έχω ξαναπεί.  Αν σε κάθε φάση της εγκυμοσύνης σκέφτεσαι τι μπορεί να πάει στραβά θα τρελαθείς από το άγχος και δεν θα το χαρείς και θα φορτώσεις και το μωράκι σου με άγχος επίσης. .. έχεις δίκιο που αγωνιας αλλά να σκέφτεσαι το καλύτερο σενάριο. 

Δίκιο έχεις.  Πριν πάλι τραγουδαγα και μου έδωσε σημάδι ότι είναι καλά.... Πρώτη φορά σήμερα πολλά υγρά κατάλευκα.... Το αγαπώ το μικρουλακι μου...... Μόλις θα πηγαίνει να με πιάσει άγχος θα τραγουδάω....

πρίν από 55 λεπτά , modena είπε:

Ευχαριστώ! Ναι θα προσπαθήσω να μην με φάει η αγωνία. Χαχαχα 

@Δήμητρα1988 σε ευχαριστώ πολύ!! Όλες μας ευχομαι μέσα στο 18.

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Και εγώ ψάχνω το γιατρό μου σήμερα να δώσει δύο κατευθύνσεις αλλά μάλλον είναι κλειστα. :roll: Καλά το κάνεις! Κ μένα μου το πε μια κοπέλα απο τη δουλειά χτες! Χαχα τυχαίο?

Μπορεί να είναι χαμηλή για να φανεί στο τεστ. Μην σκέφτεσαι αρνητικά. Κ εγώ αυτό σκεφτόμουν. Έλεγα ότι επειδή το ήθελα το έβλεπα. Σε λιγάκι ευχομαι να ακούσουμε τα ευχάριστα!! Να μπεις να μας πεις! 

 

Θα κάνουμε καραμπαμ. Άσε που με έχουν πάρει τηλέφωνο όλοι λες και το νιώθουν. Δεν το έχω πει ακόμα. Από σήμερα στους πολύ κοντινούς. Μόνο.... 

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλημεραααα κορίτσια μου! Συγχαρητήρια στις κοπελες με τα θετικα τεστακιααα! Να σας παν ολα σουπερ! 

Αγαπες μ έχετε παρει ποτε τις βιταμινες profertil μας τις σύστησε ο ουρολογος!

κοριτσι μου ειναι οι καλητερες που υπαρχουν αυτες οι βιταμινες κανουν δουλεια καλη βεβαια ειναι κ πανακριβες δεν ξερω αν τις βρεις απο ξενο site. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Έχω ήδη κάποια προεόρτια και έπεσε η θερμοκρασία μου.ωραιο ήταν το ονειρο έστω για τις λίγες στιγμές που μπορει να το πίστεψα!!

Κρίμα βρε κορίτσι μου. ..


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Μάντη είπε:

Καλημεραααα κορίτσια μου! Συγχαρητήρια στις κοπελες με τα θετικα τεστακιααα! Να σας παν ολα σουπερ! 

Αγαπες μ έχετε παρει ποτε τις βιταμινες profertil μας τις σύστησε ο ουρολογος!

Τις έχουμε πάρει εμείς (και εγώ) για ένα τριμηνο. Είναι αρκετά ακριβές αλλά τις πιστεύουν οι περισσότεροι γιατροί. Τις αντρικές ειδικά. Εγώ τις είχα παραγγείλει από ένα γερμανικό σάιτ και είχα γλιτώσει αρκετά λεφτά. Αν θέλεις σου το στέλνω. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Αα ολόκληρο παιδάκι! ! Να σου ζήσει!! Ναι τώρα που το λες εχθές είδα που είπες ότι εχουν περάσει τόσα χρόνια .

Ναι...

πρίν από 19 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Έχω ήδη κάποια προεόρτια και έπεσε η θερμοκρασία μου.ωραιο ήταν το ονειρο έστω για τις λίγες στιγμές που μπορει να το πίστεψα!!

Πότε περιμένεις;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , ntemiiiiii είπε:

Ναι...

Πότε περιμένεις;

Νομιζω σήμερα περιμενω η αύριο.συμφωνα με το τεστ ωορρηξιας και τον υπέρηχο σε συνδυασμό το πιο πιθανό σήμερα.πολυ στεναχωρήθηκα αλλά το ήξερα ότι δεν ήμουν το ένιωθα.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Νομιζω σήμερα περιμενω η αύριο.συμφωνα με το τεστ ωορρηξιας και τον υπέρηχο σε συνδυασμό το πιο πιθανό σήμερα.πολυ στεναχωρήθηκα αλλά το ήξερα ότι δεν ήμουν το ένιωθα.

τι σου ηρθε αιμα? η μονο απο την θερμοκρασια το συμπερανες? 

1 hour ago, Δήμητρα1988 είπε:

κοριτσια ερωτηση! ( σας εχω πριξει με τα υγρα μου σορρυ αλλα πρωτη φορα μου συμβαινει και παραξενευομαι...)

σας εχω πει οτι 4 μερες εχω παρα πολλα υγρα ωορρηξιας και ειχα και σημερα το πρωι....

εχθες προσεξα οτι ειχα τοσο πολλα υγρα το πρωι μονο και ολη μερα μετα τπτ οποτε πιστευω και σημερα ετσι θα παει...υπαρχει περιπτωση αυτα τα υγρα να ειναι απο την επαφη??? συνηθως η επαφες μας ειναι το βραδυ και στα π[ρωτα πρωινα ουρα γινετε χαμος!!! σταζουν και κρεμονται (σορρυ κιολας) πααααρα πολλα. οποτε σκευτομαι μηπως ειναι τελικα απο την πιεση του κολπου και βγαινουν μεχρι το πρωι σιγα σιγα....λεω εγω τωρα μηπως....

εχθες εβαλα θερμομετρο και ειχα 37 επειδι γενικα πρακολουθω την θερμοκρασια μου τους τελευταιουσ 3 μηνες ειμαι σιγουρη οτι εγινε η ωορρηξια μου

 ποτε περιμενεις περιοδο? με μπερδεψες!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κρίμα βρε κορίτσι μου. ..

Ήμουν μια φορά τυχερή μην είμαι κι άλλη ειπαμε!!τελοσπαντων νομιζω δεν θα ασχοληθώ άλλη φορά με γόνιμες κουράστηκα οποτε έρθει αν έρθει.

Just now, linaa είπε:

τι σου ηρθε αιμα? η μονο απο την θερμοκρασια το συμπερανες? 

Όχι είδα λίγα μπεζ πηχτά υγρά τα έχω πάντα πριν έρθει η περιοδος και ξεπρηστηκε από χθες εντελώς το στήθος μου.οποτε σίγουρα έρχεται σε λίγες ώρες.

  • Λυπημένη/-ος 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Ήμουν μια φορά τυχερή μην είμαι κι άλλη ειπαμε!!τελοσπαντων νομιζω δεν θα ασχοληθώ άλλη φορά με γόνιμες κουράστηκα οποτε έρθει αν έρθει.

Όχι είδα λίγα μπεζ πηχτά υγρά τα έχω πάντα πριν έρθει η περιοδος και ξεπρηστηκε από χθες εντελώς το στήθος μου.οποτε σίγουρα έρχεται σε λίγες ώρες.

κριμα βρε νατι κ ημουν σιγουρη! εεε δεν χρειαζετε να πιεζεσε αλλα οκ μην σταματησεις αφου εχεις τα τεστακια ολες εδω ειμαστε για να σπρωχνουμε λιγο η μια την αλλη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

 

 ποτε περιμενεις περιοδο? με μπερδεψες!

26με 28/12 αν καταλαβα σωστα ωορρηξια! 

απο την 11η ξεκινησαν σιγα σιγα τα υγρα ωορρηξιας...απο την 15η μερα μεχρι και 18η ειχα συνεχεια πολλα υγρα (παρα πολλα) ολη μερα. εχθεσ και σημερα(19η κ 20η μερα) εχω πολλα μονο στα πρωτα πρωινα ουρα κα ιμεχρι το βραδυ τπτ. 

και αναρωτιεμαι τι μπορει να ειναι αυτα τα υγρα γιατι απο τη στιγμη που ανεβασα θερμοκρασια εχε γινει ωορρηξια 100%  υπαρχει περιπτωση να ειναι απο τισ επαφες?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

κριμα βρε νατι κ ημουν σιγουρη! εεε δεν χρειαζετε να πιεζεσε αλλα οκ μην σταματησεις αφου εχεις τα τεστακια ολες εδω ειμαστε για να σπρωχνουμε λιγο η μια την αλλη! 

Δεν έχω αλλά τεστακια και δεν θα παραγγείλω για την επόμενη φορά Λινά μου.οταν μας έρχεται η όρεξη θα έχουμε επαφές και όταν μας βγει.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

26με 28/12 αν καταλαβα σωστα ωορρηξια! 

απο την 11η ξεκινησαν σιγα σιγα τα υγρα ωορρηξιας...απο την 15η μερα μεχρι και 18η ειχα συνεχεια πολλα υγρα (παρα πολλα) ολη μερα. εχθεσ και σημερα(19η κ 20η μερα) εχω πολλα μονο στα πρωτα πρωινα ουρα κα ιμεχρι το βραδυ τπτ. 

και αναρωτιεμαι τι μπορει να ειναι αυτα τα υγρα γιατι απο τη στιγμη που ανεβασα θερμοκρασια εχε γινει ωορρηξια 100%  υπαρχει περιπτωση να ειναι απο τισ επαφες?? 

μετα την ωορηξια δυο τρεις μερες εμφανιζονται υγρα παντα στο εσωρουχο καμια φορα φαινονται κ ασπρα σαν αλοιφη στο σκουπισμα εμφανιζονται πιο διαφανα. 

πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

Δεν έχω αλλά τεστακια και δεν θα παραγγείλω για την επόμενη φορά Λινά μου.οταν μας έρχεται η όρεξη θα έχουμε επαφές και όταν μας βγει.

ε ξεκουρασου τοτε κ απλα απολαυσε επαφες για ενα διαστημα! ετσι κ αλλιως πλεον ξερεις περιπου ποτε γινετε η ωορηξια σου πανω κατω! 

Link to comment
Share on other sites

@Nati85 θα είσαι πάλι τυχερή είπαμε πιάνεις παιδί κανεις παιδί!  Κι εγώ στεναχωριέμαι όταν αδιαθετώ αλλά ξανά προς τη δόξα τραβώ! Κάτσε να σου έρθει πρώτα βασικά...

@ada32 περιμένουμε τη χοριακη σου το αρνητικό τεστ δεν μας πτοεί... μπορεί να είσαι στην αρχή και στη χοριακη να φανεί. Αν πάλι όχι, σε επόμενο μήνα.

@Κοννυμπράβο για τη νέα τιμούλα ανεβαίνει είδες που τζάμπα σε ανυσηχουσαν; Μην ακους κανέναν κορίτσι μου! 

 

Εγω κορίτσια πήρα το χάπι του θυρεοειδή ένιωθα λίγο μουδιασμένο το κεφάλι μου και έτσι κάπως βαρύ για λίγο μετά αλλά μου πέρασε σε 2 ώρες. Δεν ξέρω αν ήταν από αυτό αλλά το είχα και χθες και σήμερα. Θα δω και τις επόμενες μέρες πως θα είμαι κι αν συνεχίζεται μήπως το πω στο γιατρό και πάρω μικρότερη δόση πχ 62? Η θα το συνηθίσει ο οργανισμός μου το χάπι και πιο μετά δεν θα με πιάνει το κεφάλι μου... άλλες παρενέργειες δεν έχω προς το παρόν. Είμαι αισιόδοξη ότι φτιάχνω κάτι που ίσως ευθύνονταν!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

μετα την ωορηξια δυο τρεις μερες εμφανιζονται υγρα παντα στο εσωρουχο καμια φορα φαινονται κ ασπρα σαν αλοιφη στο σκουπισμα εμφανιζονται πιο διαφανα. 

ναι αυτα τα υγρα ειχα και εγω τους προηγουμενουσ μηνες! κατασπρα και πυχτα!  αυτα που εχω τωρα μοιαζουν με ωορρηξιας... διαφανα και κολλωδες... :confused: και ειναι και πολλα...δεν ειναι λιγα να πω αντε ετυχε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

μετα την ωορηξια δυο τρεις μερες εμφανιζονται υγρα παντα στο εσωρουχο καμια φορα φαινονται κ ασπρα σαν αλοιφη στο σκουπισμα εμφανιζονται πιο διαφανα. 

ε ξεκουρασου τοτε κ απλα απολαυσε επαφες για ενα διαστημα! ετσι κ αλλιως πλεον ξερεις περιπου ποτε γινετε η ωορηξια σου πανω κατω! 

Ναι έτσι θα κάνω λες και που την έβρισκα με τα τεστ κατι έγινε!περιμενω από εσάς να χαρώ τα Χριστούγεννα και την Πρωτοχρονιά με τα θετικά τεστ σας κανονίστε!!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...