Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Nana10 είπε:

      Στο Ελενα. Απογοητεύτηκα με τα ιδιωτικά να σου πω την αλήθεια 

      Είναι μεγάλη υπόθεση να βρεις ανθρώπους που να εμπιστεύεσαι και να νιώθεις ασφαλής. Και σαφώς είναι και πολύ δύσκολο να το πετύχουμε αυτό με την πρώτη. Εγώ να φανταστείς από το 2018 που είχα μια φυσικη σύλληψη αλλά κατέληξε σε παλίνδρομη μέχρι τώρα έχω αλλάξει 5 γυναικολόγους. 

      13 ώρες πρίν, froufrou80 είπε:

      Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

      Κοιτα η κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική. Και καλώς η κακώς νομίζω δεν μπορούμε να τα ελέγξουμε όλα όλα πριν από μια εμβρυομεταφορα. Εγώ προσωπικά πριν την 1η εμβρυομεταφορά δεν είχα ελέγξει κάτι ειδικό. Μετά την αποτυχία είχαμε κάνει για το μικροβιωμα και είδαμε ότι τα καλά μικρόβια που θέλουμε να έχουμε στην μήτρα (τους γαλακτοβακιλλους) ηταν  πολύ χαμηλά οπότε ξεκίνησα αγωγή πριν προχωρήσουμε στην 2η προσπάθεια. Αλλα και πάλι σου λέω ότι η κάθε περίπτωση ειναι διαφορετική και ο γιατρος σου ξέρει καλύτερα τι χρειάζεσαι εσύ. Εγώ στη θέση σου θα την έκανα και ότι είναι να γίνει θα γίνει. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Το Μάρτιο κλείνει τα 6

Αα ολόκληρο παιδάκι! ! Να σου ζήσει!! Ναι τώρα που το λες εχθές είδα που είπες ότι εχουν περάσει τόσα χρόνια .


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 6 λεπτά , Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Πως είσαι? ?

Καλημέρα! Καλά είμαι, ρεπό σήμερα επιτέλους! Συνεχιζουν τα πονακια κ οι στομαχόπονοι αλλά είμαι χαρούμενη και αισιόδοξη ! Ακόμη δεν το έχω εμπεδώσει. 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Μην τους δίνεις σημασία. Υπάρχει πολύ κόμπλεξ έξω. Όλοι τους γιατρούς κάνουν κ μοιράζουν σοφία.

Εσύ τον γιατρό σου άκου μόνο που έφαγε τα μάτια του τόσα χρόνια στο διάβασμα. Αν υπήρχε τέτοιο ενδεχόμενο θα ήταν ο πρώτος που θα στο έλεγε.

 

 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσιαααααααααα!!!!! πως ειμαστε σημερα????  ποια ειναι η επομενηηηηη????

@modena συγχαρητηρια κοριτσι μου ευχομαι ολα να καλα και στο τελοσ να κρατησεις το μωρακι σου υγειεσ στην αγκαλια σου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , modena είπε:

Καλημέρα! Καλά είμαι, ρεπό σήμερα επιτέλους! Συνεχιζουν τα πονακια κ οι στομαχόπονοι αλλά είμαι χαρούμενη και αισιόδοξη ! Ακόμη δεν το έχω εμπεδώσει. 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Μην τους δίνεις σημασία. Υπάρχει πολύ κόμπλεξ έξω. Όλοι τους γιατρούς κάνουν κ μοιράζουν σοφία.

Εσύ τον γιατρό σου άκου μόνο που έφαγε τα μάτια του τόσα χρόνια στο διάβασμα. Αν υπήρχε τέτοιο ενδεχόμενο θα ήταν ο πρώτος που θα στο έλεγε.

 

 

Και να συνεχίσεις να είσαι και χαρούμενη και αισιόδοξη! ! Όλα θα πάνε τέλεια! !! Να ξεκουραστείς όσο μπορείς. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KalStyl είπε:

Μην ανγχωνεσαι κοριτσακι!!!  Λυπαμαι παρα πολυ που ανθρωποι μορφωμενοι σε ιαρτικους χωρους να μην ξερεουν πως να συμπερηφερθουν, ποια ειναι η αρμοδιοτητα τους, δεν εχουν ουτε ιερο ουτε όσιο. Να τους πεις φευγωντας οτι δεν εχουν κανενα δικαιωμα μιας και δεν ειναι καν στην αρμοδιοτητα τους να κανουν τους ανθρωπους να νιωθουν τοσο ασχημα χωρις να υπαρχει λογος, καλα δεν ντρεπονται ρε γμτ?? Συγνωμη κιολας αλλα πως το κανουν αυτο?? Να πηγαινω απο αυριο τις εξετασεις μου στον θηρωρο του νοσοκομειο, δεν μπορει, τοσα χρόνια στα νοσοκομεια, θα ξερει και αυτος να κανει μια γνωματευση!!

Μην ανγχωνεσαι κοριτσακι, όλα θα πανε καλα, απλα να εισαι ηρεμη, χαρουμενη και να μην κουραζεσαι. τα φιλια μου!! 

Να είσαι καλά κορίτσι μου. Στην δουλειά την περισσότερη ώρα τραγουδάω από μέσα μου.:-P χαχαχαχα  μάλλον πρέπει να τραγουδάω όλη την μέρα..... περιμένω να δω τι θα μου πει την Τρίτη ο γιατρός.... Πρέπει να κάτσω κιόλας να γράψω απορίες.

πρίν από 15 λεπτά , modena είπε:

Καλημέρα! Καλά είμαι, ρεπό σήμερα επιτέλους! Συνεχιζουν τα πονακια κ οι στομαχόπονοι αλλά είμαι χαρούμενη και αισιόδοξη ! Ακόμη δεν το έχω εμπεδώσει. 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Μην τους δίνεις σημασία. Υπάρχει πολύ κόμπλεξ έξω. Όλοι τους γιατρούς κάνουν κ μοιράζουν σοφία.

Εσύ τον γιατρό σου άκου μόνο που έφαγε τα μάτια του τόσα χρόνια στο διάβασμα. Αν υπήρχε τέτοιο ενδεχόμενο θα ήταν ο πρώτος που θα στο έλεγε.

 

 

Καλημέρα  modena μου. Πιστεύω ότι θα το εμπεδώσουμε μόλις ακούσουμε καρδούλα. Πότε θα έρθει αυτή η μέρα. Εγώ απ'όσο με κόβω με το καινούριο έτος σίγουρα. Μακάρι να πάνε όλα καλά. Όπως πιστεύω ότι λογικά θα μάθουμε και αν είναι η κύηση καλή μετά τα Χριστούγεννα. Έχω αγωνία.... Λογικό. Αλλά προσπαθώ αλήθεια να μην το πολύ σκέφτομαι.

Λοιπόν κορίτσια ελάτε να γελάσουμε λίγο. Εχθές που ήμουν στην δουλειά μόλις έμαθα τα αποτελέσματα και κόντεψα να ουρλιάξω από χαρά. Κρατιέμαι εννοείται γιατί θα με έκοβαν για χαζό. Κατευθείαν μου κάνει μια πελάτισσα πόσο όμορφη είσαι.... που δεν την ήξερα την γυναίκα.... ξεκίνησαν τα σημάδια.... χιχιχι 

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Να είσαι καλά κορίτσι μου. Στην δουλειά την περισσότερη ώρα τραγουδάω από μέσα μου.:-P χαχαχαχα  μάλλον πρέπει να τραγουδάω όλη την μέρα..... περιμένω να δω τι θα μου πει την Τρίτη ο γιατρός.... Πρέπει να κάτσω κιόλας να γράψω απορίες.

Καλημέρα  modena μου. Πιστεύω ότι θα το εμπεδώσουμε μόλις ακούσουμε καρδούλα. Πότε θα έρθει αυτή η μέρα. Εγώ απ'όσο με κόβω με το καινούριο έτος σίγουρα. Μακάρι να πάνε όλα καλά. Όπως πιστεύω ότι λογικά θα μάθουμε και αν είναι η κύηση καλή μετά τα Χριστούγεννα. Έχω αγωνία.... Λογικό. Αλλά προσπαθώ αλήθεια να μην το πολύ σκέφτομαι.

Λοιπόν κορίτσια ελάτε να γελάσουμε λίγο. Εχθές που ήμουν στην δουλειά μόλις έμαθα τα αποτελέσματα και κόντεψα να ουρλιάξω από χαρά. Κρατιέμαι εννοείται γιατί θα με έκοβαν για χαζό. Κατευθείαν μου κάνει μια πελάτισσα πόσο όμορφη είσαι.... που δεν την ήξερα την γυναίκα.... ξεκίνησαν τα σημάδια.... χιχιχι 

Αααα να ταααα! !!!  Η ευτυχία μας μας ομορφαίνει.  Κι εμένα όλοι μου έλεγαν πόσο μου πάει η εγκυμοσύνη πόσο με έχει ομορφύνει η κόρη κλπ..9 μήνες που την είχα στην κοιλιά δεν σταμάτησα να χαμογελάω. Έτσι θα κάνεις κι εσύ! !! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα κορίτσια μου! Συγχαρητήρια στις κοπελες με τα θετικα τεστακιααα! Να σας παν ολα σουπερ! 

Αγαπες μ έχετε παρει ποτε τις βιταμινες profertil μας τις σύστησε ο ουρολογος!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Αχχχχ πλησιάζουν!!!τι καλά!!!!

η @ada32 μας....περιμένουμε θετικό!!!!

Καλημέρα κορίτσια!!εκανα κ την χοριακη ,στις 2 θα έχω νέα. Έκανα όμως ένα τεστ κ βγήκε αρνητικο.όποτε αύριο θα μου έρθει λογικά

  • Λυπημένη/-ος 3

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!εκανα κ την χοριακη ,στις 2 θα έχω νέα. Έκανα όμως ένα τεστ κ βγήκε αρνητικο.όποτε αύριο θα μου έρθει λογικά

Περίμενε να δούμε την χοριακη. Μπορεί να είναι χαμηλά και να μην την έπιασε το τεστ....

πρίν από 22 λεπτά , Τονι@ είπε:

Αααα να ταααα! !!!  Η ευτυχία μας μας ομορφαίνει.  Κι εμένα όλοι μου έλεγαν πόσο μου πάει η εγκυμοσύνη πόσο με έχει ομορφύνει η κόρη κλπ..9 μήνες που την είχα στην κοιλιά δεν σταμάτησα να χαμογελάω. Έτσι θα κάνεις κι εσύ! !! 

Αχαχ. Τι αγωνία έχω. Δεν θέλω να σκέφτομαι αρνητικά. Αλλά μια φοβάμαι μια λεω θα πάνε όλα καλά.... Να σε ρωτήσω πότε βλέπεις για εξωμητριο κύηση. Υπάρχουν σημάδια που να δείχνουν ότι κάτι δεν πάει καλά?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Τονι@ είπε:

Και να συνεχίσεις να είσαι και χαρούμενη και αισιόδοξη! ! Όλα θα πάνε τέλεια! !! Να ξεκουραστείς όσο μπορείς. 

Ευχαριστώ! Ναι θα προσπαθήσω να μην με φάει η αγωνία. Χαχαχα 

@Δήμητρα1988 σε ευχαριστώ πολύ!! Όλες μας ευχομαι μέσα στο 18.

@Χαρά Τριανταφυλλακι. Και εγώ ψάχνω το γιατρό μου σήμερα να δώσει δύο κατευθύνσεις αλλά μάλλον είναι κλειστα. :roll: Καλά το κάνεις! Κ μένα μου το πε μια κοπέλα απο τη δουλειά χτες! Χαχα τυχαίο?

πρίν από 11 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!εκανα κ την χοριακη ,στις 2 θα έχω νέα. Έκανα όμως ένα τεστ κ βγήκε αρνητικο.όποτε αύριο θα μου έρθει λογικά

Μπορεί να είναι χαμηλή για να φανεί στο τεστ. Μην σκέφτεσαι αρνητικά. Κ εγώ αυτό σκεφτόμουν. Έλεγα ότι επειδή το ήθελα το έβλεπα. Σε λιγάκι ευχομαι να ακούσουμε τα ευχάριστα!! Να μπεις να μας πεις! 

 

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια ερωτηση! ( σας εχω πριξει με τα υγρα μου σορρυ αλλα πρωτη φορα μου συμβαινει και παραξενευομαι...)

σας εχω πει οτι 4 μερες εχω παρα πολλα υγρα ωορρηξιας και ειχα και σημερα το πρωι....

εχθες προσεξα οτι ειχα τοσο πολλα υγρα το πρωι μονο και ολη μερα μετα τπτ οποτε πιστευω και σημερα ετσι θα παει...υπαρχει περιπτωση αυτα τα υγρα να ειναι απο την επαφη??? συνηθως η επαφες μας ειναι το βραδυ και στα π[ρωτα πρωινα ουρα γινετε χαμος!!! σταζουν και κρεμονται (σορρυ κιολας) πααααρα πολλα. οποτε σκευτομαι μηπως ειναι τελικα απο την πιεση του κολπου και βγαινουν μεχρι το πρωι σιγα σιγα....λεω εγω τωρα μηπως....

εχθες εβαλα θερμομετρο και ειχα 37 επειδι γενικα πρακολουθω την θερμοκρασια μου τους τελευταιουσ 3 μηνες ειμαι σιγουρη οτι εγινε η ωορρηξια μου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Περίμενε να δούμε την χοριακη. Μπορεί να είναι χαμηλά και να μην την έπιασε το τεστ....

Αχαχ. Τι αγωνία έχω. Δεν θέλω να σκέφτομαι αρνητικά. Αλλά μια φοβάμαι μια λεω θα πάνε όλα καλά.... Να σε ρωτήσω πότε βλέπεις για εξωμητριο κύηση. Υπάρχουν σημάδια που να δείχνουν ότι κάτι δεν πάει καλά?

Απ ότι ξέρω υπάρχει οξύς πόνος και κυρίως αφύσικο μεγαλη χοριακη.  Επίσης συνήθως υπάρχει και αίμα.  Μην σκέφτεσαι τέτοια σενάρια.  Το έχω ξαναπεί.  Αν σε κάθε φάση της εγκυμοσύνης σκέφτεσαι τι μπορεί να πάει στραβά θα τρελαθείς από το άγχος και δεν θα το χαρείς και θα φορτώσεις και το μωράκι σου με άγχος επίσης. .. έχεις δίκιο που αγωνιας αλλά να σκέφτεσαι το καλύτερο σενάριο. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Κοννυ είπε:

Πηρα και τα αποτελεσματα απο την δευτερη χοριακη ειναι 92!!!!!

οριστε που ανησυχουσες πιο πολυ απο διπλη ειναι ;)

14 ώρες πρίν, modena είπε:

257.95!!!!!!! Δεν το πιστεύω!!!

ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

4. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

7. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

8. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

9. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

10. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

11. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

12. Antila   ΠΗΤ  16/7/2018!!!

13. ΓΙΩΤΑ781 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   2076 !!!!

14. Χαρά Τριανταφυλλακι.  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   82.3 !!!!

15. Κόννυ  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   92 !!!!

16. modena  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   257.95 !!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Papaki@  8-10/11/2017!!!

2. Ασία  12/11/2017!!!

3. Ungry girl 17/11/2017!!!

4. Μαρθα Κ 14-17/12/2017!!!

5. MelinaFo  15/12/2017!!!

6. ada32 16/12/2017!!!

7. noni90 18/12/2017!!!

8. ntemiiiiii  19/12/2017!!!

9. Dimitr@17 20/12/2017!!!

10 Nati85 20/12/2017!!!

11. alina80 24/12/2017!!!

12. linaa 24/12/2017!!!

13. Μάντη  25/12/2017!!!

14. Δήμητρα1988 26-28/12/2017!!!

15. ElektraGr  28-29/12/2017!!!

16. WannaBeMother  29/12/2017!!!

17. Elma86  29/12/2017!!!

18. ritaki13  31/12/2017!!!

19. Vila  1/1/2018!!!

20. kido  6/1/2018!!!

21. KalStyl  10/1/2018!!!

22. andrianni  12/1/2018!!!

23. ellilaw 16/1/2018!!!

 

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...