Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Vila είπε:

@Nati85 μου μην επιρρεαζεσαι.. εφ όσον δεν έχετε κάνει ακόμα το σπερμοδιαγραμμα  δεν υπήρχε λόγος να σου πει κάτι τέτοιο! Κι εγώ  έχω σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο αλλα δεν το έχω συζητήσει ακόμα με το γιατρό μου.. σπερματενχυση δεν προτείνεται όταν δεν είναι πολύ δυνατό το σπέρμα??

Μαζί πάμε Μαριλιακι! Κι εγώ γύρω στην πρωτοχρονιά υπολογίζω αναμονή.. πήρα τεστακια αυτό το μήνα αλλά άργησαν να έρθουν και τώρα δεν ξέρω αν έγινε ήδη η ωορρηξία.. αν δεν την εντόπισε τις επόμενες ημέρες μαλλον σημαίνει ότι έγινε..θα δείξει!

Καλές επαφές!! 

Καλά αποτελέσματα!!!!!

ελπίζουμε να ΜΉΝ έρθει Μαρθουλα!

@caramel_83 βάλε με στην αναμονή για πρωτοχρονιά και βλέπουμε..! 

Μακάρι κοριτσάκι μου!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

9 ώρες πρίν, kido είπε:

Κι αυτό σύμπτωμα;;;; Μα καλά πόσα έχουμε μαζέψει (υγρά, στήθος, σπυράκια, θερμοκρασία)!!! Εμένα όταν με πιάσουν κρυάδες ξέρω ότι την επόμενη αδιαθετώ πάντως... δεν λένε ότι πέφτει η θερμοκρασία πριν έρθει η κιουρία κάθε μήνα;;; 

Και εγώ έτσι ήμουν. Τώρα έχω κρυαδες πριν πέσω για ύπνο. Στον ύπνο είμαι καλά σε θερμοκρασία. 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@modena Συγχαρητήρια κορίτσι! Και τι ωραίο νούμερο! Πώς νιωθεις; Συμπτώματα είχες; Όποτε θέλεις πες μας τη συνταγή σου!

Ποια κάνει τεστ/ χοριακή αύριο; 

@Μαρθα Κ μου εσύ πώς είσαι;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@modena συγχαρητήρια!!!!!!❤❤❤ Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη! 

Λοιπόν κορίτσια μου το ποσό έχει ανέβει η ψυχολογία μου που βλέπω κάθε μέρα θετικές χοριακες δε λέγεται!!!!!! Μπράβο!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Καλη επιτυχία!!! Εύχομαι να ειναι η Τετάρτη σερί θετικη χοριακη!!!!

Χαχαχα δεν θα τους το πεις?? Στον αντρουλη σου το ειπες???

Βρε μηπως ειναι λιγο μεγαλος ο αρηθμος??? Μπας και εχουμε 2 σπορακια???? Λεω τωρα εγω???

Χαχαχα! Λες?

Στον άντρα μου το είπα από χτες με το τεστακι. 

Στους δικούς μας είπαμε να το πούμε την παραμονή της Πρωτοχρονιάς που θα βρεθούμε όλοι μαζί οικογενειακα! Να έχει περάσει κ λίγος καιρός να είναι λίγο πιο δεδομένη η κατάσταση. 

  • Μου αρέσει 2

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Την Τρίτη μου είπε να με δει. Να φανταστώ ότι δεν θα μου κάνει υπέρηχο....? Είναι νωρίς έτσι?

ειναι παρα πολυ νωρις στον υπερηχο θα δειτε μονο παχυ ενδομητριο τιποτα αλλο λογικα ουτε σακο ουτε τιποτα. απλα ισως σου δωσει φαρμακα προγεστερονη οπως ειπε κ το @elenakii22 επειδη ειχες κ τα καφε. θα ξεκινησεις κ φιλλικο οξυ βιταμινη αυτα θα σου πει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Τονι@ είπε:

Σε καταλαβαίνω ... αλλά δεν αποκλείεται να είσαι. .άρα ότι είναι να γίνει θα γίνει. .λίγες ώρες μείνανε και θα ξέρεις. 

Εμένα με έπιασαν οι πόνοι περίοδου ,όποτε πάω για τον επόμενο μήνα..  :(

  • Λυπημένη/-ος 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , alina80 είπε:

@modena Συγχαρητήρια κορίτσι! Και τι ωραίο νούμερο! Πώς νιωθεις; Συμπτώματα είχες; Όποτε θέλεις πες μας τη συνταγή σου!

Ποια κάνει τεστ/ χοριακή αύριο; 

@Μαρθα Κ μου εσύ πώς είσαι;

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! Και όλες σας μια μια!!! Εύχομαι να συνεχίσει το σερί! 

Είναι πολύ περίεργη ιστορία γιατί δεν το προσπαθήσαμε πολύ λόγω φόρτου δουλειάς και των δύο. Είχαμε πιει λόγω εξόδου κ ημασταν στον κόσμο μας. Ο σύζυγος θεώρησε ότι δεν είμαι στις γόνιμες μέρες απο μόνος του κ είπε να αφήσει τον εαυτό του ελεύθερο. Γι'αυτό κ εγώ αμφεβαλλα τόσο, είπα δεν μπορεί με τη μία. Έκατσε κ είχα ωορρηξία την επαύριο γιατί είδα τα γνωστά διάφανα υγρά. 

Μπήκα σε υποψίες λόγω του ότι ποτέ δεν είχα ιδιαίτερες ενοχλήσεις πριν την περίοδο, σχεδόν ούτε κ κατά τη διάρκεια δεν είχα πόνους. Αυτή τη φορά είχα καθημερινά πονακια δεξιά κ αριστερά κ δυσπεψία με καούρες. Επίσης υγρά τίποτα εκτός χτες κ σήμερα που δεν καταλαβαίνω καν χρώμα μιας κ είναι τόσο αραιά που απλά βρέχεται το εσώρουχο.

Σας ζαλισα, συγγνώμη για το σεντόνι.

 

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

Εμένα με έπιασαν οι πόνοι περίοδου ,όποτε πάω για τον επόμενο μήνα..  :(

Μην το λες αυτό.. και εγώ τα ίδια έλεγα. Πότε δεν ξέρεις τελικά.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Την Τρίτη μου είπε να με δει. Να φανταστώ ότι δεν θα μου κάνει υπέρηχο....? Είναι νωρίς έτσι?

Μπράβο !!!πολύ καλη η τιμη!! Την Τρίτη δεν θα δειτε κατι ,είναι λίγο νωρίς.. 1500Και πάνω βλέπεις σάκο. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, linaa είπε:

δεν σε πηραν κ τα χρονια μην τρελαθουμε κιολας! εχεις χρονο για να χαλαρωσεις κ να ξεκινησεις νεες προσπαθειες κ γιατρους κ οτι θελεις

στο ονειρο τι ελεγε ο γιατρος??? 

ελα βρε νατι που θα μελετησεις σπερματενχυση εγκυος γυναικα!

Μην μου λες τέτοια σου λέω δεν θέλω να ονειρευομαι ξυπνιααααα.....Παντως από το σούπερ τις πηρα τις σερβιέτες μου 1 συν 1 δώρο..Στο ονειρο έλεγε ο γιατρός ότι τωρα σίγουρα θα μείνω εγκυος και να κάνω χοριακη σε λίγες μέρες.και εγω έφυγα χοροπηδώντας κιόλας με χαρά!!!τι πλάκα που είχε αυτό το ονειρο!! 

@modena συγχαρητήρια τέλεια η χοριακη σου!!!με το καλό να ακούσετε καρδούλα!!!

@ada32 μην έρθει αύριο!!περιμενω την θετική χοριακη σου!!!!καλη επιτυχία!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 58 λεπτά , elenakii22 είπε:

τελεια!!!να μιλησεις με τον γιατρο ομως για τα καφε για να ξεκινησεις προγεστερονη!!!α κ σε αλλο μικροβιολογικο ε?! 

Εννοείται άλλο μικροβιολογικο. Δύο μέρες είχα και πολύ λίγο. Ο γιατρός μου είπε να μην αγχωθω..Την Τρίτη θα ξέρω ακριβώς τι θα πρέπει να κάνω. 

πρίν από 54 λεπτά , Τονι@ είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου! !!!! Είδες που όλα πάνε καλά? !?!?!!!!!

Λοιπόν που λες κι εγώ την είχα ψιλοπαθει από το μικροβιολογο στη δεύτερη χοριακη.  Η πρώτη ήταν σχεδόν 500.  Μετά από 4 μέρες που ήθελε η γιατρός μου λέει αυτός πρέπει να είναι τουλάχιστον 2000. Περιμενα κι εγώ. ...και μου λέει σχεδόν 1700..πανικοβληθηκα. .Τελικά όλα καλά ήταν αλλά θέλω να πω για την ξερολιαση των μικροβιολογων. ..

Σε εμάς βλέπω τα ίδια πράγματα έτσι. Απίστευτο και μαζί πολύ ωραίο..... Η δικιά μου τιμή γιατί είναι τόσο 'Σχετικά χαμηλή' ? 

πρίν από 37 λεπτά , ada32 είπε:

Μπράβο !!!πολύ καλη η τιμη!! Την Τρίτη δεν θα δειτε κατι ,είναι λίγο νωρίς.. 1500Και πάνω βλέπεις σάκο. 

Έχω ακόμα κανα δύο εβδομάδες δηλαδή 

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Μπραβο κοριτσι...κ εγω τοσο ειχα ακριβως...την προηγ φορα..ποτε θα πας στον γιατρο?

Ευχαριστώ στης 27 να κάνω υπεριχο

3 ώρες πρίν, modena είπε:

Όχι αύριο περίμενα κανονικά! Γελάνε κ τα μουστάκια μου κ είμαι κ στα πεθερικά μου κ προσπαθώ να κάνω το κουνέλι!

Χάχα μπράβο σου!!! Καλή εγγυμοσινη! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, modena είπε:

Χαχαχα! Λες?

Στον άντρα μου το είπα από χτες με το τεστακι. 

Στους δικούς μας είπαμε να το πούμε την παραμονή της Πρωτοχρονιάς που θα βρεθούμε όλοι μαζί οικογενειακα! Να έχει περάσει κ λίγος καιρός να είναι λίγο πιο δεδομένη η κατάσταση. 

Χαχα θα αντέξεις? Έτσι σκεφτόμουν και εγώ..... Αλλά δεν....


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εννοείται άλλο μικροβιολογικο. Δύο μέρες είχα και πολύ λίγο. Ο γιατρός μου είπε να μην αγχωθω..Την Τρίτη θα ξέρω ακριβώς τι θα πρέπει να κάνω. 

Σε εμάς βλέπω τα ίδια πράγματα έτσι. Απίστευτο και μαζί πολύ ωραίο..... Η δικιά μου τιμή γιατί είναι τόσο 'Σχετικά χαμηλή' ? 

Έχω ακόμα κανα δύο εβδομάδες δηλαδή 

Πιθανόν εμένα η σύλληψη έγινε λίγο νωρίτερα. Αυτος είναι ο βασικός λόγος. Η επίμαχη επαφή ήταν την 11η μέρα.  Επίσης εγώ 1η χοριακη έκανα την 2η μέρα καθυστέρησης. Μην ανησυχείς.  Εφόσον διπλασιαζεται όλα είναι μια χαρά! !! :)

Επεξεργάστηκαν by Τονι@

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεεεερααααα φιλενάδες!!!!

@ada32 περιμένω θετικό!!!!

Να σας ρωτήσω κορίτσια...στο πρόγραμμα που έχω γραφει ότι σήμερα μειώνεται η προγεστερόνη στο αίμα...τι σημαίνει αυτό;

Α τώρα διάβασα και παρακάτω...η εμφύτευση λέει έχει γίνει..αν δεν έγινε... μειώνεται η προγεστερόνη στο αίμα..

Εγώ δεν είχα σημάδι εμφύτευσης..


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...