Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

ενταξει αλλο να το λες κ αλλο να το κανεις σε 5 μηνες γνωριμιας. το λες για να δειξεις στον αλλο οτι δεν ειναι τυχαιος στη ζωη σου αλλα δεν το κανεις πραξη σε 5 μηνες. 

Σωστα τα λες...

πρίν από 25 λεπτά , Nati85 είπε:

Χιχιχι καλά ότι κάποιες φορές είμαστε κατά φαντασίαείμαστε εννοώ όμως ότι έχεις αρκετά συμπτώματα και είναι πολύ πιθανό να είσαι!!

Αυτο λεω κ εγω οτι αν δεν ειμαι παει να.πει οτι τα φανταζομαι τοσα συμπτωματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 19 λεπτά , ada32 είπε:

Εγω ειχα το αντιθετο!!! ειχα εξαψεις .. ζεσταινομουν παρααααα πολυ .. αφου αναβα κλιματιστικο!

Αυτό το είχα στο τέλος της εγκυμοσύνης. . Ήταν και καλοκαίρι.  

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nati85 είπε:

Να σας πω κάτι ρε κορίτσια? Πήγα εχθές να πάρω το τεστ παπ και καπως απελπιστικα με την μαία και γραμματέα του γιατρού.καλα βεβαια νόμιζε ότι έχουμε πάνω από χρόνο που προσπαθούμε βεβαια πλησιάζουμε τον χρόνο αλλά μου είπε να σκεφτώ και το ενδεχόμενο της σπερματεγχυσης όχι τίποτα άλλο μου λέει για να σταματήσεις αυτό το μαρτύριο και να αγχώνεσαι κάθε μήνα αλλιώς παλέψτε το κι άλλο.απο την μια στεναχωρήθηκα αλλά από την άλλη λέω μηπως να το κάνω?ο γυναικολόγος δεν μου το είπε ποτε αυτό όμως.ουφ δεν ξερω στο μυαλό μου νομιζω ότι φτάνω σε αδιέξοδο σιγά σιγά!!θα κάνουμε και το σπερμοδιαγραμμα αρχές του χρόνου και βλέπουμε.μαλλον ήδη επρεπε να το κάνουμε αλλά είπα να διορθώσω τα δικά μου θέματα πρώτα όπως και το εκανα.

βρε νατι μου τι απελπιζεσε τωρα μολις διορθωσες το θεμα με το θυροειδη ειναι στην πραγματικοτητα η πρωτη σου σοβαρη προσπαθεια μετα το χαπακι. 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Βρε καλή μου το πρώτο σας παιδάκι χωρίς πρόβλημα και αβίαστα δεν ήρθε; γιατί να αγχώνεσαι;

Εμείς πάντως έχουμε πει με τον άντρα μου πώς αν δεν μας κάτσει δευτερο δεν έκατσε...δεν θα κάνουμε τίποτα..θα χαιρόμαστε την κορούλα μας!!!

Ναι ήρθε πολύ πιο εύκολα.δεν ξερω μου είπε έτσι και επηρεάστηκα αρνητικά τι μα πω μαλλον οι ορμόνες φταίνε μια είμαι καλά μια πέφτω αυτές τις μέρες.παντα όταν έρχεται η περιοδος μετά νιώθω καλυτερα.εχεις δίκιο δεν πρέπει να αγχώνομαι 

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

βρε νατι μου τι απελπιζεσε τωρα μολις διορθωσες το θεμα με το θυροειδη ειναι στην πραγματικοτητα η πρωτη σου σοβαρη προσπαθεια μετα το χαπακι. 

 

Ουφ δεν ξερω μαλλον λέω βλακείες με έπιασε πάλι η χαζομάρα μου.μου είπε αυτό εχθές και απελπιστικα!δεν το έπαιρνα να φύγω γρήγορα γρήγορα...

πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Σωστα τα λες...

Αυτο λεω κ εγω οτι αν δεν ειμαι παει να.πει οτι τα φανταζομαι τοσα συμπτωματα

Μπορει να μην τα φαντάζεσαι αλλά να τα παρατηρείς σχολαστικά πλέον και έτσι δεν σου ξεφεύγει τίποτα!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Nati85 είπε:

Να σας πω κάτι ρε κορίτσια? Πήγα εχθές να πάρω το τεστ παπ και καπως απελπιστικα με την μαία και γραμματέα του γιατρού.καλα βεβαια νόμιζε ότι έχουμε πάνω από χρόνο που προσπαθούμε βεβαια πλησιάζουμε τον χρόνο αλλά μου είπε να σκεφτώ και το ενδεχόμενο της σπερματεγχυσης όχι τίποτα άλλο μου λέει για να σταματήσεις αυτό το μαρτύριο και να αγχώνεσαι κάθε μήνα αλλιώς παλέψτε το κι άλλο.απο την μια στεναχωρήθηκα αλλά από την άλλη λέω μηπως να το κάνω?ο γυναικολόγος δεν μου το είπε ποτε αυτό όμως.ουφ δεν ξερω στο μυαλό μου νομιζω ότι φτάνω σε αδιέξοδο σιγά σιγά!!θα κάνουμε και το σπερμοδιαγραμμα αρχές του χρόνου και βλέπουμε.μαλλον ήδη επρεπε να το κάνουμε αλλά είπα να διορθώσω τα δικά μου θέματα πρώτα όπως και το εκανα.

Μετά τους μικροβιολόγους έχουμε και τις μαίες να κάνουν διαγνώσεις; Μην απελπίζεσαι κοριτσάκι μου. Αν δεν είσαι τώρα (που το απεύχομαι), κάντε και το σπερμοδιάγραμμα με την καινούργια χρονιά και βλέπετε. Αντε τώρα με τον κάθε ένα που λέει το μακρύ του και το κοντό του χωρίς να τους ρωτήσουμε καν! Τα παίρνω τώρα.

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι ήρθε πολύ πιο εύκολα.δεν ξερω μου είπε έτσι και επηρεάστηκα αρνητικά τι μα πω μαλλον οι ορμόνες φταίνε μια είμαι καλά μια πέφτω αυτές τις μέρες.παντα όταν έρχεται η περιοδος μετά νιώθω καλυτερα.εχεις δίκιο δεν πρέπει να αγχώνομαι 

Ουφ δεν ξερω μαλλον λέω βλακείες με έπιασε πάλι η χαζομάρα μου.μου είπε αυτό εχθές και απελπιστικα!δεν το έπαιρνα να φύγω γρήγορα γρήγορα...

Μπορει να μην τα φαντάζεσαι αλλά να τα παρατηρείς σχολαστικά πλέον και έτσι δεν σου ξεφεύγει τίποτα!!

Τι να πω???οι μερες θα δειξουν...δεν εχουν μεινει κ πολλες...σε 4μερουλες θα ξερω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

Μετά τους μικροβιολόγους έχουμε και τις μαίες να κάνουν διαγνώσεις; Μην απελπίζεσαι κοριτσάκι μου. Αν δεν είσαι τώρα (που το απεύχομαι), κάντε και το σπερμοδιάγραμμα με την καινούργια χρονιά και βλέπετε. Αντε τώρα με τον κάθε ένα που λέει το μακρύ του και το κοντό του χωρίς να τους ρωτήσουμε καν! Τα παίρνω τώρα.

Ναι δεν ξερω αυτή η πρόταση της με έκανε χαλια δεν θα επρεπε να με επηρεάσει έτσι εντωμεταξυ το είχα δει και όνειρο πριν λίγες μέρες θυμάσαι?οτι είχα κάνει σπερματέγχυση..καλα δεν είναι τίποτα φοβερό τόσος κόσμος κάνει αλλά αγχώθηκα περισσότερο.θα μου περάσει...


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι ήρθε πολύ πιο εύκολα.δεν ξερω μου είπε έτσι και επηρεάστηκα αρνητικά τι μα πω μαλλον οι ορμόνες φταίνε μια είμαι καλά μια πέφτω αυτές τις μέρες.παντα όταν έρχεται η περιοδος μετά νιώθω καλυτερα.εχεις δίκιο δεν πρέπει να αγχώνομαι 

Ουφ δεν ξερω μαλλον λέω βλακείες με έπιασε πάλι η χαζομάρα μου.μου είπε αυτό εχθές και απελπιστικα!δεν το έπαιρνα να φύγω γρήγορα γρήγορα...

Μπορει να μην τα φαντάζεσαι αλλά να τα παρατηρείς σχολαστικά πλέον και έτσι δεν σου ξεφεύγει τίποτα!!

ε βλακειες σκεφτεσε! ασε που εισαι εγκυος κ δεν το εχεις καταλαβει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι ήρθε πολύ πιο εύκολα.δεν ξερω μου είπε έτσι και επηρεάστηκα αρνητικά τι μα πω μαλλον οι ορμόνες φταίνε μια είμαι καλά μια πέφτω αυτές τις μέρες.παντα όταν έρχεται η περιοδος μετά νιώθω καλυτερα.εχεις δίκιο δεν πρέπει να αγχώνομαι 

Ουφ δεν ξερω μαλλον λέω βλακείες με έπιασε πάλι η χαζομάρα μου.μου είπε αυτό εχθές και απελπιστικα!δεν το έπαιρνα να φύγω γρήγορα γρήγορα...

Μπορει να μην τα φαντάζεσαι αλλά να τα παρατηρείς σχολαστικά πλέον και έτσι δεν σου ξεφεύγει τίποτα!!

Μην επιτρέπεις σε άτομα εκτός του στενού σου κύκλου να σε επηρεάζουν, όλοι έχουν από μία γνώμη και την πετάνε έτσι αβίαστα. Έπρεπε να απαντήσεις ότι εφόσον ο γιατρός σου δεν στο έχει αναφέρει δεν θα το θεωρεί αναγκαίο και να κόψεις τα πολλά πολλά θάρρετα. Εγώ κορίτσια έτσι κάνω και το προτιμώ για να προστατεύομαι απέναντι σε μια κουβέντα που θα πει ο άλλος έτσι στο άκυρο. Σιγά μην κάτσω να τη λάβω υπόψην μου! Σε ρωτήσαμε κυρία μου; Άμαν πια ο κάθενας χώνεται! Κοίτα εσύ να έχεις καθυστέρηση και μέσα στο ΣΚ και όταν ξαναπάς από εκεί έγκυος θα τις τακτοποιήσεις καταλλήλως.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

ε βλακειες σκεφτεσε! ασε που εισαι εγκυος κ δεν το εχεις καταλαβει!

Χαχαχα πραγματικά αυτές οι συναισθηματικές μεταπτώσεις κάτι λένε....


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

ε βλακειες σκεφτεσε! ασε που εισαι εγκυος κ δεν το εχεις καταλαβει!

Το ξερω αλλά τις σκέφτομαι και είμαι μουρλο εντελώς!!το χα μέσα μου από χθες και δεν άντεξα το είπα!!!μην μου λες οτι είμαι γεμίζω ελπίδες και θα φάω απογοήτευση μεγάλη!!

 @ntemiiiiii έτσι κάνω κάθε μήνα μια είμαι καλά μια πέφτω το παθαίνω πριν αδιαθετησω και μόλις έρθει η περιοδος ενταξει έρχομαι στα ίσια μου!!

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Μην επιτρέπεις σε άτομα εκτός του στενού σου κύκλου να σε επηρεάζουν, όλοι έχουν από μία γνώμη και την πετάνε έτσι αβίαστα. Έπρεπε να απαντήσεις ότι εφόσον ο γιατρός σου δεν στο έχει αναφέρει δεν θα το θεωρεί αναγκαίο και να κόψεις τα πολλά πολλά θάρρετα. Εγώ κορίτσια έτσι κάνω και το προτιμώ για να προστατεύομαι απέναντι σε μια κουβέντα που θα πει ο άλλος έτσι στο άκυρο. Σιγά μην κάτσω να τη λάβω υπόψην μου! Σε ρωτήσαμε κυρία μου; Άμαν πια ο κάθενας χώνεται! Κοίτα εσύ να έχεις καθυστέρηση και μέσα στο ΣΚ και όταν ξαναπάς από εκεί έγκυος θα τις τακτοποιήσεις καταλλήλως.  

Καλά ας ξαναπάω εγκυος και δεν θα δώσω σημασία αν και δεν μου φάνηκε να το είπε με άσχημο τρόπο δεν ξερω εμενα με στεναχώρησε η σκέψη αυτή αν και δεν θα επρεπε δεν είναι κάτι τόσο κακό να γίνει και αυτό.θα δω!!ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Nati85 μην μασας η σπερματενχυση δεν ειναι κατι ουτε η εξωσωματικη κ εγω ξερεις οτι ειμαι υπερ αλλα να το εχεις κ αναγκη. τωρα εσυ δεν το χρειαζεσε εχεις βρει ενα θεματακι με το θυροειδη κ τωρα ξεκινησες προσπαθεια μολις.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , alina80 είπε:

Μετά τους μικροβιολόγους έχουμε και τις μαίες να κάνουν διαγνώσεις; Μην απελπίζεσαι κοριτσάκι μου. Αν δεν είσαι τώρα (που το απεύχομαι), κάντε και το σπερμοδιάγραμμα με την καινούργια χρονιά και βλέπετε. Αντε τώρα με τον κάθε ένα που λέει το μακρύ του και το κοντό του χωρίς να τους ρωτήσουμε καν! Τα παίρνω τώρα.

@alina80μου μέσα στο μυάλο μου είσαι!!!ακριβώς!!!!η κάθεμια και καθένας μπορεί να λέει το κόντο του και το μακρύ του!!!Μόνο οι γιατροί ξέρουν και μερικές φορές ούτε και αυτοί χαχαχαχ!!!

@Nati85 μου μη χαλιέσαι!!!Ενα σπερμοδιάγραμμα μπορεί να το κάνετε έτσι για να δείτε ότι όλα είναι οκ που το πιστεύω!!!Ολά καλά λίγο υπονομονούλα και πιστεύω είστε κοντά!!!

Καλησπερίζω όλα τα κορίτσιαααα!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

@Nati85 μην μασας η σπερματενχυση δεν ειναι κατι ουτε η εξωσωματικη κ εγω ξερεις οτι ειμαι υπερ αλλα να το εχεις κ αναγκη. τωρα εσυ δεν το χρειαζεσε εχεις βρει ενα θεματακι με το θυροειδη κ τωρα ξεκινησες προσπαθεια μολις.

Το ξερω ότι δεν είναι κάτι τόσος κόσμος κάνει ούτε η πρώτη θα είμαι ούτε η τελευταία αλλά στεναχωρήθηκα δεν ξερω τι με έπιασε.το έχω σκεφτεί και από μόνη μου το σενάριο αφού το είδα και σε όνειρο!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...