Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

Καλημερα ! η @ntemmiii το ειχε αυτο .. Εγω ειχα αλλα εως την 16η που εγινε η ωορηξια. μετα ειχα ασπρα , πηχτα υγρα 

Ναι!!!Και Εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη!

1 ώρα πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ. Δεν μπορώ να σας πω κάτι άλλο. Το απόγευμα θα με πάρει τηλέφωνο. Και μόλις σχολάσω το βράδυ θα σας πω τα νεότερα. Πάντως εχθές που έκανα ένα τεστακι και φάνηκε ξεκάθαρα η άχνη θετική γραμμουλα με έκανε να πιστέψω ότι ανεβαίνει η χοριακη. Θα το μάθω το βράδυ και θέλω να είναι πάνω από 80. Και να μην ξαναπατησω για κανέναν λόγο εκεί.

Μια χαρά θα είναι η χοριακη!!!

Εγώ κορίτσια νυστάζω απίστευτα σήμερα ίσως μου βγαίνει και η κούραση της εβδομάδας!Το πρωί είχα 36.7 τώρα 37 η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι ότι κρυώνω από το πρωί!

Ευτυχώς σχολασα νωρίς και ήρθα να ξαπλώσω...

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 13 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Ναι!!!Και Εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη!

Μια χαρά θα είναι η χοριακη!!!

Εγώ κορίτσια νυστάζω απίστευτα σήμερα ίσως μου βγαίνει και η κούραση της εβδομάδας!Το πρωί είχα 36.7 τώρα 37 η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι ότι κρυώνω από το πρωί!

Ευτυχώς σχολασα νωρίς και ήρθα να ξαπλώσω...

Οι κρυάδες πάντως να ξέρεις είναι σύμπτωμα. ..:)


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Ναι!!!Και Εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη!

Μια χαρά θα είναι η χοριακη!!!

Εγώ κορίτσια νυστάζω απίστευτα σήμερα ίσως μου βγαίνει και η κούραση της εβδομάδας!Το πρωί είχα 36.7 τώρα 37 η αλήθεια είναι ότι αισθάνομαι ότι κρυώνω από το πρωί!

Ευτυχώς σχολασα νωρίς και ήρθα να ξαπλώσω...

Καλό είναι που έχεις δεκατάκια εκτός κι αν έχεις αρπάξει κανένα κρύωμα.

Κόρες στην αρχική σελίδα του φόρουμ που έχει όλα τα καφέ το δικό μας είναι κόκκινο και λέει hot!!! MΑΣ ΠΗΡΑΝ ΧΑΜΠΑΡΙ!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Καλό είναι που έχεις δεκατάκια εκτός κι αν έχεις αρπάξει κανένα κρύωμα.

Κόρες στην αρχική σελίδα του φόρουμ που έχει όλα τα καφέ το δικό μας είναι κόκκινο και λέει hot!!! MΑΣ ΠΗΡΑΝ ΧΑΜΠΑΡΙ!!! 

Χα χα χα χα έτσι λέει όταν τα μηνύματα πέφτουν κατά ρυπας!!! Εμ έτσι γράφονται 1500 σελίδες? ?


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Τονι@ είπε:

Οι κρυάδες πάντως να ξέρεις είναι σύμπτωμα. ..:)

Κι αυτό σύμπτωμα;;;; Μα καλά πόσα έχουμε μαζέψει (υγρά, στήθος, σπυράκια, θερμοκρασία)!!! Εμένα όταν με πιάσουν κρυάδες ξέρω ότι την επόμενη αδιαθετώ πάντως... δεν λένε ότι πέφτει η θερμοκρασία πριν έρθει η κιουρία κάθε μήνα;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Κι αυτό σύμπτωμα;;;; Μα καλά πόσα έχουμε μαζέψει (υγρά, στήθος, σπυράκια, θερμοκρασία)!!! Εμένα όταν με πιάσουν κρυάδες ξέρω ότι την επόμενη αδιαθετώ πάντως... δεν λένε ότι πέφτει η θερμοκρασία πριν έρθει η κιουρία κάθε μήνα;;; 

Δεν ξέρω. ..Εγώ πάντως πριν την περίοδο καιγομουν.  Όταν έμεινα έγκυος τυλιγομουν με 2 κουβέρτες μπροστά στο τζάκι για να συνέλθω 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Δεν ξέρω. ..Εγώ πάντως πριν την περίοδο καιγομουν.  Όταν έμεινα έγκυος τυλιγομουν με 2 κουβέρτες μπροστά στο τζάκι για να συνέλθω 

Αλήθεια; Δες τώρα ε; Πόσο διαφορετική εμπειρια, ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Μακάρι η @ntemiiiiii να είναι στο δικό σου μοτίβο και να είναι έγκυος! Υπομονή και θα ξέρουμε σύντομα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antila είπε:

Οσο για μενα, λοιπον πηγα γιατρουλη (εχω αρχισει κ τον αγαπω γιατι ειναι ψειρας με την καλη εννοια και μ' αρεσει, σχολαστικος και λεπτομερης)! Μου εκανε ενδοκολπικο υπερηχο ενω θα μπορουσαμε κ κοιλιακο, γιατι ηθελε να βεβαιωθει για τυχον αποκολληση, ή απο που ερχεται το καφε. Ειδαμε το μωρακ, ερωτευτηκα ασχημα, μιλαμε οτι μοιαζει σχεδον με κανονικο μωρο, απλως σε υπερβολικα μικρο μεγεθος :shock::wub:! Ημουν 9+3, ειχε 170 παλμους και ξεχασα να ρωτησω εκατοστα επειδη ημουν απασχολημενη να ηχογραφω την καρδουλα, χαχα. Κουνιοταν σαν τρελο!

Οσο για τα καφετια που βρισκω στη βλεννη (μακαρι να παραμεινουν ετσι, στο σκουπισμα, κ οχι σε κανα σερβιετακι και παθω πανικο!) ειναι απο το εξης μαλλον: αρχικα δεν υπαρχει καμια αποκολληση,  φτιαχνεται ο πλακουντας τωρα και δημιουργειται χαμηλα, κοντα στην εισοδο του τραχηλου, οποτε ειναι λογικα απο εκει αυτη η μικρη διαρροη. Δεν ανησυχει ο γιατρος καθολου, μου ειπε οτι συνηθως αλλαζει θεση ο πλακουντας κ ειναι πολυ νωρις ακομη για να θεωρησουμε οτι θα παραμεινει χαμηλα! Γιατι οντως αυτο δε θα το θελαμε ως το τελος. Αλλα ειπε να μη με απασχολει αυτο τωρα. Ελπιζω να εχετε κι εσεις ακουσει οτι οντως αλλαζει θεση κ θα ανεβει μαλλον αργοτερα! Μου ειπε οτι ουτε η μητρα καλα καλα δεν εχει μεγαλωσει κ δεν εχει αρχισει να μετακινειται. Οποτε απλως προσεχουμε, δουλειες, βαρη, σκυψιματα κτλ, αλλα και οχι σεξ. Ετσι κι αλλιως δεν καναμε γιατι φοβομουν, αλλα ειπε οτι τωρα ειδικα που κανουμε πλακουντα κ ειναι χαμηλα, να μην ζορισουμε την περιοχη. Συνεχιζω το utrogestan κολπικα κ θα τον ενημερωσω παλι Δευτερα!

Επομενο ραντεβου σε 2 Πεμπτες, 11+3! Ακυρωσαμε της επομενης Πεμπτης γιατι δε λεει να πηγαινω κ καθε βδομαδα (οσο κι αν το θελω, χαχα) και σε 3 Πεμπτες η αυχενικη.

Μπραβο κορίτσι! Συγχαρητήρια! Μια χαρά ολα! Οπως σου είπε ο γιατρός, ξεκούραση όσο μπορείς κι ολα θα πάνε καλα! Στην τελική τι καλύτερο απο το να σου πει κάποιος να μην κανεις δουλειές στο σπίτι; χααχχαχα

@caramel_83 καραμελίτσα μου, μια χαρά τα λες! Έτσι οπως το θέτεις, εγω με τέτοιο ωράριο θα ειχα ξανά όρεξη σε δυο μηνες Χαχαχα Όποτε κάνε κι εσυ μια παύση απο τις επαφές όποτε "πρέπει" και κάνε αν και όποτε θελήσεις και οτι γίνει! Εγω πιστεύω οτι δεν το κανει επειδη δε θελει ή επίτηδες αλλα επειδη του αρέσει να κορυφώνει έτσι, ως αίσθηση το απολαμβάνει περισσότερο! Το εχω ακούσει ξανά αυτο, γι αυτο στο λέω. Κατι τέτοιο δεν ειναι κ απαραίτητα κακό. Αλλωστε και με μερικές σταγόνες γίνεται το θαύμα! Δε θελει πολυ υλικό,  θελει σωστό timing! Χαλαρααααα εσυ! Κοιτα να εισαι κουλ γιατι έχεις οπως λες πολλή κούραση! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kido είπε:

@Nati85Σου εύχομαι να στολίσεις τον ανανά με πιπίλες! Το είχες πει! Ελπίζω μετα στο σκ να έχει αλλάξει η  φώτο σου!

Ευχαριστω πολύ!!Αντε να δούμε!!  

1 hour ago, Τονι@ είπε:

Εντάξει μπορούν ως ένα βαθμό να βοηθήσουν αλλά κι ο σύζυγοςδουλεύει πολλές ώρες οπότε είναι κάπως δύσκολο. .αλλά όλα θέλουν το χρόνο τους 

Ναι φυσικά με επιμονή και υπομονη όλα γίνονται!!!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Τονι@ είπε:

Οι κρυάδες πάντως να ξέρεις είναι σύμπτωμα. ..:)

Μακάρι!!!!

πρίν από 26 λεπτά , kido είπε:

Καλό είναι που έχεις δεκατάκια εκτός κι αν έχεις αρπάξει κανένα κρύωμα.

Κόρες στην αρχική σελίδα του φόρουμ που έχει όλα τα καφέ το δικό μας είναι κόκκινο και λέει hot!!! MΑΣ ΠΗΡΑΝ ΧΑΜΠΑΡΙ!!! 

Θα φανεί...

πρίν από 14 λεπτά , kido είπε:

Αλήθεια; Δες τώρα ε; Πόσο διαφορετική εμπειρια, ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Μακάρι η @ntemiiiiii να είναι στο δικό σου μοτίβο και να είναι έγκυος! Υπομονή και θα ξέρουμε σύντομα!

Μακάρι!!!!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

@ntemiiiiiiκάθε μέρα και κάτι παθαίνεις χιχιχι ύποπτα πράγματα να ετοιμάζεσαι??μακαρι να είσαι!!!

Έχεις δίκιο...λες να είμαι κατά φαντασίαν;;;

  • Χαχα 2

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ntemiiiiii είπε:

Έχεις δίκιο...λες να είμαι κατά φαντασίαν;;;

@ntemiiiiii και @Nati85 εσείς που έχετε ήδη παιδάκι έχετε και μια σύγκριση με την προηγούμενη εμπειρία σας (αν και δεν είναι ποτέ ίδια), δεν θα πρέπει να ψαρώνετε τόσο όσο εμείς οι πρωτάρες! Εγώ θέλω να πιστεύω ότι οι υποψίες σας είναι βάσιμες ως πιο έμπειρες! Θα είναι τέλεια να είστε και εσείς με σποράκι στην κοιλίτσα χριστουγεννιάτικο!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , kido είπε:

@ntemiiiiii και @Nati85 εσείς που έχετε ήδη παιδάκι έχετε και μια σύγκριση με την προηγούμενη εμπειρία σας (αν και δεν είναι ποτέ ίδια), δεν θα πρέπει να ψαρώνετε τόσο όσο εμείς οι πρωτάρες! Εγώ θέλω να πιστεύω ότι οι υποψίες σας είναι βάσιμες ως πιο έμπειρες! Θα είναι τέλεια να είστε και εσείς με σποράκι στην κοιλίτσα χριστουγεννιάτικο!!! 

Ναι μακάρι τι να πω!Από την πρώτη μου εγκυμοσύνη έχουν περάσει 6 χρόνια και περισσότερο!Και το κατάλαβα από τα δέκατα και φυσικά την καθυστέρηση! Επίσης ήταν καλοκαίρι και ήμουν και μικρότερη και στην κοσμαρα μου!χαχαχα

Στη βιοχημική το κατάλαβα επίσης!

Τώρα θα δείξει!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, caramel_83 είπε:

εσυ εισαι εγκυος παιδακι μου... περιμενουμε μονο το τεστ και την χοριακη για επιβεβαιωση ;)

 

ΛΕΣ????

@caramel_83 μακαρι να ειμαι αλλα πιστευω οτι μπορει κ να ερθει η ακατανομαστη σε 3μερουλες καθοτι η γιαγια ειπε οτι το νεο ετος θα ειμαι εγκυος..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...