Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Alex@ είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

      Εξαρτάται λίγο από το αν είσαι στον ιδιωτικό τομέα ή στο δημόσιο. Εννοείται ότι στο δημόσιο η διαδικασία είναι γενικά πιο εύκολη. Πάντως η επιβεβαίωση της κύησης γενικά γίνεται με υπέρηχο..

      Με το καλό όλα!

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , ellilaw είπε:

καλημερα κοριτσια μου..εκανα το πρωι ενα μομιζω αρνητικο ! ειμαι πολυ στεναχωρημενη.. εχω πονους περιοδου !

Μην απελπίζεσαι μέχρι να τη δεις την περίοδο σου! Αλλά ακόμα κι αν είναι τελικά αρνητικό και αδιαθετήσεις - που το απεύχομαι -  συνεχίζουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Σας ευχαριστώ πολύ. Δεν μπορώ να σας πω κάτι άλλο. Το απόγευμα θα με πάρει τηλέφωνο. Και μόλις σχολάσω το βράδυ θα σας πω τα νεότερα. Πάντως εχθές που έκανα ένα τεστακι και φάνηκε ξεκάθαρα η άχνη θετική γραμμουλα με έκανε να πιστέψω ότι ανεβαίνει η χοριακη. Θα το μάθω το βράδυ και θέλω να είναι πάνω από 80. Και να μην ξαναπατησω για κανέναν λόγο εκεί.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Nenitaki88 είπε:

Οοοοχι ! Μόλις κλείσει το τρίμηνο θα επιτρέπεται! Μέχρι δηλαδη να αναλάβει δουλειά ο πλακούντας και να εχει ριζώσει καλα εκεί μέσα το μωράκι Χεχεχε! Αστα μετα θα φουσκωσεις κ δε θα μπορείς καλα! Οποτε..... Χαχαχα χαλάλι ομως! 

Καλα εννοείται πως δε θα κάτσεις εσυ να σκάσεις! Αλλα όντως να μη σκάσεις! Πρέπει βεβαια να βρεις έναν τροπο να ξεσπάσεις κι εσυ, γιατι πόσο θα τα κρατάς μέσα σου; Βρες κάποιο τροπο να του πετάξεις καμία μπηχτή νωρίτερα! Τύπου, αν Παει να κανει κατι κάποια μερα  πες του "άστο μωρε τωρα γιατι ειμαι και στις γόνιμες" (χωρίς να εισαι ομως) ώστε να καταλάβει οτι και καλα εσυ τωρα τον αποφεύγεις γιατι δε θες αφού κανει έτσι Χαχαχα 

 

19 ώρες πρίν, linaa είπε:

χα χα χα ωραια ιδεα εδωσες στην @caramel_83 νομιζω οτι ειναι η καλητερη συμβουλη !!!

κοριτσια πραγματικα ευχαριστω πολυ που ασχολειστε με το θεμα μου αλλα εγω δεν προκειται να μπω σε τετοια διαδικασια τουλαχιστον τωρα, επειδη δουλευω σε εστιατοριο για εμας αυτες οι 20 μερες ειναι πολυ δυσκολες, δεν καθομαι να ασχολουμαι με τα τσαλιμια του αντρα μου τα οποια εχουμε χιλιοσυζητησει, βαρεθηκα πραγματικα...ας περασουν οι γιορτες και βλεπουμε...δεν μπορω να γυριζω ψοφια απο την δουλεια να προσπαθω να εχω κεφι για να εχουμε επαφη και να μην γινεται σωστα.... εεε οχι ρε ανθρωπε το θεωρω ασεβεια αυτο...αυριο ας πουμε θα δουλευω απο τις 12 το μεσημερι μεχρι 12-1 το βραδυ ...λοιπον? ας γινεται οποτε ειναι και οπως ειναι...αν πιασουμε παιδι με αυτο τον τροπο εχει καλως αν οχι δεν πειραζει δεν ειμαστε ουτε οι πρωτοι ουτε οι τελευταιοι.... απλα μην μου λεει για παιδια κτλ οταν δεν κανει αυτο που πρεπει εκει ειναι που νευριαζω (δεν ξερω αν εχετε καταλαβει τι ακριβως με ενοχλει)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

καλημερα ομορφη!!!! λογικα εχουν περασει ή εστω ειναι στα τελειωματα πιστευω...οχι το σπορ δε το ξεχναω ισα ισα εχουμε πολυ ορεξη και δε σταματαμε ουτε μερα...αυτο το μηνα πιστευω το παρακαναμε αλλα θα συνεχισουμε!!!!

δε ξερω αν εχει συμβει και σε αλλη κοπελα αλλα απο την 11η μερα ξεκινησαν τα υγρα ωορρηξιας, απο την 15 μεχρι και σημερα 19 εχω παρα πολλα υγρα οωρρηξιας ( σημειο να πηγαινω τουαλετα και να λεω βρε λες να εγινε ανωμαλια του κυκλου μου και να μου ηρθε περιοδος?? )αυτο που λεμε ασπραδι αυγου και εχω μπερδευτει παρα πολυ..... ειληκρινα δε ξερω ποια απο αυτες τις μερες εγινε ηοωρρηξια μου και αν εχει γινει ακομη γιατι συνεχιζονται και τα πονακια και τα παρα πολλα υγρα...

Εμενα περίπου μια βδομαδα κρατάνε!!και όταν υποχωρούν οι πόνοι υποχωρούν σιγά σιγά και τα υγρά.οπως είπες μην σταματάς γιατί μπορει να είναι τωρα η ωορρηξια σου η να πέτυχες και να έχουν αυξηθεί ήδη τα υγρά???δεν ξερω θα δείξει!!ευχομαι τα καλυτερα!!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

Εμενα περίπου μια βδομαδα κρατάνε!!και όταν υποχωρούν οι πόνοι υποχωρούν σιγά σιγά και τα υγρά.οπως είπες μην σταματάς γιατί μπορει να είναι τωρα η ωορρηξια σου η να πέτυχες και να έχουν αυξηθεί ήδη τα υγρά???δεν ξερω θα δείξει!!ευχομαι τα καλυτερα!!!

και μενα συνηθως μια βδομαδα κρατανε....

τον προηγουμενο μηνα ετσ ιακριβως...κρατησανε μια βδομαδα κα ιτη μερα που ειχα παααρα πολλα παλι εγινε η οωρρηξια μου.....αυτον τον μηνα τι γιεντε οεο?? εχασα την μπαλα!! χαχαχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Κοριτσια εβγαλα ατο στηθος κατι σαν σπυρακια...το μεσημερι δεν τα ειχα...λετε να ειναι κανενα συμπτωμα???ειναο η ιδεα μου??η ειναι επειδη ειναι να.αδιαθετησω την αλλη βδομαδα?

εσυ εισαι εγκυος παιδακι μου... περιμενουμε μονο το τεστ και την χοριακη για επιβεβαιωση ;)

 

16 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Εχθές το βράδυ με πονούσε το στήθος πααααρα πολύ και η κοιλιά μου και ένιωθα γενικαχαλια πήγε 4 να κοιμηθώ το πρωι ξύπνησα μια χαρά σαν να μην είχα τίποτα.

ΛΕΣ????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nati85 είπε:

Ευχαριστω πολυυυυ!!!ποτε σκέφτεσαι να ξεκινήσεις για δεύτερο? 

Έτσι κι αλλιώς η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να περασει ένας χρόνος από την καισαρική οπότε αυτός είναι ο πρώτος περιορισμός.  Αν υποθέσουμε ότι έμενα έγκυος μετά τον ένα χρόνο λοιπόν θα γεννουσα όταν η μικρή θα κοντεύει 2. Και θεωρώ ότι τότε θα είναι δύσκολο γι αυτην να το διαχειριστει. Συν του ότι θα προτιμούσα να μην έρθει ένα μωρό σε εκείνη τη φάση που θα προσπαθούμε να βγάλουμε την πάνα.  Οπότε μάλλον θα ξεκινήσω να μείνω έγκυος αφού η μικρή κλείσει τα 2 ώστε να είναι λίγο πιο συνεργασιμη όταν έρθει το μωρό.  

Όλα αυτά βέβαια είναι ένα ιδανικό σενάριο.  Ποτέ δεν ξέρουμε πώς τα φέρνει η ζωή.  Ας είμαστε καλά λοιπόν και θα δείξει η πορεία. . Υγεία να έχουμε. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , caramel_83 είπε:

 

κοριτσια πραγματικα ευχαριστω πολυ που ασχολειστε με το θεμα μου αλλα εγω δεν προκειται να μπω σε τετοια διαδικασια τουλαχιστον τωρα, επειδη δουλευω σε εστιατοριο για εμας αυτες οι 20 μερες ειναι πολυ δυσκολες, δεν καθομαι να ασχολουμαι με τα τσαλιμια του αντρα μου τα οποια εχουμε χιλιοσυζητησει, βαρεθηκα πραγματικα...ας περασουν οι γιορτες και βλεπουμε...δεν μπορω να γυριζω ψοφια απο την δουλεια να προσπαθω να εχω κεφι για να εχουμε επαφη και να μην γινεται σωστα.... εεε οχι ρε ανθρωπε το θεωρω ασεβεια αυτο...αυριο ας πουμε θα δουλευω απο τις 12 το μεσημερι μεχρι 12-1 το βραδυ ...λοιπον? ας γινεται οποτε ειναι και οπως ειναι...αν πιασουμε παιδι με αυτο τον τροπο εχει καλως αν οχι δεν πειραζει δεν ειμαστε ουτε οι πρωτοι ουτε οι τελευταιοι.... απλα μην μου λεει για παιδια κτλ οταν δεν κανει αυτο που πρεπει εκει ειναι που νευριαζω (δεν ξερω αν εχετε καταλαβει τι ακριβως με ενοχλει)

Έχουμε καταλάβει! Μπορεί να νομίζει ότι μία μέσα μία έξω, ούτως ή άλλως κάποτε θα πιάσετε έτσι στο χαλαρό και δεν θέλει να το έχει στο μυαλό του πιο εντατικά γιατί αγχώνεται. Έχει κομπλάρει με το θέμα κι αυτός και εσύ λογικό είναι να τα παίρνεις αλλά είστε ζευγάρι οπότε η συμπεριφορά του ενός επηρεάζει τη ζωή και του άλλου. Άσε να περάσουν οι γιορτές να χαλαρώσετε να σε έχει επιθυμήσει και βλέπεις πώς πάει το θέμα από Γενάρη και έπειτα. Σε ενοχλεί περισσότερο όταν μιλάει για παιδιά, ενώ δεν έρχεστε σε ολοκληρωμένη επαφή και τελειώνει έξω, πάνω στις γόνιμες σου! Πάντως με τα τεστ θα μάθεις καλύτερα τον κύκλο σου. Κάντο για σένα, μπορεί να δείξει κάτι που δεν περίμενες!  Να έχεις γόνιμες σε άλλες μέρες ή να δέσεις υγρά και πόνους με την οωρρηξία κλπ. Χρήσιμα είναι όλα αυτά.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , caramel_83 είπε:

 

κοριτσια πραγματικα ευχαριστω πολυ που ασχολειστε με το θεμα μου αλλα εγω δεν προκειται να μπω σε τετοια διαδικασια τουλαχιστον τωρα, επειδη δουλευω σε εστιατοριο για εμας αυτες οι 20 μερες ειναι πολυ δυσκολες, δεν καθομαι να ασχολουμαι με τα τσαλιμια του αντρα μου τα οποια εχουμε χιλιοσυζητησει, βαρεθηκα πραγματικα...ας περασουν οι γιορτες και βλεπουμε...δεν μπορω να γυριζω ψοφια απο την δουλεια να προσπαθω να εχω κεφι για να εχουμε επαφη και να μην γινεται σωστα.... εεε οχι ρε ανθρωπε το θεωρω ασεβεια αυτο...αυριο ας πουμε θα δουλευω απο τις 12 το μεσημερι μεχρι 12-1 το βραδυ ...λοιπον? ας γινεται οποτε ειναι και οπως ειναι...αν πιασουμε παιδι με αυτο τον τροπο εχει καλως αν οχι δεν πειραζει δεν ειμαστε ουτε οι πρωτοι ουτε οι τελευταιοι.... απλα μην μου λεει για παιδια κτλ οταν δεν κανει αυτο που πρεπει εκει ειναι που νευριαζω (δεν ξερω αν εχετε καταλαβει τι ακριβως με ενοχλει)

Ναι σε ενοχλεί που σου λέει ότι θέλει παιδί και όταν έρχεται η στιγμή τραβιέται είναι αντικρουόμενα αυτές οι δυο συμπεριφορές!!εγω να σου πω την αλήθεια πιστευω σε λίγους μήνες θα το σταματήσει και θα κάνει αυτό που πρέπει ισως σκέφτεται εντελώς διαφορετικά από εμάς που είμαστε γυναίκες δεν ξερω τι μπορει να έχει ακριβώς στο μυαλό του.το θέμα είναι ότι θα σε νευριάζει αν το κάνει αυτό γιατί πλέον το εχεις στο μυαλό σου το θέμα παιδιού.αυτο τον μήνα που είσαι και εσυ πιεσμένη από την δουλειά όπως είπες άστο χαλαρά μην ασχολησε με αυτό που κάνει προσπάθησε λίγο όταν γίνεται μην τον αφήνεις να βγει και από τον και καινούργιο χρόνο βλέπεις πάλι.

  • Ευχαριστώ 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσουδια! Θελω να σας γραψω αλλα δεν σας προλαβαινω γιατι προσπαθω να διαβαζω πρωτα οοοολα οσα εχετε γραψει, χαχαχα!!

Το σερι συνεχιζεταιιιι! Δεν το πιστευω! Μπραβο @modena, περιμενουμε τη χοριακη, ολα να πανε τελεια κοριτσι μου! Βαραει υπερωριες βλεπω ο Αη Βασιλης, τον φανταζομαι στο ελκηθρο με τον τεραστιο κοκκινο σακο του γεματο σπορακια σε γαλαζια και ροζ σακουλακια, να τα ριχνει απ τις καμιναδες, χιχιχιχι :-D .

@Χαρά Τριανταφυλλακι. δε θα σχολιασω το εργαστηριο, παρε τα αποτελεσματα με το καλο και βρες μετα ενα αξιοπιστο και διακριτικο να κανεις στο εξης τη δουλεια σου! Εγω πηγαινω σε ενα για ολες τις εξετασεις μου, το ξεκινησα απ την παλινδρομη, και το συνεχιζω τωρα γιατι δε μου λενε διαγνωσεις, απλως μου δινουν ευγενικα τα αποτελεσματα. Για φαντασου σε καθε χοριακη ή προγεννητικο ή αιματος να σου λενε το μακρυ και το κοντο τους! Κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης θα κανεις αρκετες εξετασεις αιματος, και μονο το εξτρα αγχος δε σου χρειαζεται κοριτσι μου. Ολα θα πανε καλα!! Μολις παρεις τα αποτελεσματα ενημερωσε το γιατρο σου και εμας φυσικα! :wub:

@orianna μπραβο κοριτσι μου, χαιρομαι που πηγαν ολα καλα! Κι εσυ γιο;; Υπεροχα! Εχει γεμισει γιους το πανω πινακακι καλε! Ας ειναι και μερικες κορες τα νεα τεστακια να γινει παιχνιδι, χαχα! Αλλιως το πανω πινακακι θα μοιαζει με ποδοσφαιρικη ομαδα :-P. Πλακα κανω βεβαια, να ειναι ολα γερα και υγιη τα μωρακια!

Για τα κοριτσια σε αναμονη, ο Αη Βασιλης ειπαμε εχει για ολους, με το καλο πολλα θετικα ακομη τον Δεκεμβρη! Λιγη υπομονη!

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Τονι@ είπε:

Έτσι κι αλλιώς η γιατρός μου είπε ότι πρέπει να περασει ένας χρόνος από την καισαρική οπότε αυτός είναι ο πρώτος περιορισμός.  Αν υποθέσουμε ότι έμενα έγκυος μετά τον ένα χρόνο λοιπόν θα γεννουσα όταν η μικρή θα κοντεύει 2. Και θεωρώ ότι τότε θα είναι δύσκολο γι αυτην να το διαχειριστει. Συν του ότι θα προτιμούσα να μην έρθει ένα μωρό σε εκείνη τη φάση που θα προσπαθούμε να βγάλουμε την πάνα.  Οπότε μάλλον θα ξεκινήσω να μείνω έγκυος αφού η μικρή κλείσει τα 2 ώστε να είναι λίγο πιο συνεργασιμη όταν έρθει το μωρό.  

Όλα αυτά βέβαια είναι ένα ιδανικό σενάριο.  Ποτέ δεν ξέρουμε πώς τα φέρνει η ζωή.  Ας είμαστε καλά λοιπόν και θα δείξει η πορεία. . Υγεία να έχουμε. 

Σωστή είναι η σκέψη σου και από τα δυο μέχρι τα τρία εμενα μου έβγαλε την πίστη όλο γκρίνια ήταν και ξεσπάσματα!!!και εγω έτσι σκεφτόμουν δεν ήμουν έτοιμη πριν κλείσει τα δυο ήμουν πολύ κουρασμένη ξενυχτυσμενη και ηθελα να χαρώ λίγο αυτή την ηλικία του ήταν πολύ γλυκός!!τωρα πια μετά τα 3μεγάλωσε μιλάει καταλαβαίνει συνεργάζεται περισσότερο και μου ζητάει και ένα μωράκι γιατί του αρέσουν πολύ!!θελει να είναι μπεμπα έχει αδυναμία στα κοριτσάκια από πίσω τους τρέχει. 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , caramel_83 είπε:

 

κοριτσια πραγματικα ευχαριστω πολυ που ασχολειστε με το θεμα μου αλλα εγω δεν προκειται να μπω σε τετοια διαδικασια τουλαχιστον τωρα, επειδη δουλευω σε εστιατοριο για εμας αυτες οι 20 μερες ειναι πολυ δυσκολες, δεν καθομαι να ασχολουμαι με τα τσαλιμια του αντρα μου τα οποια εχουμε χιλιοσυζητησει, βαρεθηκα πραγματικα...ας περασουν οι γιορτες και βλεπουμε...δεν μπορω να γυριζω ψοφια απο την δουλεια να προσπαθω να εχω κεφι για να εχουμε επαφη και να μην γινεται σωστα.... εεε οχι ρε ανθρωπε το θεωρω ασεβεια αυτο...αυριο ας πουμε θα δουλευω απο τις 12 το μεσημερι μεχρι 12-1 το βραδυ ...λοιπον? ας γινεται οποτε ειναι και οπως ειναι...αν πιασουμε παιδι με αυτο τον τροπο εχει καλως αν οχι δεν πειραζει δεν ειμαστε ουτε οι πρωτοι ουτε οι τελευταιοι.... απλα μην μου λεει για παιδια κτλ οταν δεν κανει αυτο που πρεπει εκει ειναι που νευριαζω (δεν ξερω αν εχετε καταλαβει τι ακριβως με ενοχλει)

Καραμελιτσα μην αγχωνεσαι ..θα σου ειναι πολυ δυσκολα τωρα στις γιορτες με την δουλεια σου.Οποτε αστο αυτο το θεμα και βλεπεις με την νεα χρονια..

πρίν από 29 λεπτά , ellilaw είπε:

καλημερα κοριτσια μου..εκανα το πρωι ενα μομιζω αρνητικο ! ειμαι πολυ στεναχωρημενη.. εχω πονους περιοδου !

Καλημερα! εχει αχνη γραμμη? οσο δεν βλεπεις αιμα , εχεις ελπιδες.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, modena είπε:

Να σου πω την αμαρτία μου δεν άντεξα το πρωί κ λέω θα κάνω να δω τι θα βγάλει.. δεν είχα απαίτηση προφανώς να βγάλει κάτι. Έδειξε μια άχνη δευτερη γραμμουλα κ μένα. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια γιατί κανονικά περιμένω αύριο. 

Λέω να κάνω μια και καλή μια χοριακη αύριο μετά τη δουλειά να ξέρω σίγουρα. Πιο πολύ μπερδεύτηκα τελικά..

πω πω πω τετοια να διαβαζω... πηγες για χοριακη σημερα???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , caramel_83 είπε:

 

ΛΕΣ????

Λες??Δεν ξερω καραμελακι είμαι μπερδεμένη μια κρύο μια ζέστη?σημερα νιώθω μια χαρά βεβαια μου λένε κΑι τα κορίτσια δεν θα πονΑω συνέχεια.θα δείξει αν δεν έρθει μέσα στο σ.κ γιατί υπολογίσαμε ωορρηξια με τον γιατρό στον υπέρηχο θα κάνω τεστ από Δευτέρα!!

Επεξεργάστηκαν by Nati85
  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οσο για μενα, λοιπον πηγα γιατρουλη (εχω αρχισει κ τον αγαπω γιατι ειναι ψειρας με την καλη εννοια και μ' αρεσει, σχολαστικος και λεπτομερης)! Μου εκανε ενδοκολπικο υπερηχο ενω θα μπορουσαμε κ κοιλιακο, γιατι ηθελε να βεβαιωθει για τυχον αποκολληση, ή απο που ερχεται το καφε. Ειδαμε το μωρακι, ερωτευτηκα ασχημα, μιλαμε οτι μοιαζει σχεδον με κανονικο μωρο, απλως σε υπερβολικα μικρο μεγεθος :shock::wub:! Ημουν 9+3, ειχε 170 παλμους και ξεχασα να ρωτησω εκατοστα επειδη ημουν απασχολημενη να ηχογραφω την καρδουλα, χαχα. Κουνιοταν σαν τρελο!

Οσο για τα καφετια που βρισκω στη βλεννη (μακαρι να παραμεινουν ετσι, στο σκουπισμα, κ οχι σε κανα σερβιετακι και παθω πανικο!) ειναι απο το εξης μαλλον: αρχικα δεν υπαρχει καμια αποκολληση,  φτιαχνεται ο πλακουντας τωρα και δημιουργειται χαμηλα, κοντα στην εισοδο του τραχηλου, οποτε ειναι λογικα απο εκει αυτη η μικρη διαρροη. Δεν ανησυχει ο γιατρος καθολου, μου ειπε οτι συνηθως αλλαζει θεση ο πλακουντας κ ειναι πολυ νωρις ακομη για να θεωρησουμε οτι θα παραμεινει χαμηλα! Γιατι οντως αυτο δε θα το θελαμε ως το τελος. Αλλα ειπε να μη με απασχολει αυτο τωρα. Ελπιζω να εχετε κι εσεις ακουσει οτι οντως αλλαζει θεση κ θα ανεβει μαλλον αργοτερα! Μου ειπε οτι ουτε η μητρα καλα καλα δεν εχει μεγαλωσει κ δεν εχει αρχισει να μετακινειται. Οποτε απλως προσεχουμε, δουλειες, βαρη, σκυψιματα κτλ, αλλα και οχι σεξ. Ετσι κι αλλιως δεν καναμε γιατι φοβομουν, αλλα ειπε οτι τωρα ειδικα που κανουμε πλακουντα κ ειναι χαμηλα, να μην ζορισουμε την περιοχη. Συνεχιζω το utrogestan κολπικα κ θα τον ενημερωσω παλι Δευτερα!

Επομενο ραντεβου σε 2 Πεμπτες, 11+3! Ακυρωσαμε της επομενης Πεμπτης γιατι δε λεει να πηγαινω κ καθε βδομαδα (οσο κι αν το θελω, χαχα) και σε 3 Πεμπτες η αυχενικη.

  • Μου αρέσει 6

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...