Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Alex@ είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

      Εξαρτάται λίγο από το αν είσαι στον ιδιωτικό τομέα ή στο δημόσιο. Εννοείται ότι στο δημόσιο η διαδικασία είναι γενικά πιο εύκολη. Πάντως η επιβεβαίωση της κύησης γενικά γίνεται με υπέρηχο..

      Με το καλό όλα!

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κορίτσι μου γλυκό δυο πράγματα θα σου πω να εχεις την υγεία σου και όλα τα καλά να σου έρθουν στην ζωή σου..... Σ'ευχαριστώ πολύ. 

Το απόγευμα θα με πάρει να μου πει για την χοριακη. Πρεπει να είναι πάνω από 70 μου είπε. Επίσης θα είναι η τελευταία φορά που θα πάω κιόλας. Και ο λόγος? Μου λέει έχεις πονακια αιματακι? Λέω πονακια έχω από την ωορρηξία και προχθές λίγα καφέ υγρά και λίγο ροζ και χθες πάλι λίγα καφέ υγρά και στο εσώρουχο μια σταγονιτσα καφέ. Και μου κάνει δεν είναι καλό αυτό. Ότι μπορεί να το αποβαλω. Εντάξει με έκανε κουρέλι. Μου είπε η μάνα μου να μην ξαναπάω. Θα πάω μόνο για να πάρω το χαρτί. Φεύγοντας πέρασα από την εκκλησία και άναψα ένα κεράκι... Γιατί εύχομαι και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά για το μπιζελακι μου....

Καλα ειναι δυνατον  ?????? τι σοι μικροβιολογικο ειναι αυτο ? δεν υπαρχει καθολου σεβασμος και διακριτικοτητα?? ειναι δυνατον να σου λεει θα αποβαλλεις? ποιος μπορει να το πει αυτο σε μια γυναικα που ειναι μες την χαρα και ταυτοχρονα εχει πολυ αγωνια αν θα πανε ολα καλα με τις χοριακες... 

ΑΣε που αυτα πρεπει να στα εξηγησει ο γιατρος κ οχι ο καθε μικροβιολογος ... αυτοι να βγαζουν τα αποτελεσματα μονο πρεπει ..

  Να φυγεις κατευθειαν απο κει... Εμενα να φανταστεις οτι εκανα την πρωτη χοριακη κ μετα απο 3 μερες εκανα την δευτερη αλλα απο το μικροβιολογικο αργουσαν να μου στειλουν  τα αποτελεσματα .. κ πηρα εγω  τηλ .. γτ ηθελα να παω στον γιατρο. Κ η κοπελα με ειχε ρωτησει γτ την εκανα , κ της ειπα οτι θελω να δω να διπλασιαζεται . ενταξει μου εξηγησει ο  γιατρος τα αποτελεσματα . Εγω ομως επεμενα να μου πει το αποτελεσμα , και ομως δεν σχολιασε τιποταααα απολυτως η μικροβιολογος ουτ εκαν μου ειπε αριθμο χοριακης απο το τηλ!!! απλα οταν το ειδα  στο μειλ , ειχε πεσει στο  μισο η χοριακη .. Θελω να σου πω  οτι ηταν ευγενικη και δεν ανακατευτηκε καθουλου να βγαλει πορισμα απο το αποτελεσμα μου..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 55 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Κορίτσι μου γλυκό δυο πράγματα θα σου πω να εχεις την υγεία σου και όλα τα καλά να σου έρθουν στην ζωή σου..... Σ'ευχαριστώ πολύ. 

Το απόγευμα θα με πάρει να μου πει για την χοριακη. Πρεπει να είναι πάνω από 70 μου είπε. Επίσης θα είναι η τελευταία φορά που θα πάω κιόλας. Και ο λόγος? Μου λέει έχεις πονακια αιματακι? Λέω πονακια έχω από την ωορρηξία και προχθές λίγα καφέ υγρά και λίγο ροζ και χθες πάλι λίγα καφέ υγρά και στο εσώρουχο μια σταγονιτσα καφέ. Και μου κάνει δεν είναι καλό αυτό. Ότι μπορεί να το αποβαλω. Εντάξει με έκανε κουρέλι. Μου είπε η μάνα μου να μην ξαναπάω. Θα πάω μόνο για να πάρω το χαρτί. Φεύγοντας πέρασα από την εκκλησία και άναψα ένα κεράκι... Γιατί εύχομαι και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά για το μπιζελακι μου....

Κορίτσι μου, μην δίνεις σημασία και πάρε τηλέφωνο το γιατρό σου. Εκείνος μονο είναι αρμόδιος. Οι μικροβιολόγοι να περιοριστούν στις αναλύσεις και μόνο! Και εννοείται να μην ξαναπάς. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Δήμητρα1988 είπε:

καλημερα κοριτσιαααααα!!!!! χαιρομαι που μεγαλωνει το πανω πινακακι!!! παμε δυνατα μεχρι το τελος του χρονου να γεμισει!!! :-D :-D 

εγω κοριτσια και σημερα εχω παρα πολλα υγρα ωορρηξιας και εχω καταμπερδευτει.... θα δειξει ομως πως θα παω στην πορεια.....

Καλημέρα!!!εχουν περάσει οι γόνιμες?αν έχεις υγρά μην το αφήσεις το σπορ να συνεχίσεις επαφές!!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@KalStylσε ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!ευχομαι και για σένα τα καλυτερα!!υγεια ευτυχία και με ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σου!!

@linaa θα περιμενω να δω αν περάσει χωρίς αίμα το σ.κ και μετά θα κάνω ένα τεστ γιατί νιώθω πολύ καλά και σήμερα.Τρίτη Τετάρτη ήμουν χαλια και ειχα πονάκια..τωρα σαν να έχουν υποχωρήσει τα συμπτώματα δυστυχώς.απογοητευομαι ηδη!

εντωμεταξυ από τα μωρά που λέγαμε και τα όνειρα είδα ονειρο εχθές ένα μωράκι αγοράκι μικρό όμως 4 μηνών περίπου με γαλανά ματάκια όπως έχουν της ηλικίας αυτής να το κάνω μπανάκι και να του λέω διαφορα γλυκόλογα και να με κοιτάει μέσα στα μάτια!!ρε κορίτσια έλιωσα δεν μπορω θέλω ενα μωρακι παρά πολύ δεν ξερω τι με έχει πιάσει σαν να το έχω ανάγκη μεγάλη!!! 

@modena περιμενουμε την χοριακη!!!

@Χαρά Τριανταφυλλακι. δεν καταλαβαίνω τι ανακατεύονται το έχουν κάνει σε πολλά κορίτσια αυτό και μας το έχουν πει!!ο γιατρός σου θα σου πει αν είναι καλή η όχι η χοριακη!!μην αγχώνεσαι!!!

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω. .Εγώ ήδη ονειρεύομαι το δεύτερο. .είναι πολύ νωρίς για μένα όμως! ! Μακάρι κορίτσι μου να βγει το όνειρο σου! !


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα κοριτσι ! εγω περιμενω αυριο ! ισως και μεθαυριο.. να πω την αληθεια , χθες πιστεψα οτι κατι εχει γινει γτ με ετσουζαν οι θηλες μου .. σημερα ομως το πρωι το καναμε με τον αντρα μου και τωρα δεν με τσουζουν πια , ηρεμησαν ... :(  οποτε δεν το κοβω για θετικο τεστακι απο μενα .. 

Και από αυτό έβγαλες συμπερασμα; Όχι κορίτσι μου. Δεν σημαίνει τίποτα αυτό. Ακόμα και στις επιβεβαιωμένες εγκυμοσύνες τα όποια συμπτώματα δεν τα βιώνουν οι γυναίκες συνέχεια. Έρχονται και φεύγουν. Όσο δεν βλέπεις περίοδο, είμαστε αισιόδοξες. Πάρε να έχεις ένα τεστακι να το κάνεις αύριο ή μεθαύριο...

Και εγώ χτες το βράδυ εννιωθα το στήθος μου περίεργο. Σαν ένα ελαφρύ εσωτερικό κάψιμο/φαγουρα που κάποια στιγμή έγινε πόνος. Ήπιος αλλά αισθητός. Σήμερα δεν το νιωθω. Καλά είμαι και πολύ νωρίς εγώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, alina80 είπε:

Και από αυτό έβγαλες συμπερασμα; Όχι κορίτσι μου. Δεν σημαίνει τίποτα αυτό. Ακόμα και στις επιβεβαιωμένες εγκυμοσύνες τα όποια συμπτώματα δεν τα βιώνουν οι γυναίκες συνέχεια. Έρχονται και φεύγουν. Όσο δεν βλέπεις περίοδο, είμαστε αισιόδοξες. Πάρε να έχεις ένα τεστακι να το κάνεις αύριο ή μεθαύριο...

Και εγώ χτες το βράδυ εννιωθα το στήθος μου περίεργο. Σαν ένα ελαφρύ εσωτερικό κάψιμο/φαγουρα που κάποια στιγμή έγινε πόνος. Ήπιος αλλά αισθητός. Σήμερα δεν το νιωθω. Καλά είμαι και πολύ νωρίς εγώ...

εγω να σου πω την αληθεια , χθες ξεσηκωθα και πιστεψα οτι ειμαι γτ με ετσουζε(σαν καψιμο) οπως την αλλη φορα στην βιοχημικη .. αλλα σημερα προσγειωθηκα!!!! :PΔεν ξερω και αν ειναι επιδραση απο το dostinex γτ πηρα 1/4 την Τριτη γτ ειχα προλακτινη 31 παλι... 

 εχω 9 τεστακια εγκυμ.... ηταν σε πακετο με τα τεστ ωορηξ. απο τον Σεπτεμβριο!  οποτε  Κυριακή βραδυ θα κανω ενα αν δεν μου εχει ερθει.. 

Εσυ ειχες το προηγουμενο σκ ωορηξια, οποτε ποτε δεν ξερεις ... εδω πολλες κοπελες που εμειναν εγκυες , μετα την ωορηξια ενιωθαν διαφορα .. οποτε μπορει και εσεις να το πιασατε !!!!

@ellilaw που εισαι ? εκανες το τεστακι? 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ομορφες μου τι κανετε?? εχω κανει μια καφεδαρα και σας διαβαζω :D 

20 ώρες πρίν, orianna είπε:

καλησπερα κοριτσια μου..τι  κανετε?σημερα πηγαμε για αυχενικη κ ολα ειναι τελεια μας ειπε η εμβρυολογος.περιμενουμε και τις αιματολογικες την τριτη για να ειναι ειμαστε οκ.μαθαμε κατα 90% και το φυλο..ειναι ΑΓΟΡΙ  μας ειπε...

ελενακι μου τι κανεις? σημερα μαθαμε το φυλο..μας ειπαν για αγορακι.

κοριτσακι μπραβοοο, αντε ολα καλα τωρα να φευγει σιγα σιγα το αγχος ;) με το καλο και ο παιδαρος

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, orianna είπε:

καλησπερα κοριτσια μου..τι  κανετε?σημερα πηγαμε για αυχενικη κ ολα ειναι τελεια μας ειπε η εμβρυολογος.περιμενουμε και τις αιματολογικες την τριτη για να ειναι ειμαστε οκ.μαθαμε κατα 90% και το φυλο..ειναι ΑΓΟΡΙ  μας ειπε...

ελενακι μου τι κανεις? σημερα μαθαμε το φυλο..μας ειπαν για αγορακι.

Μπραβο Κοριτισι! σου ευχομαι  να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και να παρετε αγκαλια το μωρακι σας!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα!!!εχουν περάσει οι γόνιμες?αν έχεις υγρά μην το αφήσεις το σπορ να συνεχίσεις επαφές!!!

καλημερα ομορφη!!!! λογικα εχουν περασει ή εστω ειναι στα τελειωματα πιστευω...οχι το σπορ δε το ξεχναω ισα ισα εχουμε πολυ ορεξη και δε σταματαμε ουτε μερα...αυτο το μηνα πιστευω το παρακαναμε αλλα θα συνεχισουμε!!!!

δε ξερω αν εχει συμβει και σε αλλη κοπελα αλλα απο την 11η μερα ξεκινησαν τα υγρα ωορρηξιας, απο την 15 μεχρι και σημερα 19 εχω παρα πολλα υγρα οωρρηξιας ( σημειο να πηγαινω τουαλετα και να λεω βρε λες να εγινε ανωμαλια του κυκλου μου και να μου ηρθε περιοδος?? )αυτο που λεμε ασπραδι αυγου και εχω μπερδευτει παρα πολυ..... ειληκρινα δε ξερω ποια απο αυτες τις μερες εγινε ηοωρρηξια μου και αν εχει γινει ακομη γιατι συνεχιζονται και τα πονακια και τα παρα πολλα υγρα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Δήμητρα1988 είπε:

καλημερα ομορφη!!!! λογικα εχουν περασει ή εστω ειναι στα τελειωματα πιστευω...οχι το σπορ δε το ξεχναω ισα ισα εχουμε πολυ ορεξη και δε σταματαμε ουτε μερα...αυτο το μηνα πιστευω το παρακαναμε αλλα θα συνεχισουμε!!!!

δε ξερω αν εχει συμβει και σε αλλη κοπελα αλλα απο την 11η μερα ξεκινησαν τα υγρα ωορρηξιας, απο την 15 μεχρι και σημερα 19 εχω παρα πολλα υγρα οωρρηξιας ( σημειο να πηγαινω τουαλετα και να λεω βρε λες να εγινε ανωμαλια του κυκλου μου και να μου ηρθε περιοδος?? )αυτο που λεμε ασπραδι αυγου και εχω μπερδευτει παρα πολυ..... ειληκρινα δε ξερω ποια απο αυτες τις μερες εγινε ηοωρρηξια μου και αν εχει γινει ακομη γιατι συνεχιζονται και τα πονακια και τα παρα πολλα υγρα...

Καλημερα ! η @ntemmiii το ειχε αυτο .. Εγω ειχα αλλα εως την 16η που εγινε η ωορηξια. μετα ειχα ασπρα , πηχτα υγρα 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 minutes ago, ada32 said:

εγω να σου πω την αληθεια , χθες ξεσηκωθα και πιστεψα οτι ειμαι γτ με ετσουζε(σαν καψιμο) οπως την αλλη φορα στην βιοχημικη .. αλλα σημερα προσγειωθηκα!!!! :PΔεν ξερω και αν ειναι επιδραση απο το dostinex γτ πηρα 1/4 την Τριτη γτ ειχα προλακτινη 31 παλι... 

 εχω 9 τεστακια εγκυμ.... ηταν σε πακετο με τα τεστ ωορηξ. απο τον Σεπτεμβριο!  οποτε  Κυριακή βραδυ θα κανω ενα αν δεν μου εχει ερθει.. 

Εσυ ειχες το προηγουμενο σκ ωορηξια, οποτε ποτε δεν ξερεις ... εδω πολλες κοπελες που εμειναν εγκυες , μετα την ωορηξια ενιωθαν διαφορα .. οποτε μπορει και εσεις να το πιασατε !!!!

@ellilaw που εισαι ? εκανες το τεστακι? 

καλημερα κοριτσια μου..εκανα το πρωι ενα μομιζω αρνητικο ! ειμαι πολυ στεναχωρημενη.. εχω πονους περιοδου !

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ada32 είπε:

Καλημερα ! η @ntemmiii το ειχε αυτο .. Εγω ειχα αλλα εως την 16η που εγινε η ωορηξια. μετα ειχα ασπρα , πηχτα υγρα 

καλα κανατε ομως και το παρακανατε!!!! ενταξει θελουμε και απολαυση οχι μονο το κανουμε για το μωρο.. . :P 

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

καλα κανατε ομως και το παρακανατε!!!! ενταξει θελουμε και απολαυση οχι μονο το κανουμε για το μωρο.. . :P 

 

ακριβως!!! ο σκοπος αγιαζει τα μεσα!! :-D  

απλα μου συνεβει πρωτα φορα και μπερδευτικα!! εγωσυνεχιζω και οτι ειναι να γινει θα γινει!!! σε περιμενουμε και σενα λοιπον τωρα που γυριζει!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Τονι@ είπε:

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω. .Εγώ ήδη ονειρεύομαι το δεύτερο. .είναι πολύ νωρίς για μένα όμως! ! Μακάρι κορίτσι μου να βγει το όνειρο σου! !

Ευχαριστω πολυυυυ!!!ποτε σκέφτεσαι να ξεκινήσεις για δεύτερο? 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...