Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Alex@ είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

      Εξαρτάται λίγο από το αν είσαι στον ιδιωτικό τομέα ή στο δημόσιο. Εννοείται ότι στο δημόσιο η διαδικασία είναι γενικά πιο εύκολη. Πάντως η επιβεβαίωση της κύησης γενικά γίνεται με υπέρηχο..

      Με το καλό όλα!

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 21 λεπτά , modena είπε:

Ναι τα home test έχω πάρει. Διάβασα στις οδηγίες ότι με τα πρωινά είναι πιο εύκολο να δείξει κ το αντίθετο συμβαίνει με τα τεστ ωορρηξίας.

Έχεις πολλά στο κεφάλι σου τώρα κορίτσι μου. Μόλις τελειώσει ο γάμος θα είναι αλλιώς τα πράγματα. 

Αχ αυτά δεν δείχνουν αν δεν έχεις καθυστέρηση.. Όποτε μη το κάνεις νωρίτερα από την αναμενομενη Ημερομηνία γτ μπορεί να δει αρνητικό αποτέλεσμα κ να μην ισχύει..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Αχ αυτά δεν δείχνουν αν δεν έχεις καθυστέρηση.. Όποτε μη το κάνεις νωρίτερα από την αναμενομενη Ημερομηνία γτ μπορεί να δει αρνητικό αποτέλεσμα κ να μην ισχύει..

Να σου πω την αμαρτία μου δεν άντεξα το πρωί κ λέω θα κάνω να δω τι θα βγάλει.. δεν είχα απαίτηση προφανώς να βγάλει κάτι. Έδειξε μια άχνη δευτερη γραμμουλα κ μένα. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια γιατί κανονικά περιμένω αύριο. 

Λέω να κάνω μια και καλή μια χοριακη αύριο μετά τη δουλειά να ξέρω σίγουρα. Πιο πολύ μπερδεύτηκα τελικά..

  • Μου αρέσει 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , modena είπε:

Να σου πω την αμαρτία μου δεν άντεξα το πρωί κ λέω θα κάνω να δω τι θα βγάλει.. δεν είχα απαίτηση προφανώς να βγάλει κάτι. Έδειξε μια άχνη δευτερη γραμμουλα κ μένα. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια γιατί κανονικά περιμένω αύριο. 

Λέω να κάνω μια και καλή μια χοριακη αύριο μετά τη δουλειά να ξέρω σίγουρα. Πιο πολύ μπερδεύτηκα τελικά..

κ εισαι με αχνη γραμμουλα????αντε με το καλο να μεγαλωσει η πανω λίστα!!!κανε κ αυριο αν θες αλλα μετα πηγαινε για χοριακη!

  • Ευχαριστώ 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα πολλά τα σπόρια που έρχονται! Ποντάρω σίγουρα σε 3 αυτό τον μήνα! Για να δούμε μακάρι μακάρι!

Λοιπόν εγω πήρα γνώμη ενδοκρινολόγου και σας τη μεταφέρω:μου είπε ότι πρέπει να πάρω Τ4 75 για 4 μήνες και να ρίξω ως 2 την TSH. Δεν θέλει τώρα υπέρηχο μου είπε να κάνω στο 4μηνο αν και θα εχω λέει ήδη μεινει έγκυος ως τότε γιατί θα μου πέσει από τον πρώτο μήνα με αυτή τη δόση. Ειπε ότι δεν θα μου τα έδινε καν αν δεν προσπαθούσα για παιδί. Σκεφτόταν και για μικρότερη δόση των 62 αλλά επειδή λέει ανέβηκε από 3,5 σε 4,5 μέσα σε 12 μήνες είναι ανοδική η τάση.

Πως τα ακούτε οι όμοιοπαθουσες? Να πάρω κι άλλη γνώμη λέτε μπα και μου γράψει υπέρηχο πρώτα η μη μου πει μικρότερη δόση; Η να του δώσω να καταλάβει απευθείας με 75? 

κοριτσι θα σου πω εγω απο την εμπειρια μου με τοσο μεγαλη tsh η καλητερη δοση ειναι των 75. 

μην φοβασε καθολου αν δεν σου κανει αυτη η δοση το σωμα σου απο την πρωτη με δευτερη μερα που θα το παρεις θα σου δειξει αν δεν την χρειαζεσε τοσο μεγαλη δοση. 

εμενα μου ειχαν πει να παρω των 50 με tsh 3 ειναι η ενδεδειγμενη δοση για ενηλικες . ομως απο την πρωτη μερα που το πηρα ενιωσα ασχημα κ αμεσως την μειωσαμε στο 25 κ οντως επεσε σε δυο εβδομαδες κιολας ολα μια χαρα. 

οποτε θα σου προτεινα να ακουσεις τον γιατρο κ να ξεκινησεις την μεγαλη δοση κ αν δεις οτι δεν σου κανει την αλλαζεις. 

1 hour ago, modena είπε:

Να σου πω την αμαρτία μου δεν άντεξα το πρωί κ λέω θα κάνω να δω τι θα βγάλει.. δεν είχα απαίτηση προφανώς να βγάλει κάτι. Έδειξε μια άχνη δευτερη γραμμουλα κ μένα. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια γιατί κανονικά περιμένω αύριο. 

Λέω να κάνω μια και καλή μια χοριακη αύριο μετά τη δουλειά να ξέρω σίγουρα. Πιο πολύ μπερδεύτηκα τελικά..

κοριτσι αχνη γραμμουλα σημαινει θετικο οποτε αυριο για χοριακη!!!! αληθεια ειναι τα hometest δειχνουν στανταρ μια δυο μερες πριν την καθηστερηση τα εχουμε δοκιμασει πολλες απο εδω μεσα. σκεψου η χοριακη πριν την καθηστερηση μια δυο μερες ειναι γυρω στο 50 κ πανω κ τα hometest ανιχνευουν απο το 25

@Nati85 τι να πω κ πονοι στην γυμναστικη μαλλον ειναι φως φαναρι!!!! περιμενουμε το σαββατο για τεστακι!! καλα εγω δε θα κρατιομουν κ θα εκανα απο αυριο!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, modena είπε:

Να σου πω την αμαρτία μου δεν άντεξα το πρωί κ λέω θα κάνω να δω τι θα βγάλει.. δεν είχα απαίτηση προφανώς να βγάλει κάτι. Έδειξε μια άχνη δευτερη γραμμουλα κ μένα. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια γιατί κανονικά περιμένω αύριο. 

Λέω να κάνω μια και καλή μια χοριακη αύριο μετά τη δουλειά να ξέρω σίγουρα. Πιο πολύ μπερδεύτηκα τελικά..

Πλάκα μας κάνεις έτσι? ?? Περίμενες να νυχτώσει να μας το πεις? ??? Αντε με το καλό!!!!!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Πλάκα μας κάνεις έτσι? ?? Περίμενες να νυχτώσει να μας το πεις? ??? Αντε με το καλό!!!!!!!!!!

Καλημερα!! Δεν ήθελα να το πω γιατί είναι τόσο άχνη που δεν καταλαβαίνεις αν είναι καν το ροζ ανοιχτό που είναι  ή το γκρι ανοιχτό που λέει ότι πρέπει να αγνοήσω (το οποίο λέει ότι δεν εμφανίζεται πάντα αλλά ας μην ενθουσιάζομαι). Έκανα πάλι τωρα γιατί μέχρι να σχολασω θα με έτρωγε και έβγαλε πάλι το ίδιο. 

Μακάρι να είναι κ να είναι αχνό επειδή με έφαγε το κεφάλι μου να το κάνω νωρίτερα από ότι πρέπει.

Θα σας πω το απογευματάκι λογικά.. 

6 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσι θα σου πω εγω απο την εμπειρια μου με τοσο μεγαλη tsh η καλητερη δοση ειναι των 75. 

μην φοβασε καθολου αν δεν σου κανει αυτη η δοση το σωμα σου απο την πρωτη με δευτερη μερα που θα το παρεις θα σου δειξει αν δεν την χρειαζεσε τοσο μεγαλη δοση. 

εμενα μου ειχαν πει να παρω των 50 με tsh 3 ειναι η ενδεδειγμενη δοση για ενηλικες . ομως απο την πρωτη μερα που το πηρα ενιωσα ασχημα κ αμεσως την μειωσαμε στο 25 κ οντως επεσε σε δυο εβδομαδες κιολας ολα μια χαρα. 

οποτε θα σου προτεινα να ακουσεις τον γιατρο κ να ξεκινησεις την μεγαλη δοση κ αν δεις οτι δεν σου κανει την αλλαζεις. 

κοριτσι αχνη γραμμουλα σημαινει θετικο οποτε αυριο για χοριακη!!!! αληθεια ειναι τα hometest δειχνουν στανταρ μια δυο μερες πριν την καθηστερηση τα εχουμε δοκιμασει πολλες απο εδω μεσα. σκεψου η χοριακη πριν την καθηστερηση μια δυο μερες ειναι γυρω στο 50 κ πανω κ τα hometest ανιχνευουν απο το 25

@Nati85 τι να πω κ πονοι στην γυμναστικη μαλλον ειναι φως φαναρι!!!! περιμενουμε το σαββατο για τεστακι!! καλα εγω δε θα κρατιομουν κ θα εκανα απο αυριο!!!

Μακάρι να είναι αλήθεια!! Θα κάνω τη χοριακη να είμαι κ σίγουρη πάντως σήμερα.


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , modena είπε:

Καλημερα!! Δεν ήθελα να το πω γιατί είναι τόσο άχνη που δεν καταλαβαίνεις αν είναι καν το ροζ ανοιχτό που είναι  ή το γκρι ανοιχτό που λέει ότι πρέπει να αγνοήσω (το οποίο λέει ότι δεν εμφανίζεται πάντα αλλά ας μην ενθουσιάζομαι). Έκανα πάλι τωρα γιατί μέχρι να σχολασω θα με έτρωγε και έβγαλε πάλι το ίδιο. 

Μακάρι να είναι κ να είναι αχνό επειδή με έφαγε το κεφάλι μου να το κάνω νωρίτερα από ότι πρέπει.

Θα σας πω το απογευματάκι λογικά.. 

Καλημέρα κι ομωςαν εχει γραμμη εισαι εγκυουλαααα αυτο ειχα παθει κ εγωωω αχχχ τι καλα μπραβο κοριτσακι μου να.πας για χοριακη και.να. ερθεις να μας πεις τα ευχάριστα!!!!!

@ellilaw καλημεραααα ξυπνα να κανεις το τεστ περιμενουμε!??

Καλημερα σε.ολες!!! Παμε δυνατά ρε.κοριτσια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Καλημέρα κι ομωςαν εχει γραμμη εισαι εγκυουλαααα αυτο ειχα παθει κ εγωωω αχχχ τι καλα μπραβο κοριτσακι μου να.πας για χοριακη και.να. ερθεις να μας πεις τα ευχάριστα!!!!!

@ellilaw καλημεραααα ξυπνα να κανεις το τεστ περιμενουμε!??

Καλημερα σε.ολες!!! Παμε δυνατά ρε.κοριτσια!

Τώρα που έχει περάσει ένα δεκάλεπτο φαίνεται πιο καθαρά σαν ροζ. Μακάρι! Θα πάω για χοριακη με το που θα φύγω από τη δουλειά. Ευχαριστώ πολύ! Θα μπω να σας πω!! Εννοείται! :)

  • Μου αρέσει 4

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , modena είπε:

Τώρα που έχει περάσει ένα δεκάλεπτο φαίνεται πιο καθαρά σαν ροζ. Μακάρι! Θα πάω για χοριακη με το που θα φύγω από τη δουλειά. Ευχαριστώ πολύ! Θα μπω να σας πω!! Εννοείται! :)

Ναι ναι αν ειδα καπου τα home test εκανες??? Εισαι δεν.υπάρχει περιπτωση!!! Ναιιι περιμενουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, modena είπε:

Να σου πω την αμαρτία μου δεν άντεξα το πρωί κ λέω θα κάνω να δω τι θα βγάλει.. δεν είχα απαίτηση προφανώς να βγάλει κάτι. Έδειξε μια άχνη δευτερη γραμμουλα κ μένα. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια γιατί κανονικά περιμένω αύριο. 

Λέω να κάνω μια και καλή μια χοριακη αύριο μετά τη δουλειά να ξέρω σίγουρα. Πιο πολύ μπερδεύτηκα τελικά..

Συγχαρητήρια!!!!!Τι συμπτώματα είχες;

Καλημέρα κορίτσια!!! Έχουμε πάρει τα πάνω μας και τρελλαινομαι!!!!!

  • Μου αρέσει 2

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , modena είπε:

Καλημερα!! Δεν ήθελα να το πω γιατί είναι τόσο άχνη που δεν καταλαβαίνεις αν είναι καν το ροζ ανοιχτό που είναι  ή το γκρι ανοιχτό που λέει ότι πρέπει να αγνοήσω (το οποίο λέει ότι δεν εμφανίζεται πάντα αλλά ας μην ενθουσιάζομαι). Έκανα πάλι τωρα γιατί μέχρι να σχολασω θα με έτρωγε και έβγαλε πάλι το ίδιο. 

Μακάρι να είναι κ να είναι αχνό επειδή με έφαγε το κεφάλι μου να το κάνω νωρίτερα από ότι πρέπει.

Θα σας πω το απογευματάκι λογικά.. 

Μακάρι να είναι αλήθεια!! Θα κάνω τη χοριακη να είμαι κ σίγουρη πάντως σήμερα.

Κορίτσι μου Καλημέρα! ! Εννοείται πως καλά έκανες και έκανες όπως ένιωθες.  Σου εύχομαι ολόψυχα μία πολύ θετική χοριακη! !

Καλημέρα κορίτσια! !!  Βλέπω έχετε πιάσει ρυθμό! !! Αντε αν συνεχίσετε ετσι σύντομα θα έχετε μετακομίσει όλες στο πάνω πινακακι! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , modena είπε:

Τώρα που έχει περάσει ένα δεκάλεπτο φαίνεται πιο καθαρά σαν ροζ. Μακάρι! Θα πάω για χοριακη με το που θα φύγω από τη δουλειά. Ευχαριστώ πολύ! Θα μπω να σας πω!! Εννοείται! :)

ΩΡΑΊΑ!!! Πολύ ευχάριστα νέα! !! Περιμένουμε επιβεβαιωση με χοριακή για προαγωγη στα πάνω διαμερισματα του πίνακα @modena! Πολύ ελπίδα παίρνω με ολες σας τελευταία ότι θα μας πάει γούρι μια μια εδώ μέσα να ανεβαινουμεεεεε :-D 

7 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσι θα σου πω εγω απο την εμπειρια μου με τοσο μεγαλη tsh η καλητερη δοση ειναι των 75. 

μην φοβασε καθολου αν δεν σου κανει αυτη η δοση το σωμα σου απο την πρωτη με δευτερη μερα που θα το παρεις θα σου δειξει αν δεν την χρειαζεσε τοσο μεγαλη δοση. 

εμενα μου ειχαν πει να παρω των 50 με tsh 3 ειναι η ενδεδειγμενη δοση για ενηλικες . ομως απο την πρωτη μερα που το πηρα ενιωσα ασχημα κ αμεσως την μειωσαμε στο 25 κ οντως επεσε σε δυο εβδομαδες κιολας ολα μια χαρα. 

οποτε θα σου προτεινα να ακουσεις τον γιατρο κ να ξεκινησεις την μεγαλη δοση κ αν δεις οτι δεν σου κανει την αλλαζεις.

@linaa ευχαριστώ. Πάω για 75 λοιπόν.  Τι εννοείς ένιωσεΣε άσχημα, σε πείραξε? Γιατί ρώτησα και μου ειπε ότι δεν θα έχω παρενέργειες. Εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα θυροειδη...ούτε ιδρώτα ούτε τρεμουλο ούτε ταχυπαλμιες. Λες να τα έχω τώρα? Τι να προσέξω για να πω στο γιατρό?  Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα όμορφες! 10 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα!!

Μετράμε αντίστροφα κανονικά τώρα πια. @linaa η αντίστροφη μέτρηση αυτή πάει και για τα δικά μας θετικά. 

Μπαίνω στο θέμα και βλέπω και άλλο θετικό; We are on fire girls!

@modena δύο τεστ με αχνές γραμμούλες είναι θετικό! Θα το επιβεβαιώσει και η χοριακή. Σε ποια μέρα του κύκλου σου το έκανες; 

Τρεις μέρες, τρία θετικά, σας λέω πάμε για ρεκόρ αυτό το μήνα. Ποιες έχουμε τις επόμενες μέρες; @Nati85, @Dimitr@17, @ntemiiiiii -ολες με αισιόδοξα συμπτώματα. Και η @Μαρθα Κ μας - ξεχνάω κάποιο κοριτσάκι;

Συνωστισμός προβλέπεται στα μαιευτήρια της χώρας τέλη Αυγουστου-αρχες Σεπτεμβρίου του 2018! 

πρίν από 29 λεπτά , kido είπε:

@modena

@linaa ευχαριστώ. Πάω για 75 λοιπόν.  Τι εννοείς ένιωσεΣε άσχημα, σε πείραξε? Γιατί ρώτησα και μου ειπε ότι δεν θα έχω παρενέργειες. Εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα θυροειδη...ούτε ιδρώτα ούτε τρεμουλο ούτε ταχυπαλμιες. Λες να τα έχω τώρα? Τι να προσέξω για να πω στο γιατρό?  Καλημέρα!

Εμένα η ενδοκρινολόγος για ταχυπαλμιες μου είπε να την ενημερώσω αν έχω. Παίρνω 25αρη βέβαια αλλά δεν είχα κάποια παρενέργεια. 

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Τι ευχάριστα βλέπω.... Κι άλλη μαμά..... Ελάτε κοριτσια μαζί θα τα λέμε και τα παιδιά μας θα πηγαίνουν μαζί σχολείο.... χαχαχαχα.. παω για χοριακη και θα τα πούμε αγάπες.....

  • Μου αρέσει 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...