Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Alex@ είπε:

      Κορίτσια καλησπέρα!!

      Έχω μια απορία για τις αναρρωτικες. Τώρα είμαι με την ειδική άδεια υποβοηθουμενης των 7 ημερών. Όταν τελειώσουν αυτές, μπορεί ο γυναικολόγος να μου γράψει αναρρωτική λόγω κύησης ή πρεπει πρώτα να γίνει επιβεβαιωση με εμβρυακα στοιχεία κ άκουσμα καρδιας;; ( βέβαια αφού όλα πάνε καλα με την χοριακη)

      Εξαρτάται λίγο από το αν είσαι στον ιδιωτικό τομέα ή στο δημόσιο. Εννοείται ότι στο δημόσιο η διαδικασία είναι γενικά πιο εύκολη. Πάντως η επιβεβαίωση της κύησης γενικά γίνεται με υπέρηχο..

      Με το καλό όλα!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Καλα θα ηταν αλλα εγω ζοριζομαι οποτε ειπα οτι ξερεις κατι.. απο εδω κ περα τελος. Ουτε συμπτώματα ουτε προσπαθειες σε συγκεκριμενες μερες δε μπορω ετσι πνιγομαι. 

Κοριτσι μου παρτο χαλαρα... Αν ειναι να ζοριζεσαι ,κανεις περισσοτετο κακο στον εαυτο σου γτ μπλοκαρεις τον οργανισμο σου. Ηρεμησε και να εχετε επαφες οποτε θελετε κ αν ειναι κ στις γονιμες ,ακομα Καλύτερα.. Δεν είναι αγωνας δρόμου το να κάνεις παιδί... Εξάλλου σου εχώ πει ότι προσπαθείς πολύ λίγο Απλα το πηρες πολύ εντατικά το θέμα! Οργάνωσε τον γάμο σου κ αν μέχρι τοτε δεν έχει έρθει,κάντε τις εξετασεις σας και δειτε πως θα κινηθείτε..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 10 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εχω ασπρα πηχτα υγρα αλλα οχι καθε μερα... και ειχα κ κατι σουβλιες χαμηλα δεξια πριν κατι μερες..

Δεν είναι κι άσχημα. .αλλά ειδικά το στήθος είναι ενθαρρυντικό. .μακάρι να είσαι κορίτσι μου. Είναι λίγες οι μέρες που μένουν μέχρι να μάθεις!


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Τονι@ είπε:

Δεν είναι κι άσχημα. .αλλά ειδικά το στήθος είναι ενθαρρυντικό. .μακάρι να είσαι κορίτσι μου. Είναι λίγες οι μέρες που μένουν μέχρι να μάθεις!

Ναι θα δειξει σε λιγες μερες...μακαρι να ειμαι...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

κοριτσι με το καλο!!! αντε περασε το πιο κυριο σταδιο τωρα απλα θα αρχισεις να το χαιρεσε!!!!

@Nati85 ξεκινα να προσεχεις γιατι στοιχημα εισαι εγκυος!! οι πονοι δεν θα κρατανε κ ολη μερα ετσι κ αλλιως!! 

@alina80 μαζι ειμαστε ναι εγω δε ξερω ποτε θα κανω τεστ μαλλον κ εγω τα χριστουγεννα με βλεπω γιατι δεν μου εχουν μεινει κ πολλα τεστακια εγκυμοσυνης γιατι αν ειχα πιο πολλα μπορει κ να μην κρατιομουν κ να εκανα κ πιο νωρις ! 

Κι εγώ μη νομίζεις. Θα κρατηθώ γιατί θα λείπουμε εκδρομουλα από τις 20 μέχρι τις 24. Αλλιώς... Ραντεβού από τώρα, το πρωί των Χριστουγέννων (τεστακι, κυπελάκι, τουαλέτα). 

Κορίτσια κάτι μου λέει ότι αυτό το μηνα, το τοπικ μας θα κάνει ρεκόρ θετικών τεστ εγκυμοσύνης! Θα γεμίσουμε σποράκια λέμε!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

Αν σε ενοχλούν είναι πολύ καλό σημάδι..!!

 Ναι  ειναι συμπτωμα!!! Εξαλλου εσυ αν θυμαμαι καλα ,πιανεις ευκολα ,οποτε μαλλον εισαι!!!!

 Καλησπερα!!ειχες επαφη χθες; πολυ πιθανο να ειναι απο ωορηξια ,υπαρχουν κοπελες που πονανε αρκετα

@ada32 αυτο δεν το ξερω οτι πιανω ευκολα...δεν ειδα ομως καθολου ροζ οπως την προηγ φορα π ημουν...την τριτη θα ξερω...λιγες μερες εμειναν ..θα δειξει..προσπαθω να μην το σκεφτομαι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια καλησπέρα πολλά τα σπόρια που έρχονται! Ποντάρω σίγουρα σε 3 αυτό τον μήνα! Για να δούμε μακάρι μακάρι!

Λοιπόν εγω πήρα γνώμη ενδοκρινολόγου και σας τη μεταφέρω:μου είπε ότι πρέπει να πάρω Τ4 75 για 4 μήνες και να ρίξω ως 2 την TSH. Δεν θέλει τώρα υπέρηχο μου είπε να κάνω στο 4μηνο αν και θα εχω λέει ήδη μεινει έγκυος ως τότε γιατί θα μου πέσει από τον πρώτο μήνα με αυτή τη δόση. Ειπε ότι δεν θα μου τα έδινε καν αν δεν προσπαθούσα για παιδί. Σκεφτόταν και για μικρότερη δόση των 62 αλλά επειδή λέει ανέβηκε από 3,5 σε 4,5 μέσα σε 12 μήνες είναι ανοδική η τάση.

Πως τα ακούτε οι όμοιοπαθουσες? Να πάρω κι άλλη γνώμη λέτε μπα και μου γράψει υπέρηχο πρώτα η μη μου πει μικρότερη δόση; Η να του δώσω να καταλάβει απευθείας με 75? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

@ada32 αυτο δεν το ξερω οτι πιανω ευκολα...δεν ειδα ομως καθολου ροζ οπως την προηγ φορα π ημουν...την τριτη θα ξερω...λιγες μερες εμειναν ..θα δειξει..προσπαθω να μην το σκεφτομαι...

Στην πρώτη και τελειομηνη είχα ροζ τη μέρα που περίμενα περίοδο σχεδόν και ήταν η εμφύτευση στη δεύτερη βιοχημική δεν είχα ροζ είχα όμως κάθε μέρα καφέ και πόνους έντονους σαν να φαινόταν ότι δεν πάει καλά! Οπότε κάθε περίπτωση είναι διαφορετική


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Στην πρώτη και τελειομηνη είχα ροζ τη μέρα που περίμενα περίοδο σχεδόν και ήταν η εμφύτευση στη δεύτερη βιοχημική δεν είχα ροζ είχα όμως κάθε μέρα καφέ και πόνους έντονους σαν να φαινόταν ότι δεν πάει καλά! Οπότε κάθε περίπτωση είναι διαφορετική

Ναο σε αυτο θα συμφωνησω...θα δειξει...εγω οτι μπορεσα εκανα απο επαφες...ειχα πριν τις γονιμες πανω στις γονιμες και μετα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναο σε αυτο θα συμφωνησω...θα δειξει...εγω οτι μπορεσα εκανα απο επαφες...ειχα πριν τις γονιμες πανω στις γονιμες και μετα...

Εσύ αγάπη μου γ..... Κυριολεκτικά οπότε μη φοβάσαι!!!!!χαχαχαα

  • Χαχα 3
  • Μπερδεμένη/-ος 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Κοννυ είπε:

Ευχαριστώ! Να ξανακάνω αύριο χόριακη και από Δευτέρα να πάω για υπέροχο. 

Να ρωτήσω. Τόσο γρήγορα γίνεται ο υπέρηχος?

6 ώρες πρίν, Nenitaki88 είπε:

Οοοοχι ! Μόλις κλείσει το τρίμηνο θα επιτρέπεται! Μέχρι δηλαδη να αναλάβει δουλειά ο πλακούντας και να εχει ριζώσει καλα εκεί μέσα το μωράκι Χεχεχε! Αστα μετα θα φουσκωσεις κ δε θα μπορείς καλα! Οποτε..... Χαχαχα χαλάλι ομως! 

 

Ωραία όλα θα γινουν...με υπομονή.... Να είναι καλά το μπιζελακι μου θέλω. 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, kido είπε:

Κοριτσάκια καλησπέρα πολλά τα σπόρια που έρχονται! Ποντάρω σίγουρα σε 3 αυτό τον μήνα! Για να δούμε μακάρι μακάρι!

Λοιπόν εγω πήρα γνώμη ενδοκρινολόγου και σας τη μεταφέρω:μου είπε ότι πρέπει να πάρω Τ4 75 για 4 μήνες και να ρίξω ως 2 την TSH. Δεν θέλει τώρα υπέρηχο μου είπε να κάνω στο 4μηνο αν και θα εχω λέει ήδη μεινει έγκυος ως τότε γιατί θα μου πέσει από τον πρώτο μήνα με αυτή τη δόση. Ειπε ότι δεν θα μου τα έδινε καν αν δεν προσπαθούσα για παιδί. Σκεφτόταν και για μικρότερη δόση των 62 αλλά επειδή λέει ανέβηκε από 3,5 σε 4,5 μέσα σε 12 μήνες είναι ανοδική η τάση.

Πως τα ακούτε οι όμοιοπαθουσες? Να πάρω κι άλλη γνώμη λέτε μπα και μου γράψει υπέρηχο πρώτα η μη μου πει μικρότερη δόση; Η να του δώσω να καταλάβει απευθείας με 75? 

Και εμενα 75 αρι μου έδωσε και ήταν στην ίδια τιμή από πέρυσι..εγω ανυπομονούσα να την ρίξω οποτε δεν ηθελα και μικρότερη δόση αλλά νομιζω ότι πάει και με τα κιλά?δεν είμαι σίγουρη. Αν δεις ότι σε πειράζει πες το στον ενδοκρινολόγο να σου μειώσει.

  • Ευχαριστώ 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, ada32 είπε:

χαχαχα  αν εισαι ανυπομονη καντο ! εγω να σου πω την αληθεια δεν θα το κανω με πρωινα ουρα γτ την αλλη φορα με πρωινα δεν μου εβγαινε τιποτα .. μεσημερι η βραδυ θα το κανω!

 

τι τεστ θα κανεις? τα hometest ?

Ναι τα home test έχω πάρει. Διάβασα στις οδηγίες ότι με τα πρωινά είναι πιο εύκολο να δείξει κ το αντίθετο συμβαίνει με τα τεστ ωορρηξίας.

2 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Καλα θα ηταν αλλα εγω ζοριζομαι οποτε ειπα οτι ξερεις κατι.. απο εδω κ περα τελος. Ουτε συμπτώματα ουτε προσπαθειες σε συγκεκριμενες μερες δε μπορω ετσι πνιγομαι. 

Έχεις πολλά στο κεφάλι σου τώρα κορίτσι μου. Μόλις τελειώσει ο γάμος θα είναι αλλιώς τα πράγματα. 


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

κοριτσι με το καλο!!! αντε περασε το πιο κυριο σταδιο τωρα απλα θα αρχισεις να το χαιρεσε!!!!

@Nati85 ξεκινα να προσεχεις γιατι στοιχημα εισαι εγκυος!! οι πονοι δεν θα κρατανε κ ολη μερα ετσι κ αλλιως!! 

@alina80

Λες ε? Σήμερα να σου πω την αλήθεια ένιωσα πόνους στον διάδρομο και λέω θα περάσουν αλλά συνέχισαν ακόμα πιο δυνατοί και σταμάτησα για 10 λεπτά μέχρι να ηρεμήσω.θα προσέχω λίγο περισσότερο.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Εγω το αποφασισα θα σταματησω να προσπαθω.. Δε το αντεχω αλλο ολο αυτο. 

Εγώ θα σου πω σταμάτα τις μέρες που δεν είσαι στις μέρες σου.... ηρεμία.... Όλες έχουμε βρεθεί πολλές φορές σ'αυτήν την θέση. Θα το ξεπεράσεις μόλις ηρεμήσεις....  Σκέψου τον γάμο σου τώρα και με το καλό μετα τον γάμο ξεκινάς από τον επόμενο μήνα.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Για Ωορρηξία μου κάνει εμένα. Έχω και εγώ πόνους συνήθως δύο τρεις μέρες πριν την ωορρηξία. Κάποιες φορές πολύ δυνατούς. 

@linaa μαζί εμείς ε; Εγώ περιμένω 24/12. Και έχω αποφασίσει -αν δεν με προλάβουν οι εξελίξεις βέβαια- να δοκιμάσω την τύχη μου το πρωί των Χριστουγέννων. (Κι αν δω θετικό, θα πρέπει να σκεφτώ εναλλακτική έκπληξη για τον άντρα μου, αλλά δεν πειράζει). 

Κοριτσια μου βαλτε με και εμενα μαζι σας αν δεν ερθει θα κανω τα Χριστούγεννα το πρωιιιι! Αν και δεν ειμαι το ξερω!

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κι εγώ μη νομίζεις. Θα κρατηθώ γιατί θα λείπουμε εκδρομουλα από τις 20 μέχρι τις 24. Αλλιώς... Ραντεβού από τώρα, το πρωί των Χριστουγέννων (τεστακι, κυπελάκι, τουαλέτα). 

Κορίτσια κάτι μου λέει ότι αυτό το μηνα, το τοπικ μας θα κάνει ρεκόρ θετικών τεστ εγκυμοσύνης! Θα γεμίσουμε σποράκια λέμε!

 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...