Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Νόμιζα ότι κάθε τρεις μέρες ανεβαίνει. Σκέφτηκα να πάω αύριο για να είμαι πιο χαλαρή το Σαββατοκύριακο.

οχι κοριτσι μου διπλασιαζετε καθε 48 ωρες δηλαδη εκανες προχθες να κανεις κ σημερα να δεις αν παει καλα κ μετα ξανακανεις δευτερα παλι. ο γιατρος τωρα με τοσο χαμηλη χοριακη δεν μπορει να δει τιποτα μονο οι χοριακες δειχνουν την πορεια 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 9 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

:-D Το σκούπισμα πήγαινε για τις δουλειές του σπιτιού. Αλλά και η δουλειά είναι πιο δύσκολη από τις δουλειές του σπιτιού. Σε σουπερ μάρκετ δουλεύω. Εννοείται πως το είπα στους υπεύθυνους. Και ήδη από χθες με προσέχουν. Ήμουν βοηθός μέχρι και εχθές.... και τώρα μου είπαν να χαλαρώσω και ότι θέλω να τους λέω...... Μετά από χρόνια θα είναι οι πρώτες μου γιορτές που θα είμαι χαλαρή στην δουλειά.

ειναι δυσκολη η δουλεια στο σουπερ μαρκετ .. εχω δει τα κοριτσια που σηκωνουν βαρος . οποτε καλα εκανες και το ειπες για να σε προσεξουν .

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Δηλαδή δεν έχει γούτσου γούτσου. Μέχρι πότε?  

Σνιφ σνιφ σνιφ.

το πρωτο τριμηνο απαγορευετε. μετα αναλογα πως θα ειναι ο τραχηλος η αν υπαρχουν θεματα οπως καφε κτλ. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, modena είπε:

Εγώ δεν κρατιέμαι. Θα το κάνω Σάββατο γιατί την Κυριακή δουλεύω πολύ πρωί οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να προλάβω. Μακάρι να μην σου έρθει. Αυτο που λες δεν είναι συμπτώμα περιόδου νομίζω αλλά εγκυμοσύνης.. :)

χαχαχα  αν εισαι ανυπομονη καντο ! εγω να σου πω την αληθεια δεν θα το κανω με πρωινα ουρα γτ την αλλη φορα με πρωινα δεν μου εβγαινε τιποτα .. μεσημερι η βραδυ θα το κανω!

 

1 ώρα πρίν, modena είπε:

Εγώ δεν κρατιέμαι. Θα το κάνω Σάββατο γιατί την Κυριακή δουλεύω πολύ πρωί οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να προλάβω. Μακάρι να μην σου έρθει. Αυτο που λες δεν είναι συμπτώμα περιόδου νομίζω αλλά εγκυμοσύνης.. :)

τι τεστ θα κανεις? τα hometest ?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , caramel_83 είπε:

σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου, δεν καθομαι να ασχοληθω καθολου γι αυτο και με εχω βγαλει απο το πινακακι δεν υπαρχει λογος να γεμιζουμε τον πινακα χωρις να υπαρχει αναμονη, δεν ασχολουμαι  ουτε με γονιμες ουτε που θα τελειωσει, ας εχουμε επαφη οποτε εχουμε ορεξη και ας τελειωνει οπου θελει. Αμα μου κανει παλι κουβεντα για παιδι απλα θα του πω πολυ ωραια οτι δεν μπορουμε να κανουμε γιατι δεν γινεται οτι πρεπει και οταν πρεπει και τελειωσε το θεμα... εδω μπαινω γιατι πλεον σας νιωθω κοντα μου και χαιρομαι οταν βλεπω οτι πετυχενετε κατι που θελετε πολυ.... ελπιζω να μην εχετε προβλημα που συμμετεχω κι εγω στις συζητησεις και ας μην προσπαθω :?

ειναι βαρια η δουλεια του σουπερ μαρκετ...να προσεχεις κοριτσι μου 

Εγώ ξέρεις τι θα του έκανα.? Θα του έλεγα δεν έχω όρεξη. Δεν μπορώ. Δεν δεν δεν... με τον τσίου στο χέρι για να μάθει.... Αλλά. Από την στιγμή που σου είχε πει ότι θέλει πιστεύω ότι θέλει. Απλά έχει αγχωθεί. Και εμείς όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες ελεύθερα ήθελα αλλά με έπιανε ένα άγχος.... με το που τελείωνε μέσα κατευθείαν εγώ όρθια, τουαλέτα και τα έβγαζα...


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , caramel_83 είπε:

σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου, δεν καθομαι να ασχοληθω καθολου γι αυτο και με εχω βγαλει απο το πινακακι δεν υπαρχει λογος να γεμιζουμε τον πινακα χωρις να υπαρχει αναμονη, δεν ασχολουμαι  ουτε με γονιμες ουτε που θα τελειωσει, ας εχουμε επαφη οποτε εχουμε ορεξη και ας τελειωνει οπου θελει. Αμα μου κανει παλι κουβεντα για παιδι απλα θα του πω πολυ ωραια οτι δεν μπορουμε να κανουμε γιατι δεν γινεται οτι πρεπει και οταν πρεπει και τελειωσε το θεμα... εδω μπαινω γιατι πλεον σας νιωθω κοντα μου και χαιρομαι οταν βλεπω οτι πετυχενετε κατι που θελετε πολυ.... ελπιζω να μην εχετε προβλημα που συμμετεχω κι εγω στις συζητησεις και ας μην προσπαθω :?

ειναι βαρια η δουλεια του σουπερ μαρκετ...να προσεχεις κοριτσι μου 

εννοειτε να μπαινεις εσυ μας οργανωνεις κ συντομα θα ξαναμπεις στο πινακακι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εγώ ξέρεις τι θα του έκανα.? Θα του έλεγα δεν έχω όρεξη. Δεν μπορώ. Δεν δεν δεν... με τον τσίου στο χέρι για να μάθει.... Αλλά. Από την στιγμή που σου είχε πει ότι θέλει πιστεύω ότι θέλει. Απλά έχει αγχωθεί. Και εμείς όταν ξεκινήσαμε προσπάθειες ελεύθερα ήθελα αλλά με έπιανε ένα άγχος.... με το που τελείωνε μέσα κατευθείαν εγώ όρθια, τουαλέτα και τα έβγαζα...

γινεται ενα χρονο αυτο .... απλα βαρεθηκα ...δεν ξανασυζηταω ουτε για γονιμες ουτε τιποτα, ας κανει οτι θελει, απλα παλι καλα που δεν ειμαι απο τις κοπελες που τρελενονται για ενα παιδι γιατι θα ειχα πεσει σε καταθλιψη χχαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

το πρωτο τριμηνο απαγορευετε. μετα αναλογα πως θα ειναι ο τραχηλος η αν υπαρχουν θεματα οπως καφε κτλ. 

Ε τι να κάνουμε δεν πειράζει. Χαδάκια και φιλακια. Ερωτικά♡♡♡♡ 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

εννοειτε να μπαινεις εσυ μας οργανωνεις κ συντομα θα ξαναμπεις στο πινακακι 

θα μπαινω δεν σταματαω :D στο πινακακι θα με βαλω μονο αν τυχει κατι και γινει σε γοιμες που τοτε οντως θα ειμαι σε αναμονη, τωρα τι να με βαλω να περιμενουμε ολες μαζι την περιοδο μου τα Χριστουγεννα για δωρο :P 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ε τι να κάνουμε δεν πειράζει. Χαδάκια και φιλακια. Ερωτικά♡♡♡♡ 

ναι βρε ετσι κ αλλιως σε λιγο το πιο πιθανο να μην νιωθεις ανετα κ εσυ με ολα τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ναι βρε ετσι κ αλλιως σε λιγο το πιο πιθανο να μην νιωθεις ανετα κ εσυ με ολα τα συμπτωματα της εγκυμοσυνης!! 

Προς το παρόν ξυπνάω χωρίς λόγο... οοοορε τι έχει να γίνει...


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , caramel_83 είπε:

γινεται ενα χρονο αυτο .... απλα βαρεθηκα ...δεν ξανασυζηταω ουτε για γονιμες ουτε τιποτα, ας κανει οτι θελει, απλα παλι καλα που δεν ειμαι απο τις κοπελες που τρελενονται για ενα παιδι γιατι θα ειχα πεσει σε καταθλιψη χχαχαχα

ξεκουρασου για λιγο αλλα μην αφησεις ομως να σου ερθει εντονη η επιθυμια για παιδι γιατι καποια στιγμη θα σου χτυπησει την πορτα κ αυτη η επιθυμια. αν κ μπορει να αλλαξει γνωμη οταν ερθουν τα τεστ ωορηξιας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , caramel_83 είπε:

γινεται ενα χρονο αυτο .... απλα βαρεθηκα ...δεν ξανασυζηταω ουτε για γονιμες ουτε τιποτα, ας κανει οτι θελει, απλα παλι καλα που δεν ειμαι απο τις κοπελες που τρελενονται για ενα παιδι γιατι θα ειχα πεσει σε καταθλιψη χχαχαχα

Λοιπόν τώρα τα έχεις πάρει και σε καταλαβαίνω 100% μόλις ηρεμήσεις και ο άντρας σου εχει χαλαρώσει λίγο το ξανασυζητάτε....

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια ! να σας πω εγω αυτα τα τσιμπιματα που νιωθω , μου ειναι πρωτοφανη και περιεργα..οπως σας εχω πει ,  εκει που καθομαι , νιωθω κατι να με τσιμπαει στο κεντρο της μητρας..(2 -3 φορες την μερα).. 

χθες παλι αλλο περιεργο.. ειχα κανει γεμιστα  κ οταν γυρισα στο σπιτι το βραδυ ( αφου αφιερωσα 3 ωρες για τον εαυτο μου κ πηγαμε για κρασακι με μια φιλη, ηπια 2 ποτηρακια!!! ) , πηγα να βγαλω το ταψι απ τον φουρνο , μολις το σηκωσα , ενιωσα ενα τραβηγμα αριστερα στην ωοθηκη κ την κοιλια... 

Πραγματικα , αν δεν ειμαι εγκυος(που αυτο νομιζω)  , θα παω να κανω ξανα κοιταξω ορρμονες κτλ... εκτος και αν σε αυτον τον κυκλο ξεκινησα και παραττηρω τον εαυτο μου .. κ το τι νιωθω μετα απο ωορηξια!! τι να πω.. καλα με τα υγρα της ωορηξιας δεν βγαζω ακρη ακομα!!! :P:P  

Υπαρχει καμια αλλη κοπέλα που να νιωθει ετσι?

 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 βρε παρθενε εσύ που έχεις τον Ερμή πλανήτη δεν το πιστεύω ότι δεν μπορείς να το επικοινωνήσεις με τρόπο που να φερει τα αποτελέσματα που θέλεις στον μουρλοτοξοτη σου! Σε παρακαλώ δηλαδή θα σκισω τα πτυχία μου! Αν δεν ασχοληθείς εσύ ποιος θα ασχοληθεί βρε? Πάρε τα πάνω σου ντύσου αγιοβασιλιτσα και όπου δεν πιπτει λόγος πιπτει ραβδος!!! Αντε που θα του περάσει! Δεν παίζει αυτό και το ξέρεις!  Έχεις κι εμάς εδώ δεν είσαι μόνη σου στον αγώνα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...