Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 59 λεπτά , Antila είπε:

Καλημερα κοπελουδες!!

@Χαρά Τριανταφυλλακι.να κανεις τη χοριακη αφου στο ειπε, ολα καλα θα ειναι, συμβαινει στην αρχη καμια φορα!!

Κοριτσια, εγω ειχα προχτες λιγη βλεννη διαφανη με μια υποψια καφε, δε θυμαμαι αν σας το ειχα πει, πηρα κολπικα utrogestan, ολα οκ, κ σημερα πρωι ξανα βλεννη διαφανη με υπολειμματα του χαπιου αλλα κ ελαααχιστο καφετι παλι! Οταν λεμε ελαχιστο, πως να σας πω, σαν μεγεθος φακης προς αρακα συνολικα το καφε που υπηρχε. Και ποτε στο σερβιετακι, μονο στο σκουπισμα. Αρα δεν ανησυχησα, απλως πηρα το γιατρο να ενημερωσω οπως μου ειχε πει, και μου ειπε απο μονος του να παω να με δει! Πιο πολυ με αγχωσε που ειπε να με δει, για να ειμαι ειλικρινης, χαχα! Θεωρω οτι δε θα ειναι κατι, ισως να θελει ομως να αποκλεισει αποκολληση πχ; Σχολαστικο τον βρισκω και μ αρεσει. Ελπιζω να μην ειναι κατι και να δω το φασολακι μια χαρα, αφηστε που ειναι ευχαριστο το ξαφνικο ραντεβου ενω κανονικα ειχα σε μια βδομαδα! Ευχηθειτε να μη βρουμε κατι και να ειναι ολα καλα...!

ΚΑΛΕ ολα καλα θα ειναι η σταγονιτσα μπορει να ηταν κ απο το υποθετο μπορει κ απο την αλλαγη του μηνα δεν ειναι τιποτα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Γυαλιζε το χαρτί υγείας;

Ναι :-D.........

1 ώρα πρίν, Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Όταν είχα πάει για τον πρώτο υπέρηχο η γιατρός μου είχε πει ότι μπορεί να δω λίγο ροζ ή καφέ και να μην τρομάξω γιατί είναι φυσιολογικό.  Είναι λέει λόγω εμφύτευσης.  Όπως και να έχει όμως εσύ προσπάθησε να ξεκουραζεσαι και να μην ζοριζεσαι πολύ. 

Καλημέρα κοπέλα μου. Πέρα από τις δύο φορές χθες δεν ξανα έχω κάτι. Υπάρχει περίπτωση να ξαναδώ δηλαδή? Σήμερα αύριο η σε καμία εβδομάδα? Είναι μέχρι να μπω στο κλίμα. Σιγά σιγά πιστεύω ότι θα καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω παράδειγμα χθες στην δουλειά ένιωσα λίγο κούρση χθες το απόγευμα πήρα την καρέκλα και έκατσα.. Διάφορα τέτοια. 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Κοννυ είπε:

Πήρα τα αποτελέσματα! Ο μαγικός αριθμός 39!

Συγχαρητηρια κοριτσι μου.να εχεις μια καλη εγκυοσυνη, μιλησες με τον γιατρο σου??? τι σου ειπε?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Ναι :-D.........

Καλημέρα κοπέλα μου. Πέρα από τις δύο φορές χθες δεν ξανα έχω κάτι. Υπάρχει περίπτωση να ξαναδώ δηλαδή? Σήμερα αύριο η σε καμία εβδομάδα? Είναι μέχρι να μπω στο κλίμα. Σιγά σιγά πιστεύω ότι θα καταλαβαίνω τι πρέπει να κάνω παράδειγμα χθες στην δουλειά ένιωσα λίγο κούρση χθες το απόγευμα πήρα την καρέκλα και έκατσα.. Διάφορα τέτοια. 

Εννοείται ότι θα κάνεις ότι νιώθεις ότι χρειάζεται.  Σύμφωνα με την γιατρό μου είναι φυσιολογικό.   Εγώ σε αυτή τη φάση δεν ειχα τίποτα αλλά όταν ήμουν 7 εβδομάδων είδα μια καφέ σταγόνα 2 φορές μετά από σκούπισμα με ηλεκτρική 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

Καλημερα κοριτσι! μην ανησυχεις λιγο καφε ειναι φυσιολογικο. ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ μερα παρα μερα κανουν χοριακη για να δουν αν διπλασιαζετε!!!

Νόμιζα ότι κάθε τρεις μέρες ανεβαίνει. Σκέφτηκα να πάω αύριο για να είμαι πιο χαλαρή το Σαββατοκύριακο.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Τονι@ είπε:

Εννοείται ότι θα κάνεις ότι νιώθεις ότι χρειάζεται.  Σύμφωνα με την γιατρό μου είναι φυσιολογικό.   Εγώ σε αυτή τη φάση δεν ειχα τίποτα αλλά όταν ήμουν 7 εβδομάδων είδα μια καφέ σταγόνα 2 φορές μετά από σκούπισμα με ηλεκτρική 

Αααα κατάλαβα σκούπισμα με κονταροσκουπα.....:eek: θα κάνω για να μην σκύβω..... 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Αααα κατάλαβα σκούπισμα με κονταροσκουπα.....:eek: θα κάνω για να μην σκύβω..... 

αν επιτρεπεται τι δουλεια κανεις?? θα πρεπει να προσεχεις τωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

4. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

7. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

8. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

9. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

10. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!!

11. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

12. Antila   ΠΗΤ  16/7/2018!!!

13. ΓΙΩΤΑ781 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   2076 !!!!

14. Χαρά Τριανταφυλλακι.  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   29,1 !!!!

15. Κόννυ  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   39 !!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Papaki@  8-10/11/2017!!!

2. Ασία  12/11/2017!!!

3. Ungry girl 17/11/2017!!!

4. Elma86  30/11/2017!!!

5. Vila  2/12/2017!!!

6. KalStyl  12/12/2017!!!

7. Μαρθα Κ 14-17/12/2017!!!

8. MelinaFo  15/12/2017!!!

9. ada32 16/12/2017!!!

10. ellilaw 16/12/2017!!!

11. noni90 18/12/2017!!!

12. ntemiiiiii  19/12/2017!!!

13. Dimitr@17 20/12/2017!!!

14 Nati85 20/12/2017!!!

15. alina80 24/12/2017!!!

16. Μάντη  25/12/2017!!!

17. Δήμητρα1988 26-28/12/2017!!!

18. ElektraGr  28-29/12/2017!!!

19. WannaBeMother  29/12/2017!!!

20. ritaki13  31/12/2017!!!

21. kido  6/1/2018!!!

22. andrianni  12/1/2018!!!

 

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Εγω σημερα δε δουλεύω και θα ξεκουραστώ γιατι εχω αρχίσει και κλαταρω Χαχαχα 

Εμπρός να αδειάσει το κάτω πινακακι κορίτσια!!! Εύχομαι σε όλες θετικά τεστακια!!!

Οι νέες εγκυούλες παρακαλώ να ξεκουράζονται! Αν ειναι δυνατόν οχι δουλειές σπιτιού! Εμένα ο γιατρός στην αρχή μου είχε πει να τεμπελιάζω, οχι κούραση και οχι επαφές. Τη δουλειά αναγκαστικά δε μπορείς να την αποφύγεις δυστυχώς, αλλα τις δουλειές μπορείς να τις φορτώσεις αλλου! @Antila τωρα στις γιορτες φαντάζομαι θα χαλαρώσεις λιγο με θα μαθήματα, επιβάλλεται κιολας! @Χαρά Τριανταφυλλακι. Ουτε με κοντάρι σκούπισμα ουτε με ηλεκτρική! Δε θα πάθει κατι το σπίτι για λιγο! Χεχεχε! Με το καλό! 

 

@alina80 άντε εύχομαι 11 μέρες και ως το θετικό σου τεστ! 

@caramel_83 εχω μια υποψία οτι στον δικό σου αρέσει πιο πολυ η κορύφωση όταν γίνει με τη βοήθεια της χείρας του απλά ντρέπεται να στο πει! Γι αυτο και τον πιάνει και γίνεται η δουλειά όλο εκτός! Μην πεις τιποτα, ανέλαβε δράση απο πάνω στις γόνιμες χωρίς να ξέρει και ποτε ειναι Χαχαχαχαχα 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , caramel_83 είπε:

αν επιτρεπεται τι δουλεια κανεις?? θα πρεπει να προσεχεις τωρα

:-D Το σκούπισμα πήγαινε για τις δουλειές του σπιτιού. Αλλά και η δουλειά είναι πιο δύσκολη από τις δουλειές του σπιτιού. Σε σουπερ μάρκετ δουλεύω. Εννοείται πως το είπα στους υπεύθυνους. Και ήδη από χθες με προσέχουν. Ήμουν βοηθός μέχρι και εχθές.... και τώρα μου είπαν να χαλαρώσω και ότι θέλω να τους λέω...... Μετά από χρόνια θα είναι οι πρώτες μου γιορτές που θα είμαι χαλαρή στην δουλειά.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Nenitaki88 είπε:

Καλημέρα σας! Εγω σημερα δε δουλεύω και θα ξεκουραστώ γιατι εχω αρχίσει και κλαταρω Χαχαχα 

Εμπρός να αδειάσει το κάτω πινακακι κορίτσια!!! Εύχομαι σε όλες θετικά τεστακια!!!

Οι νέες εγκυούλες παρακαλώ να ξεκουράζονται! Αν ειναι δυνατόν οχι δουλειές σπιτιού! Εμένα ο γιατρός στην αρχή μου είχε πει να τεμπελιάζω, οχι κούραση και οχι επαφές. Τη δουλειά αναγκαστικά δε μπορείς να την αποφύγεις δυστυχώς, αλλα τις δουλειές μπορείς να τις φορτώσεις αλλου! @Antila τωρα στις γιορτες φαντάζομαι θα χαλαρώσεις λιγο με θα μαθήματα, επιβάλλεται κιολας! @Χαρά Τριανταφυλλακι. Ουτε με κοντάρι σκούπισμα ουτε με ηλεκτρική! Δε θα πάθει κατι το σπίτι για λιγο! Χεχεχε! Με το καλό! 

 

@alina80 άντε εύχομαι 11 μέρες και ως το θετικό σου τεστ! 

@caramel_83 εχω μια υποψία οτι στον δικό σου αρέσει πιο πολυ η κορύφωση όταν γίνει με τη βοήθεια της χείρας του απλά ντρέπεται να στο πει! Γι αυτο και τον πιάνει και γίνεται η δουλειά όλο εκτός! Μην πεις τιποτα, ανέλαβε δράση απο πάνω στις γόνιμες χωρίς να ξέρει και ποτε ειναι Χαχαχαχαχα 

σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου, δεν καθομαι να ασχοληθω καθολου γι αυτο και με εχω βγαλει απο το πινακακι δεν υπαρχει λογος να γεμιζουμε τον πινακα χωρις να υπαρχει αναμονη, δεν ασχολουμαι  ουτε με γονιμες ουτε που θα τελειωσει, ας εχουμε επαφη οποτε εχουμε ορεξη και ας τελειωνει οπου θελει. Αμα μου κανει παλι κουβεντα για παιδι απλα θα του πω πολυ ωραια οτι δεν μπορουμε να κανουμε γιατι δεν γινεται οτι πρεπει και οταν πρεπει και τελειωσε το θεμα... εδω μπαινω γιατι πλεον σας νιωθω κοντα μου και χαιρομαι οταν βλεπω οτι πετυχενετε κατι που θελετε πολυ.... ελπιζω να μην εχετε προβλημα που συμμετεχω κι εγω στις συζητησεις και ας μην προσπαθω :?

πρίν από 1 λεπτό , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

:-D Το σκούπισμα πήγαινε για τις δουλειές του σπιτιού. Αλλά και η δουλειά είναι πιο δύσκολη από τις δουλειές του σπιτιού. Σε σουπερ μάρκετ δουλεύω. Εννοείται πως το είπα στους υπεύθυνους. Και ήδη από χθες με προσέχουν. Ήμουν βοηθός μέχρι και εχθές.... και τώρα μου είπαν να χαλαρώσω και ότι θέλω να τους λέω...... Μετά από χρόνια θα είναι οι πρώτες μου γιορτές που θα είμαι χαλαρή στην δουλειά.

ειναι βαρια η δουλεια του σουπερ μαρκετ...να προσεχεις κοριτσι μου 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Nenitaki88 είπε:

Καλημέρα σας! Εγω σημερα δε δουλεύω και θα ξεκουραστώ γιατι εχω αρχίσει και κλαταρω Χαχαχα 

Εμπρός να αδειάσει το κάτω πινακακι κορίτσια!!! Εύχομαι σε όλες θετικά τεστακια!!!

Οι νέες εγκυούλες παρακαλώ να ξεκουράζονται! Αν ειναι δυνατόν οχι δουλειές σπιτιού! Εμένα ο γιατρός στην αρχή μου είχε πει να τεμπελιάζω, οχι κούραση και οχι επαφές. Τη δουλειά αναγκαστικά δε μπορείς να την αποφύγεις δυστυχώς, αλλα τις δουλειές μπορείς να τις φορτώσεις αλλου! @Antila τωρα στις γιορτες φαντάζομαι θα χαλαρώσεις λιγο με θα μαθήματα, επιβάλλεται κιολας! @Χαρά Τριανταφυλλακι. Ουτε με κοντάρι σκούπισμα ουτε με ηλεκτρική! Δε θα πάθει κατι το σπίτι για λιγο! Χεχεχε! Με το καλό! 

 

@alina80 άντε εύχομαι 11 μέρες και ως το θετικό σου τεστ! 

@caramel_83 εχω μια υποψία οτι στον δικό σου αρέσει πιο πολυ η κορύφωση όταν γίνει με τη βοήθεια της χείρας του απλά ντρέπεται να στο πει! Γι αυτο και τον πιάνει και γίνεται η δουλειά όλο εκτός! Μην πεις τιποτα, ανέλαβε δράση απο πάνω στις γόνιμες χωρίς να ξέρει και ποτε ειναι Χαχαχαχαχα 

Δηλαδή δεν έχει γούτσου γούτσου. Μέχρι πότε?  

Σνιφ σνιφ σνιφ.

  • Χαχα 2

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...