Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Εσύ λοιπόν είσαι πρώτη στη σειρά! Πάρε ένα τεστακι και με τη σειρά σου παρακαλώ στα θετικά νέα!

Από το Σάββατο πια τεστακι μαζί με την @ada32!! Για σήμερα δεν έχουμε καμμιά??

πρίν από 2 λεπτά , Τονι@ είπε:

Θα συμφωνήσω με την kido. Όπως είδες και τα άλλα κορίτσια είχαν πονακια. .άντε να το τριτώσεις εσύ! !!

Μακάρι!!!


XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

3 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εγώ είχα πόνους χαμηλά δύο μέρες μετά από την ωορρηξία και κάθε μέρα. Σε διάφορες στιγμές.. Και ακόμα τους έχω. Αα και κάνα δύο φορές ένιωσα μια ενόχληση και λίγο πιο κάτω από τον αφαλό.

Καλημέρα κορίτσια μαζί με την περίοδο χάθηκε και ο ύπνος μου. Ξύπνησα 6:30 δεν ξέρω τον λόγο. Άντε λέω πήγαινε τουαλέτα. Μετά ήθελα να φάω. Γουργουριζε το στομάχι. Έφαγα ένα παξιμαδακι. Πάει βόδι θα γίνω εάν ξεκίνησα έτσι. Λοιπόν εχθές ήμουν τόσο κουρασμένη δεν πρόλαβα να σας γράψω. Πήγα χθες στην δουλειά και σε κάποια φάση που μου ήρθαν τσισακια πάω τουαλέτα και στο σκούπισμα είχα αυτά τα ωραία τα αγαπημένα μυξο υγρά αλλά ήταν ελαφρώς καφέ. Σοκ εγώ κατευθείαν πήρα έναν γιατρό που μου σύστησαν. Του λέω πως έχουν τα πράγματα και μου είπε να μην ανησυχώ και θα πάω την Τρίτη να τα πούμε και από κοντά. Ξανά πάω μετά τουαλέτα και τα υγρά πάλι ελαφρώς καφέ και ροζ. Εντωμεταξύ εχθές υποτίθεται ότι θα μου ερχότανε. Ήταν σημάδι του οργανισμού για να καταλάβω ότι μπαίνω στην διαδικασία της εγκυμοσύνης? Ο γιατρός μου είπε να πάω σήμερα για χοριακη. Δεν είναι νωρίς. Μήπως να πάω αύριο? @Κοννυ θα κανω αλλα σκέφτομαι το ποτε.

Καλημέρα κορίτσι μου. Όταν είχα πάει για τον πρώτο υπέρηχο η γιατρός μου είχε πει ότι μπορεί να δω λίγο ροζ ή καφέ και να μην τρομάξω γιατί είναι φυσιολογικό.  Είναι λέει λόγω εμφύτευσης.  Όπως και να έχει όμως εσύ προσπάθησε να ξεκουραζεσαι και να μην ζοριζεσαι πολύ. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , modena είπε:

Από το Σάββατο πια τεστακι μαζί με την @ada32!! Για σήμερα δεν έχουμε καμμιά??

Μακάρι!!!

Καλημερα!  εμενα σημερα τσουζει και με ποναει αρκετα  το στηθος .. αν αυριο με τσουζουν οι θηλες , τοτε θα με κανει να υποψιαστω .. κατα αλλα τα ιδια .. τεστ Κυριακη θα κάνω εγω αν δεν μου εχει ερθει εως τοτε βεβαια.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εγώ είχα πόνους χαμηλά δύο μέρες μετά από την ωορρηξία και κάθε μέρα. Σε διάφορες στιγμές.. Και ακόμα τους έχω. Αα και κάνα δύο φορές ένιωσα μια ενόχληση και λίγο πιο κάτω από τον αφαλό.

Καλημέρα κορίτσια μαζί με την περίοδο χάθηκε και ο ύπνος μου. Ξύπνησα 6:30 δεν ξέρω τον λόγο. Άντε λέω πήγαινε τουαλέτα. Μετά ήθελα να φάω. Γουργουριζε το στομάχι. Έφαγα ένα παξιμαδακι. Πάει βόδι θα γίνω εάν ξεκίνησα έτσι. Λοιπόν εχθές ήμουν τόσο κουρασμένη δεν πρόλαβα να σας γράψω. Πήγα χθες στην δουλειά και σε κάποια φάση που μου ήρθαν τσισακια πάω τουαλέτα και στο σκούπισμα είχα αυτά τα ωραία τα αγαπημένα μυξο υγρά αλλά ήταν ελαφρώς καφέ. Σοκ εγώ κατευθείαν πήρα έναν γιατρό που μου σύστησαν. Του λέω πως έχουν τα πράγματα και μου είπε να μην ανησυχώ και θα πάω την Τρίτη να τα πούμε και από κοντά. Ξανά πάω μετά τουαλέτα και τα υγρά πάλι ελαφρώς καφέ και ροζ. Εντωμεταξύ εχθές υποτίθεται ότι θα μου ερχότανε. Ήταν σημάδι του οργανισμού για να καταλάβω ότι μπαίνω στην διαδικασία της εγκυμοσύνης? Ο γιατρός μου είπε να πάω σήμερα για χοριακη. Δεν είναι νωρίς. Μήπως να πάω αύριο? @Κοννυ θα κανω αλλα σκέφτομαι το ποτε.

Καλημερα κοριτσι! μην ανησυχεις λιγο καφε ειναι φυσιολογικο. ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ μερα παρα μερα κανουν χοριακη για να δουν αν διπλασιαζετε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα καλά μου κορίτσια!!αλλη μια μέρα αναμονής ξημέρωσε!!

@andrianni μου μηπως τωρα με την προκληση να κανεις λίγες προσπάθειες ακόμα??με τους μεγάλους κύκλους είχες χάσει την μπάλα.τι σου ειπε ο γιατρός? Το ξερω ότι απογοητεύεσαι και είναι λογικο αλλά δώσε λίγο χρόνο ακόμα θα δεις που θα γίνει το καλοοο!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοπελουδες!!

@Χαρά Τριανταφυλλακι.να κανεις τη χοριακη αφου στο ειπε, ολα καλα θα ειναι, συμβαινει στην αρχη καμια φορα!!

Κοριτσια, εγω ειχα προχτες λιγη βλεννη διαφανη με μια υποψια καφε, δε θυμαμαι αν σας το ειχα πει, πηρα κολπικα utrogestan, ολα οκ, κ σημερα πρωι ξανα βλεννη διαφανη με υπολειμματα του χαπιου αλλα κ ελαααχιστο καφετι παλι! Οταν λεμε ελαχιστο, πως να σας πω, σαν μεγεθος φακης προς αρακα συνολικα το καφε που υπηρχε. Και ποτε στο σερβιετακι, μονο στο σκουπισμα. Αρα δεν ανησυχησα, απλως πηρα το γιατρο να ενημερωσω οπως μου ειχε πει, και μου ειπε απο μονος του να παω να με δει! Πιο πολυ με αγχωσε που ειπε να με δει, για να ειμαι ειλικρινης, χαχα! Θεωρω οτι δε θα ειναι κατι, ισως να θελει ομως να αποκλεισει αποκολληση πχ; Σχολαστικο τον βρισκω και μ αρεσει. Ελπιζω να μην ειναι κατι και να δω το φασολακι μια χαρα, αφηστε που ειναι ευχαριστο το ξαφνικο ραντεβου ενω κανονικα ειχα σε μια βδομαδα! Ευχηθειτε να μη βρουμε κατι και να ειναι ολα καλα...!

  • Ευχαριστώ 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Antila είπε:

Καλημερα κοπελουδες!!

@Χαρά Τριανταφυλλακι.να κανεις τη χοριακη αφου στο ειπε, ολα καλα θα ειναι, συμβαινει στην αρχη καμια φορα!!

Κοριτσια, εγω ειχα προχτες λιγη βλεννη διαφανη με μια υποψια καφε, δε θυμαμαι αν σας το ειχα πει, πηρα κολπικα utrogestan, ολα οκ, κ σημερα πρωι ξανα βλεννη διαφανη με υπολειμματα του χαπιου αλλα κ ελαααχιστο καφετι παλι! Οταν λεμε ελαχιστο, πως να σας πω, σαν μεγεθος φακης προς αρακα συνολικα το καφε που υπηρχε. Και ποτε στο σερβιετακι, μονο στο σκουπισμα. Αρα δεν ανησυχησα, απλως πηρα το γιατρο να ενημερωσω οπως μου ειχε πει, και μου ειπε απο μονος του να παω να με δει! Πιο πολυ με αγχωσε που ειπε να με δει, για να ειμαι ειλικρινης, χαχα! Θεωρω οτι δε θα ειναι κατι, ισως να θελει ομως να αποκλεισει αποκολληση πχ; Σχολαστικο τον βρισκω και μ αρεσει. Ελπιζω να μην ειναι κατι και να δω το φασολακι μια χαρα, αφηστε που ειναι ευχαριστο το ξαφνικο ραντεβου ενω κανονικα ειχα σε μια βδομαδα! Ευχηθειτε να μη βρουμε κατι και να ειναι ολα καλα...!

Να πας να σου φύγει από το μυαλό Αντιγόνη μου! Τίποτα δεν θα είναι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ada32 είπε:

Καλημερα!  εμενα σημερα τσουζει και με ποναει αρκετα  το στηθος .. αν αυριο με τσουζουν οι θηλες , τοτε θα με κανει να υποψιαστω .. κατα αλλα τα ιδια .. τεστ Κυριακη θα κάνω εγω αν δεν μου εχει ερθει εως τοτε βεβαια.. 

Εγώ δεν κρατιέμαι. Θα το κάνω Σάββατο γιατί την Κυριακή δουλεύω πολύ πρωί οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να προλάβω. Μακάρι να μην σου έρθει. Αυτο που λες δεν είναι συμπτώμα περιόδου νομίζω αλλά εγκυμοσύνης.. :)

  • Χαχα 1

XM9Hp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , ellilaw είπε:

και εμενα ακριβως το ιδιο!!

Δεν τα βλέπω κάθε μέρα!τα πρωτοείδα το προπροηγουνενο Σάββατο!!!από την ωορρηξία αλλά συνεχίστηκαν!!Άντε μακάρι! Πότε δεν περιμένεις;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Έχω και πάνω στη θηλή αλλά οσο και να θέλω να ενθουσιάστω νομιζω ότι κάθε φορά έτσι είναι το στήθος μου.απλως το νιώθω σαν μουδιασμένο κάπως έτσι.

Αντε τον Δεκεμβρη θα αδειασουμε την κατω λιστα :) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...