Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Τι να σου πω...μονο υπομονη μπορω να κανω κ οσο μπορω να μην το σκεφτομαι...εσυ ποτε ειναι να αδιαθετησεις?

Νατι κ για μενα πες...

Εσυ μη ρωτας εσυ εισαι εγκυος! Εχει ντοκτορα η γιαγια! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 13 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ναι πανω στις γονιμες ηταν τωρα αν τα καταφερα θα δειξει...μια το πιστευω οτι μπορει ν ειμαι μια οχι...

Έτσι είμαι κι εγώ....χαχαχα τη μία λέω να κάτι νιώθω...την άλλη μπα δεν είμαι..

Σήμερα έχω φαγούρα στο στήθος... κοντά στη θηλή


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

εκανα μια μαντεψια πριν λίγο καιρό και έπεσα μέσα και έγινα το μέντιουμ κορίτσια!!a @noni90 είπαμε νομιζω περίπου στον γάμο σου!!! @Dimitr@17εσένα μίλησε το κανονικό μέντιουμ οποτε δεν μπαίνω στα χωράφια της χιχι!!

Εγω έχω έντονους πόνους σαν να είναι να έρθει η περιοδος τωρα η έχω ήδη.κοιταξα και το στήθος μου έχει γεμίσει παντού φλέβες και σαν να με τσούζουν καπως.ενταξει χαλαρά όμως μπορει και να μην είναι τίποτα!

 

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου και συγνωμη για την εξαφανιση μου..αλλα εχει πεσει πολυ δουλεια...και δεν προλαβαινω. τωρα μπηκα και σιγουρα θα μου παρει ενα 3ωρο να διαβασω τα νεα σας.  Πάντως @caramel_83, @alina80 αδιαθετησα, ξυπνησα το πρωι και ηδη ειχα αδιαθετησει...δεν ειχα ουτε μια ωρα καθυστερηση!!  :-( δεν ξερω....δεν ετυχε...ειμαι ετοιμη για τον επομενο μηνα απλα βρε κοριτσια καθολου αισιοδοξη πια.  

@ntemiiiiii κοριτσι μου με ρωτησες για τα υγρα που ειχα, δεν ηταν πολλα και δεν ηταν πηχτα .....οχι...!!! 

@andrianni  εσυ τι εκανες τελικα? νομιζω ησουν μια μερα μετα απο μενα...!!   @Antila Πηγες στο γιατρο??

Λοιπον παω να σας διαβασω τωρα, σιγουρα εχετε πολλα νεακια.  τα φιλια μου!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , KalStyl είπε:

Γεια σας κοριτσια μου και συγνωμη για την εξαφανιση μου..αλλα εχει πεσει πολυ δουλεια...και δεν προλαβαινω. τωρα μπηκα και σιγουρα θα μου παρει ενα 3ωρο να διαβασω τα νεα σας.  Πάντως @caramel_83, @alina80 αδιαθετησα, ξυπνησα το πρωι και ηδη ειχα αδιαθετησει...δεν ειχα ουτε μια ωρα καθυστερηση!!  :-( δεν ξερω....δεν ετυχε...ειμαι ετοιμη για τον επομενο μηνα απλα βρε κοριτσια καθολου αισιοδοξη πια.  

@ntemiiiiii κοριτσι μου με ρωτησες για τα υγρα που ειχα, δεν ηταν πολλα και δεν ηταν πηχτα .....οχι...!!! 

@andrianni  εσυ τι εκανες τελικα? νομιζω ησουν μια μερα μετα απο μενα...!!   @Antila Πηγες στο γιατρο??

Λοιπον παω να σας διαβασω τωρα, σιγουρα εχετε πολλα νεακια.  τα φιλια μου!!!

Λυπαμαι που σου ηρθε η ακατονομαστη... Δεν ετυχε, οπως το λες! Θα ερθει ξανα η αισιοδοξια μολις καθαρισεις και αρχισουν οι νεες προσπαθειες, ειμαι σιγουρη :) και ευχομαι να ερθει πολυ συντομα το ευχαριστο, χιχι! Ηδη εχουμε 2 θετικα νεα σε 2 μερες, δε σου λεω λεπτομερειες, θα διαβασεις!!! Ειναι θεμα χρονου για ολες!

Εγω εχω γιατρο την αλλη Πεμπτη που θα ειμαι 10+3! Προς το παρον ανακατευομαι και υποσιτιζομαι και κανω υπομονη :) Σ ευχαριστω κοριτσι μου! Καλη αναγνωση, εχεις τουλαχιστον πεντε τομους απαντησεις να διαβασεις!

  • Μου αρέσει 2

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Antila είπε:

Λυπαμαι που σου ηρθε η ακατονομαστη... Δεν ετυχε, οπως το λες! Θα ερθει ξανα η αισιοδοξια μολις καθαρισεις και αρχισουν οι νεες προσπαθειες, ειμαι σιγουρη :) και ευχομαι να ερθει πολυ συντομα το ευχαριστο, χιχι! Ηδη εχουμε 2 θετικα νεα σε 2 μερες, δε σου λεω λεπτομερειες, θα διαβασεις!!! Ειναι θεμα χρονου για ολες!

Εγω εχω γιατρο την αλλη Πεμπτη που θα ειμαι 10+3! Προς το παρον ανακατευομαι και υποσιτιζομαι και κανω υπομονη :) Σ ευχαριστω κοριτσι μου! Καλη αναγνωση, εχεις τουλαχιστον πεντε τομους απαντησεις να διαβασεις!

αχαχαχαχαχα 2 θετικα???  αυτο ειναι τελειο..οχι μην μου πεις παω αμεσως να διαβασω!!!    κανε υπομονη κοριτσακι μου ναι, ολα καλα και ομορφα θα πανε.  και σε ευχαριστω για τις ευχες σου. φιλακια πολλα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Nati85 είπε:

εκανα μια μαντεψια πριν λίγο καιρό και έπεσα μέσα και έγινα το μέντιουμ κορίτσια!!a @noni90 είπαμε νομιζω περίπου στον γάμο σου!!! @Dimitr@17εσένα μίλησε το κανονικό μέντιουμ οποτε δεν μπαίνω στα χωράφια της χιχι!!

Εγω έχω έντονους πόνους σαν να είναι να έρθει η περιοδος τωρα η έχω ήδη.κοιταξα και το στήθος μου έχει γεμίσει παντού φλέβες και σαν να με τσούζουν καπως.ενταξει χαλαρά όμως μπορει και να μην είναι τίποτα!

 

Είναι πολύ καλό σημάδι οι φλέβες και που σε  τσουζουν!!μάλλον θα Έχουμε κ Αλλά ευχαριστα!!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , KalStyl είπε:

Γεια σας κοριτσια μου και συγνωμη για την εξαφανιση μου..αλλα εχει πεσει πολυ δουλεια...και δεν προλαβαινω. τωρα μπηκα και σιγουρα θα μου παρει ενα 3ωρο να διαβασω τα νεα σας.  Πάντως @caramel_83, @alina80 αδιαθετησα, ξυπνησα το πρωι και ηδη ειχα αδιαθετησει...δεν ειχα ουτε μια ωρα καθυστερηση!!  :-( δεν ξερω....δεν ετυχε...ειμαι ετοιμη για τον επομενο μηνα απλα βρε κοριτσια καθολου αισιοδοξη πια.  

@ntemiiiiii κοριτσι μου με ρωτησες για τα υγρα που ειχα, δεν ηταν πολλα και δεν ηταν πηχτα .....οχι...!!! 

@andrianni  εσυ τι εκανες τελικα? νομιζω ησουν μια μερα μετα απο μενα...!!   @Antila Πηγες στο γιατρο??

Λοιπον παω να σας διαβασω τωρα, σιγουρα εχετε πολλα νεακια.  τα φιλια μου!!!

Γειά σας κοριτσάκια μου γλυκά!!! Τίποτα και από μένα! Σήμερα και εγώ πρωί πρωί αδιαθέτησα. όπως το είχα ψιλιαστεί βέβαια. @caramel_83 γλυκούλα μου βάλε με 12/1/2018! κ ελπίζω τότε να πάρω προαγωγή στον επάνω πίνακα. Αυτή είναι και η τελευταία διωρία μου. Μετά δεν ξέρω τι θα γίνει. Πραγματικά. Προσπαθώ να το δω ψύχραιμα αλλά ανησυχώ. Αύριο θα μιλήσω και με το γιατρό για τον νέο κύκλο. Τον 2ο δηλαδή πάλι με χάπια. Ας πω και ένα καλό! Κύκλος 32 ημερών! Ποτέ δεν ξαναείχα τόσο μικρό! 

Καλή αναμονή στις υπόλοιπες! @KalStyl θα έρθει. Εσύ είσαι απλά στην αρχή. Μην σε παίρνει απο τώρα απο κάτω. Εγώ είμαι σε προχωρημένο στάδιο. 

Κοριτσάρες είμαι πολύ κουρασμένη και έχω 50 σελίδες να διαβάσω. θα μπω αύριο γιατί δεν μου αρέσει να χάνω επεισόδια. Υποψιάστηκα οτι κατι καλόο θα έγινε και όντως κάπου είδα συζήτηση για θετικό τεστάκι! Συγχαρητήρια στην καινούργια που της φέραμε γούρι! 

Αισιοδοξία και δύναμη όοοοσο μπορούμε! θα σας δω αύριο τις υπόλοιπες!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

Κι εγώ 3.μέρες. συνεχόμενες έβλεπα τις γιαγιάδες μου και τη μαμά μου και κάπου εκεί υπήρχε πάντα και ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης.  Την 4η μέρες μετά από αυτά είδα το στήθος μου κατασπρο γεμάτο γάλα. Φυσικά δεν είπα τίποτα σε κανέναν τότε 

Εντάξει ανατρίχιασα. Τι άλλο να σου πω...

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , andrianni είπε:

Γειά σας κοριτσάκια μου γλυκά!!! Τίποτα και από μένα! Σήμερα και εγώ πρωί πρωί αδιαθέτησα. όπως το είχα ψιλιαστεί βέβαια. @caramel_83 γλυκούλα μου βάλε με 12/1/2018! κ ελπίζω τότε να πάρω προαγωγή στον επάνω πίνακα. Αυτή είναι και η τελευταία διωρία μου. Μετά δεν ξέρω τι θα γίνει. Πραγματικά. Προσπαθώ να το δω ψύχραιμα αλλά ανησυχώ. Αύριο θα μιλήσω και με το γιατρό για τον νέο κύκλο. Τον 2ο δηλαδή πάλι με χάπια. Ας πω και ένα καλό! Κύκλος 32 ημερών! Ποτέ δεν ξαναείχα τόσο μικρό! 

Καλή αναμονή στις υπόλοιπες! @KalStyl θα έρθει. Εσύ είσαι απλά στην αρχή. Μην σε παίρνει απο τώρα απο κάτω. Εγώ είμαι σε προχωρημένο στάδιο. 

Κοριτσάρες είμαι πολύ κουρασμένη και έχω 50 σελίδες να διαβάσω. θα μπω αύριο γιατί δεν μου αρέσει να χάνω επεισόδια. Υποψιάστηκα οτι κατι καλόο θα έγινε και όντως κάπου είδα συζήτηση για θετικό τεστάκι! Συγχαρητήρια στην καινούργια που της φέραμε γούρι! 

Αισιοδοξία και δύναμη όοοοσο μπορούμε! θα σας δω αύριο τις υπόλοιπες!

μη σε παιρνει απο κατω..μολις καταφερατε να ρυθμίσετε τον κυκλο σου!σιγουρα θα ερθει πολυ συντομα...δωσε ενα μεγαλυτερο χρονικο περιθωριο κ μετα αν δεν βλέπετε τι θα κανετε...ετσι ειχα πει κ εγω οτι σεπτεμβρη θα παρω αλλες αποφασεις αλλα δε χρειαστηκε..νομιζω οτι 6μηνες μπορεις να κανεις προκληση μετα πρεπει να κανεις μια παυση...οποτε μην απογοητευεσαι μπορει ο επομενος μηνας να ειναι κ ο τυχερος!σκεψου οτι ειχατε πολλους χαμενους μηνες!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Κοννυ είπε:

Πήρα τα αποτελέσματα! Ο μαγικός αριθμός 39!

Καλώς ήρθες.... Με το καλό κορίτσι μου. Όλα καλά να μας πάνε...

15 ώρες πρίν, kido είπε:

@Dimitr@17 @ntemiiiiii εγώ δεν βγάζω άκρη με τα υγρά. Σε κάποιον κύκλο είναι πολλά, σε άλλον λίγα, πότε πυκτά ποτε αραιά...

Εγώ πριν την περίοδο είχα κάποια υγρά πότε λίγο άσπρα πότε λίγο διαφανοκιτρινα ήταν το ασπράδι του αυγού σαν ζελε... Αυτήν την φορά ήταν μυξα κολλωδες. Πως να το πω σαν ιστός μου έμοιαζε.

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

εκανα μια μαντεψια πριν λίγο καιρό και έπεσα μέσα και έγινα το μέντιουμ κορίτσια!!a @noni90 είπαμε νομιζω περίπου στον γάμο σου!!! @Dimitr@17εσένα μίλησε το κανονικό μέντιουμ οποτε δεν μπαίνω στα χωράφια της χιχι!!

Εγω έχω έντονους πόνους σαν να είναι να έρθει η περιοδος τωρα η έχω ήδη.κοιταξα και το στήθος μου έχει γεμίσει παντού φλέβες και σαν να με τσούζουν καπως.ενταξει χαλαρά όμως μπορει και να μην είναι τίποτα!

 

Καλημερααααα.....αλλη μια μερα που οαω για δουλεια.... τα νευρα μου...νατι κ μια δευτερη γνωμη ειναι παντα ευπροσδεκτη...

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ellilaw είπε:

εγω αποψε κοπελες εχω πονους περιοδου.. το ειχε καμια ;;

Εγώ είχα πόνους χαμηλά δύο μέρες μετά από την ωορρηξία και κάθε μέρα. Σε διάφορες στιγμές.. Και ακόμα τους έχω. Αα και κάνα δύο φορές ένιωσα μια ενόχληση και λίγο πιο κάτω από τον αφαλό.

Καλημέρα κορίτσια μαζί με την περίοδο χάθηκε και ο ύπνος μου. Ξύπνησα 6:30 δεν ξέρω τον λόγο. Άντε λέω πήγαινε τουαλέτα. Μετά ήθελα να φάω. Γουργουριζε το στομάχι. Έφαγα ένα παξιμαδακι. Πάει βόδι θα γίνω εάν ξεκίνησα έτσι. Λοιπόν εχθές ήμουν τόσο κουρασμένη δεν πρόλαβα να σας γράψω. Πήγα χθες στην δουλειά και σε κάποια φάση που μου ήρθαν τσισακια πάω τουαλέτα και στο σκούπισμα είχα αυτά τα ωραία τα αγαπημένα μυξο υγρά αλλά ήταν ελαφρώς καφέ. Σοκ εγώ κατευθείαν πήρα έναν γιατρό που μου σύστησαν. Του λέω πως έχουν τα πράγματα και μου είπε να μην ανησυχώ και θα πάω την Τρίτη να τα πούμε και από κοντά. Ξανά πάω μετά τουαλέτα και τα υγρά πάλι ελαφρώς καφέ και ροζ. Εντωμεταξύ εχθές υποτίθεται ότι θα μου ερχότανε. Ήταν σημάδι του οργανισμού για να καταλάβω ότι μπαίνω στην διαδικασία της εγκυμοσύνης? Ο γιατρός μου είπε να πάω σήμερα για χοριακη. Δεν είναι νωρίς. Μήπως να πάω αύριο? @Κοννυ θα κανω αλλα σκέφτομαι το ποτε.

  • Ευχαριστώ 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

@KalStyl kai @andrianni κορίτσια μου. Όλες εδώ μέσα πόσο σας καταλαβαίνουμε. Δεν θέλουμε αρνητικές σκέψεις. Εσάς θα είναι τα σπορακια της Πρωτοχρονιάς..... Πάμε δυνατά....

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...