Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια μου καλησπέρα! Έχουν περάσει 2 χρόνια από την τελευταία φορά που κατέψυξα έμβρυα,  δύο 3ημερών (grade1) και μετά από ένα μεγάλο χειρουργείο αφαίρεσης ινομυώματος με ανοιχτό χειρουργείο, αποφάσισα να δρομολογήσω την εμβρυομεταφορά. Επικοινώνησα με τον γιατρό μου και τον ρώτησα τι χρειάζεται να ελέγξουμε πριν προχωρήσουμε. Μου είπε για θυροειδή (πάιρνω αγωγή λόγω hashimoto), ασβέστιο και βιταμίνη D. Τίποτα άλλο....Γενικά μου είπε δύσκολα τα πράγματα γιατί φαίνεται και ταλαιπωρημένη η μήτρα....Ποια είναι η γνώμη σας, εσείς τι άλλο ελέγξατε; Σημείωση είμαι 44. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 26 λεπτά , Ani ani είπε:

το αγχος για τα κιλα της μπεμπας καλε φταιει..οριστε γεννησες κιολας..χαχα ακου 5 κιλα..ναι θα σ τις στειλω!!

ναι το φανταστηκα οτι ειναι απο το αγχος....κ ενα περιεργο πραγμα αγορι θυμαμαι οτι ηταν στο ονειρο...κ αλλη μια φορα στην αρχη που ειχα δει κατι αντίστοιχο αγορι παλι ειδα (δεν ηξερα φυλλο τοτε)...θυμαμαι ειχα διαβασεισ τον ονειροκριτη οτι πιθανον να ειναι κοριτσι τοτε αφου ειδα αγορι στον υπνο μ...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , elenakii22 είπε:

ναι το φανταστηκα οτι ειναι απο το αγχος....κ ενα περιεργο πραγμα αγορι θυμαμαι οτι ηταν στο ονειρο...κ αλλη μια φορα στην αρχη που ειχα δει κατι αντίστοιχο αγορι παλι ειδα (δεν ηξερα φυλλο τοτε)...θυμαμαι ειχα διαβασεισ τον ονειροκριτη οτι πιθανον να ειναι κοριτσι τοτε αφου ειδα αγορι στον υπνο μ...

περιεργο αυτο οντως!! προς το παρον εχουμε λυσει μονο το θεμα του φυλου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Ani ani δεν του τα εχω πει αυτα τα τελευταία με ζαλάδα κ στομάχι. Εχω Β επιπέδου 22/12 κ έλεγα αν δε με ταλαιπωρήσουν άλλο να τα πω τοτε. Διαφορετικά, αν δω οτι δεν αντέχονται θα παρω τηλέφωνο!

Αρα μια χαρά σε βρίσκω! Πέρασαν και τα δύσκολα Χαχα! Όποτε χαλάρωση και ηρεμία τωρα! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

μπα θα το ειχες προσεξει δ εν μπορει απλα τωρα ειναι το κατθ διαφορετικο απο τα συνιθισμενα για αυτο κ το παρατηρησες...ειναι καλο πιστευβ που εχεις αρκςτες μερες υγρα

Θα δείξει.... γυαλίζει το χαρτί δε θα τάχα προσέξει; ποτέ δεν ξέρεις!

3 ώρες πρίν, ellilaw είπε:

ειχα και σαν μυξα αλλα γταν κοντα στην ωορβξια..τωρα δεν ειναι ουτε καν πηχτα .. το σπυρακι υης περιοδου σας βγηκε ;

Από την ωορρηξία και μετά ναι μέχρι σήμερα!

3 ώρες πρίν, ada32 είπε:

μηπως εγινε η ωορηξια αργοτερα ? εγω αυτα τα υγρα τα ειχα πριν την ωορηξια κ  2 μερες μετα . ( με επιβεβαιωμενο υπερηχο οτι εγινε η ωορηξια)

Τα έχω από το προηγούμενο Σάββατο όχι αυτό που πέρασε το προηγούμενο απλά δεν τα βλέπω κάθε μέρα


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια να ρωυησω 3 κουφες ερωτήσεις! 

1) αν αδιαθετησω αυτοματος πευτει και η χοριακη?

2) μπορω να.ξεκινησω προσπάθειες νεες με το που.μου τελειωσει!?

3) μπορει Λογο τις βιοχημικές να μην κανω ρον επομενω μηνα ακριβός ωορρηξία????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ungry girl είπε:

Κοριτσια να ρωυησω 3 κουφες ερωτήσεις! 

1) αν αδιαθετησω αυτοματος πευτει και η χοριακη?

2) μπορω να.ξεκινησω προσπάθειες νεες με το που.μου τελειωσει!?

3) μπορει Λογο τις βιοχημικές να μην κανω ρον επομενω μηνα ακριβός ωορρηξία????

1) ναι!!

2) ο γιατρος θα πει, συνηθως στις βιοχημικες δεν απαγορευουν τις επαφες αμεσα παντως, αλλα θα σου πει! Εχω διαβασει ιστοριες που καποια εμεινε εγκυος μετα απο βιοχημικη πριν αδιαθετησει φαντασου (δηλαδη αφου υπηρξε αιμορραγια σαν αποβολης αλλα οχι κανονικη περιοδος)!

3) μπορει να αλλαξει λιγο ο κυκλος σου τον πρωτο μηνα, ρωτα τον γιατρο! Με τεστακι ωορρηξιας ή με υπερηχο μπορεις να το παρακολουθησεις για να σου φυγει και η περιεργεια!

Παντως εμενα μετα την αποξεση (καμια σχεση με το δικο σου, απλως λεω) ο πρωτος κυκλος αργησε πολυ (ηταν ανωμαλος) και οι επομενοι αλλαξαν λιγο σε διαρκεια! Παλι ηταν ακριβεστατοι, 23 μερες και οι 3 φορες που αδιαθετησα, αλλα μειωθηκαν 3 μερες (ειχα 26αρη κυκλο ολη μου τη ζωη). Αυτες τις αλλαγες παρατηρησα εγω, που ημουν πιο ρολόι πεθαινεις στην περιοδο.


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, noni90 είπε:

εγω τη προηγουμενη φορα ειχα φλεβες στο στηθος τωρα τιποτα.. Τωρα εχω λευκα υγρα αραια σαν νερο, αφου φοραω σερβιετακι γτ νιωθω οτι τρεχουν. Μου εχει ξανατυχει ομως κ αυτο οποτε δε με υποψιαζει για κατι. Μπερδεμα δε λες τιποτα.. Αν κ εγω ειμαι σιγουρη μετα το γαμο θα πιασω, μεσα στο 18...

Και εγω νομιζω καπου εκει στο γαμο κοντα θα μεινεις εγκυος ειπαμε ειναι τα δοκιμαστικα αυτα!

@alina80ενα σπυρακι ειχαμε που δεν εβγαινε να παρηγορηθουμε παει και αυτο τι να πω πια!!

@marillia γεια σου γλυκια μου!!δωσε μου θετικη ενεργεια να αντεξω αυτες τις μερες ανυπομονω αλλα φοβαμαι οτι θα ερθει η ακατανομαστη και μετα θα απογοητευτω πολυ το ξερω!

@Κοννυσυγχαρητηρια κοριτσι μου!σου ευχομαι τα καλυτερα!

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Ungry girl said:

Κοριτσια να ρωυησω 3 κουφες ερωτήσεις! 

1) αν αδιαθετησω αυτοματος πευτει και η χοριακη?

2) μπορω να.ξεκινησω προσπάθειες νεες με το που.μου τελειωσει!?

3) μπορει Λογο τις βιοχημικές να μην κανω ρον επομενω μηνα ακριβός ωορρηξία????

ναι εμενα επεσε απευθειας! εμενα ο γιατρος μετα την βιοχημικη μου ειπε μπορω να ξεκινησω απευθειας προσπαθεια ..πρωτα ομως ελεγξε αν επεσε η χοριακη και εκανα και κολπικη εξεταση.. ουαν πηγα να με δει μετα τα χαπια μου ειπε οτι θα γινοταν κανονικα η ωορηξια!!αυτα κοριτσακι μου :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Antila είπε:

1) ναι!!

2) ο γιατρος θα πει, συνηθως στις βιοχημικες δεν απαγορευουν τις επαφες αμεσα παντως, αλλα θα σου πει! Εχω διαβασει ιστοριες που καποια εμεινε εγκυος μετα απο βιοχημικη πριν αδιαθετησει φαντασου (δηλαδη αφου υπηρξε αιμορραγια σαν αποβολης αλλα οχι κανονικη περιοδος)!

3) μπορει να αλλαξει λιγο ο κυκλος σου τον πρωτο μηνα, ρωτα τον γιατρο! Με τεστακι ωορρηξιας ή με υπερηχο μπορεις να το παρακολουθησεις για να σου φυγει και η περιεργεια!

Παντως εμενα μετα την αποξεση (καμια σχεση με το δικο σου, απλως λεω) ο πρωτος κυκλος αργησε πολυ (ηταν ανωμαλος) και οι επομενοι αλλαξαν λιγο σε διαρκεια! Παλι ηταν ακριβεστατοι, 23 μερες και οι 3 φορες που αδιαθετησα, αλλα μειωθηκαν 3 μερες (ειχα 26αρη κυκλο ολη μου τη ζωη). Αυτες τις αλλαγες παρατηρησα εγω, που ημουν πιο ρολόι πεθαινεις στην περιοδο.

Σε ευχαριστώ για την απαντηση με διαφωτιστές! Νομιζω πριν στι σκουπισμα ειχα ροζ πολυ πιθανο.να.εχω αιμα αυριο! Με υπέρηχο αδύνατο αλλα αμα ειναι να παρω τεστακια ωορρηξίας για.να δω! Ωραια ευχομαι να μου.πει να ξεκινησω άμεσος θα τον παρω τηλ τη Δευτέρα μετα τη χοριακη!

πρίν από 2 λεπτά , ellilaw είπε:

ναι εμενα επεσε απευθειας! εμενα ο γιατρος μετα την βιοχημικη μου ειπε μπορω να ξεκινησω απευθειας προσπαθεια ..πρωτα ομως ελεγξε αν επεσε η χοριακη και εκανα και κολπικη εξεταση.. ουαν πηγα να με δει μετα τα χαπια μου ειπε οτι θα γινοταν κανονικα η ωορηξια!!αυτα κοριτσακι μου :)

Ολα καλα δηλαδή ωραια αυτα αν γινουν ετσι θα ειναι το καλύτερο θύμησε μου εσυ πριν ποσο καιρο ειχες τη βιοχημική????

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...