Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Nana10 είπε:

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

      Και σένα περίπου στις 15 μέρες δηλαδή σου είπε. Ναι ρε και εγώ έτσι σκέφτομαι να κάνω κανένα τεστ τώρα μέσα στη βδομάδα 😂😂

      Σε κλινική στο Fivi Θεσσαλονίκη το έκανα εγώ. Εσύ; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 58 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα κοριτσια μ και απο εμενα! Χθες μίλησα και εγω με τον ενδοκρινολόγο μου.. Εχω δυο γιατρος και αυτο ειναι μαλλον λαθος.. Εχω μονο δυο μικρους οζους και οι εξετάσεις αιματος ηταν πολυ καλες το Μάιο που εκανα. Ο ενας γιατρις μου ειπε οτι δεν χρειάζομαι χαπι ο αλλος γιατρος μου ειπε να παρω χαπι για να μην μεγαλώσουν οι οζοι.. Μου ειπε οτι δεν κανει κακο και το πηρα και μαλλον εκανα λαθος γτ η tsh ηταν 1.6 και απο το Μάιο που ξεκίνησα το χαπι πηγε 2.55 . χθες πηρα τηλ τον αλλο γιατρο και μου ειπε οτι δεν επρεπε να παρω χαπι ειπε να το κοψω εντελώς αλλα μολις του ειπα οτι προσπαθούμε να κανουμε παιδι μου ειπε να αυξήσω τη δοση... Εχω μπερδευτεί κοριτσιαααα

Και γω ρε κορίτσια έχω 2 όζους καλούς αλλά η ενδοκρινολόγος δεν μου δίνει χάπι .. Επίσης έχω χασιμότο μ είπε αλλά ο θυροειδής είναι μια χαρά .... Άντε να βγάλουμε άκρη ... Το μόνο που μου χε πει αν μείνω έγκυος tsh μαζί με την χοριακή !! 


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Δεν έχω ιδέα για αύριο θα σκεφτώ κάτι!

Προβλημα αυτο το φαι και ο δικος μου θέλει και ολο καλα φαγητά δεν του κανει ασπουμε να φαει κατι πρόχειρο

Και σου ειπα και εχθες μπλε φλεβες και μονο αυτο θα κοιτας εμενα ακομα ειναι απλα να παρατηρισεις αν ειναι και πανω στη θηλή!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Σε ευχαριστώ! Οκ είμαι κοντά οπότε και στην περίπτωσή σου ως παρθενάκι. Πόσο την έχεις παέι τώρα; Έπαιρνες καιρό χάπι; Αν θες μου λες γιατί κι εγώ 2 μονάδες κάτω θέλω να την ρίξω την ΄άτιμη.

Καμιά 20αριά μέρες το παίρνω το χάπι (και μάλιστα 6 φορές την εβδομάδα!). Η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι επειδή δεν έχω πρόβλημα δεν τη νοιάζει να δούμε πόσο έπεσε. Αλλά όταν μείνω έγκυος μαζί με τη χοριακή να κάνω οπωσδήποτε TSH και αντισώματα και να τα πάω να τα δει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Nati85 είπε:

Εγω κορίτσια έχω πόνους όπως όταν έχω περίοδο από χθες και ξεσηκώθηκα φυσικά χαχαχαχα  είδα φλέβες και πρησμένο στήθος περίμενα πως και πως να νιώσω κάτι αλλά θα το φάω το κεφάλι μου το ξερω.:P

Αααα ξέχασα να σας πω πηρα το τεστ παπ είναι τέλειο μου είπε ο γιατρός!!!να μην κάνω κολπικη καλλιέργεια.τι λετε εσείς να επιμείνω να κάνω παρολαυτα?

Προσωπικά πάντα κάνω με το τεστ παπ κ καλλιέργεια ! Το τεστ παπ τέλειο αλλά η καλλιέργεια όλο και κάτι δείχνει :P


ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

καλε απο ποτε πεταει η κοιλια αν μεινω 2 μηνων θα ειμαι στο γαμο! Απο τωρα τρεμω το ποσο θα μου ζητησει ο γυναικολογος δεν ειναι συμβεβλημενος με εοππυ αλλα δεν εχουμε αλλον εδω! Για αυτο τα παω μετα το γαμο!

Καλά, να είχαμε να λέγαμε, μείνε εσύ το συντομότερο, αλλά έτσι για να μην στεναχωριέσαι αν δεν έρθει πριν, όσο να 'ναι έχεις μια κατακράτηση και στην κοιλιά και στο στήθος, άσε που δεν θα μπορείς να πιεις! Στο γάμο και στεγνή δεν λέει!! Μακάρι βεβαια να είσαι ήδη!! Τότε ούτε που θα σε νοιάζει το αλκοολ! Θα είσαι μεθυσμένη από χαρά διπλή έτσι κι αλλιώς (και για το γάμο και για το μωρό σου!)  

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Προβλημα αυτο το φαι και ο δικος μου θέλει και ολο καλα φαγητά δεν του κανει ασπουμε να φαει κατι πρόχειρο

Και σου ειπα και εχθες μπλε φλεβες και μονο αυτο θα κοιτας εμενα ακομα ειναι απλα να παρατηρισεις αν ειναι και πανω στη θηλή!

Εμείς που θα μείνουμε νηστικοί σήμερα, τι να πω. Είχα meeting το πρωί και πήγα στο γραφείο και τώρα που γύρισα έχει μαζευτεί δουλεία. Είχατε γράψει και εσείς τους Άθλιους του Ουκγώ σε σελίδες και εννοείται ότι έπρεπε να σας διαβάσω... Οπότε δεν έχει φαί σήμερα (μακαρόνια τρώμε δυο μέρες οπότε ούτε αυτό παίζει!)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Προβλημα αυτο το φαι και ο δικος μου θέλει και ολο καλα φαγητά δεν του κανει ασπουμε να φαει κατι πρόχειρο

Και σου ειπα και εχθες μπλε φλεβες και μονο αυτο θα κοιτας εμενα ακομα ειναι απλα να παρατηρισεις αν ειναι και πανω στη θηλή!

Έχω και πάνω στη θηλή αλλά οσο και να θέλω να ενθουσιάστω νομιζω ότι κάθε φορά έτσι είναι το στήθος μου.απλως το νιώθω σαν μουδιασμένο κάπως έτσι.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Έχω και πάνω στη θηλή αλλά οσο και να θέλω να ενθουσιάστω νομιζω ότι κάθε φορά έτσι είναι το στήθος μου.απλως το νιώθω σαν μουδιασμένο κάπως έτσι.

Κατι καλό θα σημαίνει αυτό με το στήθος!!! Ξέρω ότι θες να είσαι συγκρατημένη αν είσαι μακάρι!!! Μιλάμε θα έχει πάει πολύ γούρι ο μήνας!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Έχω και πάνω στη θηλή αλλά οσο και να θέλω να ενθουσιάστω νομιζω ότι κάθε φορά έτσι είναι το στήθος μου.απλως το νιώθω σαν μουδιασμένο κάπως έτσι.

 

Just now, kido είπε:

Κατι καλό θα σημαίνει αυτό με το στήθος!!! Ξέρω ότι θες να είσαι συγκρατημένη αν είσαι μακάρι!!! Μιλάμε θα έχει πάει πολύ γούρι ο μήνας!!

Έτσι λέω κι εγώ @Nati85 !!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ElektraGr είπε:

Και γω ρε κορίτσια έχω 2 όζους καλούς αλλά η ενδοκρινολόγος δεν μου δίνει χάπι .. Επίσης έχω χασιμότο μ είπε αλλά ο θυροειδής είναι μια χαρά .... Άντε να βγάλουμε άκρη ... Το μόνο που μου χε πει αν μείνω έγκυος tsh μαζί με την χοριακή !! 

εξαρταται ποσο ειναι η tsh ΣΟΥ για να παρεις χαπι αν ειναι κατω απο 2,5 δεν υπαρχει λογος.

@Nati85 αντε ειδες λεγαμε οτι απο δευτερα να εχεις τα μΑΤΙΑ σου ανοιχτα δεν περασαν δυο μερες να τα συμπτωματα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , kido είπε:

Καλά, να είχαμε να λέγαμε, μείνε εσύ το συντομότερο, αλλά έτσι για να μην στεναχωριέσαι αν δεν έρθει πριν, όσο να 'ναι έχεις μια κατακράτηση και στην κοιλιά και στο στήθος, άσε που δεν θα μπορείς να πιεις! Στο γάμο και στεγνή δεν λέει!! Μακάρι βεβαια να είσαι ήδη!! Τότε ούτε που θα σε νοιάζει το αλκοολ! Θα είσαι μεθυσμένη από χαρά διπλή έτσι κι αλλιώς (και για το γάμο και για το μωρό σου!)  

Βρε δικιο εχεις εσυ! Εγω τα χω βαψει μαυρα κ πρεπει να ανεβω μου φαινεται! Οσο για την ευχη σου ευχαριστω κ ανταποδιδω τα μεγιστα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ElektraGr είπε:

Προσωπικά πάντα κάνω με το τεστ παπ κ καλλιέργεια ! Το τεστ παπ τέλειο αλλά η καλλιέργεια όλο και κάτι δείχνει :P

Ναι μωρε και του λες θέλω καλλιέργεια γραψε μου βρε άνθρωπε μου μην με παιδεύεις ασε με θέλω να την κάνω γιατί να δώσω ένα σωρό λεφτά μα την κάνω μόνη μου!!πω πω!εγω εντωμεταξύ έχω και έκτροπιο δεν ξερω αν ξερεις τι είναι ένα μικρό μέρος στην άκρη του τραχήλου γυρίζει προς τον κόλπο και χαλάει το ph γενικα.βεβαια όλα αυτά τα χρόνια έχω πάει και σε άλλους γυναικολόγους μου είπαν δεν επηρεάζει κάπου  μόνο πιο παλιά πάθαινα συχνά μυκητιάσεις επειδή χαλούσε το ph αλλά τα τελευταία χρόνια δεν έχω πάθει τίποτα.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , alina80 είπε:

Καμιά 20αριά μέρες το παίρνω το χάπι (και μάλιστα 6 φορές την εβδομάδα!). Η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι επειδή δεν έχω πρόβλημα δεν τη νοιάζει να δούμε πόσο έπεσε. Αλλά όταν μείνω έγκυος μαζί με τη χοριακή να κάνω οπωσδήποτε TSH και αντισώματα και να τα πάω να τα δει.

εγω παντως πριν την βιοχημικη ειχα tsh 2,55 και anti tpo 93 , στην βιοχημικη ετυχε με την χοριακη να κανω και tsh κ ειχα παλι 2,55. ο ενδοκρινολογος δεν μου δινει κατι ομως .. λεει οτι ειναι καλη , απλα μολις μεινω εγκυος να κανω tsh κατευθειαν...κ θα το παρακολουθουμε ειπε.. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , alina80 είπε:

Εμείς που θα μείνουμε νηστικοί σήμερα, τι να πω. Είχα meeting το πρωί και πήγα στο γραφείο και τώρα που γύρισα έχει μαζευτεί δουλεία. Είχατε γράψει και εσείς τους Άθλιους του Ουκγώ σε σελίδες και εννοείται ότι έπρεπε να σας διαβάσω... Οπότε δεν έχει φαί σήμερα (μακαρόνια τρώμε δυο μέρες οπότε ούτε αυτό παίζει!)

χα χα πατατες με κοτοπουλο στο φουρνο μπαμ μπαμ η δουλεια!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , alina80 είπε:

Εμείς που θα μείνουμε νηστικοί σήμερα, τι να πω. Είχα meeting το πρωί και πήγα στο γραφείο και τώρα που γύρισα έχει μαζευτεί δουλεία. Είχατε γράψει και εσείς τους Άθλιους του Ουκγώ σε σελίδες και εννοείται ότι έπρεπε να σας διαβάσω... Οπότε δεν έχει φαί σήμερα (μακαρόνια τρώμε δυο μέρες οπότε ούτε αυτό παίζει!)

delivery!!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...