Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Nana10 είπε:

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

      Και σένα περίπου στις 15 μέρες δηλαδή σου είπε. Ναι ρε και εγώ έτσι σκέφτομαι να κάνω κανένα τεστ τώρα μέσα στη βδομάδα 😂😂

      Σε κλινική στο Fivi Θεσσαλονίκη το έκανα εγώ. Εσύ; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι δεν είναι απόλυτο φυσικά.αλλα αν προσπαθείς και δεν γίνεται δουλειά ενώ δεν βρίσκουν άλλο πρόβλημα καλό είναι να το κατεβάσεις και αυτό μηπως εμποδίζει.και εμενα μου είπε μόλις μείνεις εγκυος  πρώτα θα παρεις εμενα τηλέφωνο!!

Κι εγω που το κατεβασα ειδα προκοπη νομιζεις? Παντως συμφωνω για καλο κ για κακο να ειναι κατω απο 2.50

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Πάντως κορίτσια να ξέρετε δεν ενοχοποιείται απόλυτα η tsh για δυσκολια συλληψης πολλες κοπελες ειχαν ανεβασμένη κ συνελαβαν κανονικά κ άλλες ρυθμισμένες (πχ εγω 0.99) δεν εχουν συλλάβει και άρα είναι αλλού το πρόβλημα. Πάντως κ εμενα ο γιατρος ήθελε να μου κοψει το χαπι και οταν του ειπα για τις προσπαθειες μας μου ειπε να συνεχισω το χαπι κανονικα κ μολις μεινω εγκυος πρωτα στον ενδοκρινολογο μετα στο γυναικολογο. 

παντα πρεπει να υπαρχει πρωτα προσπαθεια κ μετα να κανεις εξετασεις ακομα κοπελες με πολυ μεγαλητερα προβληματα που οι γιατροι ελεγαν οτι αποκλειετε να μεινουν εγκυος μειναν κ πολυ ευκολα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος κ αντιδρα διαφορετικα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

παντα πρεπει να υπαρχει πρωτα προσπαθεια κ μετα να κανεις εξετασεις ακομα κοπελες με πολυ μεγαλητερα προβληματα που οι γιατροι ελεγαν οτι αποκλειετε να μεινουν εγκυος μειναν κ πολυ ευκολα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος κ αντιδρα διαφορετικα. 

Καλά εννοείται ξέρω ότι δεν προσπαθώ καιρό, αλλά σπάστηκα που δεν το ήξερα και μέχρι να το πάρω είδηση είχε φτάσει στο 4,5! Εννοείται συνεχίζω δυναμικά και μπορεί και ξερρύθμιστη να πιάσω πού ξέρεις! Απλά όπου μπορούμε λίγο να διευκολύνουμε να γίνει πιο σύντομα! Ό,τι θα γίνει θα γίνει δεν το διαπραγματεύομαι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , noni90 είπε:

Κι εγω που το κατεβασα ειδα προκοπη νομιζεις? Παντως συμφωνω για καλο κ για κακο να ειναι κατω απο 2.50

Ναι ας είναι και αυτό ρυθμισμένο να είμαστε οκ απ αυτό το θέμα και βλεπουμε


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kido είπε:

@Nati85 να σε ρωτήσω κάτι; παίρνουμε και Τ4 χωρίς να έχουμε θυροειδή γενικά; Γιατί φοβάμαι μην μου πει μα μου σου του ο ενδοκρινολόγος αύριο. Αν μου κάνει υπέρυχο και αντισώματα και δεν βρει ότι έχω κάτι, παρά μόνο η TSH μου είναι πάνω και ότι ίσως εμποδίζει εγκυμοσύνη είναι οκ να πάρουμε χάπι; Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει; Για να είμαι προετοιμασμένη...

Τι Νατι ρώτησες, αλλά να σου πω κι εγώ την προσωπική μου εμπειρία. Εγώ παίρνω χάπι χωρίς να έχω θέμα. Η τιμή μου είναι στο 4. Η ενδοκρινολόγος μου το έδωσε όχι γιατί εμποδίζει τη σύλληψη (έτσι μου είπε) αλλά επειδή στην εγκυμοσύνη πρέπει να είναι κάτω από 2,5, είναι καλό μου εξήγησε να τη ρίξουμε από τώρα, για να μην τρέχουμε με μεγαλύτερη δόση χάπι να τη ρίξουμε όταν μείνω έγκυος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , noni90 είπε:

Κι εγω που το κατεβασα ειδα προκοπη νομιζεις? Παντως συμφωνω για καλο κ για κακο να ειναι κατω απο 2.50

Έχεις κάνει καλλιέργεια κολπικού υγρού; Μπορεί να έχεις κάποιο μικρόβιο ή να πρέπει να ρυθμίσεις το ph του κόλπου σου! Εγώ βρήκα με το τεστ παπ ένα και πήρα υπόθετα κολπικά για 5 μέρες. Γενικά όσο ψάχνεις βρίσκεις να φτιάξεις! Ρεκτιφιέ γενικό μιλάμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια έχω πόνους όπως όταν έχω περίοδο από χθες και ξεσηκώθηκα φυσικά χαχαχαχα  είδα φλέβες και πρησμένο στήθος περίμενα πως και πως να νιώσω κάτι αλλά θα το φάω το κεφάλι μου το ξερω.:P

Αααα ξέχασα να σας πω πηρα το τεστ παπ είναι τέλειο μου είπε ο γιατρός!!!να μην κάνω κολπικη καλλιέργεια.τι λετε εσείς να επιμείνω να κάνω παρολαυτα?


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Μάντη είπε:

Εγω δεν ρωτησα το γυναικολόγο αλλα τον ενδοκρινολόγο και ειπε οτι πανω απο 2.5 μπορει να αποβαλεις ευκολότερα. .. Και εγω αυτο φοβάμαι μηοως  τελος χαλασω και το θυροειδή μ...

Τι να πω ο καθε γιατρος εχει αλλη αποψη και εγω περιμενω το απογευμα να μιλήσω και με τον αλλο γιατρο να δω τι θα πει...

Καλημερα κοριτσι μου... Τι να κανω στην αναμονή με εχει παρει απο κατω λιγο... Πηγαμε στο ραντεβου με τον αντρα μ ηθελε να έρθει και εκείνος και οταν πηγαμε βρήκαμε ενα χαρτι στη πορτα οτι απουσιαζει λογο έκτακτου χειρουργείου.. Ειχα ξεχασει να αφησω το τηλ για να με ειδοποίηση οποτε θα παρω το απογευμα να κλείσω αλλο ραντεβου....:?

Ωχ ρε γαμοτο αντε να κλησεις αλλο να δούμε να μη σε περνει απο κατω κρατα γεραααα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Έχεις κάνει καλλιέργεια κολπικού υγρού; Μπορεί να έχεις κάποιο μικρόβιο ή να πρέπει να ρυθμίσεις το ph του κόλπου σου! Εγώ βρήκα με το τεστ παπ ένα και πήρα υπόθετα κολπικά για 5 μέρες. Γενικά όσο ψάχνεις βρίσκεις να φτιάξεις! Ρεκτιφιέ γενικό μιλάμε!!!

Δεν εχω καποιο συμπτωμα οποτε ειπα την καλλιεργεια κ το παπ που κανω καθε χρονο να τα καθυστερησω ενα τριμηνο κ να τα κανω το φλεβαρη μετα το γαμο... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι καλά θα κανεις.ο κύριος που μου είχε κάνει τον υπέρηχο μου είπε η μισή Ελλάδα έχει ένα θέμα με τον θυρεοειδή να μην αγχωνόμαστε καθόλου με χάπια και παρακολουθήση είναι υπό ελεγχο

@Ungry girl αυτά είναι έφαγα τα μούτρα μου φαε νατι την φασολάδα σου

Χαχαχχαχα καλα δεν είναι κι πολυ χαλια!!! Αυριο τι θα κάνεις???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, alina80 είπε:

Τι Νατι ρώτησες, αλλά να σου πω κι εγώ την προσωπική μου εμπειρία. Εγώ παίρνω χάπι χωρίς να έχω θέμα. Η τιμή μου είναι στο 4. Η ενδοκρινολόγος μου το έδωσε όχι γιατί εμποδίζει τη σύλληψη (έτσι μου είπε) αλλά επειδή στην εγκυμοσύνη πρέπει να είναι κάτω από 2,5, είναι καλό μου εξήγησε να τη ρίξουμε από τώρα, για να μην τρέχουμε με μεγαλύτερη δόση χάπι να τη ρίξουμε όταν μείνω έγκυος.

Σε ευχαριστώ! Οκ είμαι κοντά οπότε και στην περίπτωσή σου ως παρθενάκι. Πόσο την έχεις παέι τώρα; Έπαιρνες καιρό χάπι; Αν θες μου λες γιατί κι εγώ 2 μονάδες κάτω θέλω να την ρίξω την ΄άτιμη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Εγω κορίτσια έχω πόνους όπως όταν έχω περίοδο από χθες και ξεσηκώθηκα φυσικά χαχαχαχα  είδα φλέβες και πρησμένο στήθος περίμενα πως και πως να νιώσω κάτι αλλά θα το φάω το κεφάλι μου το ξερω.:P

Αααα ξέχασα να σας πω πηρα το τεστ παπ είναι τέλειο μου είπε ο γιατρός!!!να μην κάνω κολπικη καλλιέργεια.τι λετε εσείς να επιμείνω να κάνω παρολαυτα?

Εντάξει είσαι αν είχες θα έδειχνε στο τεστ σου, δε νομίζω να επιμείνεις!

Just now, noni90 είπε:

Εκει να δεις ρεκτιφιε! 

 

Εντάξει κάνε εσύ το γάμο σου να μπεις άνετα στο νυφικό μην έχεις κοιλιά και μετά το κοιτάς κι αυτό το θέμα, άλλωστε πρόβα κάνεις τώρα είπαμε!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Εντάξει είσαι αν είχες θα έδειχνε στο τεστ σου, δε νομίζω να επιμείνεις!

Εντάξει κάνε εσύ το γάμο σου να μπεις άνετα στο νυφικό μην έχεις κοιλιά και μετά το κοιτάς κι αυτό το θέμα, άλλωστε πρόβα κάνεις τώρα είπαμε!!!

καλε απο ποτε πεταει η κοιλια αν μεινω 2 μηνων θα ειμαι στο γαμο! Απο τωρα τρεμω το ποσο θα μου ζητησει ο γυναικολογος δεν ειναι συμβεβλημενος με εοππυ αλλα δεν εχουμε αλλον εδω! Για αυτο τα παω μετα το γαμο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...