Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Katker είπε:

      Αν εννοείς εμένα ναι και εγώ στις 1/10 έκανα και μου είπε να πάω σε 15 μέρες για χοριακη. Εσύ πότε; 

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Just now, Nana10 είπε:

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική φυσικά και ξέρει ο γιατρός καλυτερα από εμάς.εγω εχω κιλά παραπάνω οποτε δεν με νοιάζει να χάσω ισα ισα και θα μου κάνει!!αν τον εμπιστεύεσαι άστο ως έχει εξάλλου δεν προσπαθείς καιρό.

Εμένα μου κάνει εντύπωση πως ανέβηκε έτσι και δεν το πήρα είδηση γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωμα και έχω κανονικό βάρος. 5 κιλά είχα πάρει extra και με διατροφή τα έχασα από το καλοκαίρι και μετά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Πάντως η γυναικολόγος μου είναι της άποψης ότι δεν παίζει τόσο ρόλο. Τι να πω να φτιάξουμε για να πιάσουμε παιδί (αν φταίει αυτό) αλλά μη χαλάσουμε τίποτα άλλο χωρίς να έχουμε θέμα στο θυροειδή.

να σου πω εξαρταται τον ανθρωπο εγω πχ στον εναμιση μηνα που πηρα το χαπι εμεινα εγκυος ειχα tsh στο 3 πριν το χαπι . αν προσπαθεις καιρο χωρις αποτελεσμα πρεπει να το ριξεις γιατι ισως φταιει κ αυτο! ο θυροειδης ειναι περιεργο οργανο πχ μπορει να γινει γονιμοποιηση κ μολις αρχισουν οι ορμονες να ανεβαινουν ο θυροειδης να τρελαθει  να δωσει εντολη να σταματησουν ολα κ να εμποδισουν την υπολοιπη διαδικασια. γιαυτο οι γιατροι θελουν να ειναι απολυτα ρυθμισμενος. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Ο ενας γιατρος μου ειπε οτι το χαπι δεν το χρειαζόμουν αλλα απο τη στιγμη μου το πηρα ο οργανισμος μ επαναπαύεται και στην ουσια κοιμήθηκε... Δεν τα καταλαβα και εγω πολυ καλα... Με τον αλλο γιατρο θα μιλήσω το απογευμα... Μου ειπε να κανω παλι εξέταση σε 3 μηνες...

Εγω το ανέβασα και θα κανω σε ενα τρίμηνο παλι...

 Μηπως έχεις τους οζους και γι αυτό έχει ανεβοκατεβάσματα.παρακολουθησε το και βλέπεις.οθτε και εγω ξερω ποσο είναι τωρα.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Πάντως η γυναικολόγος μου είναι της άποψης ότι δεν παίζει τόσο ρόλο. Τι να πω να φτιάξουμε για να πιάσουμε παιδί (αν φταίει αυτό) αλλά μη χαλάσουμε τίποτα άλλο χωρίς να έχουμε θέμα στο θυροειδή.

Εγω δεν ρωτησα το γυναικολόγο αλλα τον ενδοκρινολόγο και ειπε οτι πανω απο 2.5 μπορει να αποβαλεις ευκολότερα. .. Και εγω αυτο φοβάμαι μηοως  τελος χαλασω και το θυροειδή μ...

πρίν από 4 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

εγω εχω tfh 3,09 αλλα ο γιατροσ μου ειπε οτι δεν θα εχω προβλημα. παιρνω ευθυροξ 75 . του ειπα οτι εχω ακουσει πως οταν προσπαθεις για παιδια πρεπει να ειναι κατω απο 2,50 μηπως να ανεβασουμε τη δοση?? και μου ειπε για μενα δε χρειαζετε και εισαι ενταξει αλλα αν θες σου το ανεβαζω αλλα μη μου παραπονεθεις οτι χανεισ κιλα....(επειδη ειμαι πολυ αδηνατη και θελω να παρω 4-5). ειναι οικογενειακος και καλος γιατρος οποτε τον εμπειστευομαι....σε οτι εχει πει εχει πεσει μεσα. 

Τι να πω ο καθε γιατρος εχει αλλη αποψη και εγω περιμενω το απογευμα να μιλήσω και με τον αλλο γιατρο να δω τι θα πει...

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Τι κανεις εσυ??? Σορυ αν το εχεις πει και δεν το διαβασα αλλα ειναι πολλα στον ουρολογο Πηγές!??? Τι σου ειπε???

Καλημερα κοριτσι μου... Τι να κανω στην αναμονή με εχει παρει απο κατω λιγο... Πηγαμε στο ραντεβου με τον αντρα μ ηθελε να έρθει και εκείνος και οταν πηγαμε βρήκαμε ενα χαρτι στη πορτα οτι απουσιαζει λογο έκτακτου χειρουργείου.. Ειχα ξεχασει να αφησω το τηλ για να με ειδοποίηση οποτε θα παρω το απογευμα να κλείσω αλλο ραντεβου....:?


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

να σου πω εξαρταται τον ανθρωπο εγω πχ στον εναμιση μηνα που πηρα το χαπι εμεινα εγκυος ειχα tsh στο 3 πριν το χαπι . αν προσπαθεις καιρο χωρις αποτελεσμα πρεπει να το ριξεις γιατι ισως φταιει κ αυτο! ο θυροειδης ειναι περιεργο οργανο πχ μπορει να γινει γονιμοποιηση κ μολις αρχισουν οι ορμονες να ανεβαινουν ο θυροειδης να τρελαθει  να δωσει εντολη να σταματησουν ολα κ να εμποδισουν την υπολοιπη διαδικασια. γιαυτο οι γιατροι θελουν να ειναι απολυτα ρυθμισμενος. 

Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας. Θα πάω υποψιασμένη στον γιατρό αύριο και ότι μου πει εννοείται το μοιράζομαι μαζί σας. Έχω 6 μήνες προσπάθειας, με επικέντρωση στις γόνιμες από Σεπτέμβρη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Εμένα μου κάνει εντύπωση πως ανέβηκε έτσι και δεν το πήρα είδηση γιατί δεν έχω κανένα σύμπτωμα και έχω κανονικό βάρος. 5 κιλά είχα πάρει extra και με διατροφή τα έχασα από το καλοκαίρι και μετά.

Κανε και τον υπέρηχο και όλες τις υπόλοιπες εξετάσεις και θα δει ο γιατρός τι γίνεται.και εγω ελπιζω να έφταιγε αυτό γιατί κάτι άλλο δεν έχω βρει να κάνω ήταν το τελευταίο μου χαρτί!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

 Μηπως έχεις τους οζους και γι αυτό έχει ανεβοκατεβάσματα.παρακολουθησε το και βλέπεις.οθτε και εγω ξερω ποσο είναι τωρα.

Θα παω το Μάρτιο ειπε για υπέρηχο να δουμε τι γίνεται...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Nati85 είπε:

@Ungry girl έχω φασολάδα σήμερα νομιζω δεν θα έχεις κάτι χειρότερο!!χααχχαχαχα

Μπριζόλες με βραστά παντζάρια και μπρόκολο αλλά για μένα μόνο φτιάχνω αγαπημένο κουνουπίδι γιαχνί!Δεν το τρώει κανείς!χαχαχαχ

 

  • Χαχα 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nati85 είπε:

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική φυσικά και ξέρει ο γιατρός καλυτερα από εμάς.εγω εχω κιλά παραπάνω οποτε δεν με νοιάζει να χάσω ισα ισα και θα μου κάνει!!αν τον εμπιστεύεσαι άστο ως έχει εξάλλου δεν προσπαθείς καιρό.

 

καλα ναι δε το συζηταω απλα ακουμε πολλεσ διαφορετικες αποψεις γιατρων και εγω προσωπικα μπερδευομαι αρκετα.... απλα το εχω αφησει και εγω ετσι γτ εχουμε δει οτι και κοπελεσ με πανω απο 4 tsh τα καταφεραν! επισης και η γυναικολογος μου που της εδειξα της εξετασεις ολες και του θυροειδη μου ειπε εισαι μια χαρα θα τα καταφερεις και σε περιμενω με φουσκωμενη κοιλιτσα!!! χαχαχα  ακομη περιμενει ομως... :confused: 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Κανε και τον υπέρηχο και όλες τις υπόλοιπες εξετάσεις και θα δει ο γιατρός τι γίνεται.και εγω ελπιζω να έφταιγε αυτό γιατί κάτι άλλο δεν έχω βρει να κάνω ήταν το τελευταίο μου χαρτί!!

Μακάρι κορίτσια μου ναι θα κάνω απ'ολα και βλέπουμε τι θα δείξουν. Υπέρυχο δεν έχω ξανακάνει. Αντισώματα, Τ3 και Τ4 στις περσινές μου ήταν μια χαρά. Αλλά ένας χρόνος πέρασε θέλει επανάληψη. Ο κύκλος μου είναι πολύ ξηγημένος, 28-29 μέρες νταν. Ούτε είχα αλλαγή στη ροή να με υποψιάσει. Τέλοσπάντων γιατροί δεν είμαστε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Θα παω το Μάρτιο ειπε για υπέρηχο να δουμε τι γίνεται...

Ναι καλά θα κανεις.ο κύριος που μου είχε κάνει τον υπέρηχο μου είπε η μισή Ελλάδα έχει ένα θέμα με τον θυρεοειδή να μην αγχωνόμαστε καθόλου με χάπια και παρακολουθήση είναι υπό ελεγχο

@Ungry girl αυτά είναι έφαγα τα μούτρα μου φαε νατι την φασολάδα σου

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κορίτσια να ξέρετε δεν ενοχοποιείται απόλυτα η tsh για δυσκολια συλληψης πολλες κοπελες ειχαν ανεβασμένη κ συνελαβαν κανονικά κ άλλες ρυθμισμένες (πχ εγω 0.99) δεν εχουν συλλάβει και άρα είναι αλλού το πρόβλημα. Πάντως κ εμενα ο γιατρος ήθελε να μου κοψει το χαπι και οταν του ειπα για τις προσπαθειες μας μου ειπε να συνεχισω το χαπι κανονικα κ μολις μεινω εγκυος πρωτα στον ενδοκρινολογο μετα στο γυναικολογο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Μακάρι κορίτσια μου ναι θα κάνω απ'ολα και βλέπουμε τι θα δείξουν. Υπέρυχο δεν έχω ξανακάνει. Αντισώματα, Τ3 και Τ4 στις περσινές μου ήταν μια χαρά. Αλλά ένας χρόνος πέρασε θέλει επανάληψη. Ο κύκλος μου είναι πολύ ξηγημένος, 28-29 μέρες νταν. Ούτε είχα αλλαγή στη ροή να με υποψιάσει. Τέλοσπάντων γιατροί δεν είμαστε!

κοιτα εστιασε λιγο περισσοτερο καιρο στις γονιμες κ μετα ξαναπηγαινε να τον ρυθμισετε. ο θυροειδης δεν παθαινει τιποτα απο το χαπι σκεψου οτι παρα πολλες εγκυες περνουν χαπι μονο κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης κ μετα το σταματανε. 

οι γιατροι σε αυτα τα θεματα πειραματιζονται λιγο συνεχως αυτα αλλαζουν κ πολλοι γιατροι δεν εχουν ασχοληθει καν με την υπογονιμοτητα. μια κοπελα απο εδω εχει να το λεει οτι εχασε τα πιο γονιμα χρονια της γιατι ηταν κολλημενη με ενα γιατρο που επεμενε να μη παρει χαπι για το θυροειδη. θα μπορουσε τοτε να ειχε πετυχει. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Πάντως κορίτσια να ξέρετε δεν ενοχοποιείται απόλυτα η tsh για δυσκολια συλληψης πολλες κοπελες ειχαν ανεβασμένη κ συνελαβαν κανονικά κ άλλες ρυθμισμένες (πχ εγω 0.99) δεν εχουν συλλάβει και άρα είναι αλλού το πρόβλημα. Πάντως κ εμενα ο γιατρος ήθελε να μου κοψει το χαπι και οταν του ειπα για τις προσπαθειες μας μου ειπε να συνεχισω το χαπι κανονικα κ μολις μεινω εγκυος πρωτα στον ενδοκρινολογο μετα στο γυναικολογο. 

Ναι δεν είναι απόλυτο φυσικά.αλλα αν προσπαθείς και δεν γίνεται δουλειά ενώ δεν βρίσκουν άλλο πρόβλημα καλό είναι να το κατεβάσεις και αυτό μηπως εμποδίζει.και εμενα μου είπε μόλις μείνεις εγκυος  πρώτα θα παρεις εμενα τηλέφωνο!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...