Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Katker είπε:

      Αν εννοείς εμένα ναι και εγώ στις 1/10 έκανα και μου είπε να πάω σε 15 μέρες για χοριακη. Εσύ πότε; 

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Just now, Nana10 είπε:

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, kido είπε:

@Nati85 να σε ρωτήσω κάτι; παίρνουμε και Τ4 χωρίς να έχουμε θυροειδή γενικά; Γιατί φοβάμαι μην μου πει μα μου σου του ο ενδοκρινολόγος αύριο. Αν μου κάνει υπέρυχο και αντισώματα και δεν βρει ότι έχω κάτι, παρά μόνο η TSH μου είναι πάνω και ότι ίσως εμποδίζει εγκυμοσύνη είναι οκ να πάρουμε χάπι; Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει; Για να είμαι προετοιμασμένη...

Εγω πήγα σε 2 ενδοκρινολόγους ο ένας δεν μου έδωσε χαπι μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα για την σύλληψη αλλά όταν θα έμενα εγκυος θα ξεκινούσα για να μην περάσει τα φυσιολογικά όρια. Η δεύτερη γιατρός μου έδωσε χαπι από τωρα να κατέβει περίπου στο 2.5 γιατί μου είπε εμποδίζει και την σύλληψη σε κάποιες περιπτώσεις και να το ρυθμίσουμε ήδη μην παιρνω μεγάλη δόση στην εγκυμοσυνη.εχω tsh 3.77 όλα τα αλλά είναι φυσιολογικά υπέρηχος αντισώματα τ3 κλπ.  Αν δεν σε καλύψει πάρε και μια δεύτερη γνώμη.επισης η δεύτερη γιατρός μου το ξεκαθάρισε ότι δεν θα μου έδινε χαπι αν δεν προσπαθούσα για παιδί.

  • Ευχαριστώ 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

ΜΑΝΟΥΛΕΣ

Alekagala 7/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

oneira_glyka 11/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ 

1. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

4. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

6. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

7. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

8. Vana87 ΠΗΤ  27/5/2018!!!  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

9. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

10. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!!

11. t1t1n4k1  15/7/2018!!!

12. Antila   ΠΗΤ  16/7/2018!!!

13. ΓΙΩΤΑ781 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   2076 !!!!

14. Χαρά Τριανταφυλλακι.  ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ   29,1 !!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. Papaki@  8-10/11/2017!!!

2. Ασία  12/11/2017!!!

3. Ungry girl 17/11/2017!!!

4. Elma86  30/11/2017!!!

5. Vila  2/12/2017!!!

6. KalStyl  12/12/2017!!!

7. andrianni  13/12/2017!!!

8. Μαρθα Κ 14-17/12/2017!!!

9. MelinaFo  15/12/2017!!!

10. ada32 16/12/2017!!!

11. ellilaw 16/12/2017!!!

12. noni90 18/12/2017!!!

13. ntemiiiiii  19/12/2017!!!

14. Dimitr@17 20/12/2017!!!

15. Nati85 20/12/2017!!!

16. alina80 24/12/2017!!!

17. Μάντη  25/12/2017!!!

18. Δήμητρα1988 26-28/12/2017!!!

19. ElektraGr  28-29/12/2017!!!

20. WannaBeMother  29/12/2017!!!

21. ritaki13  31/12/2017!!!

22. kido  6/1/2017!!!

 

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

@KalStyl τι εγινε τελικα κοπελα μου??? 

@andrianni εσυ?? καποια εξελιξη??

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nati85 είπε:

Εγω πήγα σε 2 ενδοκρινολόγους ο ένας δεν μου έδωσε χαπι μου είπε δεν υπάρχει πρόβλημα για την σύλληψη αλλά όταν θα έμενα εγκυος θα ξεκινούσα για να μην περάσει τα φυσιολογικά όρια. Η δεύτερη γιατρός μου έδωσε χαπι από τωρα να κατέβει περίπου στο 2.5 γιατί μου είπε εμποδίζει και την σύλληψη σε κάποιες περιπτώσεις και να το ρυθμίσουμε ήδη μην παιρνω μεγάλη δόση στην εγκυμοσυνη.εχω tsh 3.77 όλα τα αλλά είναι φυσιολογικά υπέρηχος αντισώματα τ3 κλπ.  Αν δεν σε καλύψει πάρε και μια δεύτερη γνώμη.επισης η δεύτερη γιατρός μου το ξεκαθάρισε ότι δεν θα μου έδινε χαπι αν δεν προσπαθούσα για παιδί.

Καλημερα κοριτσια μ και απο εμενα! Χθες μίλησα και εγω με τον ενδοκρινολόγο μου.. Εχω δυο γιατρος και αυτο ειναι μαλλον λαθος.. Εχω μονο δυο μικρους οζους και οι εξετάσεις αιματος ηταν πολυ καλες το Μάιο που εκανα. Ο ενας γιατρις μου ειπε οτι δεν χρειάζομαι χαπι ο αλλος γιατρος μου ειπε να παρω χαπι για να μην μεγαλώσουν οι οζοι.. Μου ειπε οτι δεν κανει κακο και το πηρα και μαλλον εκανα λαθος γτ η tsh ηταν 1.6 και απο το Μάιο που ξεκίνησα το χαπι πηγε 2.55 . χθες πηρα τηλ τον αλλο γιατρο και μου ειπε οτι δεν επρεπε να παρω χαπι ειπε να το κοψω εντελώς αλλα μολις του ειπα οτι προσπαθούμε να κανουμε παιδι μου ειπε να αυξήσω τη δοση... Εχω μπερδευτεί κοριτσιαααα


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Καλημερα κοριτσια μ και απο εμενα! Χθες μίλησα και εγω με τον ενδοκρινολόγο μου.. Εχω δυο γιατρος και αυτο ειναι μαλλον λαθος.. Εχω μονο δυο μικρους οζους και οι εξετάσεις αιματος ηταν πολυ καλες το Μάιο που εκανα. Ο ενας γιατρις μου ειπε οτι δεν χρειάζομαι χαπι ο αλλος γιατρος μου ειπε να παρω χαπι για να μην μεγαλώσουν οι οζοι.. Μου ειπε οτι δεν κανει κακο και το πηρα και μαλλον εκανα λαθος γτ η tsh ηταν 1.6 και απο το Μάιο που ξεκίνησα το χαπι πηγε 2.55 . χθες πηρα τηλ τον αλλο γιατρο και μου ειπε οτι δεν επρεπε να παρω χαπι ειπε να το κοψω εντελώς αλλα μολις του ειπα οτι προσπαθούμε να κανουμε παιδι μου ειπε να αυξήσω τη δοση... Εχω μπερδευτεί κοριτσιαααα

Τι δόση έπαιρνες; Και σου είπε να την πας πόσο; Άρα δένει με της Νάτι την εμπειρία που θέλουν μόνο αν προσπαθείς για παιδί να πάρεις χάπι για να πέσει πιο κάτω. Αλλιώς μια χαρά ήταν οι τιμές σου, ακόμα και η 2,55.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , kido είπε:

Τι δόση έπαιρνες; Και σου είπε να την πας πόσο; Άρα δένει με της Νάτι την εμπειρία που θέλουν μόνο αν προσπαθείς για παιδί να πάρεις χάπι για να πέσει πιο κάτω. Αλλιώς μια χαρά ήταν οι τιμές σου, ακόμα και η 2,55.

Έπαιρνα t4 των 25 και τωρα μου εδωσε των 50.. Ναι μου ειπε οτι αν προσπαθείς γθα παιδι πρεπει να πεσει κατω απο 2.5 οπως διποτε και μολις μείνω εγκυος θα το ανεβάσει κι αλλο


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Μάντη είπε:

Έπαιρνα t4 των 25 και τωρα μου εδωσε των 50.. Ναι μου ειπε οτι αν προσπαθείς γθα παιδι πρεπει να πεσει κατω απο 2.5 οπως διποτε και μολις μείνω εγκυος θα το ανεβάσει κι αλλο

Ναι αλλά αφού έπαιρνες των 25 πώς και πήγε από 1,6 στο 2,55; Ήθελε παραπάνω δόση από το Μάιο; Δεν έπρεπε να πέσει με το χάπι. Κορίτσια εγώ τον είχα ελέγξει πέρσυ με αιματολογικές και ήταν 3,6 και δεν προσπαθούσαμε για παιδί. Ένα χρόνο μετά που το ξαναείδα έχει ανέβει μια μονάδα! Έχω ανησυχήσει γιατί αν το ήξερα θα είχα ψαχτεί νωρίτερα να το ρίξω από το 6μηνο που προσπαθούμε, τώρα ποιος ξέρει πόσο καιρό θα κάνει να πέσει στο 2.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Τι δόση έπαιρνες; Και σου είπε να την πας πόσο; Άρα δένει με της Νάτι την εμπειρία που θέλουν μόνο αν προσπαθείς για παιδί να πάρεις χάπι για να πέσει πιο κάτω. Αλλιώς μια χαρά ήταν οι τιμές σου, ακόμα και η 2,55.

Καλά εγω κορίτσια στην πρώτη εγκυμοσυνη δεν είχα πάρει χαπι δεν μου είχε πει τότε η γιατρός τίποτα αν και νομιζω τσιμπημένη θα ήταν η Tsh.τωρα τι να πω και οι δυο γιατροί στην εγκυμοσυνη θα μου έδιναν.η μια όμως μου είπε και τωρα που προσπαθώ βοηθάει στην σύλληψη να είναι 2.5 και κάτω. 

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερα κοριτσια μ και απο εμενα! Χθες μίλησα και εγω με τον ενδοκρινολόγο μου.. Εχω δυο γιατρος και αυτο ειναι μαλλον λαθος.. Εχω μονο δυο μικρους οζους και οι εξετάσεις αιματος ηταν πολυ καλες το Μάιο που εκανα. Ο ενας γιατρις μου ειπε οτι δεν χρειάζομαι χαπι ο αλλος γιατρος μου ειπε να παρω χαπι για να μην μεγαλώσουν οι οζοι.. Μου ειπε οτι δεν κανει κακο και το πηρα και μαλλον εκανα λαθος γτ η tsh ηταν 1.6 και απο το Μάιο που ξεκίνησα το χαπι πηγε 2.55 . χθες πηρα τηλ τον αλλο γιατρο και μου ειπε οτι δεν επρεπε να παρω χαπι ειπε να το κοψω εντελώς αλλα μολις του ειπα οτι προσπαθούμε να κανουμε παιδι μου ειπε να αυξήσω τη δοση... Εχω μπερδευτεί κοριτσιαααα

καλημερα!!! μην μπερδευεσε ειναι οπως στα ειπα κ εχθες οι τιμες κατω απο 4,5 ειναι μονο για φοβο καρκινου κ για υποθυροειδισμο. η συλληψη ειναι ενα εντελως αλλο κεφαλαιο για τον θυροειδη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kido είπε:

Ναι αλλά αφού έπαιρνες των 25 πώς και πήγε από 1,6 στο 2,55; Ήθελε παραπάνω δόση από το Μάιο; Δεν έπρεπε να πέσει με το χάπι. Κορίτσια εγώ τον είχα ελέγξει πέρσυ με αιματολογικές και ήταν 3,6 και δεν προσπαθούσαμε για παιδί. Ένα χρόνο μετά που το ξαναείδα έχει ανέβει μια μονάδα! Έχω ανησυχήσει γιατί αν το ήξερα θα είχα ψαχτεί νωρίτερα να το ρίξω από το 6μηνο που προσπαθούμε, τώρα ποιος ξέρει πόσο καιρό θα κάνει να πέσει στο 2.

Περίπου στο δίμηνο ξεκινάει και πέφτει.εγω παιρνω των 75 αλλά δεν έχω κάνει ακόμα εξέταση αρχές του χρόνου θα κάνω


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Nati85 είπε:

@Ungry girl έχω φασολάδα σήμερα νομιζω δεν θα έχεις κάτι χειρότερο!!χααχχαχαχα

Καλημερα χαχαχαχχα την πατησες χαχαχα οχι κοτοπουλο με πατατουλες στο φουρνο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Περίπου στο δίμηνο ξεκινάει και πέφτει.εγω παιρνω των 75 αλλά δεν έχω κάνει ακόμα εξέταση αρχές του χρόνου θα κάνω

Πάντως η γυναικολόγος μου είναι της άποψης ότι δεν παίζει τόσο ρόλο. Τι να πω να φτιάξουμε για να πιάσουμε παιδί (αν φταίει αυτό) αλλά μη χαλάσουμε τίποτα άλλο χωρίς να έχουμε θέμα στο θυροειδή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nati85 είπε:

Περίπου στο δίμηνο ξεκινάει και πέφτει.εγω παιρνω των 75 αλλά δεν έχω κάνει ακόμα εξέταση αρχές του χρόνου θα κάνω

εγω εχω tfh 3,09 αλλα ο γιατροσ μου ειπε οτι δεν θα εχω προβλημα. παιρνω ευθυροξ 75 . του ειπα οτι εχω ακουσει πως οταν προσπαθεις για παιδια πρεπει να ειναι κατω απο 2,50 μηπως να ανεβασουμε τη δοση?? και μου ειπε για μενα δε χρειαζετε και εισαι ενταξει αλλα αν θες σου το ανεβαζω αλλα μη μου παραπονεθεις οτι χανεισ κιλα....(επειδη ειμαι πολυ αδηνατη και θελω να παρω 4-5). ειναι οικογενειακος και καλος γιατρος οποτε τον εμπειστευομαι....σε οτι εχει πει εχει πεσει μεσα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , kido είπε:

Ναι αλλά αφού έπαιρνες των 25 πώς και πήγε από 1,6 στο 2,55; Ήθελε παραπάνω δόση από το Μάιο; Δεν έπρεπε να πέσει με το χάπι. Κορίτσια εγώ τον είχα ελέγξει πέρσυ με αιματολογικές και ήταν 3,6 και δεν προσπαθούσαμε για παιδί. Ένα χρόνο μετά που το ξαναείδα έχει ανέβει μια μονάδα! Έχω ανησυχήσει γιατί αν το ήξερα θα είχα ψαχτεί νωρίτερα να το ρίξω από το 6μηνο που προσπαθούμε, τώρα ποιος ξέρει πόσο καιρό θα κάνει να πέσει στο 2.

Ο ενας γιατρος μου ειπε οτι το χαπι δεν το χρειαζόμουν αλλα απο τη στιγμη μου το πηρα ο οργανισμος μ επαναπαύεται και στην ουσια κοιμήθηκε... Δεν τα καταλαβα και εγω πολυ καλα... Με τον αλλο γιατρο θα μιλήσω το απογευμα... Μου ειπε να κανω παλι εξέταση σε 3 μηνες...

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Περίπου στο δίμηνο ξεκινάει και πέφτει.εγω παιρνω των 75 αλλά δεν έχω κάνει ακόμα εξέταση αρχές του χρόνου θα κάνω

Εγω το ανέβασα και θα κανω σε ενα τρίμηνο παλι...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Μάντη είπε:

Έπαιρνα t4 των 25 και τωρα μου εδωσε των 50.. Ναι μου ειπε οτι αν προσπαθείς γθα παιδι πρεπει να πεσει κατω απο 2.5 οπως διποτε και μολις μείνω εγκυος θα το ανεβάσει κι αλλο

Τι κανεις εσυ??? Σορυ αν το εχεις πει και δεν το διαβασα αλλα ειναι πολλα στον ουρολογο Πηγές!??? Τι σου ειπε???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

εγω εχω tfh 3,09 αλλα ο γιατροσ μου ειπε οτι δεν θα εχω προβλημα. παιρνω ευθυροξ 75 . του ειπα οτι εχω ακουσει πως οταν προσπαθεις για παιδια πρεπει να ειναι κατω απο 2,50 μηπως να ανεβασουμε τη δοση?? και μου ειπε για μενα δε χρειαζετε και εισαι ενταξει αλλα αν θες σου το ανεβαζω αλλα μη μου παραπονεθεις οτι χανεισ κιλα....(επειδη ειμαι πολυ αδηνατη και θελω να παρω 4-5). ειναι οικογενειακος και καλος γιατρος οποτε τον εμπειστευομαι....σε οτι εχει πει εχει πεσει μεσα. 

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική φυσικά και ξέρει ο γιατρός καλυτερα από εμάς.εγω εχω κιλά παραπάνω οποτε δεν με νοιάζει να χάσω ισα ισα και θα μου κάνει!!αν τον εμπιστεύεσαι άστο ως έχει εξάλλου δεν προσπαθείς καιρό.

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Πάντως η γυναικολόγος μου είναι της άποψης ότι δεν παίζει τόσο ρόλο. Τι να πω να φτιάξουμε για να πιάσουμε παιδί (αν φταίει αυτό) αλλά μη χαλάσουμε τίποτα άλλο χωρίς να έχουμε θέμα στο θυροειδή.

Τι να σου πω δεν ξερω αν χαλάσω κάτι παντως εμενα έχει φτιάξει ο κύκλος μου με τα χάπια γενικα που παιρνω νομιζω καλό μου κάνουν εξάλλου είναι η ουσία που παράγει ο θυρεοειδής αν πάθω κανένα χουνερι θα δείξει χαχαχαχαχα


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...