Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Katker είπε:

      Αν εννοείς εμένα ναι και εγώ στις 1/10 έκανα και μου είπε να πάω σε 15 μέρες για χοριακη. Εσύ πότε; 

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Just now, Nana10 είπε:

      Τη Δευτέρα στις 14 μου είπε αλλά θα κάνω το Σάββατο οπωσδήποτε! Μη σου πω πως με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα μήπως πέμπτη κάνω και τεστ φαρμακείου 😂😂😂

      Σε ποιο νοσοκομείο το έκανες;; 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

21 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Μπορει να ειναι τυχαιο γεγονος μπορει κ οχι...εγω παντως την προηγ φορα π ημουν εγκυος το ειχα καταλαβει απο πολυ νωρις...κ τωρα σκεφτομαι οτι μπορει να ειμαι γτ εχω ακομα υγρα...θα δειξει μπορει να μην ειναι κ τπτ...

κι εγω πιστευω πως εισαι... το εχει πει και η γιαγια αλλωστε ;) 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 28 λεπτά , noni90 είπε:

καλα εγω για αλλη μια φορα ειμαι αναποδη κ εχει πρηστει λιγακι μονο το αριστερο το δεξι ειναι φυσιολογικο. Τσιμπηματακια μηπως ειναι απο το εντερο? γιατι νιωθω κι εγω αλλα νομιζω ειναι που περασα αυτο με τον εμετο κ το στομαχοπονο. Παντως αν δεν ειναι αυτος ο μηνας θα ειναι ο επομενος για σενα! Μην ανησυχεις καθολου!

 

θα φανει το Σαββατο!

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , caramel_83 είπε:

κι εγω πιστευω πως εισαι... το εχει πει και η γιαγια αλλωστε ;) 

Συμφωνώ οι γιαγιάδες έχουν ένστικτο. @Dimitr@17. ΕΓΏ ΜΈΣΑ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΔΎΟ ΦΟΡΈΣ ΣΤΟΝ ΎΠΝΟ ΜΟΥ.... ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΑ ΦΟΡΆ ΑΠΌ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΉΞΕΡΕ.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!νωρις νωρις ξυπνησα παλι αλλα κοιμηθηκα τις 4!

1 hour ago, ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου και απο μενα ,

@Χαρά Τριανταφυλλακι.  Συγχαρητηριαααααα και παλι ,κοριτσι μου αντε με το καλο να πανε ολα!!! Για γιατρο που ψαχνεις στο δημοσιο ,πιστευω οτι ειναι δυσκολο να βρεις γιατι θα γεννας λογικα τον αυγουστο και οι γιατροι αυτοι δεν θελουν να δεσμευονται καλοκαιριατικα εκτος και αν θελησεις να κανεις καισσαρικη,εγω εχω του δημοσιου αλλα μου ξεκαθαρισε οτι δεν με αναλαμβανει μεχρι το τελος ,οποτε θα ψαξω να βρω αλλον μετα .

@Κοννυ  Συγχαρητηρια και σε εσενα κοριτσι μου ,μια χαρα εγκυουλα εισαι και εσυ!!!Ποιο τεστ εκανες????

Αντε κοριτσια μου  παμε και για αλλα θετικα τεστακια ,παμε για υπεροχα δωρα χριστουγεννων  :):):)

 

πραγματικα ειναι ασχημο γτ καποιες δεν εχουν την δυνατοτητα να πανε σε ιδιώτη...τι πρεπει να κανουν υποχρεωτικά καισαρικη?εγω μαλλον καισαρικη θα κανω αλλα απο επιλογη δικη μου οχι του γιατρου(δεν το έχουμε συζητησει ακομα)...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα σε ολες!νωρις νωρις ξυπνησα παλι αλλα κοιμηθηκα τις 4!

πραγματικα ειναι ασχημο γτ καποιες δεν εχουν την δυνατοτητα να πανε σε ιδιώτη...τι πρεπει να κανουν υποχρεωτικά καισαρικη?εγω μαλλον καισαρικη θα κανω αλλα απο επιλογη δικη μου οχι του γιατρου(δεν το έχουμε συζητησει ακομα)...

Κι ομως ετσι ειναι ,τουλαχιστον εγω το ξερω απο την αρχη και μπορω να επιλεξω ,καλυτερα να στο ξεκαθαριζουν παρα να σου λενε ενα καρο ψεματα για να σου κανουν χειρουγειο εαν δεν ειναι απαραιτητο

 

Υπαρχει και η αλλη λυση βεβαια οταν καποια κοπελα δεν εχει χρηματα για ιδιωτη,να την παρακολουθει ο γιατρος της και οταν ερθει η ωρα να γεννησει να παει στο δημοσιο και να γεννησει με αυτον που εφημερευει.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Κι ομως ετσι ειναι ,τουλαχιστον εγω το ξερω απο την αρχη και μπορω να επιλεξω ,καλυτερα να στο ξεκαθαριζουν παρα να σου λενε ενα καρο ψεματα για να σου κανουν χειρουγειο εαν δεν ειναι απαραιτητο

 

Υπαρχει και η αλλη λυση βεβαια οταν καποια κοπελα δεν εχει χρηματα για ιδιωτη,να την παρακολουθει ο γιατρος της και οταν ερθει η ωρα να γεννησει να παει στο δημοσιο και να γεννησει με αυτον που εφημερευει.

 

ναι οντως...απλα ασχημο κ αυτο...τεσπα...εσυ τι λες να κανεις?θα πας σε ιδιωτη?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , elenakii22 είπε:

ναι οντως...απλα ασχημο κ αυτο...τεσπα...εσυ τι λες να κανεις?θα πας σε ιδιωτη?

θα προχωρησω με αυτον μεχρι την τροφοβλαστη και οταν βεβαιωθω οτι ολα ειναι καλα ,του ειπα οτι θα τον αποδεσμευσω ,χαχαχαχ  ,μετα θα ψαξω για αλλον ,μαλλον ιδιωτη ,με εφεση στους φυσιολογικους τοκετους

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Κοννυ είπε:

Καλημερα! Θα σας ζαλησω λιγο παλι. Τωρα σε λιγη ωρα θα παω να κσνω την χοριακη. Το απογευμα θα ξερω σιγουρα. Τωρα εκανα πριν καμια ωριτσα ενα τεστ και βγηκε πολυ πολυ αγνη γραμμη ετσι νομιχω τουλαχιστον, σχεδον δεν φαινετε. Αυτο το τεστ ειναι πακετο με αλλα που ειχα αγορασει απο το ιντερνετ. Λετε να ειναι ιδεα μου. Λετε να δειχνει λαθος; Σας εχω ζαλησει αλλα ειμαι πολυ αγχομενη

ααααντε αντε να γεμισουμε εγκυουλες....

3 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!! Εύχομαι στην νέα εγκύουλα μια τέλεια εγκυμοσύνη και ένα γερό μωράκι!!!! Και στο κορίτσι που πάει σήμερα για χοριακή μια πολύ μεγάλη θετική χοριακή!!!! Εγώ αύριο περιμένω να έρθει για να δούμε τι θα δούμε!!!!! @Nati85 χρόνια πολλά να τα εκατοστήσεις και του χρόνου να είσαστε 4 στην οικογένεια σου!!!! 

κοπελα μου που εισαι εσυ?? σε χασαμε 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nati85 είπε:

@Ungry girl έχω φασολάδα σήμερα νομιζω δεν θα έχεις κάτι χειρότερο!!χααχχαχαχα

@Nati85 να σε ρωτήσω κάτι; παίρνουμε και Τ4 χωρίς να έχουμε θυροειδή γενικά; Γιατί φοβάμαι μην μου πει μα μου σου του ο ενδοκρινολόγος αύριο. Αν μου κάνει υπέρυχο και αντισώματα και δεν βρει ότι έχω κάτι, παρά μόνο η TSH μου είναι πάνω και ότι ίσως εμποδίζει εγκυμοσύνη είναι οκ να πάρουμε χάπι; Ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει; Για να είμαι προετοιμασμένη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Συμφωνώ οι γιαγιάδες έχουν ένστικτο. @Dimitr@17. ΕΓΏ ΜΈΣΑ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΔΎΟ ΦΟΡΈΣ ΣΤΟΝ ΎΠΝΟ ΜΟΥ.... ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΙΑ ΦΟΡΆ ΑΠΌ ΑΥΤΕΣ ΜΕ ΠΗΡΕ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΉΞΕΡΕ.

Κι εγώ 3.μέρες. συνεχόμενες έβλεπα τις γιαγιάδες μου και τη μαμά μου και κάπου εκεί υπήρχε πάντα και ένα θετικό τεστ εγκυμοσύνης.  Την 4η μέρες μετά από αυτά είδα το στήθος μου κατασπρο γεμάτο γάλα. Φυσικά δεν είπα τίποτα σε κανέναν τότε 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

θα προχωρησω με αυτον μεχρι την τροφοβλαστη και οταν βεβαιωθω οτι ολα ειναι καλα ,του ειπα οτι θα τον αποδεσμευσω ,χαχαχαχ  ,μετα θα ψαξω για αλλον ,μαλλον ιδιωτη ,με εφεση στους φυσιολογικους τοκετους

μια χαρα!ολα καλα θα πανε!να πηγαινεις μετα κ στους δυο...αν ειναι καλος αυτος τους δημοσιου να πηγαίνεις..εγω για παραδειγμα νοσηλευτηκα για δυο μερες με ορο στο νοαοκομειο..εχω κ ιδιωτη γιατρο...στο νοσοκομειο ειναι καλος για καισαρικη ο γιατρος..αν επιλεξω η αν μου πουν οτο αναγκαστηκα πας για καισαρικη θα παω στο νοσοκομειο..


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...