Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλημέρα γλυκά κορίτσια του τοπικ!!! Σας ευχαριστω όλες παρά πολύ για τις ειλικρινείς σας ευχές!!μου έδωσαν δυναμη και ένιωσα καλυτερα!ευχομαι σε όλες του χρόνου τέτοια εποχή να έχετε μωράκια στην αγκαλιά σας η να ειστε εγκυουλες και να μπαίνετε στο φόρουμ να λέτε για τα μπεμπακια σας!!και οι ήδη εγκυουλες μας να έχουν μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με το καλό τα μωράκια τους!!!

βλεπω πολλά θετικά έχει ξεκινήσει πολύ καλά ο μήνας!!! @Κοννυ περιμενουμε την χοριακηηηη

 

πρίν από 30 λεπτά , noni90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! 

Τι κάνετε?

@Κοννυ περιμένω να δω αποτέλεσμα χοριακής! Αχνή γραμμή= θετικό!

τα υπόλοιπα κορίτσια πως πάτε? Συμπτώματα έχετε? εγω τιποτα και χθες κοιμομουν ολη μερα και ξυπνησα περδικι!

Καλά εκανες που ξεκουράστηκες!ησουν εξουθενωμένη με την δουλειά και τις ετοιμασίες!!! Εμενα ξεκίνησαν οι πόνοι σαν να έχω ήδη περίοδο πρηστηκε το στήθος και φλέβες περιττό να σου πω ενθουσιάστηκα αλλά μετά λέω όχι όχι αυτό σου συμβαίνει κάθε φορά κατσε στ αυγά σου νατι!!

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια όμορφα. 12 μέρες μέχρι τα Χριστούγεννα! 

@Κοννυ μου το τεστ είναι ενθαρρυντικό. Σε λίγες ώρες θα ξέρεις σίγουρα. Μία καλή χοριακή σου ευχόμαστε! 

Τα υπόλοιπα κοριτσάκια τι κάνετε; Σε λίγες μέρες αρχίζουμε τεστακια ε; Τα θετικά το ένα μετά το άλλο θέλω, κανονίστε. Και στατιστικά αυτή η περίοδος είναι πάντα πολύ παραγωγική, τα έχουμε πει αυτά. Άλλωστε τα παρθενακια είναι τα καλύτερα παιδιά! (Και δεν το λέω επειδή είμαι μπροστά). 

@Ungry girl τι κάνεις; Στολισες δεντράκι, κλαδάκι κάτι τέλος πάντων; 

Χαχαχχα Καλημέρα κοριτσι ομολογώ πως δεν στόλισα μετα τα χθεσινά η ψυχολογια μου ειναι χειρότερη νομιζω εχω ακομα συμπτώματα εγκυμοσύνης και φοβαμαι γιατι το μυαλο μου παει για εξωμητριο!!! Αν δεν μ ερθει περιοδος δεν θα ησυχάσω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Χαχαχχα Καλημέρα κοριτσι ομολογώ πως δεν στόλισα μετα τα χθεσινά η ψυχολογια μου ειναι χειρότερη νομιζω εχω ακομα συμπτώματα εγκυμοσύνης και φοβαμαι γιατι το μυαλο μου παει για εξωμητριο!!! Αν δεν μ ερθει περιοδος δεν θα ησυχάσω

Κορίτσι μου δεν είμαι 100% βέβαιη αλλά νομίζω πως στο εξωμητριο η χοριακη είναι υπερβολικά μεγάλη. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κοννυ είπε:

Καλημέρα, έκανα!! Δεν ξέρω πως μπαίνει. είνια πολυ αγνη αφου λεω ειανι του τεστ ή κατι αλλο.

Ευχαριστω πάντως!!!

Συγχαρητήρια!!!!

1 hour ago, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Το εύχομαι πραγματικά. Απλά πήρα τα τεστ ωορρηξίας μιας που δεν ήξερα πότε είναι η γόνιμη μέρα μου. Ήρθα σε επαφή μία μέρα πριν την ωορρηξία το βραδυ και δύο φορές στο πρώτο θετικό της ωορρηξίας. Εκείνη την μέρα είχα πονακια. Οπότε την κατάλαβα κιόλας. Μετά από τρεις μέρες είχα αρκετούς πόνους χαμηλα στην κοιλιά και ένιωθα εκείνη την ημέρα λες και είχα φάει μπουνιά. Ένιωθα να κρυώνω ένιωθα ατονία.  Από εκείνη την μέρα έχω πονακια χαμηλά και κάποιες μέρες τα αγαπημένα μυξο.υγρα...... 

Ο γιατρος του ιατρείου είναι... Όχι δεν είναι γυναικολόγος. Θα μου πει τι πρέπει να προσέχω και πότε να ξανα κάνω χοριακη...

Μακάρι νομίζω ότι δεν θα μπορέσω να κάνω τίποτα μέχρι να έρθει εκείνη η στιγμή και να δω ότι ανεβαίνει η χοριακη... Έχω άγχος. Μακάρι να πάνε όλα καλά...

Μυξουγρα ε;ακούς @Dimitr@17;;; Κίτρινα ή άσπρα ή και τα δύο;Όχι κάθε μέρα ε;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Τονι@ είπε:

Κορίτσι μου δεν είμαι 100% βέβαιη αλλά νομίζω πως στο εξωμητριο η χοριακη είναι υπερβολικά μεγάλη. 

Δεν.ξερω και εγω νομιζω πως πρεπει να ειναι μεγάλη αλλα γιατι νιώθω ακομα χαλια!? Τι να πω δεν ειμαι στα καλα μου

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου και απο μενα ,

@Χαρά Τριανταφυλλακι.  Συγχαρητηριαααααα και παλι ,κοριτσι μου αντε με το καλο να πανε ολα!!! Για γιατρο που ψαχνεις στο δημοσιο ,πιστευω οτι ειναι δυσκολο να βρεις γιατι θα γεννας λογικα τον αυγουστο και οι γιατροι αυτοι δεν θελουν να δεσμευονται καλοκαιριατικα εκτος και αν θελησεις να κανεις καισσαρικη,εγω εχω του δημοσιου αλλα μου ξεκαθαρισε οτι δεν με αναλαμβανει μεχρι το τελος ,οποτε θα ψαξω να βρω αλλον μετα .

@Κοννυ  Συγχαρητηρια και σε εσενα κοριτσι μου ,μια χαρα εγκυουλα εισαι και εσυ!!!Ποιο τεστ εκανες????

Αντε κοριτσια μου  παμε και για αλλα θετικα τεστακια ,παμε για υπεροχα δωρα χριστουγεννων  :):):)

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα γλυκά κορίτσια του τοπικ!!! Σας ευχαριστω όλες παρά πολύ για τις ειλικρινείς σας ευχές!!μου έδωσαν δυναμη και ένιωσα καλυτερα!ευχομαι σε όλες του χρόνου τέτοια εποχή να έχετε μωράκια στην αγκαλιά σας η να ειστε εγκυουλες και να μπαίνετε στο φόρουμ να λέτε για τα μπεμπακια σας!!και οι ήδη εγκυουλες μας να έχουν μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με το καλό τα μωράκια τους!!!

βλεπω πολλά θετικά έχει ξεκινήσει πολύ καλά ο μήνας!!! @Κοννυ περιμενουμε την χοριακηηηη

 

Καλά εκανες που ξεκουράστηκες!ησουν εξουθενωμένη με την δουλειά και τις ετοιμασίες!!! Εμενα ξεκίνησαν οι πόνοι σαν να έχω ήδη περίοδο πρηστηκε το στήθος και φλέβες περιττό να σου πω ενθουσιάστηκα αλλά μετά λέω όχι όχι αυτό σου συμβαίνει κάθε φορά κατσε στ αυγά σου νατι!!

Εγω δεν εχω ενοχλησεις μονο τις κλασσικες ξερεις λιγο στηθος κ μερικα πονακια σαν αυτα που εχω πριν την περιοδο. Οποτε ακυρος κ αυτος ο μηνας μου. Να δεις το σπορι περιμενει να ερθει με την αλλαγη της χρονιας χαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Δήμητρα1988 είπε:

ολα καλα θα πανε να δεις!!! μην αγχωνεσαι θετικη σκεψη και ολα θα γινουν!!! εγω μετα τισ γονιμες εχω ακομη μερες μπροστα μου για να δω θετικο τεστακι!

Εγώ να δεις 11 ημερών είμαι μάλλον  ούτε καν δύο εεβδομάδων. 

  • Χαχα 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Ungry girl είπε:

Δεν.ξερω και εγω νομιζω πως πρεπει να ειναι μεγάλη αλλα γιατι νιώθω ακομα χαλια!? Τι να πω δεν ειμαι στα καλα μου

Θεωρώ ότι εφόσον υπάρχει ακόμα ανεβασμένη χοριακη για όποιο λόγο κι αν συμβαίνει δημιουργεί αυτά τα συμπτώματα.  Μακάρι να ηρεμήσειςγρήγορα κορίτσι μου. 

  • Ευχαριστώ 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Ungry girl είπε:

Δεν.ξερω και εγω νομιζω πως πρεπει να ειναι μεγάλη αλλα γιατι νιώθω ακομα χαλια!? Τι να πω δεν ειμαι στα καλα μου

Δεν εχουν πεσει ακομη οι ορμονες, ειναι απολυτα νορμαλ να εχεις μεταπτωσεις! Τη μια ενθουσιασμο κι αισιοδοξια, την αλλη μαυριλα.. Σε κατανοω απολυτα. Θα βοηθησει το οτι σταματησες την προγεστερονη κ μην ανησυχεις βρε για εξωμητριο, ειναι πολυ μικρη η τιμη, δεν υπαρχει θεμα! Εχεις κανει κ σαλπιγγογραφια, οι δρομοι ειναι ανοιχτοι, δεν παιζει! :) Ετσι λεει η λογικη μου τουλαχιστον!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εγώ να δεις 11 ημερών είμαι μάλλον  ούτε καν δύο εεβδομάδων. 

Μετράμε από την πρώτη μέρα της τελευταίας περιόδου αγάπη μου.  Είσαι περίπου 4 εβδομάδων δηλαδή.  Άσχετα αν η πραγματική ηλικία του εμβρύου είναι συνήθως 2 εβδομάδες μικρότερη 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εγώ να δεις 11 ημερών είμαι μάλλον  ούτε καν δύο εεβδομάδων. 

Εισαι παραπανω, μετραμε απο την τελευταια περιοδο! Ποτε ειχες τελευταια περιοδο;


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εγώ να δεις 11 ημερών είμαι μάλλον  ούτε καν δύο εεβδομάδων. 

Θα τη μετράς από την τελευταία σου περίοδο την εγκυμοσύνη σου! Έτσι πάει νομίζω άρα κερδίζεις κανά 2 βδομάδες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Καλημερα κοριτσια μου και απο μενα ,

@Χαρά Τριανταφυλλακι.  Συγχαρητηριαααααα και παλι ,κοριτσι μου αντε με το καλο να πανε ολα!!! Για γιατρο που ψαχνεις στο δημοσιο ,πιστευω οτι ειναι δυσκολο να βρεις γιατι θα γεννας λογικα τον αυγουστο και οι γιατροι αυτοι δεν θελουν να δεσμευονται καλοκαιριατικα εκτος και αν θελησεις να κανεις καισσαρικη,εγω εχω του δημοσιου αλλα μου ξεκαθαρισε οτι δεν με αναλαμβανει μεχρι το τελος ,οποτε θα ψαξω να βρω αλλον μετα .

@Κοννυ  Συγχαρητηρια και σε εσενα κοριτσι μου ,μια χαρα εγκυουλα εισαι και εσυ!!!Ποιο τεστ εκανες????

Αντε κοριτσια μου  παμε και για αλλα θετικα τεστακια ,παμε για υπεροχα δωρα χριστουγεννων  :):):)

 

Εγώ εάν υπολογίζω σωστά μέσα Σεπτεμβρίου με βλέπω. Αλλά συγγνώμη για ποιον λόγο δεν αναλαμβάνει μέχρι τέλος?

πρίν από 22 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Συγχαρητήρια!!!!

Μυξουγρα ε;ακούς @Dimitr@17;;; Κίτρινα ή άσπρα ή και τα δύο;Όχι κάθε μέρα ε;

Λίγο κιτρινακια. Και όχι κάθε μερα. Και όχι συνέχεια....:-)


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...