Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Μαναρακι μου εισαι εγκυος! Δεξου το και μην ακους χαζα ειχα 7 αχβα τεστ τοσο αχνα που κατω απο τη λαμπα αχνοφενοντουσαν και τελεικα ημουν!!!!

Τσαμπα σου.μαυρησαν τη μερα και οχι μονο στη μαυρισαν αλλα θα βγουν και αυριο τα αποτελέσματα κανονικά τα εχουν ετοιμα σε 3 ωρες!!!

Καλα σου λενε τα κοριτσια απο την στιγμη π φαινεται αχνη γραμμξ σημαινει οτι ειναι θετικο...ποτε θα βγει το αποτελεσμα της χοριακης σ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , Ungry girl είπε:

Χααχα! Σίγουρα αλλα το να έρχεται μια εγκυμοσύνη μετα απο 2 χρονια και να.μην καταλήγει καλος καταλαβενεις πως δεν μπορω να εχω και πολυ υπομονή ακομα! Αλλα αυτο ειναι 2 σε αυτη τη φαση Τώρα και αντε αρκετά σας ψυχοπλακοσα και σημερα! Φτάνει ξεκινά με τα θετικα τεστακια και δεν χρειάζεται να λεμε τα άσχημα!!

Καθολου δε μας ψυχοπλακωσες, γι αυτο ειναι η παρεα εδω, ολα τα συζηταμε! Δεν παιζει να σου παρει αλλα δυο χρονια καλεεε, εγω θεωρω οτι ειναι θεμα ελαχιστων κυκλων, συνηθως μετα απο μια κυηση που δεν προχωρησε μενουν μεσα σε 2-3 κυκλους παλι! Στο ευχομαι απ την καρδια μου! Σκεψου και αναπτερωσε το ηθικο σου, οτι μια χαρα συνελαβες εκει που πιστευες οτι δε μπορουσες :) . Αυτο δεν ειναι δευτερευον! Ειναι βασικη πληροφορια!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Antila είπε:

Εμεις ειχαμε το προβλημα της κιρσοκηλης και μια κυστης σε εναν ορχι, σε συνδυασμο με την ηλικια του (41) και οτι δε θα μπορουσε να κανει επεμβαση γιατι δε θα ειχε ιδιαιτερο νοημα. Δεν καναμε σπερμοδιαγραμμα γιατι ειχε πει ο γιατρος οτι αγχωνει τα ζευγαρια, και τελικα ημασταν κωλοφαρδοι και ειχαμε 2 συλληψεις ως τωρα, ευχομαι με αισιο τελος η τωρινη!!

Πιστευω οτι θα ξαναμεινεις πιο ευκολα λογω της ορμονικης αλλαγης που εγινε με τη βιοχημικη! Εισαι πιο γονιμη απο ο,τι πριν, αλλωστε με ενδομητριωση εχουμε ακουσει τοσες πολλες εγκυμοσυνες που δεν ειναι απο μονο του αιτια για να μην τα καταφερεις! :) Το σωμα σου μετα τη βιοχημικη θα εχει παρει σημα και πιστευω θα ειναι καλο το επομενο σπορακι! Μια βιοχημικη ή μια παλινδρομη που ετυχε σε μενα, μπορει να σημαινει οτι ετυχε να μην ειναι σε καλη κατασταση το ωαριο ή το σπερματοζωαριο εκεινη την ωρα, ομως συλληψη εγινε! Και ειπε ο γιατρος μου τοτε: "πιανεις παιδι; κανεις παιδι!". Μην το ξεχασεις αυτο ποτε!!!

Οι χοριακες μου δε θα σε διαφωτισουν, γιατι στην παλινδρομη η πρωτη ηταν 526 και δε μου ζητησαν δευτερη! Οποτε σιγουρα υπηρξε αυξηση γιατι ειχαμε δει και εμβρυο με καρδια, απλως μετα σταματησε. Στην τωρινη εγκυμοσυνη ηταν μεγαλες, 890 η πρωτη κ 2311 η δευτερη. Θα ηθελα να ειχα ελεγξει τις χοριακες μετα την αποξεση για να δω πως επεφταν σταδιακα κ ποτε μηδενισε τελικα, αλλα δεν το σκεφτηκα τοτε. Λογικα γι αυτο αργησα 2 μηνες, γιατι δεν ειχε μηδενισει η βρωμιαρα!

Ααα δεν.ειχες βιοχημική παλινδρόμη ειχες?? Νομίζω εκτός οτι ειναι χειροτερο γιατι ειχατε δει στον υπέρηχο το μωρο και ειχατε ακουσει και καρδια! Καλα τα λεει ο γιατρος σου! Η ενδομητρίωση δεν ειναι οτι ειναι ακατόρθωτο να μηνεις αλλα μπορει να σε δυσκολέψει πολυ και εμενα με δυσκόλεψε 2 χρονια και τωρα εγινε ετσι!!! Σου εύχομαι οτι καλύτερο στην εγκυμοσύνη σου αυτη τη φορα και να.μη θυμάσαι τιποτα απο την προηγούμενη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , noni90 είπε:

Αντε καλε μας ψυχοπλακωσες! Μη λες χαζα! Λιγο υπομονη ακομα κ λιγο τρεξιμο κ θα ξεμπλεξεις :) 

αντε να σχολασωωωωωωωωωωωω

 

Ε πως το τριανταφυλλακι ειχε θετικο τεστακι έρχονται σπορακια να μη λεμε για άσχημα μονο καλα!!! Ακομα δουλεύεις?? Τι ωρα σχολας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Λοιπόν κορίτσια πήρα το τεστ και πήγα για χοριακη... Λέω στην κοπέλα μπορείς να μου πεις ότι το βλέπεις και εσύ.  Μου κανει ειδικός δεν είμαι αλλά για μένα είναι αρνητικό. Ο Γιατρός μετά μου κάνει ξέρεις πόσα τέτοια θετικά μου έχουν φέρει που τελικά ήταν λάθος. Την έκανα την χοριακη η σήμερα η αύριο θα ξέρω. Φεύγοντας πήγα και από την φαρμακοποιό μου και μου είπε ότι πιστεύει ότι είναι αρνητικό. Μου έφτιαξαν το κέφι. Εγώ απλά δεν καταλαβαίνω τελικά τι γίνεται με τα τεστ εάν φαίνεται ίσα ίσα είναι αρνητικό.? Εάν φαίνεται λίγο πιο έντονα είναι θετικό?

Καλά τι χοντροκομμένος τρόπος είναι αυτός του γιατρού; Με τον πόνο μας παίζουν! Εγώ πριν τη χοριακή δεν θα μιλούσα με τόση σιγουριά. Δεν είναι καλό αυτό που κάνουν ορισμένοι και μας αποπαίρνουν. Ξέρεις τι αγωνία έχω τραβήξει εγώ κύριε;! Να σέβεσαι! Όσο δεν βλέπεις περίοδο εσύ καλά πάνε τα πράγματα και αύριο όταν πάρεις τη χοριακή σου που θα είναι θετική, να τους την τρίψεις στη μούρη όλων! Στείλε και εδώ το τεστ! Πόσο αχνή είναι δηλαδή; Αν δεν είσαι δεν βγαίνει ούτε αχνή ούτε τίποτα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

 

Ε πως το τριανταφυλλακι ειχε θετικο τεστακι έρχονται σπορακια να μη λεμε για άσχημα μονο καλα!!! Ακομα δουλεύεις?? Τι ωρα σχολας?

Κανονικα 4, σημερα 3μιση.... Και σημερα δεν ειχε δουλεια κ εκανα μονο χαρτουρα. Και φυσικα εγραφα κ στο φορουμ! 20 λεπτακια εμειναν, μετα σπιτακι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Antila είπε:

Καθολου δε μας ψυχοπλακωσες, γι αυτο ειναι η παρεα εδω, ολα τα συζηταμε! Δεν παιζει να σου παρει αλλα δυο χρονια καλεεε, εγω θεωρω οτι ειναι θεμα ελαχιστων κυκλων, συνηθως μετα απο μια κυηση που δεν προχωρησε μενουν μεσα σε 2-3 κυκλους παλι! Στο ευχομαι απ την καρδια μου! Σκεψου και αναπτερωσε το ηθικο σου, οτι μια χαρα συνελαβες εκει που πιστευες οτι δε μπορουσες :) . Αυτο δεν ειναι δευτερευον! Ειναι βασικη πληροφορια!

Χαχαχαχαχα οντος ειναι βασική πληροφορία απλα για.μενα εχει σημασια να τελειωνω να πιασω παλι δουλεια και μακαρι οπως λες σε 2 3 κυκλους να το πετύχουμε σε ευχαριστώ πολυ πολυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Μαναρακι μου εισαι εγκυος! Δεξου το και μην ακους χαζα ειχα 7 αχβα τεστ τοσο αχνα που κατω απο τη λαμπα αχνοφενοντουσαν και τελεικα ημουν!!!!

Τσαμπα σου.μαυρησαν τη μερα και οχι μονο στη μαυρισαν αλλα θα βγουν και αυριο τα αποτελέσματα κανονικά τα εχουν ετοιμα σε 3 ωρες!!!

Μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα θα σκάσω. Η αύριο η σήμερα το απόγευμα. Εντάξει δεν ξέρω τι να πιστέψω. Απλά και οι τρείς το ίδιο? Πόσο λάθος να κάνουν?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Κανονικα 4, σημερα 3μιση.... Και σημερα δεν ειχε δουλεια κ εκανα μονο χαρτουρα. Και φυσικα εγραφα κ στο φορουμ! 20 λεπτακια εμειναν, μετα σπιτακι!

Αντε αντε για 20 λεπτα τη το συζητάς σα να σχολασες ειναι βρεεε

Just now, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα θα σκάσω. Η αύριο η σήμερα το απόγευμα. Εντάξει δεν ξέρω τι να πιστέψω. Απλά και οι τρείς το ίδιο? Πόσο λάθος να κάνουν?

Να πιστέψεις πως εισαι εγκυος! Δεν ξερω γιατι στο είπαν εγω σου λεω 7 αχνα τεστ και ηταν θετικα οντος εύχομαι να βγουν γρήγορα τα αποτελέσματα και να εχεις εναν αρηθμο στα ύψη!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Nati85 είπε:

αν φαινεται αχνη ειναι θετικο δεν ξερω γιατι σου λενε ετσι στειλε μας φωτο σε μηνυμα για να εμφανιστεθ αμεσως να δουμε και εμεις!εισαι πριν την καθυστερηση γι αυτο ειναι τοσο αχνη η χοριακη θα δειξει σιγουρα παντως.

Δεν ξέρω πως να σας στείλω?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ααα δεν.ειχες βιοχημική παλινδρόμη ειχες?? Νομίζω εκτός οτι ειναι χειροτερο γιατι ειχατε δει στον υπέρηχο το μωρο και ειχατε ακουσει και καρδια! Καλα τα λεει ο γιατρος σου! Η ενδομητρίωση δεν ειναι οτι ειναι ακατόρθωτο να μηνεις αλλα μπορει να σε δυσκολέψει πολυ και εμενα με δυσκόλεψε 2 χρονια και τωρα εγινε ετσι!!! Σου εύχομαι οτι καλύτερο στην εγκυμοσύνη σου αυτη τη φορα και να.μη θυμάσαι τιποτα απο την προηγούμενη!

Ναι αγαπη μου, δυστυχως φτασαμε να ακουσουμε καρδια γυρω στην 7η εβδομαδα αλλα πολυυυ αργη, 45 παλμους μονο, ετοιμο να πεθανει ηταν, και η αναμονη το εκανε πολυ χειροτερο! Μετα απο 4 μερες που μου κοπηκαν αποτομα τα συμπτωματα, καταλαβα οτι τοτε σταματησε. Αυτες οι μερες που το περιμενα να σταματησει ηταν εφιαλτης. Καλυτερα δηλαδη να ειχε ηδη σταματησει και να μην το ακουγα καθολου. Δυσκολευτηκα να το αφησω πισω, αλλα τωρα εχω επικεντρωθει στο ουρανιο τοξο που ερχεται, και ευχομαι να μην βιωσω ξανα τον πονο αυτο, ουτε και καμια αλλη κοπελα, ειλικρινα!! Θελω μονο να ερθει γερο στην ωρα του αυτο το μωρο, και σ αυτο ελπιζω! Σ ευχαριστω πολυ πολυ για την ευχη σου, την εχω αναγκη κ με βοηθαει πολυ :) .

Αυτο που ειπε ο γιατρος μου να το ακους κι εσυ και να το καταγραψεις μεσα σου! Αν πιανεις παιδι, κανεις παιδι! Δεν γινεται να γλυτωσεις :wub: και θεωρω οτι θα ειναι γρηγορα! Αλλιως λενε "μια φορα εγκυος, παντα εγκυος"! Κατι ξερουν!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Καλά τι χοντροκομμένος τρόπος είναι αυτός του γιατρού; Με τον πόνο μας παίζουν! Εγώ πριν τη χοριακή δεν θα μιλούσα με τόση σιγουριά. Δεν είναι καλό αυτό που κάνουν ορισμένοι και μας αποπαίρνουν. Ξέρεις τι αγωνία έχω τραβήξει εγώ κύριε;! Να σέβεσαι! Όσο δεν βλέπεις περίοδο εσύ καλά πάνε τα πράγματα και αύριο όταν πάρεις τη χοριακή σου που θα είναι θετική, να τους την τρίψεις στη μούρη όλων! Στείλε και εδώ το τεστ! Πόσο αχνή είναι δηλαδή; Αν δεν είσαι δεν βγαίνει ούτε αχνή ούτε τίποτα!

Ήξερα ότι μόνο εσείς θα καταλάβετε. Δεν σας προλαβαίνω να σας απαντήσω. Και από την τελευταία φορά που σας έγραψα θέλω να σας διαβάσω...


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Antila είπε:

Ναι αγαπη μου, δυστυχως φτασαμε να ακουσουμε καρδια γυρω στην 7η εβδομαδα αλλα πολυυυ αργη, 45 παλμους μονο, ετοιμο να πεθανει ηταν, και η αναμονη το εκανε πολυ χειροτερο! Μετα απο 4 μερες που μου κοπηκαν αποτομα τα συμπτωματα, καταλαβα οτι τοτε σταματησε. Αυτες οι μερες που το περιμενα να σταματησει ηταν εφιαλτης. Καλυτερα δηλαδη να ειχε ηδη σταματησει και να μην το ακουγα καθολου. Δυσκολευτηκα να το αφησω πισω, αλλα τωρα εχω επικεντρωθει στο ουρανιο τοξο που ερχεται, και ευχομαι να μην βιωσω ξανα τον πονο αυτο, ουτε και καμια αλλη κοπελα, ειλικρινα!! Θελω μονο να ερθει γερο στην ωρα του αυτο το μωρο, και σ αυτο ελπιζω! Σ ευχαριστω πολυ πολυ για την ευχη σου, την εχω αναγκη κ με βοηθαει πολυ :) .

Αυτο που ειπε ο γιατρος μου να το ακους κι εσυ και να το καταγραψεις μεσα σου! Αν πιανεις παιδι, κανεις παιδι! Δεν γινεται να γλυτωσεις :wub: και θεωρω οτι θα ειναι γρηγορα! Αλλιως λενε "μια φορα εγκυος, παντα εγκυος"! Κατι ξερουν!!

Εμενα Δυστυχώς τα συμπτωματα δεν εχουν παψει και κατι ακομα με κανει φυσικα και το θυμάμαι ολα καλα θα πανε να εισαι σίγουρη και θα εχεις το μωρακι σου σε λιγους μήνες! Οντος ειναι άσχημα συναισθήματα αυτα αλλα απο δω και περα μονο καλα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Δεν ξέρω πως να σας στείλω?

Είναι λίγο διαδικασία πήγαινε στο tinypic.com πάτησε επιλογή αρχείου επιλεξε την φωτογραφία με το τεστ και μετά πάτησε το upload

θα σου εμφανίσει μετά κάποιους συνδέσμους θα αντιγράψεις αυτόν που έχει στο τέλος το jpg

μετά ελα εδώ και πάτησε προσθήκη επιπρόσθετου υλικού και προσθήκη εικόνας από url κανεις επικόλληση τον σύνδεσμο και εμφανίζεται η φωτογραφία

.αν το στείλεις εδώ δημόσια μπορει να εμφανιστεί σε 2με 3  ώρες αν είναι στείλε το σε κάποιες σε μήνυμα εκεί εμφανίζεται αμέσως.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...