Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Καλα κανεις κ εχεις προετοιμαστει.. Απλα οταν εχεις πετυχει συλληψη ξερεις οτι αργα η γρηγορα θα ξαναπετυχεις. Τι να πω κ εγω που δεν εχω πετυχει ποτε συλληψη! Εχω φτασει σε σημειο να εχω δεδομενο το αρνητικο και να λεω αν τυχει θετικο θα ειναι μια ευχαριστη εκπληξη!

Μικρο μου με ενδομητριωση εμεινες κ τωρα!!! Καθυστερει μεν, δεν αποτρεπει δε... Εχεις κανει κ τη σαλπιγγογραφια μη το ξεχνας.... 

Ναι σίγουρα δεν αποτρέπει αλλα δεν θελω να σκεφτώ πως θα προσπαθώ αλλα 2 χρονιααα θα παω στο δάφνι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 4 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Για την πρώτη φορά λέω που σου έδωσε προγεστερόνη

Πάρε δεύτερη γνώμη!

Τη 1 φορα θεώρησε μαλλον και απο τιν υπέρηχο πως θα πεσει η χοριακη με τη μια! Τι να πω θα κανω τη χοριακη τη δευτερα και βλέπουμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μην ξεχνας οτι υπαρχουν κ περιπτωσεις που δεν το καταλαβαινουν...μπορει να μην εχεις συμπτωματα αυτη την φορα...αυριο υποτιθεται δεν την περιμενεις?

σ/κ περιμενω αντε βαζω και μεχρι την τριτη. εχω συμπτωματα περιοδου σημερα με ποναει η κοιλια μου χαμηλα πολυ και πρηστηκε το στηθος αλλα τα συνηθισμενα οπως καθε φορα.αντε θα μου περασει η ασχημη ψυχολογια

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Nati85 είπε:

σ/κ περιμενω αντε βαζω και μεχρι την τριτη. εχω συμπτωματα περιοδου σημερα με ποναει η κοιλια μου χαμηλα πολυ και πρηστηκε το στηθος αλλα τα συνηθισμενα οπως καθε φορα.αντε θα μου περασει η ασχημη ψυχολογια

Μα κ οταν εισαι εγκυος νιωθεις σαν να αδιαθετησεις...μην προδικαζεις...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Dimitr@17 ετσι προστατευομαι απ το να μη στεναχωριεμαι. 

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι σίγουρα δεν αποτρέπει αλλα δεν θελω να σκεφτώ πως θα προσπαθώ αλλα 2 χρονιααα θα παω στο δάφνι!!!!

Καλα κοιταξε να δεις αν δεν αντεχεις να προσπαθεις αλλα 2 χρονια υπαρχουν κ αλλες λυσεις υποβοηθουμενης πλεον αναπαραγωγης. Αλλα δεν σου ειπε κανεις οτι θα προσπαθεις αλλα 2 χρονια! Μπορει στον επομενο κυκλο να ερθει για αυτο μη βαζεις στο μυαλο σου τετοια. Και σου το λεω εγω που γενικα δεν ειμαι της υπομονης! Μερικες φορες ομως χρειαζεται!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια πήρα το τεστ και πήγα για χοριακη... Λέω στην κοπέλα μπορείς να μου πεις ότι το βλέπεις και εσύ.  Μου κανει ειδικός δεν είμαι αλλά για μένα είναι αρνητικό. Ο Γιατρός μετά μου κάνει ξέρεις πόσα τέτοια θετικά μου έχουν φέρει που τελικά ήταν λάθος. Την έκανα την χοριακη η σήμερα η αύριο θα ξέρω. Φεύγοντας πήγα και από την φαρμακοποιό μου και μου είπε ότι πιστεύει ότι είναι αρνητικό. Μου έφτιαξαν το κέφι. Εγώ απλά δεν καταλαβαίνω τελικά τι γίνεται με τα τεστ εάν φαίνεται ίσα ίσα είναι αρνητικό.? Εάν φαίνεται λίγο πιο έντονα είναι θετικό?


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

παντως κοριτσια ειχα πολλα συμπτωματα την πρωτη φορα ισως γι αυτο περιμενω το ιδιο και τωρα.ειχα ροζ στο σκουπισμα πρησμενο στηθος απο πολυ νωρις και πολυ ευαισθητο και πολλα υγρα. 

ενιωυα πολυ κουρασμενη και ειχα και ζαλαδες αυτα στο τελος αλλα επειδη δεν ηξερα ακριβως τοτε ποτε περιμενα μαλλον αρκετα ηταν μετα την καθυστερηση.α επισης ειχα και κρυαδες το βραδυ και πονους περιοδου εντονους.μα ειχα ενα σωρο πραγματα ηταν φως φαναρι!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι καταλαβαίνω!!! Ειναι απόλυτα κατανοητά αυτα που λες!! Εγω το μονο που θέλω αυτη τη στιγμή είναι να πεσει η χοριακη και να μου ερθει περιοδο! Ο γιατρός ειπε να σταματησω τα χαπια απο σημερα κι ολας! Πρωτη φορα στη ζωη μου παρακαλαω να μου ερθει περιοδο χαχαχαχα! Το ειπα και τις προαλες θα με ακουσει το συμπαν και θα συνωμοτεί εναντίον μου!χαχαχαχα!

Γενικα δεν ξερω αν πιστευω πως θα ξαναμηνω σύντομα εσεις δεν εχετερ καποιο προβλημα εγω εχω και την ενδομητρίωση που καθυστερεί την επίτευξη μιας εγκυμοσύνη οπότε δεν ξερω αν θα μπορεσω να ξαναμηνω! Εσενα πως ηταν οι χοριακες σου τι ανοδο ειχαν θες να.μου πεις???

Εμεις ειχαμε το προβλημα της κιρσοκηλης και μια κυστης σε εναν ορχι, σε συνδυασμο με την ηλικια του (41) και οτι δε θα μπορουσε να κανει επεμβαση γιατι δε θα ειχε ιδιαιτερο νοημα. Δεν καναμε σπερμοδιαγραμμα γιατι ειχε πει ο γιατρος οτι αγχωνει τα ζευγαρια, και τελικα ημασταν κωλοφαρδοι και ειχαμε 2 συλληψεις ως τωρα, ευχομαι με αισιο τελος η τωρινη!! Με αυτο το παραδειγμα θελω να πω οτι τελικα ολα μπορουν να συμβουν, ανεξαρτητως του προβληματος που εχει καθε ζευγαρι, κ ειναι πολλα πραγματα θεμα τυχης κ συγκυριας.

Πιστευω οτι θα ξαναμεινεις πιο ευκολα λογω της ορμονικης αλλαγης που εγινε με τη βιοχημικη! Εισαι πιο γονιμη απο ο,τι πριν, αλλωστε με ενδομητριωση εχουμε ακουσει τοσες πολλες εγκυμοσυνες που δεν ειναι απο μονο του αιτια για να μην τα καταφερεις! :) Το σωμα σου μετα τη βιοχημικη θα εχει παρει σημα και πιστευω θα ειναι καλο το επομενο σπορακι! Μια βιοχημικη ή μια παλινδρομη που ετυχε σε μενα, μπορει να σημαινει οτι ετυχε να μην ειναι σε καλη κατασταση το ωαριο ή το σπερματοζωαριο εκεινη την ωρα, ομως συλληψη εγινε! Και ειπε ο γιατρος μου τοτε: "πιανεις παιδι; κανεις παιδι!". Μην το ξεχασεις αυτο ποτε!!!

Οι χοριακες μου δε θα σε διαφωτισουν, γιατι στην παλινδρομη η πρωτη ηταν 526 και δε μου ζητησαν δευτερη! Οποτε σιγουρα υπηρξε αυξηση γιατι ειχαμε δει και εμβρυο με καρδια, απλως μετα σταματησε. Στην τωρινη εγκυμοσυνη ηταν μεγαλες, 890 η πρωτη κ 2311 η δευτερη. Θα ηθελα να ειχα ελεγξει τις χοριακες μετα την αποξεση για να δω πως επεφταν σταδιακα κ ποτε μηδενισε τελικα, αλλα δεν το σκεφτηκα τοτε. Λογικα γι αυτο αργησα 2 μηνες, γιατι δεν ειχε μηδενισει η βρωμιαρα!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

@Dimitr@17 ετσι προστατευομαι απ το να μη στεναχωριεμαι. 

Καλα κοιταξε να δεις αν δεν αντεχεις να προσπαθεις αλλα 2 χρονια υπαρχουν κ αλλες λυσεις υποβοηθουμενης πλεον αναπαραγωγης. Αλλα δεν σου ειπε κανεις οτι θα προσπαθεις αλλα 2 χρονια! Μπορει στον επομενο κυκλο να ερθει για αυτο μη βαζεις στο μυαλο σου τετοια. Και σου το λεω εγω που γενικα δεν ειμαι της υπομονης! Μερικες φορες ομως χρειαζεται!

Χααχα! Σίγουρα αλλα το να έρχεται μια εγκυμοσύνη μετα απο 2 χρονια και να.μην καταλήγει καλος καταλαβενεις πως δεν μπορω να εχω και πολυ υπομονή ακομα! Αλλα αυτο ειναι 2 σε αυτη τη φαση Τώρα και αντε αρκετά σας ψυχοπλακοσα και σημερα! Φτάνει ξεκινά με τα θετικα τεστακια και δεν χρειάζεται να λεμε τα άσχημα!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Λοιπόν κορίτσια πήρα το τεστ και πήγα για χοριακη... Λέω στην κοπέλα μπορείς να μου πεις ότι το βλέπεις και εσύ.  Μου κανει ειδικός δεν είμαι αλλά για μένα είναι αρνητικό. Ο Γιατρός μετά μου κάνει ξέρεις πόσα τέτοια θετικά μου έχουν φέρει που τελικά ήταν λάθος. Την έκανα την χοριακη η σήμερα η αύριο θα ξέρω. Φεύγοντας πήγα και από την φαρμακοποιό μου και μου είπε ότι πιστεύει ότι είναι αρνητικό. Μου έφτιαξαν το κέφι. Εγώ απλά δεν καταλαβαίνω τελικά τι γίνεται με τα τεστ εάν φαίνεται ίσα ίσα είναι αρνητικό.? Εάν φαίνεται λίγο πιο έντονα είναι θετικό?

αν φαινεται αχνη ειναι θετικο δεν ξερω γιατι σου λενε ετσι στειλε μας φωτο σε μηνυμα για να εμφανιστεθ αμεσως να δουμε και εμεις!εισαι πριν την καθυστερηση γι αυτο ειναι τοσο αχνη η χοριακη θα δειξει σιγουρα παντως.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Χααχα! Σίγουρα αλλα το να έρχεται μια εγκυμοσύνη μετα απο 2 χρονια και να.μην καταλήγει καλος καταλαβενεις πως δεν μπορω να εχω και πολυ υπομονή ακομα! Αλλα αυτο ειναι 2 σε αυτη τη φαση Τώρα και αντε αρκετά σας ψυχοπλακοσα και σημερα! Φτάνει ξεκινά με τα θετικα τεστακια και δεν χρειάζεται να λεμε τα άσχημα!!

Αντε καλε μας ψυχοπλακωσες! Μη λες χαζα! Λιγο υπομονη ακομα κ λιγο τρεξιμο κ θα ξεμπλεξεις :) 

αντε να σχολασωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Λοιπόν κορίτσια πήρα το τεστ και πήγα για χοριακη... Λέω στην κοπέλα μπορείς να μου πεις ότι το βλέπεις και εσύ.  Μου κανει ειδικός δεν είμαι αλλά για μένα είναι αρνητικό. Ο Γιατρός μετά μου κάνει ξέρεις πόσα τέτοια θετικά μου έχουν φέρει που τελικά ήταν λάθος. Την έκανα την χοριακη η σήμερα η αύριο θα ξέρω. Φεύγοντας πήγα και από την φαρμακοποιό μου και μου είπε ότι πιστεύει ότι είναι αρνητικό. Μου έφτιαξαν το κέφι. Εγώ απλά δεν καταλαβαίνω τελικά τι γίνεται με τα τεστ εάν φαίνεται ίσα ίσα είναι αρνητικό.? Εάν φαίνεται λίγο πιο έντονα είναι θετικό?

Μαναρακι μου εισαι εγκυος! Δεξου το και μην ακους χαζα ειχα 7 αχβα τεστ τοσο αχνα που κατω απο τη λαμπα αχνοφενοντουσαν και τελεικα ημουν!!!!

Τσαμπα σου.μαυρησαν τη μερα και οχι μονο στη μαυρισαν αλλα θα βγουν και αυριο τα αποτελέσματα κανονικά τα εχουν ετοιμα σε 3 ωρες!!!

Link to comment
Share on other sites

@Χαρά Τριανταφυλλακι. θες κοριτσι μου να μου στειλεις κι εμενα το τεστακι σου σε μηνυμα να δουμε;; Εδω μεσα εχουμε πιο μεγαλη εμπειρια στα αχνα τεστ απ ο,τι αυτοι που ρωτησες, χαχα!!


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...