Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

      Κανένα πρόβλημα κορίτσι μου...ναι ειναι καλύτερο να την κάνεις την ίδια ώρα αλλά ειδικά στη prolutex έχεις περιθώριο...μην αγχώνεσαι και τίποτα δεν πήγε στραβά!!!😉

      Αλήθεια είναι 600 ευρώ η μέρα στη θερμοκοιτίδα???τρομερό!!!!!

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου!να πάνε όλα όπως τα θέλεις!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Τόσο μου είπε ο γιατρός,δεν ξέρω αν εννοούσε για ένα μωράκι η για δύο,πάντως είπε 600€ στην κλινική. Αλλιώς το πάνε στο Ιπποκράτειο και όπως μου είπε,άντε να το βρεις εκεί μέσα ...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , noni90 είπε:

Βρε μη στεναχωριεσαι! Να γιορτασεις με τον αντρα σου κ το παιδακι σου κ θα ερθει και το δευτερο!!!! 

25 75 ειναι οι πιθανοτητες κανονικα σε καθε κυκλο για συλληψη! Ευελπιστώ να εισαι! 2 στα 3 συμπτωματα συν ενστικτο δεν ειναι κ λιγο!

Χαχα καλα για να μην βαλω κ το μεγαλο μου χαρτι την γιαγια...ελπιζω να μην ειναι ολα της φαντασιας μου...

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , kido είπε:

Μην σε παίρνει από κάτω!Σήμερα δες να περάσεις όμορφα με τους δικούς σου και να δεις θα πιάσουν τόπο οι ευχές όσων σ αγαπούν! Καταρχήν δεν ξέρουμε μπορεί και να έχεις ήδη πιάσει και να μην το ξέρεις. Μέσα στις γιορτές περιμένεις κι εσύ! Για κάτσε, μην προδικάζεις τίποτα!

Ναι μωρε έχεις δίκιο δεν ξερω σήμερα ξύπνησα κάπως ορμόνες παιδί μου τι να πεις δεν μας αφήνουν ήσυχες!!

Είχα θετικό τεστ ωορρηξιας 30Νοεμβριου αλλά 29ειχα πάει για τεστ παπ και υπέρηχο και είπε ο γιατρός σε 3 με 4μερες θα γίνει ωορρηξια.τωρα υπολογίζω μέσα στο σ.κ να μην μου έρθει.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , noni90 είπε:

Βρε μη στεναχωριεσαι! Να γιορτασεις με τον αντρα σου κ το παιδακι σου κ θα ερθει και το δευτερο!!!! 

25 75 ειναι οι πιθανοτητες κανονικα σε καθε κυκλο για συλληψη! Ευελπιστώ να εισαι! 2 στα 3 συμπτωματα συν ενστικτο δεν ειναι κ λιγο!

Ναι αλλα καλα τα ειπα η εισαι η δεν εισαι καθε μηνα ...καλα τις ειπα τις πιθανοτητες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , noni90 είπε:

Δεν ξερω γιατι σου τα εδωσε ειναι η αληθεια... Ομως με τοσο μικρη χοριακη δε νομιζω να πας για αποξεση. Και να πας ομως η @Antila ειναι το φωτεινο παραδειγμα εχει κανει κ εκεινη αποξεση νομιζω κ καποιους κυκλους μετα ξαναεμεινε εγκυος! 

Ναι ειναι μακαρι οντως να μην χρειαστεί! Και αν αδιαθετησω μεσα στο Δεκέμβρη θα ειμαι πολυ καλα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

Ναι μωρε έχεις δίκιο δεν ξερω σήμερα ξύπνησα κάπως ορμόνες παιδί μου τι να πεις δεν μας αφήνουν ήσυχες!!

Είχα θετικό τεστ ωορρηξιας 30Νοεμβριου αλλά 29ειχα πάει για τεστ παπ και υπέρηχο και είπε ο γιατρός σε 3 με 4μερες θα γίνει ωορρηξια.τωρα υπολογίζω μέσα στο σ.κ να μην μου έρθει.

Στο εύχομαι! Είναι ΣΚ όπως περίμενα κι εγώ το περασμένο! Έκανα του κόσμου τις δουλειές για να ξεχαστώ αλλά τελικά ήρθε. Κάνε καμιά βόλτα μέσα στο ΣΚ καλύτερα να ξεχνιέσαι γιατί είναι μαρτύριο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Χαχα καλα για να μην βαλω κ το μεγαλο μου χαρτι την γιαγια...ελπιζω να μην ειναι ολα της φαντασιας μου...

Και γιαγια και υγρα και ενστικτο... Ε καλα αποκλειεται να ειναι οοοοολα της φαντασιας σου πια! Τοσα πραγματα μας εχεις πει τι στο καλο. Εγω ειδα οτι εχω πολλα λευκα υγρα σημερα αλλα συχνα εχω υγρα το δευτερο μερος του κυκλου μου.

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι ειναι μακαρι οντως να μην χρειαστεί! Και αν αδιαθετησω μεσα στο Δεκέμβρη θα ειμαι πολυ καλα!

Ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις για τιποτα. Λιγο θα κανετε ενα διαλειμμα να δεις τι γινεται κ να ξεμπερδεψεις κ μετα ξανα προς τη δοξα τραβα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι έχω γενέθλια.ευχαριστω πολύ κοριτσάκι μου για τις ωραίες σου ευχές!!αυτες οι φλέβες που έχω είναι οι συνηθισμένες όμως.δεν νομιζω ότι πετύχαμε και πάλι. Παντως το σπερμα γονιμοποιεί το ωάριο σου οποτε το βασικό βήμα έγινε.μονο μια συμβουλή πρόσεξε τον εαυτό σου σε αυτή την περίπτωση δεν θέλω να σε πανικόβαλω αλλά μην το αφήσεις έτσι και αν ήταν δυνατόν και μια άλλη γνώμη να έπαιρνες πιστευω θα ήταν το καλύτερο.θα μου πεις έχεις πάει σε 3γιατρους αλλά τι να πω είναι πολλοί που δεν προσέχουν.

Να σαι καλα! Δεν θα παω σε αλλο γιατρο κουράστηκα νομιζω ειναι πολυ καλος απο τους 3 ο καλύτερος τώρα αν ειναι θελημα να γινει κατι κακο τι να πω! Νομιζω τον εμπιστεύομαι ευχομαι να μην κανω λαθος!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

Και γιαγια και υγρα και ενστικτο... Ε καλα αποκλειεται να ειναι οοοοολα της φαντασιας σου πια! Τοσα πραγματα μας εχεις πει τι στο καλο. Εγω ειδα οτι εχω πολλα λευκα υγρα σημερα αλλα συχνα εχω υγρα το δευτερο μερος του κυκλου μου.

Ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις για τιποτα. Λιγο θα κανετε ενα διαλειμμα να δεις τι γινεται κ να ξεμπερδεψεις κ μετα ξανα προς τη δοξα τραβα! 

Μακαρι την.αλλη βδομαδα θα ξερουμε...βεβαια εχω προςτοιμαστει κ για το αρνητικο σεναριο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι φυσικα και θα κανω αρα πιστεύεις πως ανέβηκε επιδη επερνα τα duphaston?

Προς το παρον δεν μου ειπε να με δει μου ειπε να.κανω αλλη μια χοριακη τη δευτερα και να τον παρω τηλ!

Γιατι δεν επραξε σωστα? Οχι δεν εχω.μιλήσει με αλλον

Για την πρώτη φορά λέω που σου έδωσε προγεστερόνη

Πάρε δεύτερη γνώμη!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Antila είπε:

Δεν ειμαι γιατρος, μονο με βαση αυτου που ετυχε σε μενα κ πηρα ακριβως τα ιδια χαπια το λεω!! Εννοειται μπορει να κανω λαθος! Απλως ισως ο γιατρος θεωρησε το νουμερο σχεδον μηδενικο κ θα σκεφτηκε να παρεις χαπια για να ερθει μια ωρα αρχυτερα η περιοδος. Ομως λογικα θα ερχοταν απο μονη της, θα ειχες αιμα καποια στιγμη καθως θα επεφτε κι αλλο. Εμενα φαντασου μετα απο 2 μηνες που δεν ερχοταν,τοτε μου τα εδωσε. Οχι στα καπακια μετα την αποξεση. Αλλα ετσι κι αλλιως, καλως που τη σταματησες πιστευω, θα κανει η φυση τη διαδικασια της και παω στοιχημα οτι τη Δευτερα θα εχει πεσει πολυ ή θα εχει μηδενισει! Ολα καλα θα πανε <3

Καλε δε νομιζω να χρειαστει αποξεση! Αν ηταν να ανεβαινε πραγματικα, θα ειχες μεγαλη ανοδο, οχι λιγες μοναδες! Και να θελει να κανει αποξεση, δε θα εχει τι να καθαρισει, μην ανησυχεις :)

Ισχυει, τι να βγαλει η αποξεση με τετοια χοριακη; Θα καθαρισει απο μονη της πιστευω, ειναι θεμα ημερων αλλα οσο να' ναι καταλαβαινω το αγχος που δημιουργει η αναμονη!

Πραγματι, μετα την αποξεση περασαν 2 μηνες χωρις αιμα, πηρα Duphaston, αδιαθετησα, μετα αδιαθετησα κ τον επομενο μηνα (χωρις επαφες αυτοι οι 2 μηνες συμφωνα με το γιατρο), μετα ειχα ενα μηνα ελευθερες επαφες, και το δευτερο μηνα ελευθερων εμεινα παλι! Ολα μπορουν να συμβουν και ΘΑ συμβουν!!

Ναι καταλαβαίνω!!! Ειναι απόλυτα κατανοητά αυτα που λες!! Εγω το μονο που θέλω αυτη τη στιγμή είναι να πεσει η χοριακη και να μου ερθει περιοδο! Ο γιατρός ειπε να σταματησω τα χαπια απο σημερα κι ολας! Πρωτη φορα στη ζωη μου παρακαλαω να μου ερθει περιοδο χαχαχαχα! Το ειπα και τις προαλες θα με ακουσει το συμπαν και θα συνωμοτεί εναντίον μου!χαχαχαχα!

Γενικα δεν ξερω αν πιστευω πως θα ξαναμηνω σύντομα εσεις δεν εχετερ καποιο προβλημα εγω εχω και την ενδομητρίωση που καθυστερεί την επίτευξη μιας εγκυμοσύνη οπότε δεν ξερω αν θα μπορεσω να ξαναμηνω! Εσενα πως ηταν οι χοριακες σου τι ανοδο ειχαν θες να.μου πεις???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μακαρι την.αλλη βδομαδα θα ξερουμε...βεβαια εχω προςτοιμαστει κ για το αρνητικο σεναριο

Καλα κανεις κ εχεις προετοιμαστει.. Απλα οταν εχεις πετυχει συλληψη ξερεις οτι αργα η γρηγορα θα ξαναπετυχεις. Τι να πω κ εγω που δεν εχω πετυχει ποτε συλληψη! Εχω φτασει σε σημειο να εχω δεδομενο το αρνητικο και να λεω αν τυχει θετικο θα ειναι μια ευχαριστη εκπληξη!

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Ναι καταλαβαίνω!!! Ειναι απόλυτα κατανοητά αυτα που λες!! Εγω το μονο που θέλω αυτη τη στιγμή είναι να πεσει η χοριακη και να μου ερθει περιοδο! Ο γιατρός ειπε να σταματησω τα χαπια απο σημερα κι ολας! Πρωτη φορα στη ζωη μου παρακαλαω να μου ερθει περιοδο χαχαχαχα! Το ειπα και τις προαλες θα με ακουσει το συμπαν και θα συνωμοτεί εναντίον μου!χαχαχαχα!

Γενικα δεν ξερω αν πιστευω πως θα ξαναμηνω σύντομα εσεις δεν εχετερ καποιο προβλημα εγω εχω και την ενδομητρίωση που καθυστερεί την επίτευξη μιας εγκυμοσύνη οπότε δεν ξερω αν θα μπορεσω να ξαναμηνω! Εσενα πως ηταν οι χοριακες σου τι ανοδο ειχαν θες να.μου πεις???

Μικρο μου με ενδομητριωση εμεινες κ τωρα!!! Καθυστερει μεν, δεν αποτρεπει δε... Εχεις κανει κ τη σαλπιγγογραφια μη το ξεχνας.... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

Και γιαγια και υγρα και ενστικτο... Ε καλα αποκλειεται να ειναι οοοοολα της φαντασιας σου πια! Τοσα πραγματα μας εχεις πει τι στο καλο. Εγω ειδα οτι εχω πολλα λευκα υγρα σημερα αλλα συχνα εχω υγρα το δευτερο μερος του κυκλου μου.

Ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις για τιποτα. Λιγο θα κανετε ενα διαλειμμα να δεις τι γινεται κ να ξεμπερδεψεις κ μετα ξανα προς τη δοξα τραβα! 

Χαχαχαα εννοοητε κανονίζουμε και για ενα 3 ημερο μετα τις γιορτές και ευχομαι να ειμαι καλα και να γυρησω δυπλη χαχαχχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

Και γιαγια και υγρα και ενστικτο... Ε καλα αποκλειεται να ειναι οοοοολα της φαντασιας σου πια! Τοσα πραγματα μας εχεις πει τι στο καλο. Εγω ειδα οτι εχω πολλα λευκα υγρα σημερα αλλα συχνα εχω υγρα το δευτερο μερος του κυκλου μου.

Ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις για τιποτα. Λιγο θα κανετε ενα διαλειμμα να δεις τι γινεται κ να ξεμπερδεψεις κ μετα ξανα προς τη δοξα τραβα! 

Τα πηχτα που έχει η @Dimitr@17 είναι εγκυμοσύνη τέλος!τα δικά μου παίζονται!Χαχαχα


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Καλα κανεις κ εχεις προετοιμαστει.. Απλα οταν εχεις πετυχει συλληψη ξερεις οτι αργα η γρηγορα θα ξαναπετυχεις. Τι να πω κ εγω που δεν εχω πετυχει ποτε συλληψη! Εχω φτασει σε σημειο να εχω δεδομενο το αρνητικο και να λεω αν τυχει θετικο θα ειναι μια ευχαριστη εκπληξη!

Ααααα οχι οχι να.μην σκεφτεσαι ετσι...εγω αυτη φορα θα το ευχαριστηθω περισσοτερο απο την προηγουμενη κ σκεφτομαι μονο θετικα...πριν ειχα φοβο πως θα το πω στους υπολοιπους...οικογενεια κ δουλεια...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...