Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Ioli_ είπε:

      Καλησπέρα σε όλη την ομάδα!

      Ετοιμάζομαι να προχωρήσω σε εξωσωματική λόγω ηλικίας (45 στα 46) (είχα ξαναγράψει εδώ πριν λίγες μέρες για τον προβληματισμό μου και σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας). Έχουμε επιλέξει κάποιο κέντρο εξωσωματικής και έχουμε προχωρήσει στις προκαταρκτικές εξετάσεις, ώστε αν όλα πάνε κάνε καλά να ξεκινήσουμε τον Σεπτέμβρη . Θέλω να ρωτήσω τα εξής: 

       Α.  Επειδή δεν υπάρχει άπλετος χρόνος μπροστά μας - όπως καταλαβαίνετε - σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλό να πάρουμε μία δεύτερη γνώμη από έναν εμβρυολόγο; Πιστεύετε ότι θα μπορούσε να βοηθήσει; Έχετε να μου συστήσετε κάποιον καλό εμβρυολόγο ή κάτι άλλο; Μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα. 

      Β. Πιστεύετε ότι στο μεσοδιάστημα μπορεί να βοηθήσει σημαντικά ο τρόπος ζωής (διατροφή, ξεκούραση, λήψη βιταμινών κτλ.) για την επιτυχή έκβαση της εξωσωματικής; Θα ήθελα τη γνώμη σας και συμβουλές. Ειδικά αν υπάρχει κάποια κοπέλα αντίστοιχης ηλικίας θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία της. 

      Καλημέρα και καλή επιτυχία! Ο εμβρυολογος το μόνο που θα σου πει είναι τα ποσοστά υγιών εμβρύων στην ηλικία αυτή. Εκείνο που σε ενδιαφέρει είναι το κέντρο να έχει καλούς εμβρυολογους για να σου φτιάξουν τις πολυπόθητες βλαστοκυστες. Σίγουρα η διατροφή θα βοηθήσει περισσότερο στην κατακράτηση οπότε αποφυγε το πολύ αλάτι και ζάχαρη. Την καθημερινότητα σου τη συνεχίζεις απλά όχι εξαντλητικό γυμναστήριο προς τις τελευταίες μέρες της διέγερσης γιατι θα σε ενοχλεί στις ωοθήκες. 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, noni90 είπε:

κι εγω αυτο σκεφτηκα ημουν αναμεσα σε μπορντω και μαυρο κ τελικα διαλεξα μαυρο με μια τσαχπινια! Ειδα στην κοπελα διπλα μου εκανε μεχρι ταρανδο πανω στα νυχια αλλα εγω ειμαι του μινιμαλ! Πολυ ωραιος συνδιασμος ειναι κ το μαυρο με χρυσο για χριστουγεννα!

και μαυρο με ασημι ειναι ωραιο ;) 

14 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Τίποτα από συμπτώματα! Το μεσημέρι όμως δεν κρατήθηκα και χτύπησα ένα! Φυσικά εσπασα τα μούτρα μου κ τώρα θα κάτσω στα αυγά μου!!!!!!!

μεχρι να ερθει δεν το βαζουμε κατω ;) 

11 ώρες πρίν, KalStyl είπε:

@caramel_83 σε ειχα κανει tag σε αυτο μου το σχολιο για σενα χτες......αλλα αντι εσενα εκανα tag καποια άλλη caramel καταλαθος. δεν ξερω αν μπορω να το διορθωσω. :-(:confused:

δεν πειραζει καλη μου... λοιπον κανε επεξεργασια και ταγκαρε εμενα...αν και δεν πειραζει σιγα και η αλλη κοπελα θα καταλαβει οτι δε πηγαινε γι αυτην ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 45 λεπτά , kido είπε:

To τριανταφυλλάκι μας έχει αχνό τεστ εγκυμοσύνης περίμενε αύριο περίοδο και της λέμε όλες ότι είναι θετικό και να πάει για χοριακή! Δεν μπορεί να το πιστέψει από τη χαρά της και φοβάται μην είναι λάθος το τεστ το αχνό. Νομίζω εσύ είχες 7 αχνά;;;

Χαχαχααχ ναι ειναι θετικο!!!! Να τρεξει για χορικη ειναι θετικοτατο!!! Τριανταφυλλακι ακους!!????

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , linaa είπε:

ε ναι κανονικα πρεπει να εκανες στις 22. επισης μετα το τεστ ωορηξιας ποτε σου ερχετε η περιοδος ??? αν σου ερχετε πχ στις 16 μερες επρεπε να την κανεις πιο μετα.

δες  το κ στον επομενο κυκλο γιατι αν ειναι οντως 9,7 ειναι χαμηλη 

Εχει σημασια ποτε ερχεται περιοδος δηλαδη? Δε το ηξερα αυτο νομιζα μονο με την ωορρηξια σχετιζεται. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Δεν μπορώ να το πιστέψω. Φοβάμαι  μήπως είναι ψέμα 

Αύριο το πολύ μεθαύριο βάση του θετικού της ωορρηξίας 

ΩΩΩΩ τελειααα....τρεχα για χοριακη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , caramel_83 είπε:

και μαυρο με ασημι ειναι ωραιο ;) 

μεχρι να ερθει δεν το βαζουμε κατω ;) 

δεν πειραζει καλη μου... λοιπον κανε επεξεργασια και ταγκαρε εμενα...αν και δεν πειραζει σιγα και η αλλη κοπελα θα καταλαβει οτι δε πηγαινε γι αυτην ;)

Μαυρο με ασημι χιονονιφαδα εκανα εγω χιχιχιχιχι! 

 

ρε κοριτσια ειναι δυνατον απο γαστρεντεριτιδα να εχω εντονους πονους συνεχομενους στο εντερο? Δε με εχει αφησει απο χθες το βραδυ καθολου μηπως να παω στο γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

Εχει σημασια ποτε ερχεται περιοδος δηλαδη? Δε το ηξερα αυτο νομιζα μονο με την ωορρηξια σχετιζεται. 

ναι με την ωορηξια σχετιζετε καλα νομιζες αλλα αν κανεις το τεστ ωορηξιας κ βγει θετικο μπορει να κανεις ωορηξια κ μετα απο δυο μερες οποτε σου λεει κανε προγεστερονη 7 μερες πριν την περιοδο υπολογιζοντας οτι περιοδος σου ερχετε σε 14 μερες μετα την ωορηξια. τα ειπα λιγο μπερδεμενα χα χα 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

ναι με την ωορηξια σχετιζετε καλα νομιζες αλλα αν κανεις το τεστ ωορηξιας κ βγει θετικο μπορει να κανεις ωορηξια κ μετα απο δυο μερες οποτε σου λεει κανε προγεστερονη 7 μερες πριν την περιοδο υπολογιζοντας οτι περιοδος σου ερχετε σε 14 μερες μετα την ωορηξια. τα ειπα λιγο μπερδεμενα χα χα 

οχι το επιασα! ε ρε τι μαθαινει κανεις! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Καλημέρα γλυκά μου κορίτσια!Σημερα έχω γενέθλια!

απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα δυστυχώς περνάνε οι μέρες και με πιάνει απογοήτευση!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ, να τα χιλιασεις να χαιρεσαι την οικογενεια σου και με το καλο και ενα ακομα μωρακι ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ...τι κανετε?εγω μολις σχολασα κ καπου πηρε το ματι μου για ενα θετικο τεστ... @Χαρά Τριανταφυλλακι. να πας αυριο για χοριακη κ να μας πεις το αποτελεσμα παρακαλουμε πολυ...εγω ακομα εχω ασπρα πηχτα υγρα...θα φειξει τι καναμε...

πρίν από 1 λεπτό , caramel_83 είπε:

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑ, να τα χιλιασεις να χαιρεσαι την οικογενεια σου και με το καλο και ενα ακομα μωρακι ;)

Χρονια πολλα ....οτι επιθυμεις να στο φερει με το καλο η καινουρια χρονια...να εισαι παντα ευτυχισμενη ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , noni90 είπε:

Μαυρο με ασημι χιονονιφαδα εκανα εγω χιχιχιχιχι! 

 

ρε κοριτσια ειναι δυνατον απο γαστρεντεριτιδα να εχω εντονους πονους συνεχομενους στο εντερο? Δε με εχει αφησει απο χθες το βραδυ καθολου μηπως να παω στο γιατρο?

τι εφαγες τουαλετα πηγες σου περναει καθολου οταν πηγαινεις ?? νερο να πινεις πολυ! αν συνεχισουν βεβαια να πας στον γιατρο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , linaa είπε:

ε ναι κανονικα πρεπει να εκανες στις 22. επισης μετα το τεστ ωορηξιας ποτε σου ερχετε η περιοδος ??? αν σου ερχετε πχ στις 16 μερες επρεπε να την κανεις πιο μετα.

δες  το κ στον επομενο κυκλο γιατι αν ειναι οντως 9,7 ειναι χαμηλη 

Mετα το σκεφτηκα οτι ειχα θετικο τεστ 15η μερα . χαζομαρα εκανα .. μετα απο 14 μερες μετα απο τεστ ωορηξιας μου ερχεται περιοδος...

οποτε αν την εκανα 22η μερα θα εβγαινε πιο ανεβασμενη ετσι? θα το κοιταξω κ στον επομενο κυκλο αν ειναι .. 

πρίν από 13 λεπτά , noni90 είπε:

Μαυρο με ασημι χιονονιφαδα εκανα εγω χιχιχιχιχι! 

 

ρε κοριτσια ειναι δυνατον απο γαστρεντεριτιδα να εχω εντονους πονους συνεχομενους στο εντερο? Δε με εχει αφησει απο χθες το βραδυ καθολου μηπως να παω στο γιατρο?

εχεις διαροια? εγω ετσι νιωθω οταν εχω διαρροια.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλησπερα κοριτσια ...τι κανετε?εγω μολις σχολασα κ καπου πηρε το ματι μου για ενα θετικο τεστ... @Χαρά Τριανταφυλλακι. να πας αυριο για χοριακη κ να μας πεις το αποτελεσμα παρακαλουμε πολυ...εγω ακομα εχω ασπρα πηχτα υγρα...θα φειξει τι καναμε...

Χρονια πολλα ....οτι επιθυμεις να στο φερει με το καλο η καινουρια χρονια...να εισαι παντα ευτυχισμενη ...

Ταχεις και σήμερα;εγώ δεν είδα υγρά ακόμη σήμερα...έχω συσπασουλες


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ada32 είπε:

Mετα το σκεφτηκα οτι ειχα θετικο τεστ 15η μερα . χαζομαρα εκανα .. μετα απο 14 μερες μετα απο τεστ ωορηξιας μου ερχεται περιοδος...

οποτε αν την εκανα 22η μερα θα εβγαινε πιο ανεβασμενη ετσι? θα το κοιταξω κ στον επομενο κυκλο αν ειναι .. 

ε λογικα ναι θα ηταν πιο ανεβασμενη. βεβαια να το κοιταξεις κ στον επομενο κυκλο ετσι κ αλλιως απο κυκλο σε κυκλο παιζουν αυτα αλλα καλο ειναι να ξερεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , alina80 είπε:

Ευχαριστώ Καραμελίτσα! Να 24 περιμένω. Σχεδιάζω σε περίπτωση που μου κάνει τη χάρη η φίλη μας να με ξεχάσει, να κάνω ένα τεστάκι το πρωί των Χριστουγέννων! Ωραία δεν θα είναι; Οπότε η αντίστροφη μέτρησή μου έχει πλέον έναν ακόμα λόγο!

Τι κάνεις εσύ; Πώς είσαι; (γενικά πώς είσαι)

θα ειναι ωραιο χριστουγεννιατικο δωρακι :wub:  εγω μπουκωμενη ειμαι αλλα κατα τ'αλλα ειμαι μια χαρα :D 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...